Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוקפות את הגברים בסיבוב-נשים נוהגות טוב יותר ומעורבות בפחות תאונות

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחקר שמתפרסם לרגל יום האישה- נשים נוהגות טוב יותר ומעורבות בפחות תאונות.

נשים נוהגות טוב יותר- ולא זו לא בדיחה וגם לא סיסמה פמיניסטית.

עכשיו זו כבר עובדה.

לרגל יום האישה הבינלאומי, שיחול ביום שבת, פירסמה עמותת "אור ירוק" מחקרים שמנפצים את הסטיגמה על נשים מאחורי ההגה.

40% מהנהגים בישראל הם נשים, ועל אף ששיעורן קרוב מאוד לזה של הגברים, מעורבותן בתאונות דרכים נמוכה באופן משמעותי מזו של הגברים.

מהמחקרים עולה שנהגות מעורבות רק ב 10% מכלל התאונות הקטלניות וב 15% בלבד מהתאונות המוגדרות קשות.

בקרב צעירים בני 20-16 הנוהגים תחת השפעת אלכוהול, סיכויי הנשים להיות מעורבות בתאונות קטלניות נמוכים בעשרות אחוזים מאלה של גברים.

לעובדות האלה, שאולי יגרמו לגברים רבים להרים גבה, יש כמה סיבות.

אחד המחקרים מצביע על כך שנשים רואות בנהיגה מסוכנת דבר שלילי ומאיים, ולפיכך הן מתייחסות באופן חיובי יותר לחוקי התנועה ונוטות יותר לציית להם.

גברים לעומת זאת, ובעיקר הצעירים שבהם, תופסים נהיגה כמקור לריגושים ומנצלים את הכביש "להפגנת ביצועים" ולשיפור תדמיתם.

הם נוהגים בממוצע במהירות גבוהה יותר, מבצעים יותר עקיפות ונוטים לקחת יותר סיכונים על הכביש.

עוד נתון מעניין שעולה מהמחקרים הואר שלנשים יש יכולת השפעה חיוהית על נהגים גברים ונכונות לבטא התנגדות לנהיגה לא בטיחותית.

"ישראל היום"

6/3/08

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גברים לעומת זאת, ובעיקר הצעירים שבהם, תופסים נהיגה כמקור לריגושים ומנצלים את הכביש "להפגנת ביצועים" ולשיפור תדמיתם.

תופסים נהיגה כמקור לריגושים?!

גברים?!

פה בפורום?

לא יכול להיות!

תראי לי אחד כזה ואני חוסם אותו מכתיבה לכל החיים...:roflmao:

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בנות עושות פחות תאונות מגברים זה ממש ממש לא אומר שטכנית הם נוהגות יותר טוב, הם פשוט יותר נזהרות ויותר שקולות, אבל מבחנה טכנית תפעולית זה ממש לא אומר כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנע מלהגיד מה אני חושב, בפעם האחרונה זה עלה לי בהתראה על שוביניזם.:-x

אך אומר שאני לא יודע מה אומרים המחקרים, המציאות בחיים מראה אחרת.

:-) just smile
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהנתונים שצוטטו מאוד מציאותיים.

הם רק לא מתייחסים לקילומטראז' הממוצע שעושים נהגים גברים לעומת נשים, שזה הנתון המעניין יותר מכמות הנהגים גרידא. גם התייחסות לאזור הנהיגה (עירוני , בין-עירוני) רלוונטית.

אבל הסטטיסטיקה לא משקרת ומשקפת את המציאות יפה.

למשל, כולנו בטוחים שנהגי מוניות הם קטסטרופה, אבל אם תראה את מספר התאונות הקטלניות שמוניות מעורבות בהן יחסית לקליומטראז' שהן עושות, הוא אפסי.

אולי לא תמיד מה שמעצבן אותך על הכביש הוא גם מסוכן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהנהגות (וגם כמה נהגים...) לא צריכות לעקוף אף אחד בסיבוב.

הן במילא נוסעות ללא סיבה בנתיב השמאלי.

ושנהגים אחרים (חסרי אחריות וכו...) יעקפו אותם מימין, בעיה שלהם.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל, כולנו בטוחים שנהגי מוניות הם קטסטרופה, אבל אם תראה את מספר התאונות הקטלניות שמוניות מעורבות בהן יחסית לקליומטראז' שהן עושות, הוא אפסי.

היות ואני יודע שהם נהגים כל כך טובים אני גם מעדיף להתרחק מהם על הכביש, בד"כ הם עומדים בציפיות שלי ובולמים סתם/ קוראים עיתון/ מדברים בטלפון ...

