Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לפורום כללי: איך אתה מגיבים/מרגישים כש...

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה קורה:

אתם רואים את האוטו שלכם יום יום, באם זה בנסיעה וחזרה מהעבודה, יציאה לבילוי, טיול או סתם שטיפה שבועית...רכב שעלה לכם לא מעט כסף, לחלקכם יש גם מכוניות חדשות לגמרי, בקיצור - מכירים אותו בע"פ, כל סנטימטר, כל חתיכת פלסטיק או פח - הכל.

איך אתם מגיבים כשאתם רואים שמישהו שיפשוף לכם את הפגוש ?

אני יודע, השאלה דבילית, אבל החלטתי להעלות את הנושא בכל זאת.

לחלקכם יש פגושים מפלסטיק שחור (כמו שלי) - שם זה כמעט ולא נראה בכלל - ולחלקכם יש פגושים בצבע הרכב, בהם כל שיפשוף קטן משאיר סימנים שחורים מהרכב הפוגע, או במקרה היותר גרוע, הצבע שלכם פשוט מתקלף.

זה ידוע - זה לא פוגע בביצועים, זה לא ממש מטריד אנשים מהמניין - אבל אני רוצה לדעת אם אני המטורף היחיד, שמסוגל להפוך עולמות בקלות, מאנשים שלא יודעים לחנות.....

אתה מתכנן את החניה שכולם יוכלו לצאת בלי בעיות, משאיר מקום קדימה, משאיר מקום אחורה, נצמד למדרכה - הכל בשביל להקל על הבן זונה שלפניך/אחוריך שלא יפגע לך ברכב - ותמיד, אבל תמיד, אתה משאיר את הרכב בחניה עם רגשות מעורבים, כאילו שאתה יודע שיקרה משהו.

אבל מה לעשות, הישראלי המכוער, הטיפש, זה שלא יודע לנהוג, שאלוהים-יקח-אותו-אמן, חייב לזלזל בכל מה שלא קשור אליו. כשאתה חוזר לאוטו, תמיד תמצא איזה שיפשוף קטן מעצבן, לא משהו קריטי בכלל...

היום חשבתי שאני הולך לנפץ למישהו את האוטו ולהשאיר אותו על ג'נטים...לנטיס כסופה (שנת 95-96) דבוקה לי לתחת של האוטו...לא, לא צמודה...ד-ב-ו-ק-ה. הבן אדם פשוט נכנס לך באוטו - וחונה ככה !

בהתחלה לא האמנתי...התנעתי את הרכב, נסעתי 20 סמ קדימה (תוך כדאי שאני שומע את המכה משחרור הפגוש) ויצאתי לראות מה הולך שם.

הפגוש שלי לא נפגע - מחוזק היטב כמות שהיה (ניערתי לבדוק)... הפגוש של הלאנטיס כולו שבור, מנופץ, מגעיל. הרעש היה מלוחית הזיהוי שלו שפגעה ברכב שלי - וגם הפגוש שלו היה מנופץ באמצע (שבור) ממכה אחרת.

מסתבר שהבן אדם פשוט אוהב לחנות מאחורי מכוניות או מול קירות - ואם הוא לא מרגיש את ה"בום", הוא לא עוצר (כי אם לא, אין סיבה אחרת לאיך שהפגוש הקדמי שלו נראה).

תוך כדי התסכלות כללית, אני רואה שגם זה שהיה לפניו השאיר מזכרת, שיפשוף קטן (שיורד עם מים) בצד שמאל של הפגוש :mad:

תוך כדי כך שאני לא מעכל את העניין, נכנסתי לרכב, הדלקתי מזגן, נשמתי עמוק - ונסעתי הביתה בתקווה שיום חמישי זה יום מעפן - אז לפחות רואים כבר את הסוף שלו. שמתי מוזיקה, משקפי שמש - ונסעתי לדרכי.

מגיע הביתה -הכל טוב ויפה, אומר לעצמי: "המממ...לפני שעולים הביתה, נציץ גם בפגוש הקידמי"...

