Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מסחרי לשימוש משפחתי

PKME
שימו לב! השרשור הזה בן 5837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחר חיפוש מאומץ אחר מכונית מיני שתתאים לצרכי חשבתי שאולי עלי לשנות את הכיוון לחלוטין - חשבתי על מכונית מינימסחרית. המחירים של קנגו\ברלינגו התבררו כלא כזה שונים ממכוניות מיני תחילת שנות ה2000 (2000-2001).

הדרישות הן נסיעות כמעט יומיות של כ80 ק"מ + נסיעות ארוכות מדי פעם בסופי שבוע (רוב רובו בבינעירוני)

נוחות נסיעה ומקום אינם חשובות יותר מדי כי רוב הסיכויים שלא יסעו יותר מ2 אנשים. הרצון הוא להוריד במחירי התחזוקה ולבלות כמה שפחות במוסך.

השאלה שלי היא האם בכלל שווה להיכנס לזה? הבנתי שיש אגרה לדיזל (400 שקל?) וגם הביטוח בשמיים. האם יש עוד משהו שאני לא מודעת לא?

האם יש אלטרנטיבות נוספות לדרישות הללו? - עם קילומטראז שכזה, אמינות היא די במקום הראשון

בתודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 ק"מ ביום זה 2400 בחודש, כמעט 30 אלף בשנה.

במקרה הזה החסכון בצריכת הדלק שמציע דיזל לא מתקזז במלואו עם צריכת הדלק הטובה יותר של דיזל, הביטוח המעט יקר יותר, העובדה שסולר עולה יותר מבנזין והפרש האגרה.

יוצא לך שאולי זה יהיה הבדל של 1000 ש"ח בשנה (ואני עשיתי את התחשיב ממש לאחרונה) לטובת הדיזל, אבל תביאי בחשבון שקנגו/ברלינגו הם רק ידניים ולא בהכרח מציעים אמינות עדיפה ממשפחתית יפאנית טיפוסית עם גיר רגיל כדוגמת סוזוקי בלאנו או סובארו אימפרזה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

לאחר חיפוש מאומץ אחר מכונית מיני שתתאים לצרכי חשבתי שאולי עלי לשנות את הכיוון לחלוטין - חשבתי על מכונית מינימסחרית. המחירים של קנגו\ברלינגו התבררו כלא כזה שונים ממכוניות מיני תחילת שנות ה2000 (2000-2001).

הדרישות הן נסיעות כמעט יומיות של כ80 ק"מ + נסיעות ארוכות מדי פעם בסופי שבוע (רוב רובו בבינעירוני)

נוחות נסיעה ומקום אינם חשובות יותר מדי כי רוב הסיכויים שלא יסעו יותר מ2 אנשים. הרצון הוא להוריד במחירי התחזוקה ולבלות כמה שפחות במוסך.

השאלה שלי היא האם בכלל שווה להיכנס לזה? הבנתי שיש אגרה לדיזל (400 שקל?) וגם הביטוח בשמיים. האם יש עוד משהו שאני לא מודעת לא?

האם יש אלטרנטיבות נוספות לדרישות הללו? - עם קילומטראז שכזה, אמינות היא די במקום הראשון

בתודה מראש

היתרונות המובהקים של המסחריות הן נוחות ומקום - ולכן לפי דרישותיך אין לך מה לחפש במסחרית.

לפי המודלים עליהם אתה מדבר נראה כי התקציב מצומצם ובשנתונים הללו יש רק דגמים אטמוספריים של דיזל 1.9 ליטר, שלא יתן לך שום משמעות של צריכת דלק טובה ביחס לבנזין עם מנוע 1400 וגיר ידני.

מניסיון, הדגמים הלא מתורבתים (קרי; הישנים) משיגים צריכת דלק של 11-12 קמ לליטר (בממוצע 50 ליטר על 550-600 קמ) בנסיעות משולבות.

דעתי האישית: חפש בנזין קטנה עם מנוע 1.4 וגיר ידני - רצוי עם ק"מ נמוך. מה שאתה מחפש פשוט לא בשבילך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה,

יוצא לך שאולי זה יהיה הבדל של 1000 ש"ח בשנה (ואני עשיתי את התחשיב ממש לאחרונה) לטובת הדיזל, אבל תביאי בחשבון שקנגו/ברלינגו הם רק ידניים ולא בהכרח מציעים אמינות עדיפה ממשפחתית יפאנית טיפוסית עם גיר רגיל כדוגמת סוזוקי בלאנו או סובארו אימפרזה.

העניין הוא שאני כרגע מתבססת על אמינות בלבד - שהרי רכב מסחרי משמעו רכב שאמור "לחיות" יותר. בנוסף לכך בלנו או אימפרזה נמכרות בשנתונים הרבה יותר נמוכים (באותו מחיר אני חייבת לציין) בנוסף למנוע ה1600 במקום ה1400 במיני טפוסי. אני לא ממש רואה מקום לחיסכון.

