Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלדה והתנהגות

שימו לב! השרשור הזה בן 5843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי שאלה שמעניינת אותי כבר הרבה זמן.

הרבה מזילים ריר וכותבים מגילות בנוגע ל"שלדות" המדהימות של 106 ראלי וכל שאר הצרפתיות השובבות ישבן, עכשיו מה שמעניין אותי זה האם טכנית זה אפשרי, לקחת רכב שבמקור לא תוכנן להיות עם התנהגות ספורטיבית ולשפר אותו לרמה של ה106 לפחות.

האם כאשר אומרים "שלדה מדהימה" הכוונה לסטאפ של הבולמים, קפיצים ומוטות פיטול, כיווני הקאמבר,קאסטר וTOE למינהם? או שיש עוד משהו שלא ניתן יהיה לכוון ולשנות דוגמא המשקל (האם יש השפעה למשקל בכלל) או לאיזון הכללי של האוטו (הפרונט יותר כבד מהאחוריים ולהיפך) או לחוזק של השלדה עצמה (מוטות מגשרים לא יבצעו את העובדה?).

האם טכנית זה אפשרי לקחת רכב עם התנהגות של ספינה ולשפר אותו ככה שיהיה לא פחות מהנה בסיבובים כמו הצרפתיות?

או שהתנהגות זו תכונה "מולדת" לרכבים מסויימים ול"ספינות" יהיה בלתי אפשרי להקנות את הערכים האללו?

איזה עוד פאקטורים משפיעים על התנהגות וניתן בעזרתם להגיע לתוצואת טובות?

כפי שאני מבין, התנהגות ספורטיבית מתאפיינת בנטיה להיגוי יתר ובהפחתת התת היגוי, האם אני צודק?

לא התייחסתי בשאלה לצמיגים (שלהם יש את מירב ההשפעה לפי דעתי על התנהגות הרכב בפניה) ככה שאבקש לא להתייחס אליהם בתשובות.

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שילדה היא לא ניתנת לשינוי, זה בסיס עליה בנוי כל הרכב.

אבל אפשר לשפר התהגות ואחיזה, דרך בולמים, צמיגים,

וגם חלוקת משקל זה מאוד משפיע על הרכב ככל שהמשקל יותר שווה

בחלק האחורי והקדמי ככה גם ההתנהגות משתפרת, דרך אגב זה בא על ידי ביטוי במיאטה בדור

הכי חדש, שככה היא גם מאוד מהנה לנהיגה וההתנהגות שלה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניתן להגיע עם ספינה לרמת התנהגות של 106, GTI205 , 306 או כל רכב אחת שמתנהג טוב למשל מיני קופר ואלפות למינהן (זה כמובן רכבי הנעה קידמית).

זאת תוכנה "מולדת", הכל תלוי במהנדסי רכב שהינדסו את השילדה וכיילו אותה למטרה מסויימת .

תיקח לדוגמא בן אדם שנולד נמוך זה בגנים שלו ככה השלד והמבנה גוף שלו בנויים נמוך אתה יכול לנתח אותו ולהאריך אותו? בוודאי שלא מה שכן יש כל מיני טיפולים למינהם היום שעוזרים לו לצמוח אולי עוד קצת .

ככה בדיוק ההבדל בין רכב מתנהג לרכב לא מתנהג, אתה לא יכול להחליף לרכב את השילדה (בעצם כן אתה יכול למכור ולקנות חדש ) , רכב עם שילדה גרועה ישאר רכב עם שילדה גרוע , אתה יכול לשפר את המצב (כמו עם הדומגא עם הילד הנמוך זוכר?) אבל לא להגיע למצב של רכב מתנהג שיצא ככה מהחברה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בולשיט.

תפסיקו לחשוב שהשלדה (הפח היצוק הזה, אתם יודעים) עשוייה זהב.

עם כל רכב ניתן להגיע לרמת התנהגות ואחיזה אופטימליים, אפילו סיוויק הצ'באק.

הכל עניין של כיול.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשנות שילדה

15 קילו ריתוחי חיבור גוף/שלדה ויש לך שילדה קשיחה ומחוזקת. (זה בערך מה שעושים בכל רכבי הראלי)

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה שמעניינת אותי כבר הרבה זמן.

הרבה מזילים ריר וכותבים מגילות בנוגע ל"שלדות" המדהימות של 106 ראלי וכל שאר הצרפתיות השובבות ישבן, עכשיו מה שמעניין אותי זה האם טכנית זה אפשרי, לקחת רכב שבמקור לא תוכנן להיות עם התנהגות ספורטיבית ולשפר אותו לרמה של ה106 לפחות.