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את התאונות שנגרמות לאחרים כתוצאה מזהירות יתר של נהיגתן, למרות שהן עצמן לא מעורבות בהן. אבל נכון שהם מונעים הרבה תאונות שנובעות מחוסר התחשבות ואחריות, שמפצה על התאונות הנגרמות מהרמה התפעולית הנמוכה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במילה אחת ? בולשיט, זה שאחוז הנהגות עומד על 40 אחוז לא אומר כלום.

לדוגמא משפחה ממוצעת יוצאת למקום מסויים מי ינהג? כמעט תמיד זה יהיה אב המשפחה .

גבר ואישה יוצאים לבילוי , כמעט תמיד הגבר נוהג.

מתי פעם אחרונה ראיתם נהגת משאית?, נהגת מונית?, נהגת אוטובוס?

את רוב העבודות שקשורות לנהיגה מה לעשות גברים מבצעים הם נמצאים הרבה יותר על הכביש מאשר נשים אז מין הסתם הסיכוי שלהם לתאונה גדול יותר .

אם הם רוצים לערוך מחקר כמו שצריך שיחשבו לפי כמות הקילומטרים והשעות על הכביש של שתי המינים ויראו את התוצאות בעצם .

המון פעמים יצא לי לראות נהגות שפשוט נוהגות מאוד גרוע ,זה מתחיל מתנוחת נהיגה הן שרוית בפחד נוהגות בחוסר ביטחון ומאוד קרובות להגה. כמובן שלא כולן יש יוצאת מהכלל לפה ולפה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מחקר" השווה כקליפת השום, ברגע שנתון קריטי כמו נסועה ממוצעת אינה באה לידי ביטוי , או אז הנתונים לוקים בחסר מהותי.

אני לדוגמא עודה כ 45K שנתי, לעומת זוגתי שאולי עושה 7K בשנה, פי 6.5 איפה זה מגיע לידי ביטוי במחקר שלא משקלל נתונים מסוג אילו בתוצאה הסופית ?

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום אחד, יימאס כבר לכולם מהמחקרים האלו ויפנו את המרץ לסקרים חשובים יותר: מה אוכלים קודם בקרמבו, קסטה- קודם השוקולד או הווניל?, עוגיות סנדוויץ' להפריד או ביחד?, שקדי מרק בצורות באמת טעימים יותר?, בנות באמת לא מפליצות?, תעלומת כיוון המראות ב- VW, למה המומינים מסתובבים ערומים אבל שמים בגד ים בכניסה למים ועוד ועוד...

בסופו של דבר יש נהגים זכרים גרועים שלא מעורבים בתאונות, יש נהגות מצוינות ויש גם כאלו שצריך לשלול מהן את היכולת להעמיד צאצאים כדי להבטיח את שרידת המין האנושי. כל אחד מאיתנו בסופו של דבר יוכל למצוא טיעונים שיצדיקו את נקודת מבטו, מהסיבה הפשוטה שברגע שאנו מקובעים על תפיסת עולם או הנחה בסיסית, הדבר היחיד שנשים לב אליו תהינה הראיות המצדדות בהנחה זו.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוצה לפגוש את אותה נהגת טובה עם גיר רגיל בנצרת .

אותה נהגת טובה כמעט גרמה להתרסקותי כי שכחה להסתכל במראה , מה גם שחבר שלי המורכב עשה לה פנטומימה שלא עזרה במעט כי היא עסקה בשלה .

לנסוע בנתיב השמאלי לא נקרא נהג טוב .

"פני אבן" - כמות הנשים בעלי הבעת פנים מבוייתת ומרותקת למושב תוך כדי נהיגה היא חולנית , מפאת חוסר בטחון וקואורדינציה לא יעניין אותן אם יפלו 7 קסאמים מאחוריהן או שהן יגרמו לתאונה - הן פשוט לא מודעות לסביבה .

חנייה ? - צריך להוריד בטסט , הרי נהג טוב יותר הוא נהג שעושה פחות תאונות . אז למה לסבך את החיים ?

בגדול - אני תומך בזה שגברים , רובם , נוהגים הרבה יותר טוב מבחורות . עם זאת , יש יותר נהגים טפשים/שיכורים/בעלי בטחון עצמי מופרז מנהגות , הם אלה שנקלעים לתאונות . אבל בין האחד לשני והקשר בין נהג טוב ולא טוב יש עולם באמצע .

ל' - כמובן לא מופנה אלייך אישית , אבל המסקנה של הכתבה פשוט שגוייה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחקרים האלה חפורים כבר עד ליבת כד"א וידועים ממזמן(מישהו אמר AIG?)

גם הטענות ידועות ואגב נכונות כולן.

נשים נוהגות פחות.(נקודה, ראיתם שיש שם נקודה?)

לא יודע, תרחיש מוזר כזה, אבל שאני יוצא לדייט עם מישהי, איכשהו תמיד אני נוהג, לא יודע, לכו תבינו. :?

"סוף פסוק".

אופנוען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2013 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...