Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוקפות את הגברים בסיבוב-נשים נוהגות טוב יותר ומעורבות בפחות תאונות

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאישתי קיבלה רשיון לפני 7 שנים, הוריה קנו לה פיאט אונו חבוטה וידנית שתתנסה עליה.

היא אכן "השתפשפה" עליה כהוגן ולא פעם הובלנו את האונו המסכנה אחר כבוד למוסך ו/או פחח.

בסופו של יום היו לנו רק מכוניות ידניות- פונטו ספייס, איביזה FR ועכשיו הWRX.

היא נוהגת על הרכב כמעט כל יום ומבחינתה משפחתומטית לא באה בחשבון.

בקיצור- תנו להן ידני הן ינהגו על ידני, תנו להן אוט' והן ינהגו על אוט'.

עידן

אני מאוד נוטה להסכים עם הקביעה הזאת.

דוגמאות טובות שאני מכיר הן זוגתי ואחותי.

נלך לפי הסדר:

זוגתי, כשהוציאה רישיון, נהגה על הרכב של הוריה. מפאת כבוד האתר, לא אציין באיזה רכב מדובר, אלא רק אציין שהוא היה ידני.

כעבור זמן מה נפטרו הוריה מהכולירע הממונעת ההיא ואת מקומה בחניה תפסה פוקוס אוטומטית למהדרין.

החברה נאלצה להסתפק בתיבה הידנית של ה-33 שכבר לא שלי, עד שרכשה את האוטוביאנקי.

כיום היא נוהגת לסירוגין ב-146 ובאוטוביאנקי ללא בעיה בכלל, ובאופן כללי ניתן לומר שהיא מפגינה כישורי נהיגה טובים למדי.

לגבי אחותי: כשהיא הוציאה רישיון, הרכב שלנו היה אאודי 80 אוטומטית, אולם כעבור זמן לא רב היא רכשה לעצמה את רכבה הראשון - פיאט אונו. היא העבירה קילומטרים לא מעטים מאחורי ההגה שלה, ולאחר שהתחתנה היא מכרה את האונו ונהגה ברכב שקנה בעלה - רובר 214 ידנית אף היא.

מאז שאחותי ירדה מהארץ ועברה לארה"ב, היא נוהגת רק במכוניות אוטומטיות, אולם כשהיא בארץ ולוקחת לי את ה-146, היא נוהגת בה כאילו היא עושה זאת בשגרה.

ראוי לציין שגם אחותי, למרות שלא ניתן לומר עליה שהיא מיישמת את כל מה שמלמדים בקורס נהיגה מתקדמת, היא בסה"כ נהגת די טובה, אפילו שמהבחינה הזאת היא הכבשה השחורה של המשפחה (היחידה שהצליחה לעבור רק בטסט השני, בעוד שכל השאר עברו בטסט הראשון).

לעומת שתיהן, אמא שלי אומנם למדה נהיגה על רכב ידני, אולם מאז שהוציאה רישיון (אי שם לפני כמעט 30 שנה), לא נהגה מימיה על רכב ידני. למרות שניתן למצוא נהגים גרועים בהרבה ממנה, אמי היא בפירוש לא נהגת טובה, ואף מעדיפה בכל הזדמנות אפשרית שמישהו אחר ינהג במקומה.

האם ניתן לומר שההבדלים במיומנויות הנהיגה בין זוגתי ואחותי מחד ואמי מאידך נובעים רק מתיבת ההילוכים עליהן הן נהגו? לא יודע, וכנראה שגם לעולם לא אדע.

מבלי להצביע דווקא על מי מהמקרים שציינתי, אני חושב שמה שעושה אדם לנהג טוב זה בראש ובראשונה קואורדינציה ויכולת חלוקת קשב. אדם שלא ניחן בתכונות הללו יצטרך להקדיש אחוז ניכר ממשאביו הקוגניטיביים לתפעול תיבת ההילוכים, באופן שיפגע באופן מוחשי בשאר הדברים שעליו להתייחס אליהם במהלך הנהיגה, ולכן אדם שכזה יעדיף תיבת הילוכים אוטומטית.

לעומת זאת, אדם בעל קואורדינציה טובה יוכל לתפעל את תיבת ההילוכים מבלי שאפילו ירגיש שהוא עושה זאת ומבלי שהדבר ידרוש ממנו תכנון מוקדם ותעדוף משימות באופן שיפריע לפעילות השוטפת של הנהיגה.

היות וקואורדינציה היא תכונה נרכשת, אני בהחלט מאמין שאדם שמגיל צעיר הורגל להשתמש בתיבת הילוכים ידנית, סביר שאו יהיה אדיש או שינטה בבירור לטובת התיבה הידנית, בעוד שאדם שלא הורגל להשתמש בתיבה שכזאת ייטה באופן מובהק לתיבה אוטומטית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה שיש שם נשים שנוהגות כמקצוע עדיין לא הופך את התרבות לחסרת סטריאוטיפים.