האם כאשר אומרים "שלדה מדהימה" הכוונה לסטאפ של הבולמים, קפיצים ומוטות פיטול, כיווני הקאמבר,קאסטר וTOE למינהם? או שיש עוד משהו שלא ניתן יהיה לכוון ולשנות דוגמא המשקל (האם יש השפעה למשקל בכלל) או לאיזון הכללי של האוטו (הפרונט יותר כבד מהאחוריים ולהיפך) או לחוזק של השלדה עצמה (מוטות מגשרים לא יבצעו את העובדה?).

האם טכנית זה אפשרי לקחת רכב עם התנהגות של ספינה ולשפר אותו ככה שיהיה לא פחות מהנה בסיבובים כמו הצרפתיות?

או שהתנהגות זו תכונה "מולדת" לרכבים מסויימים ול"ספינות" יהיה בלתי אפשרי להקנות את הערכים האללו?

איזה עוד פאקטורים משפיעים על התנהגות וניתן בעזרתם להגיע לתוצואת טובות?

כפי שאני מבין, התנהגות ספורטיבית מתאפיינת בנטיה להיגוי יתר ובהפחתת התת היגוי, האם אני צודק?

לא התייחסתי בשאלה לצמיגים (שלהם יש את מירב ההשפעה לפי דעתי על התנהגות הרכב בפניה) ככה שאבקש לא להתייחס אליהם בתשובות.

שמע, קודם כל זה לא "שלדה והתנהגות" זה יותר בכיוון של "מתלים והתנהגות".

כל רכב יוצא מהמפעל עם כיול מתלים מסויים. יש כאלה שיוצאים עם כיול יותר ספורטיבי וקיצוני ויש כאלה שפחות או בכלל לא.

אבל כמעט כל רכב יש לו תקווה שתלוייה בשוק השיפורים שלו או בתקציב של בעל הרכב.

בנוגע לצרפתיות, בתור אחד שמאוד נאמן לצרפתיות (8 שנים כבר ) אני מודה שההתהגות של הספורטיביות של הצרפתיות מדהימה ומהנה. אבל אני רוצה לישבור מיתוסים: יש פה בפורום מין היפ כזה של בעלי צרפתיות (בעיקר וותיקים) שההתנהגות אבסולוטית ואף אוטו בחיים לא יתנהג יפה או דומה להם. אולי רק בהיגוי יהיה ממש קשה לשפר יותר טוב לעומת הצרפתיות.

(אבל המון מהיפ הזה נועד בשביל להשאיר את בעלי הצרפתיות בעלי "תיק המכוניות המתנהגות " בפורום)

הלו! אנחנו בשנת 2008 , היום הטכנולוגיה מתקדמת והמון דברים שהיו נחלתם הבלעדית של מכונית ספורט אמיתיות יוצאים לשוק האפטרמרקט .

ככה שאם תחפור הרבה באינטרנט (או אפילו פה בארץ בחניות שיפורים ) תגלה שלמאזדה המשפחתית שלך יש קיט קוילאוברים מצויין או איזה מוט מייצב שמנמן מאחורה או אפילו איזה דיפרנציאל ננעל.

אז פעם הבאה שמישהו ינפנף לך בשחצנות: "ה306 שלי הכי מתנהגת אין לך סיכוי להגיע אליי"..

תדע שאתה יכול להגיע לרמות גבוהות כאלה אבל תצטרך לשלם יפה!מאוד יפה!

יוגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את המאמר הדביק שכתבתי בראש פורום זה.

שיפור התנהגות סיאט לאון טורבו 4

אפשר לראות שניתן לקחת שילדה לא מזהירה (מבוססת גולף MK4) ולהוציא ממנה הרבה, אפילו המון.

נכון, הרכב אולי לא מתנהג קליל כמו 106 ראלי, ואולי לא "מהנה", במובן הצרפתי, אבל על המסלול של המופע המוטורי הוא עושה זמנים של WRX, ובמבחן הספורטיביות של "הגה" מלפני שנה בדיוק, שני הלאונים עשו את הזמנים הכי טובים :shock:.

אפילו במסלול צפוף והדוק כמו נחשונים הוא יעשה בית ספר בזמנים לכל PSI שיהיה

וכל זה עטוף באיכות גרמנית, במנוע ה 1.8T האדיר, בהנעה כפולה בטוחה, ב ESP ניתן לניתוק, במלא כריות אוויר, ובאיכות חיים של משפחתית מודרנית (שזה מה שאשתי רוצה :-))

זה היה הפרויקט שלי, שהבסיס שלו היה לא רע ובעל פוטנציאל רב.

