Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חבר שביצע עבירת תנועה דיי חמורה ממש לא בכוונה,מה דינו?

Muzic4Ever
שימו לב! השרשור הזה בן 5856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה,קצת רקע על החבר שנקרא לו ש' לצורך העניין :

ש' בחור בן 23 עם 5+ שנים רשיון,נהג זהיר מאוד ללא עבירות תנועה בכל שנותיו כנהג (והוא נוהג הרבה,לפחות 15k בשנה)

אפילו דו"ח חנייה אין לו.

המקום : כביש מס' 4,צומת פל-ים שבין צומת אור עקיבא לבין צומת "נחל תנינים" שבחדרה כיוון הנסיעה הוא מצפון לדרום.

המקרה : עומדים בצומת,רמזור אדום.

בנתיב עומדים לפי הסדר- אוטבוס ראשון,החבר ש' ואני איתו ברכב עומדים מיד אחריו (במרחק של כ 2 מטרים לערך מהאוטובוס) ועוד מספר מכוניות שלא כל כך רלוונטיות לסיפור מאוחרינו.

לפתע מעמידה החל האוטובוס לחצות את הצומת,ש' מאינסטקנט מתחיל בנסיעה אחריו (יש לציין שבשל גובה האטובוס אין שום אפשרות לראות את הרמזור שממלנו) הרי הוא שמורה מתי לנסוע,לעניין-ש' נוסע אחרי האוטובוס והמכוניות מאחור צופרות כאילו אין מחר!

עברנו באדום (מלא) מסתבר :idea: ,אין לי מושג מדוע החליט נהג האוטובוס לעבור שכן הוא היה מלא בנוסעים.

בצומת מוצבת מצלמת רמזור,אמרתי ל ש' שיעצור בתחנת האוטובוס שמייד אחרי הצומת בשביל לנסות ולבדוק האם המצלמה אמיתית בכלל,וכנראה שהיא כן כי יש כל מיני חריצים על הכביש מלפני המעבר חצייה (אחרי הקו עצירה) שהם כנראה החיישנים שמורים להפעיל את המצלמה בזמן עבירה.

במידה ויגיע דו"ח הביתה,כיצד להתנהג? לבקש להגיע למשפט ע"מ להסביר את המקרה? יש סיכוי בכלל לצאת מזה איכשהו?

אני מאמין שאם ישלחו תמונה של הרכב גם האוטובוס ייראה ברקע כך שיראו שזהו לא איזה סיפור בדייה.

אשמח לכל דיעה או עיצה,שכן זוהי פעם ראשונה שזה קורה לו ופעם ראשונה שאני נתקל במקרה כזה,כי גם לי אין יותר מדיי עבירות תנועה מאז שהתחלתי לנהוג..

תודה רבה ושבת שלום.

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה דברים:

1. "אפילו דוח חנייה אין לו"? מה הופך דוח חניה לפחות חמור? זו עבירת תנועה לכל דבר. ומי שיש לו מספר גבוה של דוחות חניה מבחינתי הוא עבריין תנועה. לפעמים חניה בתנאים מחמירים יכולה לגרום לתאונת דרכים יותר קטלנית ממעבר ברמזור אדום.

2. אם הייתם צמודים מאוד לאוטובוס, יש סיכוי סביר שבצילום - המספר של האוטובוס לא ייראה. המצלמה נמצאת מאחור.

3. חבר שלך יכול להגיד שהוא לא ראה את הרמזור, אבל זה עדיין לא פוטר אותו מלהסתכל ברמזור הקרוב יותר אליו.

4. זה שאין לו עבירות תנועה, לא פוטר אותו מהעונש, זה יכול רק להקל בעונש.

5. יש אנשים חכמים שמסתכלים על מסכים ובוחנים את הסיטואציה, ורק אז מחליטים אם לשלוח דוח הבייתה. זה תהליך שלוקח זמן, ואם הם ייראו לנכון לא לשלוח דוח, לא יישלח דוח לבעל הרכב.

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין עם הדו"ח חניה סתם היה דוגמא,אל תנסה ללמד אותי מהי עבירה ומהי לא.