הפלא ופלא - גם שם שיפשוף חדש ממישהו שכנראה לי יודע מה זה לנסוע רוורס בעדינות מבלי לפגוש ברכב מאחור. :mad:

בבוקר כשחניתי, הסתכלתי על הרכב לפני וראיתי שאין לו מקום קדימה לצאת - אמרתי לעצמי, נשאיר יותר מקום מלפנים ע"מ שיהיה לו קל לצאת...גם זה לא עזר !!! :mad:

מי שקורא את הסיפור עוד יכול לחשוב שאיציק חנה קרוב מידי, צפוף מידי, לא השאיר מקום לאף אחד, סתם נדחף לחניה לא מתאימה - אז זהו שהחניה היתה מרווחת דיה בשביל להיכנס בצורה מושלמת ברוורס אחד בלבד, בצורה חלקה, מושלמת.

מי שיסתכל על הפגושים יגיד לעצמו: "איציק צריך אישפוז בגהה או אברבנל, אין להם כ-ל-ו-ם, אני לא יודע מה הוא מבלבל את המוח"... צבעם שחור, בשטיפה כל הליכלוך יורד ובא לציון גואל - כמו חדש.

אני שואל את עצמי, וכמובן אתכם, שאלה פשוטה: מה עושים אנשים אחרים, עם פגושים לבנים, כחולים, אדומים, כסופים... לא אנשים מן המניין כמו מר ישראלי אלא אנשים שבאמת איכפת להם... אנשים שאוהבים מכוניות בדם, אנשים שלא יכולים לפגוע ברכב של רעהו, גם אם זו פיאסטה שנת 82... איך מתעלמים מטיפשותו של מר ישראלי עושה הנזקים ???!!!

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, ואתם קצת גיחכתם בטח כשאני כתבתי שעשו לי דפיקה באוטו...

איציק - אתה זוכר שהראיתי לך אותה - היא מאוד קטנה ובטח קלה לתיקון - אבל זה פשוט עושה לי רע בלב...

גם הפגושים אצלי שחורים, ויש כבר איזה פגיעה או שתים עליהם... אין מה לעשות. לומר את האמת - אני מעדיף אותם שחורים (גם כי אצלי זה נראה טוב - לא כל הפגוש שחור אלא רק הפס הכי חיצוני, זה שנמצא בגובה המתאים להפגע מכלי רכב).

בהרבה מכוניות אחרות חדישות הפגושים בצבע הרכב - אם הייתה לי דפיקה על פגוש כזה הייתי מתעצבן פי כמה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כבר לא ילד מתלהב

למרות שבתכלס.... אני כן :lol:

בקשר לפגושים.... זה משגע... אחת המתנות שתקבל רק בארץ

כל שריטה באוטו שאתה מוצא אתה רק רוצה לתפוס את הבן אדם שעשה את זה :snipersm:

ואתה לא מפסיק לחשוב על הטיות של המילה פאק (רוני... מוכר לך?)

:x:mm_mad:

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמו לפתוח יום בצורה מגעילה עם גילוי של שריטה חדשה.....

ואת זה אומר אדם שיש לו יותר שריטות מצבע ברכב.... :p

זה אכן דבר מעצבן...לעם ישראל בסך הכל לא אכפת אם יש שריטה על הלנטיכס ודומיה ולכן כל יום הרכבים שלנו מקבלים "מתנות" חדשות...אין מה לעשות כנראה :evil:

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, זו בדיוק הסיבה שמלכתחילה צבעתי אותם בשחור - ע"מ שלא יראו את הפגיעות האלו....לצערי הרב, צדקתי.

זה מעצבן כפליים שאתה יודע שזה שזה קורה - ושזה עוד יקרה...

העניין היותר מסתכל הוא שאתה מוכן לזה מלכתחילה (פגוש שחור) ומתעצבן כל פעם מחדש... הקטע העוד יותר מעצבן הוא שאין הרבה מה לעשות, לחיות עם זה. את המכה שלך עוד כדאי ואפשר לתקן בתמורה לסכום סימלי - אבל לא נראה לי שיש כאן אנשים שמכל שיפשוף ילכו לצבוע פגושים...

