Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קצת עדכוני אלפא, או - חסל סדר פיצוצים

חיים_k
שימו לב! השרשור הזה בן 7917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, היום בוצע טיפול ראשוני באלפא - החלפת פלאגים, פלטינות (פלטינות ! מאיזה מוזיאון הוציאו את זה ?) וקבל. גם מכסה המפלג נוקה טוב טוב מבפנים ומבחוץ.

מסתבר שהבעלים הקודמים, בחור פרקטי מאד, לא השתמש בפלגים מהסוג הנכון. הוא גם היה שונא אלקטרוניקה מושבע והחליף את ההצתה האלקטרונית בהצתה מכנית, מהאלפתא ששוכבת לו בחצר. יש לי את המפלג המקורי בבגז', אולי יום אחד נשדרג חזרה...

גילוי מעניין נוסף היה שכבל מתח נמוך שהולך מהקויל למפלג, היה מורכב משני חוטים, מחוברים זה לזה בליפוף חשוף לגמרי, בלי איזולירבנד, שלא לדבר על משהו מתוחכם יותר, כמו הלחמה ושרינקים. לא תגידו איזה חוט זניח של וינקר - מהקויל למפלג, ריבונו של עולם... איזה חאפריות !

עוד גילוי מעצבן הוא שאין לי קידום הצתה. משאבת הואקום נפחה את נשמתה לפני שנים רבות כנראה, וצינורית הואקום פשוט מנותקת. זה כנראה מסביר את חוסר חיבתו של המנוע לסל"ד גבוה, בניגוד לציפיות. שוב פעם חאפריות !

ובכן החלפים מוחלפים, שמח וטוב לב אני נותן סטרט ו... כלום. אפילו לא שמץ של התנעה. בשלב זה נלחצתי קצת, והתחלתי להצטער שלא נשארתי נאמן לדוקטרינת המכונאות המזרח תיכונית - אם זה עובד, אל תיגע !

ואז שלפתי מהמוח הסברים של אבל שלי מלפני 10-15 שנה. משהו שנקרא כיוון מרווח פלטינות, מסוג הדברים שמכונאי מודרני כבר לא אמור לדעת בכלל.

קצת ניסוי וטעיה והמרווח כוון. נותן סטרט והפתעה - מניע, מתייצב על 800 סל"ד עגולים ולא נכבה ישר, כמו קודם. יציב ועגול. יופי !

מתחילים לנסוע ועוד הפתעה. אותה סימפוניה של בקפיירים ופיצוצים שהיתה מלווה כל שחרור של הדוושה לצורך החלפת הילוך, נעלמה כמעט במלואה. רק במצב של בלימת מנועף נשמעים בקפיירים קלים ובלתי נמנעים כנראה. עוד פעם יופי !

לכאורה אלה דברים טריויאליים. ברור שהחלפת פלאגים ופלטינות תייצב את פעולת המנוע ושפר את ההנעה. ובכל זאת, במכונית כל כך ישנה, כשאתה עושה את העבודה לבד, בעיקר על פי אינסטינקטים, כיף להרגיש שדברים משתפרים :-)

בקרוב החלפת שמן, וניקוי מערכת הקירור, ואחר כך צריך למצוא תושבת מנוע שמאלית, לפני שהמנוע פשוט יתנתק מהאוטו יום אחד...

בהזדמנות זאת, המלצה על חנות חלפים בשם "צנטרל" בפינת יצחק שדה ושונצינו בת"א. הייתי אצלם מספר פעמים, קניתי חלפים לסיטרואן, לאיביזה של אחותי ועכשיו לאלפא. מה שיפה אצלם, שלא קיימת המילה "אין". מה שאין לו על המדף, הוא ישיג לך תוך שניות מכל מיני ספקים שהוא עובד איתם, בשיחת טלפון קצרה ועיניינית, וישלח שליח על קטנוע שיביא אותם תוך דקות. מדובר על כל סוגי החלפים - חיצוני, מכאני, חשמל, לכל סוגי המכוניות.

