Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה רומסטר או יונדאי I30?

הנסיך.
שימו לב! השרשור הזה בן 5750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שמדובר ברכבים שונים.

הסקודה קוסמת לי כי היא מיוחדת, מבחנים אומרים שהיא נחמדה לנהיגה, ובסוכנות אמרו שהיא מגיעה עם רדיודיסק MP3 ושהוא לא חלק מהדשבורד - כלומר אוכל להחליף אותו למשהו טוב יותר.

בנוסף האפשרות לדחוף את האופניים שלי לבגאז' בלי לפרק אותן מאוד מוצאת חן בעיני, כל זה יחד עם איכות ההרכבה של פולק' נראה לי כמו חבילה יפה.

מצד שני ליונדאי יצא גם כן שם של אוטו לא רע, הוא מאוד מפנק ומאוד מאובזר - כולל חיבורים לכלכ מה שאפשר לבקש מובנים ברכב, כולל שש כריות אוויר ושליטה מההגה על מערכת השמע.

שני הרכבים הם מדגמי הליסינג [אני לוקח אותם בליסינג]

אשמח לשמוע חוות דעת מבעלי הרכבים האמורים \ למי שיש איתן נסיון.

ונקודה שמציקה לי - האם המזגן של הרומסטר עומד בנטל של הקיץ הישראלי?

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר, אם כבר ליסינג - אז שיהיה שימושי כמה שיותר - היות והרומסתר היא לא "סתם עוד משפחתומטית" אלא מציעה ערך מוסף (כגון מרווח למשפחה\הרבה מקום בתא המטען). לדעתי היא עדיפה.

אם אתה מחובבי הטיולים וה"על האש" למיניהם או קמפינגים, הרכב הזה הרבה יותר נח.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסיקו לתת נסיעת מבחן בשתי המכוניות האלו? הרי מדובר בשתי מכוניות כל כך שונות והעדפת יתרונות האחת על רעותה הן ענין לטעם אישי כל כך מובהק, שזה בכלל לא מענין מה אני למשל חושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-i30 טובה יותר מהרומסטר למעט שני תחומים: עיצוב וכושר העמסה מאחור.

לרומסטר שתי מגרעות עיקריות - מנוע 1.6 ליטר רועש ועייף ונוחות בינונית. אם שמע חשוב - כדאי לדעת שהרמקולים המקוריים שמוצעים איתה איומים.

אם אתה יכול להשיג i30 דיזל - לא הייתי חושב פעמיים ומעדיף אותה על הבנזין ועל הרומסטר.

שים לב כי למרות הממדים הדומים, הרומסטר היא (סוג של) סופר-מיני, מה שבא לידי ביטוי במרחב מלפנים וביכולת הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, הרומסטר רחוקה מלהיות סופר מיני (למרות שיש בה לא מעט חלקים שהגיעו מהפביה היוצאת - וגם מהאוקטביה הנוכחית). בסיס הגלגלים שלה גדול יותר משל האוקטביה (שכמו שציינתי, גם מהאוקטביה הגיעו חלקים לרומסטר).

מרחב הפנים של הרומסטר מצויין - המון מקום :-)

אני מסכים לגבי נוחות הנסיעה הנוקשה (שבתכל'ס היא לא כזאת גרועה) ולגבי המנוע המעט רועש (בגרסאות האוט'. אצלי באיביזה, הידנית - הוא שקט יותר :shock:).

אני ממליץ על נסיעות מבחן - לך על מה שתאהב ויתאים לך יותר.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע ברומסטר מאוד רועש - ולא במובן שאנחנו אוהבים. לי אישית זה הפריע, במיוחד כשמערכת השמע לא מצליחה להתגבר...

נתון בסיס הגלגלים הוא לא הנתון שקובע את שיוך המכונית, אלא הפלטפורמה כולה - שהיא הרבה יותר מבסיס גלגלים.

לשם דוגמה, לדצ'יה לוגאן MCV יש בסיס גלגלים ארוך יותר מזה של ב.מ.וו סדרה 5 (290.5!!! ס"מ לעומת 289 בב.מ.וו), אבל זו עדיין פלטפורמת הקליאו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר מאוד - התופעה הזאת קיימת גם בפביה 1.6 האוט'.

האיביזה שלי, שיש לה את אותו המנוע (רק ידנית ולא אוט') - שקטה יותר. שהפביה שלי תימסר לי - אבדוק אם זה נכון גם לגבי הגרסה הידנית שלה.

