Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה: איך אתם (ובכלל) קובעים אם אוטו מסויים הוא טוב?

roy28
שימו לב! השרשור הזה בן 7447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מדבר על צורה או איבזור ונוחות...

אני מדבר על מנוע וביצועים...

אני נהג חדש יחסית ואין לי נסיון כמעט, אבל נגיד שאני נוהג על פיג'ו 307 (שנמצאת בבעלותינו)... אני מרגיש שהאוטו מצויין! (מדובר בדגם הבסיסי 1.6)

אבל בהרבה כתבות ומגזיני רכב דיברו רק רעות על המנוע שלה...

ואיך זה נגיד שפיגו 106 XSI שנת 95 שעולה שליש ממה שה307 עלתה יש לה התנהגות נפלאה וזה אוטו מצויין?

מי קובע?

ולפי איזה קרטריונים הוא קובע?

במה מתבטאת התנהגות טובה של אוטו?

אשמח לתשובות רציניות!

רועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יחסי.

קודם כל, כמה רכבים נהגת חוץ מה307? למה אתה משווה אותה?

מי שנהג בפיאסטה שנת 78 יתלהב מאוד לעבור לאקסנט, זה יראה לו הרכב הכי טוב בעולם. תן לו אחרי חודשיים עם האקסנט פוקוס ליומיים והוא בועט באקסנט. זה דבר שגם די קשה להסביר לחלק מהאנשים עד שהם לא מנסים.

אגב אין ממש מה להשוות 307 1.6 אוטומטית ל 306XSI. הן שונות מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יחסי, באבא..הכל יחסי. הרף שלך בגובה מסוים כי נהגת רק על המכונית של המורה ועל ה-307. בעתיד, אחרי שתנהג במכוניות מהירות, הרף יעלה..

אני נהניתי מאד מהביצועים של הלנטיס האוטומטית של אבא כי היא באה בנוסף לוולבו עתיקה, אבל כשנהגתי ב-AX משוגעת הבנתי שהלנטיס עגלה..יחסית!

ובקשר להתנהגות-קשה להסביר, צריך להרגיש..

**עריכה: אוי, התשובות שלנו זהות.. :oops:**

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יחסי.

כל כמה רכבים נהגת חוץ מה307? למה אתה משווה אותה?

מי שנהג בפיאסטה שנת 78 יתלהב מאוד לעבור לאקסנט, זה יראה לו הרכב הכי טוב בעולם. תן לו אחרי חודשיים עם האקסנט פוקוס ליומיים והוא בועט באקסנט. זה דבר שגם די קשה להסביר לחלק מהאנשים עד שהם לא מנסים.

אגב אין ממש מה להשוות 307 1.6 אוטומטית ל 306XSI. הן שונות מאוד.

אני מצטרף לגיא ומוסיף קצת בקשר להתנהגות. גם בקטע של ההתנהגות יש הבדלים גדולים, יש רכבים שחביבים מאוד על כתבי הרכב כגון הפוקוס שלה התנהגות ותקשורת מצויינת והיא פונה יותר לחובבי הסיבובים, ויש מכוניות עם התנהגות בטוחה, צפויה והגה מת כגון הקורולה.

ההחלטה האם רכב טוב או לא היא שכלול של כל הדברים שהרכב מציע (נוחות, אבזור, מחיר, עיצוב, מנוע, גיר, שמירת ערך וכו'). אין רכבים שמצטיינים בכל הקטגוריות ולכן אנחנו מבקשים תמיד בפורום יעוץ ברכישת רכב להגדיר דרישות, כך יותר קל להמליץ על רכב שמצטיין בדברים שאתה דורש ממנו ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו לרגע את ה307 שדיברתי עליה... זאת הייתה סתם דוגמא בסיסית...

דיברתם הרבה על ה'תנהגות' על 'התחושה הזאת שקשה להסביר'...

מישהו בכל זאת יכול להסביר? איכשהו?

מאד מעניין אותי להבין את זה... מה הכוונה באוטו שעושה סיבובים טוב? ועוד כאלה קריטריוניים למיניהם?

