Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני מתחיל להבין למה אלפא רומאו פשטה את הרגל...

חיים_k
שימו לב! השרשור הזה בן 7823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אולי שאלתם את עצמכם (ברגעים קשים של שעמום) כיצד זה שחברה כמו אלפא רומאו איבדה את עצמאותה ?

עם מורשת אדירה שכזאת, עדת מעריצים שרופה, טכנולוגיה שהקדימה את זמנה ומכוניות ברמה מוטורית גבוהה ממרבית מתחרותיה, למה בעצם אלפא איבדה גובה בשנות השבעים והשמונים ומצאה את עצמה עוד מותג של פיאט ?

המכוניות היו כל כך גרועות ? החלודה הרגה אותן ? משבר האנרגיה ? עליונות המתחרים ?

עכשיו כשאני מתעסק עם ה GTV שלי, אני מתחיל להכיר סיבה אחת מקרוב. אף אחד במילנו לא חשב על התחזוקה של המכוניות האלה.

הם חשבו על ביצועים והתנהגות ועיצוב, אבל כשזה הגיע לתחזוקה, הם כנראה הלכו לשתות איזה קיאנטי, או אספרסו קצר ומרוכז, או לצבוט מישהי במקום מסויים... רק לא להתעסק עם הנושא המשעמם הזה.

דוגמא חיה:

נניח שהלך המפסק של הוינקרים. מה עושים ? מחליפים. יופי.

באלפא אתה לא יכול להחליף רק אותו, צריך להחליף את כל יחידת המפסקים שסביב ההגה (אורות, מגבים, מאותתים). זה כבר מייקר את העניין מאד. יחידה כזאת לאלפא-סוד עלתה איזה 400-500 ש"ח, לפני הרבה שנים.

נניח ששילמת וקנית. אתה בא להרכיב ומגלה שצריך לפרק את גלגל ההגה כדי להחליף. לכאורה פעולה פשוטה. זהו שלא. באלפא ההגה מורכב בלחץ על הציר וצריך חולץ מיוחד. לך תשיג חולץ.

נגיד השגת ופרקת. אתה בא לפרק את הפלסטיקים שסביב מוט ההגה ומגלה שכדי לפרק את העליון צריך לפרק את מנגנון כיוון גובה ההגה. מישהו פספס בשני מילימטר והפלסטיק פשוט לא יוצא.

פירקת שלפת (עכשיו צריך להשיג אום חדשה עם נעילה עצמית, כי יש שם אום חד פעמית). אתה בא לנתק את הקונקטור של יחידת המפסקים. זהו שאין קונקטור. מחובר ישירות לתיבת הפיוזים. עכשיו תפרק את תיבת הפיוזים ותוציא את החוטים אחד אחד.

נגיד עשית את כל זה, ולא דפקת שום דבר אחר בדרך, תעשה עכשיו הכל בסדר הפוך...

בקיצור, יום עבודה.

כשהסיפור כל כך מסובך ויקר, ברור שמישהו ינסה לאלתר משהו, יעקוף איזה חוט, יחבר איזה מפסק חיצוני, יוותר על ממסר או פיוז, ומכאן קצרה הדרך לקצרים ושריפות ומוניטין של אמינות לקויה.

את הוינקרים לא סידרתי, וברגע שרק נגעתי בתיבת הפיוזים, על מערכת החשמל התחרפנה. אז ויתרתי על נסיעה עם האוטו לחיפה (רעיון יומרני מלכתחילה) והתחלתי לחשוב על צבע כחול...

למישהו יש אלמרה בשבילי ? משהו יפני, אמין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעולה שעושים ברכב - מחייבת את הוצאת פילטר האויר והשרוול שלו (המקורי), ובד"כ גם את הוצאת המצבר.

לפני שבועיים התפוצץ לי צינור קירור, כמובן שכדי להחליף אותו - צריך לפרק את הפילטר, ובונוס - גם את האייר פלואו מטר, רק כדי להגיע לבורג של הבנד של הצינור.