דבר שני,מהיכרות קצרה איתו (חברים בערך מגיל 3) אני יודע שהוא נהג דיי זהיר,הוא מאלה שיבקש לרדת אם מי שמסיע אותו מתפרע בכביש ונהיגה שלו היא לא לטעמו.

העבירה הזאת לא בוצעה בכוונה ולא פתרתי אותו מאשמה,זה נכון שהוא היה צריך להסתכל אבל בינינו,מי לא נוסע אחרי הרכב שלפניו ובאמת מוודא שאכן הרמזור התחלף לירוק?

לדעתכם,עו"ד יעזור במקרה הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברך אשם כנהג האוטובוס. באחריות החבר שלך זה קודם כל לשמור מרחק מתאים מהרכב ממול, על אחת כמה וכמה שמדובר באוטובוס מה שמצריך שמירת מרחק גדול יותר. דבר שני הוא היה צריך להסתכל על הרמזור, הרי לא תסמוך בעיניים עצומות על כל אחד בכביש מסביבך. תאר לך שאתה עומד ברמזור ורכב ממולך מתחיל לנסוע. אתה רוצה להגיד שאתה יכול בעיניים עצומות לנסוע אחריו מבלי שתראה אתה באיזה צבע הרמזור?

בקיצור, אם חברך באמת צולם (ורוב הסיכויים שכן), אם יתחשבו בו אז אולי אפשר יהיה להקל על רוע הגזרה. בכל אופן הוא לא יוכל להפיל את האשמה על האוטובוס בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתם פונים לעו"ד, תמתינו אולי לא יגיע דו"ח בכלל (אגב, ראיתם פלאש?).

לבחור שהפך דו"ח חנייה לעבירה חמורה - כשאומרים דו"ח חנייה, אין מתכוונים

בדרך כלל לחניה של הפרעה לתנועה (שעבורה יש דו"ח משטרתי ואם היא נכנסת תחת "הפרעה חמורה לתנועה", אז

הזמנה לבית המשפט), אלא לחנייה בכחול לבן תוך אי תשלום במדחן או שתוקף הזמן עליו שילמת תם.

אינני רואה בכך עבירת תנועה, בטח ובטח שלא חמורה. סה"כ דרך נוספת של הרשויות המקומיות להביא הכנסה נוספת.

מארק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה יותר כדאי לחבר:

לשלם 1000 שקל, לקבל 10 נקודות, להפיק לקחים ולחיות עם זה,

או לשלם לעו"ד, שלא בטוח שיצליח לשנות משהו, ואז גם יעלה עו"ד, גם יעלה קנס וגם יהיו נקודות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר ששאל אם ראינו את הפלאש - אז לא,לא ראינו. לא חיפשנו אותו גם..לא עלה בדעתנו בכלל שאנחנו חוצים צומת באור אדום.

והעניין הוא לא הכסף (הלוואי שזה היה נגמר רק ב 1000 ש"ח האלה),הבעייה שלו היא שהוא לא רוצה "ללכלך" את עברו על הכביש,במיוחד לא בהרשעה חמורה בעבון מעבר צומת באור אדום.

אגב,מישהו מכיר את הצומת והאם המצלמה עובדת שם בכלל? נכנסתי לאתר speedtraps.co.il ואין בו שום איזכור לגבי המצלמה הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סך הכל, לא קרה כלום. מקסימום, יש עונש קבוע למעבר באור אדום (זה רשום באתר משרד התחבורה).

דינו של החבר? ללמוד להבא שעוצרים במרחק כזה מאוטובוס שרואים את הרמזור, ולא להיכנס לצומת מבלי לראות, אני נוהג לחכות שנייה לפני שאני מתחיל לנסוע אם עצרתי צמוד למשאית\אוטובוס.

בקשר לנהג האוטובוס, במידה ויש לכם פרטים כלשהם - כדאי מאד לידע את אגד\חברה כלשהי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמות הרמזור (כתומות) פעילות כולן.