אשמח מאד אם פרטו ידידי המבינים בעיניין :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תערוך את הניסוי הבא-

תנהג על פורד פוקוס בדרך מפותלת במהירות לא נמוכה ואחר כך שוב את אותה הדרך עם דייהו לאנוס ואז תבין את כל המושגים האלו (בכוונה הזכרתי מכוניות "סטנדרטיות" ולא רכב ספורטיבי או מיוחד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנהג חדש אני חושש שכדאי שלא תנסה את מה שרשף הציע , לטובת שלום הציבור ,מבלי לזלזל ביכולות הנהיגה שלך , ותוך זילזול במערכת הבלמים של הדייהו .

לדעתי הפתרון היותר בטוח יהיה לקחת אוטו צרפתי ישן , קליאו 92 או 205 מאותו השנתון בערך , עדיף בגירסאות ה1.4 שלהם או יותר חזק , ואולי אפילו בלי הגה כוח , כדי לקבל רושם לגבי מה הוא רכב מהנה (לדעתי ) אלו רכבים שמעבירים לך תחושות שקשה לתאר , הדרך הפשוטה לגלות את זה היא שמרוח לך חיוך מטופש על הפרצוף לאורך רוב הנסיעה .

חשוב שלא תנסה לשפוט את הרכבים הללו לפי ה307 שלך מבחינת פנים ונוחות, אתה עשוי להתאכב מהעובדה שאין דשבורד , מזגן וכל מיני דברים אחרים שיקלו עליך את הנסיעה.

אבל החיוך שווה את המאמץ .

הפתרון הזה הוא גם לא ממש בטוח אבל זה יותר מוצלח לדעתי מאשר ללכת להתפרע עם איזו דייהו ....ספורט מוטוורי אף פעם לא התיימר להיות בטוח .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום כוונה לזלזל באף אחד ובדעות שלו.

אבל אפילו אדם בלי רשיון יכול להבחין בהבדל בין מכוניות.

הרושם הראשוני הוא הדבר החשוב ביותר לדעתי,בכל תחום בחיים.במכוניות הרושם הראשוני מתקבל מזה שאתה עומד לפני האוטו ורק לפי הצורה שלו אתה מקבל את תחושת הנהיגה שהוא "אמור להעביר".אז נכנסים פנימה סוגרים את הדלת,אני מייחס לצליל סגירת הדלת משמעות רבה(כן אני יודע שזה מוזר) שמעידה על איכות החומרים והגימור.

בודקים את העיצוב הפנימי....שוב מה האוטו משדר מבפנים.אבזור כמו מזגן חזק כסאות נוחים תנוחת נהיגה מתאימה,מקום לרגליים לי אישית מאוד חשובה!.

את כל אלה ועוד תכונות רבות אדם בלי רשיון יכול לבדוק בלי שום בעייה ,ולהשוות בין כמה מכוניות שהוא רוצה.

בקשר לשאלה המקורית שלך,רק הזמן יעשה את שלו!(אין מה לעשות,אלא לגנוב לכול הדודים שלך את המכוניות ולהתנסות בנהיגה עליהן,יש לי שבע דודים מכל צד :twisted: )

אני בשנה הראשונה של הרשיון שלי נהגתי על כל מכונית שרק יכולתי......אני אפילו לא אתחיל לספור אותן.

ככול שאני מנסה יותר ויותר מכניות אני משתכנע שעד שלא נהגת על המכונית אתה לא יודע עליה כלום ושכל הביקורות כמעט ולא תואמות את דעתך.

מקווה שעזרתי,סע בזהירות.

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתם הרבה על ה'תנהגות' על 'התחושה הזאת שקשה להסביר'...

מישהו בכל זאת יכול להסביר? איכשהו?

מאד מעניין אותי להבין את זה... מה הכוונה באוטו שעושה סיבובים טוב? ועוד כאלה קריטריוניים למיניהם?