השבוע הייתי במוסך, כדי לחזק את סעפת הפליטה. הסיבה שהגעתי אליהם - לא הצלחתי לבד להגיע עם הכלים שלי לבורג שמחבר את הבסיס של פילטר האויר לסעפת.

והיה בונוס אחר - פירוק מיכל עיבוי.

כשאני רוצה לרוקן את המאפרה ברכב - אני מייד מחפש מברג, ואוטומטית מתחיל לפרק את פילטר האויר קודם.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים על תתיאש.. נכון עבודה קשה, באסה רצח (מתחיל לחוות את זה על בשרי, למרות שיש לי אלפא הרבה פחות קומפליקיטד משלך..) אבל מה שאני הבנתי מהזמן הקצר שהיא ברשותי (או שהבנתי משהוא שגוי ובזמן הטיפה רחוק יותר ישתנה),הוא, שזה פשוט שווה את זה!!!!

זה הכל, זה שווה את כל המאמץ!! (ובמיוחד באוטו כמו שלך!) :p

וברגע שעושים את זה פעם ראשונה, השניה ושלישית תיהינה קלות הרבה יותר.!!

בהצלחה חיים! :wink: ,

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעולה שעושים ברכב - מחייבת את הוצאת פילטר האויר והשרוול שלו (המקורי), ובד"כ גם את הוצאת המצבר.

לפני שבועיים התפוצץ לי צינור קירור, כמובן שכדי להחליף אותו - צריך לפרק את הפילטר, ובונוס - גם את האייר פלואו מטר, רק כדי להגיע לבורג של הבנד של הצינור.

השבוע הייתי במוסך, כדי לחזק את סעפת הפליטה. הסיבה שהגעתי אליהם - לא הצלחתי לבד להגיע עם הכלים שלי לבורג שמחבר את הבסיס של פילטר האויר לסעפת.

כשאני רוצה לרוקן את המאפרה ברכב - אני מייד מחפש מברג, ואוטומטית מתחיל לפרק את פילטר האויר קודם.

אני כל כך מזדהה איתך... אצלי העסק בכלל מסובך. בתא המנוע אין מקום לעכבר. כשהיה לי חור קטנצ'יק בצינור גומי ליד המנוע הייתי צריך לפרק בדיוק את מה שאמרת - השרוול של הפילטר והמצבר. לפחות כשקפצתי למוסך להחליף את הצינור לא ביקשו על זה כסף...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאסור לי לגעת בטיפולים של הכלי שלי כי הוא עדיין באחריות :mad:

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספרב, כל המנוע שלך עכשיו בגודל של הפילטר לשעבר :lol:

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כל כך מזדהה איתך... אצלי העסק בכלל מסובך. בתא המנוע אין מקום לעכבר. כשהיה לי חור קטנצ'יק בצינור גומי ליד המנוע הייתי צריך לפרק בדיוק את מה שאמרת - השרוול של הפילטר והמצבר. לפחות כשקפצתי למוסך להחליף את הצינור לא ביקשו על זה כסף...

רוני

חצוף, עלק "הייתי" "פירקתי" , עמדת בצד שאני ועומאר טינפנו את הידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש דרך קלה יותר לפרק חלקים בפיז'ו 205,

צריך פשוט לנסוע על כביש משובש ולחכות עד שהחלקים הנכונים ינשרו מעצמם ... :twisted:

להרכיב זה כבר סיפור אחר.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך פשוט לנסוע על כביש משובש ולחכות עד שהחלקים הנכונים ינשרו מעצמם ... :twisted:

להרכיב זה כבר סיפור אחר.

דני G.

הייתה לי פעם ג'ונייר 205 , 88 ... ואתה כל כך צודק :p:p:p:p

יש לי הרבה באמפים בישוב .. .אם רוצים לעבוד על האוטו עושים סיבוב קטן והכל נופל ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן ימח שמם של הצרפתים האלו.. הכל הם היו חייבים לעשות מסובך..