הרומסטר מבוססת על הפביה היוצאת והאוקטביה - לא לפה ולא לשם :wink:

צוקי', שיהיה חג שמייח! :-)

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע ברומסטר מאוד רועש - ולא במובן שאנחנו אוהבים. לי אישית זה הפריע, במיוחד כשמערכת השמע לא מצליחה להתגבר...

נתון בסיס הגלגלים הוא לא הנתון שקובע את שיוך המכונית, אלא הפלטפורמה כולה - שהיא הרבה יותר מבסיס גלגלים.

לשם דוגמה, לדצ'יה לוגאן MCV יש בסיס גלגלים ארוך יותר מזה של ב.מ.וו סדרה 5 (290.5!!! ס"מ לעומת 289 בב.מ.וו), אבל זו עדיין פלטפורמת הקליאו.

ובכן,

היום עשיתי נסיעת מבחן ברומסטר.

ראשית אקדים ואספר קצת על האבזור, שלאור הציפיות הנמוכות, הפתיע אותי לטובה [ברובו] ואכזב באופן מחפיר [במקום אחד ספיציפי]

ובכן, האוטו עצמו נאה, מיוחד, על גבול הגמלוני.

פתיחת הדלתות מקדימה חושפת את קורת הגג בגובה העיניים, התשלום על גג משתפל קדימה אני מניח, נכנס פנימה, קל יחסית למצא תנוחת נהיגה טובה, ההגה מתכוונן למרחק ולגובה - סו פאר סו גור.

הרשימו לטובה - שפע תאי אכסון [מתחת למושב, בדלתות - כולל גומי לעגן דברים, מתחת להגה, מעל ההגה, תא הכפפות מחולק לשני תאים זעירים - קצת חבל] עוד הרשימה לטובה תאורת הפנים, צבע הרכב מבפנים - שילוב של צבעים בהירים וכהים.

פחות הרשימו - גימורי הפלסטיק מרגישים זולים, הידיות מרגישות פריכות, ספי התאים מרגישים לא יציבים, הכל נותן תחושה של "תחזיק חזק, זה לא יישאר ככה עוד הרבה"

אכזב לחלוטין - לוח הפיקוד על המיזוג. אמנם לא בקרת אקלים, אבל נובים [KNOBS] כל כך מעליבים לפיקוד המיזוג לא זכורים לי מאז הדלתא 88.

מגעיל לגעת, פלסטיק שנראה כאילו מוחזר פעמיים לפני שהיגע לרכב - מסקודה ציפיתי להרבה יותר.

מתחילים לנסוע - ופה הקאץ'.

שישה הילוכים זה מעולה, אבל האוטו לא זז.

יכול להיות שהרפרנסים שלי לא טובים [סוויפט חדשה, מאזדה 3] אבל האוטו פשוט מתקשה לנוע.

המנוע עולה בסל"ד כאילו מכריחים אותו, הרעש הגס הופך לשאון [בעיקר בעת האצה ובתחילת נסיעה] והתחושה הכללית מזכירה דיזל ישן.

יכול להיות שזה כי הרכב חדש לחלוטין [19 ק"מ] או מאיזה סיבה אחרת - אבל האוטו הרגיש טנק.

תפעול הטיפטרוניק הוא גימיק חביב ותו לא, למרות שזו היתה נסיעה של חצי שעה, לא הצלחתי להפיק איזו הנאה אבל אולי זו אשמתי - שכן הייתי עסוק בלהקשיב לציקצוקים שבקעו מהרכב עת קיפצצנו יחדיו על כבישי לוד המשובשים.

בכביש המהיר האוטו התקשה מאוד לשמור על מהירות של מעל 120 קמ"ש וחזר וירד להילוך החמישי בכל פעם.

[120-140, לא ניסיתי מעבר - המנוע נשמע כאילו ממש ממש רע לו שם]

בשיוט במהירות של 100 קמ"ש שאון המנוע נחלש משמעותית ונשארים רק עם רעשי הכביש הנוכחים.

לצערי, על אף החיבה שיש לי למותג הצ'כי - האוטו ליסינג שלי יהיה כנראה יונדאי.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

כן, המזגן של סקודה עובד יופי בשביל החום הישראלי הוא ממש מקפיא יש לו נצילות מלאה בשביל המינוס הקטנטן שעומד מאחוריו.

המינוס הוא שכל מזגן של כל רכב לוקח 5% מנצילות המנוע ואצל סקודה זה 6.2% אומנם זה קצת משמעותי לעומת כל המכוניות אבל זה בסדר אלא אם אתה רוצה לעשות את העליות של ירושליים עם מזגן ועל 140 קמ"ש

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5750 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...