אני מניח שאם תבחר בשילדה של דייהו נובירה או שברולט קאווליר, התוצאה הסופית תהיה גרועה יותר, וההשקעה לא תהיה שווה את התוצאה.

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה הניצחת לשאלה שלך מוכחת יום יום על הכביש ואני אתן כמה דוגמאות:

סובארו לאונה 1600 אוטומטית ו STI חולקות אותה שילדה בדיוק!

לאנסר 1600 אוטומטית ו EVO חולקות אותה שילדה בדיוק.

איביזה 1400 ו FR חולקות אותה שילדה בדיוק... אהההה.... דוגמא לא טובה :wink:

אבל עדיין יש רכבים שכל השיפורים שבעולם לא יעזרו להם, מישהוא מעוניין לשפר דאציה דלתא או טרבנט?

מה דעתכם על שיפורי שילדה לרנו 4?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מבחינת חלוקת משקל , רוב הרכבים שהם הנעה קדמית מאוד דומים אחד לשני ולא זה עושה את ההבדל בין רכב מתנהג לאחד שלא.

לגבי הזמנים במסלול- לאון 4X4 עם צ'יפ וצמיגים טובים כבר מגיעה ליחס הספק משקל של WRX ומורידה את הכוח לכביש באופן דומה (לשתיהן יתרון ה 4X4) לכן גם הגיוני שתוציא זמנים דומים במסלול.

השאלה מה עם לאון הנעה קדמית.

מבחינת דברים שקשה לשנות ולשפר ברכב:

מומנט אינרציה קטן- שזה אומר רכב קצר כאשר רוב המשקל במרכז הרכב (מנוע מרכזי למשל) ואין סרחים עודפים משמעותיים. זה רצוי מבחינת זריזות או פוטנציאל לזריזות בפניות (כמו שדרוש במסלול איטי ומפותל במיוחד)

מרכז כובד נמוך - פחות זויות גלגול ופחות השפעה למעבר מתאוצה לתאוטה על שינויים באחיזה ובהתנהגות. ניתן לשיפור מסוים ע"י הנמכה של הרכב.

שילדה קשיחה- מאפשרת להיגוי ולזוויות הגלגלים להישאר מדויקות- עוזר לנהג לחוש יותר מה קורה ולנהוג יותר מהר. זה ניתן לשיפור כנראה ע"י ריתוכים או מוטות.

סוגי המתלים- אני לא מתכוון לאיזה קפיץ ואיזה בולם, אלא האם מדובר במקפרסון מקדימה או עצמות עצה כפולות, סרן אחורי קשיח או רב-חיבורי וכו' - מתלה איכותי יספק שמירה טובה יותר על זויות היגוי אופטימליות במצבים שונים של הנסיעה. וימנע מצב של התנהגות לא ברורה ולכן לא צפויה מספיק.

מהירות ההגה- תלויה במסרק ההגה. הגה איטי לוקח יותר זמן לסובב מצד לצד במקרה של דריפטים למשל והיגויים נגדיים.

פידבק בהגה- תלוי במערכת התגבור ההידראולית או החשמלית, ובגאומטרית המתלה הקדמי, ציר סיבוב, קינג-פין, קאסטר וכו' פידבק כמובן עוזר לנהג לחוש מה קורה ולהגיב בלי לחשוב, בעוד שכאשר אין פידבק הנהג צריך לראות בעיניים שהאוטו לא עוקב אחרי הקו הרצוי ואז לתקן קצת ולחכות שוב לראות מה קורה- תהליך איטי יותר בזמני התגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור, הוסיפו כולה משהו "קטן" לשלדה של הגולף/ליאון שלך. מה ההבדל בכלל בין הנעה קדמית ל 4X4, מנוע 200 כ''ס ו120??

ואתה יודע מה עם קצת יותר כח ל106 ונהג שיודע, הרכב הזה עושה ביצפר להרבה מכוניות (גם לא בקטגוריה שלו) עם כל זה שהוא הנעה קדמית וזה רק בזכות הצורה שהוא בנוי ולא הנעות כפולות או אחוריות למינייהם. פשוט אוטו שבנוי לכיף ולמשחק עם תחושת הגה שלא הרגשתי ובאף רכב.

קח שאסי טוב על הנעה כפולה (205T16 קצת קיצוני אבל אקזמפלר טוב)עם כל ההטבות של הצרפתיות הישנות ותגיע למגבלות אחרות לגמרי.

8)Good day

יוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...