Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

205 - שינויי טמפרטורת נוזל קירור

gil_App
שימו לב! השרשור הזה בן 5841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם וחג פסח שמיח

במזל טוב התקנתי מד טפרטורה של נוזל הקירור בפיזו 205 (שנת 94), הגשש נמצא ביציאה התחתית מהרדיאטור (על הצינור שמתחבר למנוע).

אחת הסיבות המרכזיות להתקנה היו שלפעמים הנורה של החום מנוע נדלקת לכ-20 שניות מלחיצות ונכבת.

לאחר כמה נסיעות עם המד טמפרטורה מצאתי שיש שוני גדול מאוד בין טמפרטורה בנסיעה בין עירונית לנסיעה עירונית.(כ-50 מעלות בין עירוני, כ- 85 מעלות בעיר, כל הטמפ בערבון מוחלט).

אני לתומי חושב שצריך שתהיה טמפ אחידה (טמפ עבודה). יש לציין שהמאוורר עובד כאשר הרכב עומד הרבה זמן מונע וגם כאשר נורת החום נדלקת.

האם זה סימפטום של טרמוסטט תקול? יתכן שנורת החום שלי נדלקת סתם בלי קשר לטמפ?

תודה לכולם וחג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

50מעלות זו טמפרטורה לא הגיונית, אלא אם כן לא מותקן אצלך טרמוסטט או תקול. 85 זה קרוב למה שצריך להיות בפועל.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שבנסיעה בין עירונית הטרמוסטת לרוב סגור ונפתח כל פעם ממש קצת ולכם המים שנמצאים ברדיאטור יוצאים ממש לאט ממנו לכיוון המנוע ולכן מצליחים להתקרר לרמה זו או שבאמת אין לך טרמוסטת.

חבל שהתקנתה שם את היוניט אם כבר מתקינים אז בבית הטרמוסטת, המיקום הנוכחי לא נותן אינדקציה על חום המנוע אלה על חום המים אחרי שהם היו ברדיאטור. לדוגמא חום מנוע בעיר מגיעה ל 97 מעלות ולא ל 85 , כי 85 זה אולי אחרי שהמים כבר מקוררים.

תבדוק איזה טרמוסטת מותקן אצלך קודם כל חשוב שיהיה מקורי (אפילו אם קצת יקר) ואם זה טרמוסטת של 90 מעלות אז התופעה של הנורה בהחלט נפוצה גם עם טרמוסטת מקורי וגם בחורף, מעבר לטרמוסטת 82 נותנת פתרון לבעיית הנורה.

אני פעם ניסיתי את הטרמוסטת של ה90 (כי הוא נותן טמפרטורת עבודה יציבה יותר) אבל לאחר שנדלקה לי נורה מספר פעמים והתייעצות במוסך החלטתי לחזור ל82. ישנה סבירות מאוד קטנה (אך אפשרית) שהיוניט שמדליקה את הנורה מזייפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן חיברת את היוניט על הצינור שמחבר את תחתית הרדיאטור למנוע, הטמפרטורה שאתה מודד היא טמפרטורת נוזל הקירור אחרי שעבר קירור ברדיאטור, ולכן הגיוני שתראה 50 מעלות.

לדעתי אתה צריך להעביר את היוניט למקום אחר, כדי לקבל קריאה קצת יותר אינפורמטיבית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום שגוי!!!!!!!

תחבר במעגל הפנימי לפני הטרמוסטט הייכן שנימצא בורג הניקוז של האויר.

או תחבר ליוניט המקורי. נותן קריאה מספיק מדוייקת +-5 מעלות.

שנה מיקום!

אתה מאבד את הטעם בהתקנת שעוןחום.

מי אמר לך להתקין אותו בצינור התחתון?

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

MUSH - התקנתי ביציאה כי זה מאוד נוח לעבוד שם עם האלמנט שיצרתי לשם כך.

לא רציתי לקדוח בטרמוסטט זה נראה לי גישה קצת פולשנית, רציתי משהו חיצוני שלא תלוי במערכת קימת.

השאלה היא האם במדידה ביציאה מהרדיאטור סביר לקבל שוני ככ גדול בין נסיעות בין עירוניות.

אני חיב לציין שצריכת הדלק היא טובה (תפו תפו) ואין בעיות בתחום הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה כדאי לך להחליף תרמוסטט חדש זה אף פעם לא מזיק , שנית כמו שאמרו חברי , המיקום חשוב ! , "בטופוגרפיה" של מע' הקירור הטמפ' שונות !, לכן חשוב המיקום.

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוח?!

הכי נוח זה לתת למישהו שמבין שיעשה זאת עבורך ...אבל זה עולה כסף.

אני חושב שהכי נוח להתקין זאת על הצינור שיוצא מהברז במקלחת, אבל האם זה הדבר הנכון.

אין לי מה להגיד לך.

זה פשוט הזוי.

רוצה להצחיק את אלוהים...

ספר לו את התוכניות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...