ולסיום - מישהו מכיר מתקן מזגנים טוב ? מישהו מקצועי, שיודע יותר מאשר למלא גז ? אני צריך לברר אם יש בכלל תקומה למזגן המקורי של האלפא. סוגיה בוערת (תרתי משמע) בימים אלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא את תחילת התהליך, למרות שאין לי מושג ירוק (אפילו שאני בצבא) בנוגע למה שכתבת שם. :)

בקשר למיזוג - אני זוכר שהומלץ לי ע"י מישהו על דובי מזגני אויר לרכב ברחוב ויצמן 14 ברעננה, בכניסה לאזור התעשייה (בית וילה-רמה - פונים מויצמן ומיד פונים ימינה שוב ואז עד הסוף ישר).

הייתי שם פעם אחת וניסו לעזור לי על המקום אבל הם אמרו שזה יקח זמן ואני מיהרתי, אז לא טיפלתי שם. בכל מקרה היחס היה טוב, זה גם משהו.

7483480

09 כמובן.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אותה גם בגדול יותר ועם שיפצורים שונים (הנמכה וכולי (-; )

אבל תצטרך להוריד בפוטושופ את הגבות...

אני צילמתי, במנחת כמובן. התמונה הכי יפה של האוטו שלי שאני צילמתי, לדעתי. באיכות גבוהה היא נראית ממש כמו תמונת פרסומת של פז'ו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כריש חיים...אתה השראה בשבילי...

איך לעאזאזל כיוונת את הפלטינות ? בלי ספרות ?

לצערי עוד לא ראיתי את הGTV שלך, אתה בא מחר ?

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צופה בתהליך כזה מקרוב במיני של רן - כיף לא נורמלי !

אם תצטרך מלחם נייד שעובד באמצעות גז לביצוע תיקוני חשמל/אלקטרוניקה זה נוח מאד לביצוע עבודות ברכב, תגיד לי.

שיהיה בהצלחה, וכמו שאני חוזר אומר לרן - סבלנות :wink:

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך לעאזאזל כיוונת את הפלטינות ? בלי ספרות ?

לצערי עוד לא ראיתי את הGTV שלך, אתה בא מחר ?

כיוונתי אותן "על בערך". הספר של היינס בדרך אלי, אז אני בטח אדע לכוון יותר במדוייק. לא כזה מסובך למען האמת.

אני לא בטוח שאוכל להגיע ביום שישי, אני אשתדל להגיע לפחות בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי - חיים, חיים, חיים,

אין מישהו שטיפל באלפא (או ברכב ישן אחר) ולא הגיע לרגע שבו מתקנים משהו ואח"כ המנוע לא מניע או עובד רע ..

תמיד קורה ששוכחים משהו, ואז התוצאות לכאורה נראות רעות משהיו ומתחילים להצטער ..

ואז,

פתאום נזכרים במשהו הקטן הזה ששכחנו - שיט !!

אבל בסוף, הכל מסתדר והכל עובד מצויין, ואין כמו התחושה הזו שלתקן משהו ולהינות מזה אח"כ..

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מספר מצויין שנמרוד השאיל לי (Alfa Romeo - Owners bible). משהו על אופן הנהיגה והאחזקה המומלץ לאלפות ישנות.

באנגלית זה אמנם נשמע יותר טוב, אבל אני אתרגם לעברית למאותגרים:

"השקעת משכורת של חמש השנים הבאות ביפהפיה האיטלקית המתוקה הזאת, ואתה לא הולך להתעלל בה בשום אופן. אתה מחליף הילוכים ב 2500 סל"ד ולעולם לא עובר את ה 110 קמ"ש. כדי להוכיח את טענתך, המכונית זקוקה לכיוונונים לעיתים כל כך קרובות עכשיו, שאם כבר באמת תנסה ללחוץ עליה, תהיה בטוח שמשהו הולך להתפוצץ.

ככה זה מכוניות איטלקיות.