להזכירך, אני צבעתי אצלי את הפגושים - ולצבוע כל אחד מחדש יעלה לי 13 ש"ח ו 20 דקות עבודה... לא נורא בכלל, אבל מעצבן !!!!!

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה,

ראשית אני לא נוהג בראלי ביום יום , בשביל זה יש לי אופנוע.

חיפוש חניה הוא כמעט תמיד משימה

ראשית אני מחפש מקום שיהיה כמה שיותר מוצל

מנסה לא להחנות אף פעם בין 2 מכוניות מקסימום מכונית מקדימה או מאחור.

מנסה תמיד לשמור על מרחק ראוי למנוע פגיעה של פתיחת דלתות.

תמיד מכסה את המכונית, מלבד יציאות או סידורים בערב.

במידה ומדובר בחניון או במקום בו יש לי חשד כי הרכב שחונה בסביבתי עלול לגרום לי נזק אני מקליט את מס' הרישוי שלו כתזכורת בסלולרי שלי..

ועדיין אני כל פעם מסיר את הכיסוי בחשש לגלות סריטות/מכות חדשות, אפשר למזער את הסיכון אבל לא למנוע.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, מפאת הבעייתיות באיזור - אני, בדיוק כמוך, תמיד חונה במקום מרווח יחסית (עם מקדם ביטחון גבוה עבור המטומטם התורן)...ז"א שאם חונה לפני מיני, אני תמיד חושב שהיא תצא ובמקומה תיכנס מכונית אחרת גדולה יותר, משפחתית לדוגמא, אז אני לוקח מרווחי בטחון - ואם אין, אני פשוט ממשיך הלאה ומחנה במקום מרווח יותר אך טיפונת יותר מרוחק.

זה מרתיח, אבל אתה צודק - אי אפשר למנוע את זה אלא רק למזער את הסיכון.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נושא מאוד מעצבן.

עברו תחת ידי הרבה מכוניות אחת מהן הייתה אפלאוז 98 שהפגושים שלה היו קצת משופשפים, כמובן שבשבוע הראשון שהרכב היה אצלי לקחתי אותו לפחחות וצבעתי את הפגושים בצבע האוטו, לבן.

יום למחורת, לאחר לילה אחת של חניה סך הכל, אני מגיע ורואה שריטה עצבנית על הפגוש מקדימה.....עצבים זה לא המילה ואם רק הייתי תופס את התת אדם שדפק לי את האוטו , אבל בסדר מתגברים.

עוד יום, עוד שריטה...

והמצב הגיע לכך שתוך שבועיים לא היה הבדל בין הפגושים מלפני ואחרי הפחחות (נהגים בת-ימים מ%$#@&*)

בקיצור בארץ בנוסף לכל תהליך בחירת הרכב צריך לבדוק גם את חוזק הפגושים.

לשמחתי אין לי כבר את הבעיה הנ"ל , והאדם האחרון שחסם אותי שילם על כך ביוקר. וולבו או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mad: קודם כל זה לא בריא, זה לא עוזר ולכן מיותר. זה לא עניין של כסף. שום כסף לא יוכל לשחזר לי את הצבע הכתום באוטו. אני חי עם שריטות ונגיעות של דלתות מחניונים, נקודה של קילוף קטנה בפגוש באחורי וכיפוף קל בכנף.

אני יכול להחליט שאני לא מוכן לחיות באוטו כזה ואז לבחור להחנות את האוטו בבית וללכת ברגל, לקנות מכונית חדשה כל שבוע...

זה באמת מעצבן אבל עובר אחרי יום וכואב :( מחדש בכל שטיפה של האוטו (אני שוטף לבד)

יש אנשים שחושבים שכל המכוניות מצויידות בחיישן חניה. הם לא חייבים לדייק, החישן כבר יזעזע את הרכב ואם הם לא ירגישו אז יש רעש סינטטי של "כאילו" תאונה. ומתוך המכונית המוזנחת והמלוכלכת או בד"כ בליסינג הם יביטו בנו בזלזול.