בטוח? כי משיחה עם מתנדב במשטרת התנועה עלה שיש כאלו שהן דחליל,יש כאלו שמוגדרות לעבוד רק בשעות מסויימות (כדיי לחסוך בפילים שנורא יקרים)

ויש כאלו מוזנחות שבכלל לא מילו בהם פילים מפאת חוסר תקציב ובכלל אי כדאיות לפי צומת מסויימת (צומת שאין בה הרבה עבירות נגיד..)

יש שחר בדבריו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלו שהן דמה, ויש כאלו שהן לא דמה אבל נגמרו הפילם ועוד לא הספיקו להחליף, אבל אל תבנה על זה.ד"א, ברמלה מצאו פיתרון מצויין למצלמות הרמזור, פשוט שברו אותן. מתוך האוכלוסייה השלטת במקום זה, אם לא תופסים על חם, לא ניתן לתפוס כמעט בכלל, והרי המחיר של המצלמה גבוה מאוד, והסבירות שיתקינו חדשה באותו המקום היא נמוכה ביותר. ***לא לנסות בבית***

Xbox12341

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמות האפורות בכבישים מהירים הן לפעמים דמה ולפעמים אמיתיות (מחליפים את התוכן מדי פעם).

המצלמות הכתומות בצמתים מרכזיים וגדולים הן פעילות ממה שאני יודע. אשמח להשכיל במקרה ואני לא מעודכן:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייך, אכלת אותה.

מה יעזור עו''ד הבחור עבר רמזור אדום,לא משנה כלום.

אם אתה חושב שנסעת אחרי דביל זה פוטר אותך אז אתה טועה.

אדיוס לאלפייה,ותגידו תודה שככה זה נגמר

אגב מעשה טיפשי נוסף היה לעצור בצד ולבדוק את המצלמה, לא תאמין כמה אנשים מקפדים את חייהם

בשוליים

porsche 914,2.0,1970

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייך, אכלת אותה. [:-) - מספיק? כי אם לא רק תגיד ואני אוסיף עוד אחד]

מה יעזור עו''ד הבחור עבר רמזור אדום,לא משנה כלום. [לא יודע מה יעזור,לכן שאלתי.]

אם אתה חושב שנסעת אחרי דביל זה פוטר אותך אז אתה טועה. [טוב לדעת,פשוט כל השרשור אני טוען שהוא פטור מעונש אם לא שמת לב]

אדיוס לאלפייה,ותגידו תודה שככה זה נגמר [אדיוס אלפייה! יהיי שלום.]

אגב מעשה טיפשי נוסף היה לעצור בצד ולבדוק את המצלמה, לא תאמין כמה אנשים מקפדים את חייהם [אתה מכיר את הצומת שאתה קובע שזה היה מעשה טיפשי? תקרא קודם כל רק אחר כך תרשום מה שאתה חושב,וגם אז תרשום את זה בדרך יותר יפה בבקשה,אני לא חבר שלך.

אגב,העצירה בוצעה בצורה מסודרת בתחנת אוטובוס,והדרך נעשתה על מעבר חצייה,ההסתכלות על הכביש נעשתה מהמדרכה ,תודה על דאגתך הרבה,שלומנו טוב וניצלנו ממלתעות הצומת המסוכנת,יצאנו ללא פגע.]

בשוליים

להבא,את התגובות המתנשאות שלך תשמור לעצמך.

אם אתה רוצה לעזור ולהביע דעה אנא עשה זאת בצורה מכובדת או שאל תעשה זאת בכלל,לפחות לא בשירשור שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש סיכוי טוב שאכן המצלמה לא צילמה ,הפלאש של המצלמות האלא

מאוד חזק ורואים אותו אפילו ביום.זה גם שני שני פלשים במצלמת רמזור,ואם עברתם אחרי אוטובוס אף יותר משניים.

אם בכל זאת תפסו אותו ואין לא עברות קודמות הוא יקבל הקלה מסוימת בעונש .

חשוב לא להזניח ולבדוק את הענין ,אף אחד לא יתאמץ שם בשבילו ,מבחינתם

יש תמונה יש דו"ח ...

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...