איפשהו באיטליה, ממש עכשיו, מישהו נוהג במכונית זהה לשלך. רגלו הימנית נעוצה בחוזקה ברצפה, בדיוק היכן שהיא היתה בשלוש שעות האחרונות. אין שום סימני בלאי על הגומי המצפה את דוושת הבלם. מחוגי מד המהירות ומד הסל"ד, מנסים שניהם לקבור את עצמם מחוץ לסקאלה. ידיו יגעות מסיבוב ההגה מצד לצד, בעודו תוקף את הכביש ההררי. עיניו בורקות וליבו שמח, מכיוון שמעולם לא היתה לו סיבה לעשות משהו מעבר לטיפולים שגרתיים במכונית טהורת הגזע שלו, שמנועה עבר אינספור קילומטרים.

הוא צודק ואתה טועה.

אלפות לא סתם אוהבות שנוהגים בהן חזק. הן זקוקות לזה !"

קצת השראה 8) ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות - המכלולים מתוכננים לעבודה הזאת, וחלקם יסבלו עם לא (המנוע, לדוגמא, יצבור פיח מהר..)

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מספר מצויין שנמרוד השאיל לי (Alfa Romeo - Owners bible). משהו על אופן הנהיגה והאחזקה המומלץ לאלפות ישנות.

באנגלית זה אמנם נשמע יותר טוב, אבל אני אתרגם לעברית למאותגרים:

"השקעת משכורת של חמש השנים הבאות ביפהפיה האיטלקית המתוקה הזאת, ואתה לא הולך להתעלל בה בשום אופן. אתה מחליף הילוכים ב 2500 סל"ד ולעולם לא עובר את ה 110 קמ"ש. כדי להוכיח את טענתך, המכונית זקוקה לכיוונונים לעיתים כל כך קרובות עכשיו, שאם כבר באמת תנסה ללחוץ עליה, תהיה בטוח שמשהו הולך להתפוצץ.

ככה זה מכוניות איטלקיות.

איפשהו באיטליה, ממש עכשיו, מישהו נוהג במכונית זהה לשלך. רגלו הימנית נעוצה בחוזקה ברצפה, בדיוק היכן שהיא היתה בשלוש שעות האחרונות. אין שום סימני בלאי על הגומי המצפה את דוושת הבלם. מחוגי מד המהירות ומד הסל"ד, מנסים שניהם לקבור את עצמם מחוץ לסקאלה. ידיו יגעות מסיבוב ההגה מצד לצד, בעודו תוקף את הכביש ההררי. עיניו בורקות וליבו שמח, מכיוון שמעולם לא היתה לו סיבה לעשות משהו מעבר לטיפולים שגרתיים במכונית טהורת הגזע שלו, שמנועה עבר אינספור קילומטרים.

הוא צודק ואתה טועה.

אלפות לא סתם אוהבות שנוהגים בהן חזק. הן זקוקות לזה !"

קצת השראה 8) ...

:lol: True True

With nasty big pointy teeth

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

LOL מעולה..

ח"ח לחיים.. אני מכיר את התחושה של "שיט, למה נגעתי בזה".. אבל עם עבודה איטית וזהירה זה תמיד מסתדר בסוף..

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים,

ברכות על התחלת התואר הארכיאולוגי שלך :wink:

לגבי מרווח בפלטינה - אם אתה יכול לברר את המרווח (ברשת בטח יש) וזקוק לסט פילרים ,אני מאמין שיש לי אחד זרוק עם כל הכלים המיוחדים של הדה-שבו. תצעק אם צריך.

לגבי מזגן - אם אתה באיזור ראשון - "קר ולעניין" ,רח' שמוטקין ,א.ת. ישן ראשל"צ. גש לישראל שולר.

למרבה הפלא מדובר באדם מקצועי לעילא ולעילא ,וחמור מכך , ישר כמו סרגל !!!

אתה יכול להיות בטוח שאם יש תקווה לתקומה ,הוא יוכל להגיד לך.

הוא לא מאוד זול ,אבל עדיף ככה לדעתי.

מעבר לכך -הוא פתח בצמוד גם חשמליית רכב ,כך שתוכל לפתור גם את עניין החוטים הג'יפה וכאלה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...