בנוסף לכך מכוניות מיני טיפוסיות (קרי: קליאו\פונטו\פולו\שרייד ודומיהם) לא מעוררות אמון יותר מדי במיוחד בשימוש אינטנסיבי שכזה (אומנם לא 30K אבל עדיין).

השאלה שלי היא בכמה באמת יותר גדול הביטוח (לא מדובר במקיף - חובה+צד ג' בלבד) והאם יש אגרות נוספות כרחב מסחרי? האם גם מחיר החלפים גבוהה יותר?

דעתי האישית: חפש בנזין קטנה עם מנוע 1.4 וגיר ידני - רצוי עם ק"מ נמוך.

על איזה רכב אתה ממליץ?

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שאני כרגע מתבססת על אמינות בלבד - שהרי רכב מסחרי משמעו רכב שאמור "לחיות" יותר.

השאלה שלי היא בכמה באמת יותר גדול הביטוח (לא מדובר במקיף - חובה+צד ג' בלבד) והאם יש אגרות נוספות כרחב מסחרי? האם גם מחיר החלפים גבוהה יותר?

ההנחה שלך לא נכונה, רנו קנגו בנויה על אותם מכלולים כמו רנו קליאו/מגאן

וברלינגו - על אותם מכלולים כמו קסארה.

אין בהם שום חלק, שאמור "לחיות" יותר, לעומת מכונית פרטית.

ביטוח חובה יקר בכמה מאות שקלים, באיזור 2000 ש"ח לשנה, לכל נהג מבוגר. ביטוח צד ג' - אמור להיות אותו דבר.

אגרות נוספות - תוספת 400 ש"ח לטסט השנתי, כמו לכל רכב עם מנוע דיזל.

אגרות עקיפות - סולר יותר יקר מבנזין.

מחיר החלפים לא שונה, אבל תצטרכי הרבה יותר חלפים.

בסה"כ, מסחרית קטנה בתור מכונית פרטית זה רעיון שימושי ונחמד, אבל אין מה לדבר על חיסכון כלשהו או על אמינות עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה שלך לא נכונה, רנו קנגו בנויה על אותם מכלולים כמו רנו קליאו/מגאן

וברלינגו - על אותם מכלולים כמו קסארה.

מה בקשר למנוע הדיזל. האם הוא נחשב ליותר אמין? למשהו ראיתי די הרבה קנגו אם שיפוץ ראש מנוע אחרי פחות מ200K. זה דפקט סידרתי או שלי פשוט אין מזל?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנגו מטופל לא אמור לעשות ראש מנוע בפחות מ 200K, עשיית ראש נובעת מהתחממות בד"כ עקב קריעת רצועות, חוסר במי קירור או שיש בלאי באטם ראש.

אם הרכב תוקן היטב ועבר מספיק ק"מ מאז כדי לוודא שהתקלה לא צצה שוב, זה לא אמור להפריע לך לקנות קנגו, אם בו נפשך חפצה.

מבחינת תמורה לשקל, הכי טוב דובלו - חזק, אמין, מרווח (לא שזה משנה לך...) ובפחות מ 40K את קונה מודל 2003.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון, הדגמים הלא מתורבתים (קרי; הישנים) משיגים צריכת דלק של 11-12 קמ לליטר (בממוצע 50 ליטר על 550-600 קמ) בנסיעות משולבות.

איציק

שלום רב, ברשותי ברלינגו 2003 עם מנוע אטמוספרי "לא מתורבת". נקנתה מליסינג וכיום יש לה כמעט 140,000 ק"מ. בנהיגה רגועה ללא מזגן אני מגיע ל-16 ק"מ לליטר (בנסיעה משולבת- עירוני + בינעירוני), עם מזגן - 15. במקרים של נסיעה עירונית רבה מאוד הנתון יורד ל-14-13.5. אני נוהג למדוד את הצריכה בכל תדלוק מזה שנה וחצי, כך שאלה תוצאות אמינות.

לבד מזאת, יש עדיין תחנות דלק, אמנם בודדות ממש (חוקיות) אשר בהן הסולר בינתיים זול יותר מהבנזין.

חוץ מנתונים אלו, מסכים עם כל שאר הדברים שנכתבו כאן. כבר עכשיו לא נראה לי שיש חיסכון באחזקת רכב כזה, אלא מקסימום שוויון. האמינות לא רעה, אך פחותה משל יפניות, ובגלל שמחירי הסולר מול הבנזין צפויים להמשיך להשתולל באדיבות הממשלה (חוסר פיקוח והעלאת הבלו), המצב רק הולך להיות גרוע יותר. זה אבסורד שבעלי עסקים קטנים שתלויים ברכב לפרנסתם, ישלמו על דלק יותר מבעלי פרייבטים שלא נוסעים כמעט, או מאשר חברות הענק שמממנות את הדלק לעובדיהן (בעיקר לצרכים פרטיים), אבל זה מה שהולך לקרות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון ארוך טווח עם קנגו שהיה חדש כשקיבלתי אותו, מדובר בפח-זבל מבחינת האמינות. פשוט קטסטרופה. עלויות האחזקה בהתאם.

