Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצירה בעזרת המנוע ולא בעזרת הבלמים.

Samnet
שימו לב! השרשור הזה בן 5862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב מדגם פורד פיאסה 97 1300 ידני.

לפעמים כשאני רוצה להאט את המהירות מ100 ל30 אז במקום ללחוץ על הבלמים בלבד אנ יפשוט מוריד הילוך

מ5 ל4 ואז זה מאט ומ4 ל3 ואז זה גם מאט עוד יותר..

האם המצב שאני יוצר עצירה בעזרת המנוע גורם לבעיות האם זה הורס את האוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימה בעזרת מנוע זה דבר לגיטימי. כמובן כל דבר במידה. למשאל כדי לא לבשל בלמים בירידה, אתה שם הילוך נמוך והאוטו בולם בעזרת מנוע, זה פתרון טוב, כי אם אתה לוחץ הרבה ברקס, בירידה ארוכה בקיץ, הברקס יתחממם ובסוף ירידה פשוט לא היה לך ברקס.

הורדת מהירות ע"י הילוכים כמובן איטית יותר מע"י ברקס וטובה בעיקר כעזר לבלמים או כדי לשמור מהירות קבועה בירידה.

נהג טוב יודע למצוא שביל הזהב בין שימוש בהילוכים וברקס.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מזכיר לי את הימים ההם בהם למדתי נהיגה והמורה היה אומר לי "אם אתה רואה מרחוק שהרמזור אדום, תוריד את הרגל מהגז ותתחיל להוריד הילוכים". נדמה לי שהוא קרא לזה "גלישה"

הרעיון פה הוא שאם אתה צריך להאט את הרכב ועושה זאת בעזרת הפסקת האצת הרכב וכשהמהירות מעט יורדת אתה מוריד להילוך יותר נמוך, אתה מנצל את המנוע לבלימה באופן שאינו מזיק מחד, ומקטין את הבלאי לבלמים מאידך. בנוסף, האטה איטית ומתוכננת מראש היא הרבה יותר נעימה לנוסעים מבלימות יותר מאסיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלימה בעזרת המנוע היתה הכרחית לפני 30 שנה ויותר מחשש לאיבוד הבלמים שלא היו אז פאר היצירה, בעיקר בירידות ארוכות..

היום הדברים שונים מעט, כך שברכב מודרני מומלץ להשתמש בבלמים בלבד להאטת הרכב , ולא לעשות שימוש במנוע.

יש חריגים במקרה של ירידות ארוכות אשר יכולות לגרום לדהיית הבלמים, זה נכון בחו"ל, בארץ לא נתקלתי בירידות מעין אילו.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכך שברכב מודרני מומלץ להשתמש בבלמים בלבד להאטת הרכב , ולא לעשות שימוש במנוע.

:shock::shock::shock:

הבלמים לא השתנו הרבה במשך כמה עשרות שנים אחרונות. נוסף ABS ועוד כמה דברים, דיסקים קדמיים מאווררים, אבל הפרינציפ הוא אוטו פרינציפ. טמפרטורות דיסקים, רפידות ותופים עולות מאוד מחיכוך. הרבה זמן בטמרפטורה גבוהה ודיסקים מתעוותים גם למכוניות מודרניות וחדשות.

בירודות אתה שם ניוטרל ומשתמש רק בבלמים? אם לא, אז אתה כן בולם בעזרת מנוע, אם כן, אז האוטו שלך נעשה בלתי נשלט.

הקביעה שלך פשוט מסוכנת.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד אליך CX25GTI ומבלי חלילה לפגוע, לא דיברתי על לפני 30 שנה ויותר. דיברתי על שנת 1988 - לפני 20 שנה, ואולי תתפלא לשמוע אבל כבר אז היו בלמי דיסק והיה גם ABS.

מאז ועד היום, לא שמעתי על התפתחויות חדשניות ומדהימות בתחום הבלמים. אולי קיימות כאלה, אני לא שמעתי.

הנושא אליו אני התייחסתי יותר קשור לנושא של נהיגה נכונה באופן כללי ולא השימוש במנוע לבלימת הרכב כהכרח. כלומר, כאשר יש מרחק מספיק בין הרכב לבין מקום העצירה המיועד, אפשר וגם כדאי לתת לרכב להאט לבד ע"י הפסקת ההאצה ולעזור לו להאט ע"י הורדת הילוכים.

סתם לידע כללי, אני נוהג כך עד היום. כשאני רואה רמזור אדום מרחוק אני מפסיק להאיץ ו"גולש" כך לעברו. אתה יודע כמה פעמים תודות לשימוש בשיטה הזו עד שהתקרבתי לרמזור הוא כבר התחלף לירוק ולא הייתי צריך לבלום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ לשלב להילוך נמוך כדי לשמור על מהירות קבועה של הרכב, לא כדי לבלום אותו.