כל התרבויות כמעט שבהן יש רכבים, יש בהן סטריאוטיפים כאלו ואחרים על נשים.

למעשה זה לא שהן לא נוהגות טוב, אלא שמלמדים אותן שנהיגה זה לא חשוב בשבילן. זה לא משהו מהותני שנשים נוהגות פחות טוב, כי אם כל הנשים שאני מכיר שאכפת להן מהעניין, כן נוהגות טוב.

מה שקורה זה שמלמדים אותן שזה לא צריך להיות אכפת, אז אלו שנתלות מהסטריאוטיפ הזה הן בדיוק אלו שנוהגות גרוע.

זו נבואה שמתגשמת מעצמה.

כמה שתהפוך בזה ,תקבע קביעות נחרצות מלאות יידע של איך מלמדים אותן,זורחות מחכמה, ונסיון חובק עולם ותגלגל את זה.-אין שם . ובעוד לא מעט מקומות.קשה לך,אבל זה כך.יש חברות אחרות .באותן חברות גם בפרלמנט יש יותר מחצי נשים ןשמות משפחה גם מסתיימים ב"דוטיר", לא רק "סון".ולהבדיל בבריה"מ וגרורותיה וסין הקומוניסטית לשעבר שוויון המינים לא היה אישו. מטייסות קרב במלחה"ע השניה (לא במספרי קוריוז-מאות) ועד מנהלות מפעלי ענק,חוות חקלאיות ומפקדות גולאגים.

גם בעולם השלישי יש חברות שמקבלות את השוויון בטבעיות יותר נאורה מאיתנו. בחברות פרימיטיביות רבות שמשום מה נחשבות כלפי חוץ פטריארכליות האמא היא הבוס.הסבתא-חצי אלוהים.למה הסוחרות בשווקים הם ברובן נשים בהרבה מדינות (שלא כמוך אני לא יודע שבכל העולם) ? כי הן שולטות בכלכלת המשפחה המורחבת-מאות נפשות-ובאמצעי הייצור ומכאן הן הדומיננטיות.מנקודת מבטן הגברים הם המתבטלים בעיסוקי השירותים המשניים.

צא מהביצה הקטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם השוק האמריקאי דומה לנו בהעדפתו לגיר אוטומטי באופן מובהק ולכן אולי ניתן ונכון לעשות הקבלה כלשהי בין שורש הסיבה לחיבתם לבין שורש הסיבה לחיבתנו.

הפוך גוטה, הפוך.

זה אנחנו שמנסים להיות דומים לאמריקאים, ברוב תחומי החיים, אבל מצליחים לקחת בד"כ רק את הדברים הרעים.

לגבי התיבות האוט' - כיוון שהתיבות הללו השתכללו מאוד עם השנים ו"איבדו" חלק לא קטן ממגרעותיהם (חוסר אמינות, זלילת דלק מרובה) - הן הפכו למוצר קל בהרבה לעיכול גם עבור אנשים שבעבר לא חשבו להתיידד עם קופסה שמחליפה הילוכים לבד.

עם כל הצער - מספר חובבי הנהיגה שמעדיף שליטה מלאה באמצעות גיר ידני הינו זעום ביחס למספר הכולל של המשתמשים ברכב.

הרוב מעדיפים - לו היו יכולים - שיהיה בכלל נהג שיקח אותם ממקום למקום כדי שלא יטרחו בתפעול הרכב בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שתהפוך בזה ,תקבע קביעות נחרצות מלאות יידע של איך מלמדים אותן,זורחות מחכמה, ונסיון חובק עולם ותגלגל את זה.-אין שם . ובעוד לא מעט מקומות.קשה לך,אבל זה כך.יש חברות אחרות .באותן חברות גם בפרלמנט יש יותר מחצי נשים ןשמות משפחה גם מסתיימים ב"דוטיר", לא רק "סון".ולהבדיל בבריה"מ וגרורותיה וסין הקומוניסטית לשעבר שוויון המינים לא היה אישו. מטייסות קרב במלחה"ע השניה (לא במספרי קוריוז-מאות) ועד מנהלות מפעלי ענק,חוות חקלאיות ומפקדות גולאגים.

גם בעולם השלישי יש חברות שמקבלות את השוויון בטבעיות יותר נאורה מאיתנו. בחברות פרימיטיביות רבות שמשום מה נחשבות כלפי חוץ פטריארכליות האמא היא הבוס.הסבתא-חצי אלוהים.למה הסוחרות בשווקים הם ברובן נשים בהרבה מדינות (שלא כמוך אני לא יודע שבכל העולם) ? כי הן שולטות בכלכלת המשפחה המורחבת-מאות נפשות-ובאמצעי הייצור ומכאן הן הדומיננטיות.מנקודת מבטן הגברים הם המתבטלים בעיסוקי השירותים המשניים.

