Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלדה והתנהגות

שימו לב! השרשור הזה בן 5844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לירן,

בנוגע לשן ולהחלפת מוטות הפיתול - בדיוק לזה התכוונתי.

ואכן - אני יושב על B6, וממש לפני התקנת סטראט תחתון.

הויכוח היחיד שלנו בנוגע לסט-אפ של 106 / סקסו קשור למידות גלגלים - אבל זה לשרשור אחר.

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה צודק בגדול בכך שלחלק מהרכבים אין עוד הרבה מה להוריד לכביש במהירות של 180 קמ"ש, אבל צריך לזכור שגם כשאין הרבה מה להוריד,בסל"ד גבוה רכב שגודש יינשום הרבה יותר טוב וכתוצאה מכך אמור להרגיש יותר טוב במהירות כזאת לעומד רכב אטמוספרי שבמהירויות כאלה מתחיל להרגיש את המחסור בחמצן,ואני אפילו לא מתייחס לכך שרכבים כמו 106 על שלל גירסאותיהן כבר מתחילים להחנק במהירות כזאת.

אבל מה עם רכבים כמו היפניות הגודשות ?

להן ועוד איך יש מה לתת ב-180 קמ"ש והן חיות "לא רע" במהירויות כאלה,כך שאצלהן זה מאוד משמעותי העניין של הורדת הכוח לכביש במהירות כזאת ושימוש בהורדת הכוח כדי לשמור על הקו.

אני פשוט לא מבין מה הקשר בין מהירות הרכב לאופי המנוע, אטמוספרי או מוגדש.

אם כבר, (ובלי קשר למהירויות הנסיעה), דווקא טורבו K03 או K03s נושמים פחות טוב בסל"ד גבוה, בוודאי יחסית למנוע של קליאו ספורט או טייפ R.

106 נחנקת במהירות כזאת לא בגלל סוג המנוע אלא בגלל שיש לה משהו כמו 120 כ"ס בלבד. ואולי קצת בגלל שהיצרן עשה לה יחסי העברה קצרים והמנוע מגיע לאזור הקו האדום ומאבד כוח, אבל זה פשוט מראה על פשרה מסוימת של פיג'ו בבחירת ההילוכים ולא קשור למנוע.

היפניות הגודשות אולי חיות לא רע ב 180, אבל לא הייתי אומר שמאוד משמעותי אצלהן איך אתה מוריד את הכוח שנשאר להן ב 180 קמ"ש לכביש. מקסימום אפשר לנסח שאצלהן גם ב 180 זה "עדיין בעל משמעות מסוימת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשר שיש בין מהירות הרכב לסוג המנוע הוא בדיוק מה שאמרת בעצמך-

איך בכלל משווים רכב עם 105 כ"ס שבמהירות 180 קמ"ש כבר "איבד את הסוס" לרכב שבמהירות כזאת יש לו עוד כוח להוריד לכביש ?

פחות קריטי אם הוא גודש או לא,השתמשתי בדוגמא של רכב גודש בגלל ההשוואה של הסיאט ליאון ל-106\306,אתה מסכים איתי שהורדת הכוח של הסיאט ליאון אמורה להיות יותר טובה במהירויות כאלה גבוהות ? (בעוד הצרפתיות מתחילות כבר להשתנק במהירות כזאת,יש לליאון עוד מה לתת).

ואני לא מדבר בכלל על הפוטנציאל להעלות הספק במידה ניכרת ברכב גודש,ובעלות זניחה יחסית,ואז הפער במהירויות הגבוהות בכלל גודל.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן עקרוני אני חושב שאנחנו מסכימים על הרוב, למעט עניין ניסוחי:

,אתה מסכים איתי שהורדת הכוח של הסיאט ליאון אמורה להיות יותר טובה במהירויות כאלה גבוהות ? (בעוד הצרפתיות מתחילות כבר להשתנק במהירות כזאת,יש לליאון עוד מה לתת)..

אני לא קורא לזה "הורדת הכוח", אלא פשוט "כוח" לסיאט לאון נשאר יותר כוח ב 180 קמ"ש, זה הכל.

דווקא במהירויות כאלה, אין ממש בעיה "להוריד את הכוח" , כי גם הכוח שנשאר ללאון לא מדגדג את היכולת של הצמיגים להוריד אותו לכביש, גם ללא 4X4 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתם ממשיכים לדבר על דברים שאין לכם מוסג מהם, רק שתדעו, ש95% מהכוח של המנוע מעל 120 קמ"ש

הולך להתנגדות של האוויר.