כמו ששמר כתב.. אם זה גישה קלה אז תוסיף עוד 4 ברגים במקומות שאי אפשר להגיע אליהם..

נו טוב.. צרפתי או לא? :?

- איציק -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי האשם שליכלך את התרד הזה והגיעה איתו מאיטליה לצרפת???? :lol:

בושה :wink:

צריך פשוט לנסוע על כביש משובש ולחכות עד שהחלקים הנכונים ינשרו מעצמם ...

להרכיב זה כבר סיפור אחר.

דני G.

כמו שאתה רואה דני אשם שבגסות מנסה לשנות את נושא הבעיה והיא:איטליה,ארץ המגף שאמור לשמש כדי לבעוט לפיאט בתחת :wink: .

אז מה אם הפלסטיק ברנו רועד,אז מה אם כל משיכה חזקה של עצם ברכב גורמת לשבירתו,אזמה?!

יש מספיק חומר על איטליה,לא חייבים לרוץ לצרפת.

VIVA LA FRANCE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספרב, כל המנוע שלך עכשיו בגודל של הפילטר לשעבר :lol:

רזיל'ה....כנראה שאתה צודק, אבל עדיין.....0-100 אני עושה יותר מהר ממך :twisted:

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר לי, שיום אחד השפריצרים שלי הפסיקו לעבוד...

כלומר - רק השפריצרים של הפנסים עבדו.

זה קרה אחרי שמיכל המים של השפריצרים התרוקן, וללא כל סיבה נראית לעין.

לפיכך הצטיידתי במצב רוח טוב, ארוחת צהריים, כלי עבודה, ויצאתי למצוא את הבעיה. כדי לקבל גישה נוחה למיכל השפריצרים ולמשאבות, פירקתי את מיכל העיבוי (מוכר למישהו? :) ). הסתבר שהמשאבות עובדות, והצינור כנראה סתום.

פירקתי את הוישרים ואת הפלסטיקים שמתחת לוישרים, רק כדי לגלות שלא שם הבעיה. היא איפהשהו באמצע.

בקיצור- אחרי חצי יום עבודה של פירוק, הרכבה, ומציאת הצינורות, מצאתי את השסתום הבעייתי. הוא נמצא מתחת לכרית גומי נשלפת בקלילות, וכל שצריך כדי להחליף אותו זה למשוך את הכרית... כמובן, קודם כל צריך לדעת איפה הוא.

טוב, אחרי שמצאנו את הבעיה חזרנו הביתה עייפים ורצוצים, במצב רוח מרומם ובידיעה שכל מה שצריך עכשיו זה למצוא את הבעיה בשפריצר האחורי.

שבוע לאחר מכן מצאתי את עצמי עם אוטו מפורק - החל ממפתנים, דרך כיסויי הפלסטיק של קורות A, עובר בחגורת הבטיחות של הנהג, ועד לכל הפלסטיקים של דלת הבגאז'. והשסתום הסורר - איננו.

לאחר שסיימתי למרוט את שערותי הבריק במוחי הקודח רעיון (ככה זה כשאין שיער - המוח מקבל יותר אויר קר ועשיר בחמצן) - השסתום הקדמי היה במקום קל מאד לגישה. אז אולי הם חשבו לעשות את זה גם לשסתום האחורי?.

אבל איפה יש מקום קל לגישה בדרך לדלת האחורית?!

בזהירות רבה בשלחתי את ידי לפתח של ריפוד הבגאז', שנועד לאפשר החלפת הנורות של האורות האחוריים - ושם, לאחר חיטוט קל, מצאתי את השסתום ה!#$^!.

מוסר השכל -

1. לפעמים כדאי להתייחס לאלפא כמו לפיאט, זה יכול לחסוך שעות של פירוק והרכבה,

2. שפריצרים זה לא הכל בחיים,

3. שסתומים של מערכת שפריצרים של פיאט פונטו מתאימה בול ל- 145,

4. במקרה שנתקעתם - אני ממליץ על מריטת שערות.

איתן

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...