עם הברלינגו שנמצא ברשותי יש לי פחות נסיון, אבל בינתיים, על 110000 ק"מ, הוא מראה אמינות עדיפה בהרבה על הקגנו, ולא רעה באופן כללי, אם כי הוא נופל בקטנות: כפתורים נופלים/מאבדים תפקוד וכו'.

צריכת דלק משולבת כ1:14 בברלינגו, 1:14.5 בקנגו. בדיזלים פרטיים זה מתקרב ל18-20 ק"מ לליטר, אז מדובר בנקודה לרעת המסחריות האנטי-אירודינמיות.

אם לא צריך את המקום שיש בהן, אין סיבה אמיתית לקנות את המכוניות האלה. לטעמי עדיף דיזל אחר, אולי הקורדובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעות בינעירוניות ברלינגו יעשה 1:14 בלי בעיה, כל זאת בהנחה שאת לא נוסעת 130-140 קמ"ש.

לי יש פרטנר 03' אטמוספרי שעושה 1:11-12 כשהוא עובד במשלוחים (רכב עומד הרבה מונע), באיזור חצי-עירוני הררי, אה כן והוא גם במצב קטסטרופאלי, בימיו הטובים עשה 1:12.5.

אמנם מחירי המסחריות מאוד מפתים, אבל למצוא אחת במצב טוב באמת יהיה קשה.

ואם תסתכלי רק על הוצאות דלק של ברלינגו מול פונטו ושות', הברלינגו כנאה יצא יקר יותר.

על זה תוספי שאלו מכוניות שעבדו קשה ותר, וכנראה גם טופלו פחות טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד ממליץ על הפורד קונקט אוטו מעולה

ועולה בכמה רמות על הצרפתיות המתחרות

לא החזק או החכם שורד , אלה זה שיודע להתאים את עצמו לסביבתו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד ממליץ על הפורד קונקט אוטו מעולה

ועולה בכמה רמות על הצרפתיות המתחרות

כמה שאתה צודק ...

אמין יותר, מן הסתם..

גדול יותר, זה ידוע.

עיצוב, מה נגיד, כולם אותו דבר.

נוחות, אוך אני מרגיש באוויר :|

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקראו את השירשור מההתחלה.

הבחורה מחפשת ברלינגו או קנגו שנת 2000-2001, שזה אומר באיזור 20 אלף ש"ח.

קונקט התחילה להימכר ב2004, דגם 2004 במצב טוב עולה בערך פי 3 מהסכום הנ"ל, כך ששהמלצות החמות שלכם לא שוות הרבה במקרה הזה.

שנית, קונקט הרבה פחות נוחה משתי הצרפתיות (קפיצי עלים ומתלה בילתי נפרד מאחורה). גודל - חסר משמעות ואף מהווה חיסרון, כי הרכב מיועד לשימוש משפחתי.

ואחרון חביב - מחירי הסולר עלו לפני יומיים לשיא חדש, מחיר מחירון לפני הנחה הוא 9.30 ש"ח לליטר סולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנסע המון על קנגו - לרדת מהרעיון ומהר! קנגו קונה מי שצריך מסחרית.

1. הרכב עגלה. בעליות לירושלים יעקפו אותך אוטובוסים.

2. הרכב לא אמין.

3. תכיני אטמי אוזניים - בנסיעה במהירות של 110-120 הדרך היחידה לנהל דו שיח היא בצעקות ועם הידיים.

4. הבטיחות האקטיבית נמוכה מאוד - ההתנהגות של הרכב מסוכנת!

בכל פעם שקיבלתי גטס/אוואו במקום הקנגו הרגשתי כאילו קיבלתי צ'ופר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קנגו שלי עולה את כל העליה לירושליים במהירות 90-100, כמובן פול גז והילוך רביעי, אבל עדיין סביר ולא גרוע בהרבה ממכוניות 1600 אוטומטיות.

2. אני עכשיו עם 273 אלף ק"מ - היו כמובן לא מעט תקלות, ב 90% מדובר בבלאי טבעי, סה"כ אמינות סבירה.

3. אחרי שהחלפתי מייסבים בגלגלים האחוריים, הרכב ניהיה שקט למידי, עד 110 קמ"ש אין רעש מציק.

4. צודק, בהשוואה למכוניות פרטיות.

בכל פעם שקיבלתי גטס, רציתי לחזור לקנגו כמה שיותר מהר, כי בגטס לא יכלתי לנהוג יותר משעה ברצף, אחרי זה פשוט נתפסה לי הרגל.

עם קנגו אני לפעמים נוהג 3-4 שעות ביום, ולא מתעייף או סובל מחוסר נוחות.

שורה תחתונה- לא מומלץ בעיקר בגלל צריכת דלק גבוהה ועליה מטורפת במחירי סולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...