על מקדם גרר שמעתם? (רוצו לחיפוש)

רכב גם עם יש לו 120 כ"ס ומקדם גרר נמוך, יכול להגיע ל200 קמ"ש ורכב עם 200 כ"ס, לא יגיע בגלל המקדם גרר גרוע .

אין לזה שום קשר סוג מנוע והנעה.

לנושא המקורי.

מי אמר של205 ו106 וגם ל306 יש אחיזה טובה?

להפך. ממה שהבנתי מכל בעלי אותם רכבים, שכל הכיף זה חוסר אחיזה וזריקת זנב בסיבובים.

כל זה הנאה, ואין קשר לביצועים.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתם ממשיכים לדבר על דברים שאין לכם מוסג מהם, רק שתדעו, ש95% מהכוח של המנוע מעל 120 קמ"ש

הולך להתנגדות של האוויר.

על מקדם גרר שמעתם? (רוצו לחיפוש)

רכב גם עם יש לו 120 כ"ס ומקדם גרר נמוך, יכול להגיע ל200 קמ"ש ורכב עם 200 כ"ס, לא יגיע בגלל המקדם גרר גרוע .

אין לזה שום קשר סוג מנוע והנעה.

לנושא המקורי.

מי אמר של205 ו106 וגם ל306 יש אחיזה טובה?

להפך. ממה שהבנתי מכל בעלי אותם רכבים, שכל הכיף זה חוסר אחיזה וזריקת זנב בסיבובים.

כל זה הנאה, ואין קשר לביצועים.

בהחלט יתכן שאין לי מוסג בדברים כאלה, אבל מושג דווקא יש לי, וכנראה שיותר מאשר לך (גם בפיסיקה וגם בדקדוק אם שמת לב).

קודם כל זה לא 95%, אולי כשמהכונית מגיעה ל 200 זה נהיה 95%.

דבר שני, ב 120 קמ"ש אם אני לוחץ גז, ובעיקר אם זה בהילוך שלישי ולא חמישי, וברכב ספורטיבי, אז רוב הכוח משמש למטרת האצת הרכב, ורק מיעוט הכוח הולך להתגברות על התנגדויות שונות, כאשר מתוך המיעוט הזה בערך 60-70% זה התנגדות אוויר.

לגבי מקדם גרר אני יודע מה זה, תומר הדר הסביר את זה פה בפורום, מדובר באדם בעל רכב צרפתי שעומד בכביש ומנופף לגרר שהזמין.

ה 306 GTI מאוד מהירה במסלול אמיתי, ובוודאי שיש לה הרבה מאוד אחיזה. כל הרעיון של הרכב שהוא ניטרלי, נשלט ומשרה בטחון בנהיגה. הוא גם מאוד נשלט ויבצע היגוי יתר לפי רצון הנהג.

רכב שמכויל להרבה תת-היגוי פשוט לא מנצל את הפוטנציאל של האחיזה שלו. רכב ניטרלי כן מנצל. והוא יבלה חלק מהזמן בתת-היגוי וחלק בהיגוי יתר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

106 נחנקת במהירות כזאת לא בגלל סוג המנוע אלא בגלל שיש לה משהו כמו 120 כ"ס בלבד.

S16 - אולי, וגם זה במנוע בלבד (ולא בגלגל).

לראלי יש 103 על מנוע 1,300 ו 107 +- על מנוע 1,600.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Godflash, אני דווקא קניתי את ה"שטויות" שכתב נהג רגוע בנוגע לתאוצה / מקדם גרר ב - 120 קמ"ש.

מציע לך ניסוי פשוט: סע 120 קמ"ש (במסלול, כמובן... לא חוקי בכביש) ותן גז בהילוך המתאים.

הרכב מאיץ?

אם כן - כנראה שיש לו "רזרבות כוח" מעבר להתנגדות האויר --> נהג רגוע צודק.

אם לא - כל כח המנוע מבוזבז על "התנגדויות שונות" ובכלל זה התנגדות האויר --> אתה צודק.

אני חושב שכולנו מסכימים שככל שהמהירות גדלה "התנגדות הרוח" הופכת יותר ויותר משמעותית.

ולגבי ההוט האצ' הצרפתיות הקלאסיות (205, 306, 106) - חלק ניכר מהקסם טמון בקומוניקטיביות. הרכב מדבר איתך. לא תמיד תאהב מה שיש לרכב לומר (עיין ערך LIFT OFF OVERSTEER ב - 205) אבל זו תחושה שונה לחלוטין מרכב בעל אחיזה טובה אבל מנוכר ומנותק.

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...