פעם חשבתי שצריך היה כריות אויר שעוטפות את האוטו כשמחנים אותו ומגינות עלינו ועל האוטו מטמבלים

Mazda MX-5 NC RWD

Subaru Forester 2.5 Sport AWD

BMW R1200GS Adv

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו שלי נקנה עם שפשופים בפגוש הקדמי בשני הצדדים (בפינות) וקצת בפגוש האחורי. הפגוש שלי כחול מטלי... אין שום דבר שחור. לצבוע יעלה בסביבות ה 400 שקל לפגוש הקדמי... אני עדיין מתלבט עם לעשות את זה או לא.. כל דבר הכי קטן באותו כואב לי ברמות שעדיף שאני לא יפרט. כשעשו לי את הדפיקה הקטנה בכנף שאוטו פיקס תיקנו בלי בעיות ועכשיו זה נראה פיקס, כשהרמתי את הכיסוי וראיתי את הדפיקה פשוט עמדתי איזה 10 דקות ובהיתי באוטו. פשוט הסתכלתי על הדפיקה ו... לא ידעתי מה לעשות עם עצמי. זאת היתה הפעם היחידה שהאוטו שלי חנה בחניון. הוא חנה שם שעה. פעם ראשונה שהוא חנה בחניון פשוט המקום שבו הייתי אמור להיכנס עליו עם אישור עשה לי בעיות וממש ממש מיהרתי.

כאשר נכנסתי לחניון חניתי כמעט בנקודה הכי רחוקה שלו מהבניין, בין שני רכבים שכבר חנו מתוך ההנחה - הם חונים אני פה לשעה הם חנו יפה יהיה בסדר. שחזרתי היה אוטו שחנה באלכסון 5 ס"מ ממני עם האף, אי אפשר היה לעבור בין הרכבים, והדפיקה בכנף...

מאז האוטו לא חונה לעולם בחניונים. אם אין לי מקום מסודר להחנות אותו אני פשוט עושה שמיניות באוויר ומארגן משהו או נוסע אם מישהו או לא יודע מה.

ליד הבית אני לפעמים מחפש חניה 10 דקות רק בגלל שחצי מהמקומות לא נראים לי.. או שאני מפחד לחנות מאחורי רכב עם וו גרירה.... אחרי שראיתי את הג'יפ הענק של השכנים לוקח רוורס עם הוו גרירה שלו לתוך הפונטו של אמא שלי, סימנתי לו $@^@#$^ הוא אמר אופס, יצאנו מהאוטו ראינו מעיכה בפגוש, שום דבר ששווה תיקון אבל מעיק מציק, ובעיקר מיותר, לג'יפ הזה שלוקח רוורס בחניה בתוך עיר יכולת אפס לראיה לאחור. שלא נדבר על זה שיש לי שכן בן 100 חצי עיוור שעומר ורועי ראו אותו חונה לידי פעם ואני עמדתי ליד האוטו והלב שלי ירד לתחתונים הבחור כמעט הוריד לי את הפגוש כאשר הוא ביצע כניסה שקשה להסביר אותה לחניה הענקית שהיתה לפני.

אגב לפני כחודש בערך אני חוזר לאוטו מנסה ורואה שמישה חנה קרוב מאוד אלי מקדימה... כאשר היה לו מקום ע - נ - ק! מלפנים (אני חניתי מלפני מקום ענק ואז עז) הוא פשוט לקח רוורס עד שהוא נעצר עלי! וחנה. כאשר ניסיתי להוריד את הכיסוי ראיתי שאני לא יכול... הוא תקוע בין שני הרכבים. :evil: נסעתי לאחור השארתי פתק על הפוקוס של החברה שחנתה לפני, הבחור התקשר ואמר לי - לא יכול להיות! מה שגרם לי מיד לתגובה של :evil::twisted::evil::twisted: אמרתי לו שיש לי את המספר שלו, סוג רכב, ושם חברה, אם הוא לא רוצה לשתף פעולה אני פונה למשטרה + לחברה שלו וזהו. הוא נרגע, אמר בסדר, אמרתי לו שכל רצוני הוא לבדוק את הפגוש באור יום... היה נראה לי שהוא קצת למטה... הלכתי למוסך הם אמרו לי עזוב... עזבתי. מאז כל פעם שאני חונה בדיוק כמו שאיציק אמר אני בסרטים של... WHAT IF... אולי כדאי להעביר את האוטו לשם? אולי שם? :roll:

גיא, לא שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הפגושים כחולים, ואני משתגע בדיוק מאותם דברים. בכל חניה אני דואג להשאיר

לאנשים בשני הצדדים מספיק מקום לפתוח את הדלת, או בחניה מקבילה למדרכה - בודק למי מהם יש יותר מקום לצאת מהחניה שלו, ומשאיר את האוטו קרוב יותר אליו. בסופו של דבר שום

דבר לא עוזר.

למרות הכל, עדיין אין לי שום שריטה על האוטו (מלבד חריטה שנשמה טובה חרטה על מכסה

המנוע - ואם אי פעם אגלה מי זה, נשמה זה כל מה שישאר ממנו). הפגושים עשויים מפלסטיק

רך כזה, וגם כאשר חוטפים מכה כנראה לא נשרטים ממש בקלות.

אבל ברור לי שזה יגיע, במוקדם או במאוחר (וכנראה במוקדם).

אה, והרכב הקודם שלי - 106 ראלי בעל פגושים לבנים כמובן, היה מ-ל-א בשריטות על

הפגוש האחורי מצד שמאל (תמיד הייתי חונה בצד ימין). יש לנו בית ספר בקצה הרחוב,

וכל פעם שהייתי חונה באיזור הייתי מגיע בבוקר לראות שאמא בתוך ג'יפ ענק הורידה לי

עוד כמה גרמים צבע מהפגוש (אחת מהן, שנתפסה על חם, הכחישה כל קשר - אפילו שתפסתי

אותה כאשר הפגוש שלה היה באמצע גירוד אומנותי - היא לחלוטין לא היתה מודעת לזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא - זה פשוט חבל... קראתי את מה שכתבת ואני חושב שאתה סתם הורס לעצמך את הבריאות. גם אני מתעצבן כל פעם מחדש כשאני רואה נגיעות קטנות או שיפשופים חדשים וישנים על האוטו שלי. בזמן האחרון אני שם לב להמון נקודות קטנות ולבנות, כנראה של אבנים קטנות שעפו על האוטו, בעיקר על מכסה המנוע מסיבות מובנות (אבל גם על הצדדים :wink: ) - זה מעצבן, זה מציק, אבל אין מה לעשות. לא כדאי לאבד את השפיות בגלל זה.

זה בסה"כ פח. תעשה מה שאני עושה - תעמוד כ-5 מטר מהאוטו ותסתכל עליו, אל תסתכל ממש מקרוב... :wink:

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, טוב לדעת שאני לא היחיד המוטרד מדברים כאלה.

שנית, מה שמטריד הרבה יותר זה פתיחות של דלתות - זה פשוט קורה לעיתים הרבה יותר קרובות. מה עובר בראש של האנשים עם הפיאסטה 82 החלודה שמחליטים לפתוח לי דלת על האוטו ולהשאיר שקערורית+שריטה?

(חבל שלא תמיד אפשר לחנות באלכסון על שתי חניות או בין שני עמודים :( )

אם מישהו ימצא פתרון להפסקת הנשימה שמתרחשת כל פעם שחוזרים לאוטו והמחשבות הבאות רצות בראש:"כל החלונות שלמים (יופי, שוב לא פרצו לי) ומה זה הדבר הזה שנראה כמו כיפוף בפח (השתברות של אור מהפנס הקרוב - הכל בסדר)" - שייספר לי.

אין לי משהו יותר טוב לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...