אשמח מאד אם פרטו ידידי המבינים בעיניין :wink:

ברכב, כמו בכל דבר, יש מאפיינים אובייקטיביים וסובייקטיביים. קח שתי מכוניות, עשה ביניהן רייס, מי שיותר מהירה - מנצחת. את זה קל לראות. זה נתון אובייקטיבי.

קח שני אנשים שונים, שים אותם ברכב X, אחד יגיד שהוא מעולה, שני יגיד שהוא ממש לא משהו. זה עניין סובייקטיבי.

עכשיו בנוגע לתחושות שהרכב מעביר וליכולות הספורטיביות שלו - זה כבר דבר שדורש ניסיון כלשהו בנהיגה ספורטיבית וברכבים שונים. רכב מתקשר בצורה מסוימת עם הנהג הספורטיבי. הוא מקל עליו לבצע דברים. דמיין משחק מחשב עם כמה מכוניות שונות, אפשר לשים לב שקל לך לגרום למכונית מסוימת לעשות מה שאתה רוצה, וקשה במכונית אחרת. כך זה גם במציאות, רק יותר מסובך.

רכב מהנה, או "מתקשר" יאפשר לך לעשות דברים שרכב אחר לא יאפשר. הוא יתן לך רמת שליטה מספיק טובה בשביל לנהוג אותו איך שאתה רוצה. כמובן שגם רמת האחיזה שלו תהיה עדיפה, ביצועי המנוע טובים וכן הלאה.

כך לדוגמא אם תסע בהונדה סיוויק תראה שה-307 חלשה ממנה, אבל האחיזה גבוהה יותר וקלות הנהיגה עוזרת לך לנהוג מהר יותר בנוחות בפז'ו.

אפשר להמשיך ככה עוד הרבה. כמו שייעצו לך פה הדרך הכי טובה ללמוד ולהכיר את הדברים האלו זה לנהוג בכמה שיותר מכוניות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנהג חדש אני חושש שכדאי שלא תנסה את מה שרשף הציע , לטובת שלום הציבור ,מבלי לזלזל ביכולות הנהיגה שלך , ותוך זילזול במערכת הבלמים של הדייהו .

חלילה לי מלייעץ על נהיגה פזיזה, פשוט לנסות ולנהוג בחופשיות בצורה שאתה רגיל לה בלי אמא/סבתא/חברה לידך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז דבר ראשון אני לא הולך לעשות שום סיבוב עם דייהו... לפחות לעכשיו... אבל כפי שאמרתם אני בטוח שבמהלך השנים אני אצבור עוד נסיון במכוניות שונות.

הוא מקל עליו לבצע דברים. דמיין משחק מחשב עם כמה מכוניות שונות, אפשר לשים לב שקל לך לגרום למכונית מסוימת לעשות מה שאתה רוצה, וקשה במכונית אחרת. כך זה גם במציאות, רק יותר מסובך.

במה אתה מתכוון מקל עליך לבצע עוד דברים?

איזה דברים?

איך זה שנגיד בפיגו 106 קל לי לבצע 'דברים' יותר נגיד מלאנטיס?

*מצטער אם אני קצת מעצבן... פשוט הייתי מאד רוצה לפשט את הדברים לכמה שיותר ברורים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בנהיגה ספורטיבית. ב-106XSI נניח קל לך יותר "לשחק" עם הרכב, כמו שאתה עושה במשחק מחשב (רק לא בדיוק :twisted: ) ועם לנטיס לא. היא תאחוז פחות, תתנדנד יותר, ההגה שלה לא יעזור לך לדעת מה בדיוק מצב הגלגלים ואם הם מחליקים או לא ובכלל - היא תשרה עליך אווירה של פחות שליטה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא הכי פשוטה- סיבוב מהיר.

בדרך מהבית לעבודה שלי יש כמה סיבובים בדרך בין עירונית עם ראות מצוינת וכביש פנוי בדרך כלל, עם הפוקוס ניתן לקחת אותם בנינוחות במהירות גבוהה וכשאתה מרגיש בדיוק איך ולאן הרכב נוסע ועם לנטיס למשל הסיבובים האלו מאד לא נעימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...