צא מהביצה הקטנה.

אתה מדבר על אפריקה כבר עם קביעות על חברות מטריארכליות בתחפושת.

תסביר לי בדיוק למה באנגולה למשל, מדינה שבה נשים עוסקות בהכל ועושות בדיוק מה שאתה אומר, 90% מהאנשים בעלי הרישיון הם גברים.

זה עניין של חינוך שהגיע מהחברה המערבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל שהנשים יותר חרוצות ויעילות,הגברים עצלנים.נהיגה זה "מקצוע" לעצלנים ורדודים.

אשה עם אחריות למשפחה לא תשב לקשקש עם שאר הנהגים במגרש הטנדרים שע"י השוק ש ב ו ע עד שיבוא לה לקוח עם נסיעה קטנה,לא תמתין לעיתים י ו ם ש ל ם לנוסע על האוקאדה שיחזיר לו את הוצאות הדלק מהבית לפינת הרחוב בו הוא נהנה עם החב'רה ולא תבלה את חייה בהמתנה לבוס תוך שינה באוטו.

זה בערים.

בכפרים - תראה לי כמה נשים יושבות לחרטט ב"בית החרטוטים" ? (בלה בלה האוס/מזון דה פארול/קהסה דה פאלאבראס ) שב שם פעם,עקוב אחרי קצב החיים ותבין-אם לא הנשים הם היו עוד הרבה יותר מסכנים.(אע"פ שפה נכנסים לפילוסופיה- האם אלה שאין להם כלום חומרי לא מאושרים- לי אין תשובה).

בשני הקצוות של סוגי החברות,המתקדמות והמפגרות- יש שוויון,אין סטיריאוטיפים של אשה נוהגת כמו כאן.

בכל מקרה נהיגה מקובלת שם כשירות משני לעשיה.וכך היא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 9 שנים מאוחר יותר...

נתקלתי בעבר בסטטיסטיקות הטוענות כי נשים נוהגות טוב יותר ובטוח יותר מגברים. משום מה נראה לי כי הקביעה הזו לא מתיישבת עם מה שאני רואה בכביש. היום למשל, אשה יוצאת מהחניה. יד אחת אוחזת בהגה, השניה בסלולרי תוך כדי שהיא מדברת בטלפון ונוסעת ברוורס. ראיתי וידעתי היא הולכת להיכנס ברכב החונה בצד השני. חיכיתי לראות אם היא תעצור בזמן, אך לא. בשניה האחרונה צעקתי לה לעצור. הרכב שלה עצר חצי סנטימטר מהרכב השני. תודה ,היא זרקה לעברי. זה לא שלא היה הרבה מקום לצאת מהחניה בבטחה, ממש לא היה צפוף, פשוט כך היא נוהגת. ראיתי המון נשים שנכנסות בקטנה ברכבים חונים תוך כדי נסיון לחנות או לצאת מחניה, ראיתי המון נשים נכנסות לצומת בלי להסתכל הצידה

או לתת זכות קדימה, ראיתי המון נשים שמתנהגות בכביש בחוסר אדיבות ומסרבות לתת למישהו אחר להשתלב בתנועה, כי מה פתאום? מה הן פרייריות?! ממש לא! כמובן שזה לא נכון לכל הנשים ואין כאן מקום להכללה, אבל הקביעה הזו שבכותרת פשוט נראית לי תלושה מהמציאות. מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מדגם מייצג.

המדגם שלי היום דווקא מראה כי הגברים נוהגים פחות טוב - נהג שראה את האור הירוק לפונים שמאלה ונסע ישר באדום. איני יודע אם הנהג שעצר ולא פגע בו היה ממין זכר או ממין מקבה.

אז לפני האנקדוטות האלה בא נתחיל בהגדרת "מיהו נה\ת טוב\ה", ואז לדגום כמה אלפי או עשרות אלפי נהגים, לפי ריבוד של גיל, מקום מגורים או כל גורם אחר שתרצה, ונבחן מיה ה"נהגים הטובים" לפי הקקריטריונים שהגדרנו בשלב הראשון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אתה ולא אני נעשה מדגם כזה. אני מדבר על המציאות בכביש כפי שכל אחד רואה/חווה אותה באופן סובייקטיבי. אני לא טוען שמה שאני ראיתי זה מדגם מייצג, או שאין גברים שנוהגים גרוע ולא בטיחותי, פשוט הסטטיסטיקות הללו שמתפרסמות מידי פעם נראות לי תלושות מהמציאות כפי שאני רואה בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...