לא משנה אם מדובר במישור או בירידה. הבלמים נועדו כדי להאט את הרכב, והשילוב להילוך המתאים נועד כדי לשמר את מהירות הרכב או להיות מוכן להאצה אופטימלית.

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock::shock::shock:

הבלמים לא השתנו הרבה במשך כמה עשרות שנים אחרונות. נוסף ABS ועוד כמה דברים, דיסקים קדמיים מאווררים, אבל הפרינציפ הוא אוטו פרינציפ. טמפרטורות דיסקים, רפידות ותופים עולות מאוד מחיכוך. הרבה זמן בטמרפטורה גבוהה ודיסקים מתעוותים גם למכוניות מודרניות וחדשות.

בירודות אתה שם ניוטרל ומשתמש רק בבלמים? אם לא, אז אתה כן בולם בעזרת מנוע, אם כן, אז האוטו שלך נעשה בלתי נשלט.

הקביעה שלך פשוט מסוכנת.

לא מעונין להיכנס איתך לויכוח, אבל אני מייעץ לך לרענן את ידיעותך בתחום הבלמים רפידות + דיסקים.

עיוות בדיסק נחשב היום כדבר נדיר גם ברכבי ביצועים יעודים (אלא אם כן החלטת להתעלם לחלוטין מאזהרת מקדימות)

דרך אגב, ברכבים האוטומטים הנעים על הכביש, התיבות האוטומטיות לא מורידות הילוכים באופן יזום (מלבד ה AL4), כך שמרבית הנהגים עושים שימוש בבלמים בירידות ארוכות, סתם ליידע כללי.

בלתי נשלט ?? , סליחה, אבל אני מציע לך לרענן את ידיעותך בתחום הנהיגה והשליטה ברכב, אינני מכיר ירידה אחת בארץ אשר נדרשת בה בלימת מנוע מתמשכת ורצופה, נגיעות קלות בבלמים בנקודות מסוימות יאפשרו הורדת מהירות מבוקרת על מנת לסיים את הירידה בשלום.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הרכבים האוטומטיים יש את כפתור הHOLD ,שאיתו ניתן להאט את הרכב יחד עם הבלמים.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שברכב מודרני מומלץ להשתמש בבלמים בלבד להאטת הרכב , ולא לעשות שימוש במנוע.

אני הבנתי שאתה ממליץ בירידה במקום להוריד הילוך להחזיק בלמים ותגובה שלי הייתה בהתאם. אם הכוונה הייתה אחרת,פשוט לא הבנתי אותך.

לא מעונין להיכנס איתך לויכוח, אבל אני מייעץ לך לרענן את ידיעותך בתחום הבלמים רפידות + דיסקים.

אשמח אם אתה יכול לספר משהו חדש בנושא. כי לפי מה שאני יודע, חומרים חדשים בזמן אחרון לא המציאו ובלמים ממשיכים להתחמם, להתעוות, נוזל בלמים גם הוא מתחמם ורותח (ב-280-300 מעלות), נוצרות בועות אויר שריאגנט כבר לא מסוגל להתמודד איתן ואתה מאבד בלמים - דוושת הבלם "נופלת" בלחיצה.

ברוב הרכבים האוטומטיים יש את כפתור הHOLD ,שאיתו ניתן להאט את הרכב יחד עם הבלמים.

ככל שאני יודע יש כזה במזדה, אבל בכל רכבי VAG פשוט מורידים הילוך למשאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לעזור לבלמים אם יש אפשרות?

כן, ולא רק. העניין כשבולם מתחמם הוא כבר לא יכול לעזור לך, זה מצב שאין לך בלמים.

מצב מסוכן ביותר!

הייתי בחלק העיוני של קורס נהיגה מתקדמת והמרצה הסביר למה צריך לבלום עם המנוע בירידות. בלמים - זה כדי להוריד מהירות באופן מיידי, מנוע - כדי לשמור על מהירות קבוע, נמוכה ובטיחותית בירידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: השאלה שלך נשאלה עשרות פעמים בפורום, ערוך חיפוש ותקבל את כל התשובות

CX 25 GTI נתן את התשובה המדוייקת ביותר

שימוש בהילוכים להאטת הרכב יוצרת נזק מיותר לגיר ולמנוע ואין שום צורך לעשות זאת. מורידים הילוך בשביל להתאים את המהירות להילוך, כך שקודם בולמים וכשהמהירות יורדת הילוך יורד אחריה ולא ההיפך.

בירידה ניתן להגביל את המהירות של הרכב ע"י ילוך נמוך יותר אבל אז הגיר והמנוע לא מתאמצים כי המהירות נמוכה מלכתחילה.

ודבר אחרון, במרוצת השנים מערכת הבלמים השתפרה מאוד אם בעוצמתה, אם בנוזל בלימה שאינו רותח, וגם בחומרים שמהם מיוצרים הרפידות והדיסקים ובנוסף כיום שמים יותר דגש על איורור הבלמים מה שמונע את רתיחתם.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...