Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעה: קנס מוגדל על תפיסת חניית נכים.(5000 ש"ח)

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 5901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החנית את רכבך במקום השמור לנכים? צפה לקנס של 5000 ש"ח- פי עשרה מהקנס הקבוע בחוק כיום- כך קובעת הצעת חוק של ח"כ זבולון אורלוב (מפדל) שהונחה על שולחן הכנסת אתמול.

ח"כ אורלוב גם מציע עונש מאסר של שישה חודשים למי שיזייף תג חניה של נכה.

במקביל קיבלה אתמול הממשלה החלטה, ולפיה יש לאפשר גישה לנכים ולאנשים עם מגבלויות לטקסים ולאירועים ממלכתיים.

"חדשות היום"

26/2/08

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמן כן יהי רצון.

עכשיו רק צריך שהחוק המבורך הזה יאכף ביתר שאת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חרטה.

הצעת חוק טיפשית ומיותרת.

שוב מייצרים חוקים חדשים במקום לאכוף חוקים שקיימים בפועל.

רוצים שיהיו חניות נכים פנויות? אני ייתן לכם פתרון.

לא כולם יודעים את זה אבל יש 2 סוגים של תווי נכה, האחד הוא כחול ויש עליו ציור של כסא גלגלים (תו נדיר) והשני הוא עיגול ובתוכו שלושה עיגולים קטנים (כמו פרצוף בשוק כזה) והוא תו מאוד נפוץ וניתן להמון אנשים.

עכשיו חניות הנכים מיועדות רק לבעלי התו הכחול, לבעלי התו השני אסור להחנות שם!

אבל מה? ישבו והחליטו בגורמי אכיפת החוק (מה קוראים אותם משטרה) שלא יאכפו את עבירת חניית הנכה על רכבים אלו.

אז עכשיו נתנו לגיטימציה, ובעלי התווים הללו מפוצצים בכל חניון וקניון את חניות הנכים וככה לא נשארת חנייה לנכי הרגלים שעבורם מקומות החנייה הללו נוצרו מהתחלה. (חלם זה פה?)

עכשיו להוסיף חטא על פשע, כיוון שרוב אותם בעלי תו נכה מהסוג השני (פרצוף המום) אינם נכי רגליים, למעשה לא תוכלו להבדיל אותם חיצונית ברוב המקרים מאדם בריא (אלא אם כן אתם אנשי מקצוע, או שתעשו בדיקה יותר מעמיקה) וכתוצאה מכך החלו בני המשפחה להתמש בתו נכה - והוא הפך תו זונה.

זאת אומרת אם לאחד מבני המשפחה יש את אותו התו, אז כל המשפחה מחנה בחניית נכה, גם אם הנכה עצמו לא נמצא ברכב, וכאן כבר הגענו למצב בעייתי.

עכשיו מבחינת משטרה זה בעייתי לאכוף את זה, נניח ואתה בא לרכב שנכנס אליו ילד בן 18 שחונה בחניית נכים ושואל אותו איפה בעל התו והוא אומר שאמא שלו בחנות והיא תצא עוד מעט, אז עכשיו לך תמתין איתו שעתיים עד שאמא שלו תסיים קניות (אסור לך להוציא אותה החוצה - זה הטרדה, היא אדם נכה זוכרים?) אז אתה לא יכול לרשום לו דו"ח.

בקיצור מה שאני בא לומר, חברי כנסת יקרים, במקום לחפש כותרות ב-YNET, תרימו טלפון לר' אגף התנועה, תגידו לו שמהיום יקיים את החוק כלשונו ולא כרצונו ואז תראו איך יש חניות נכה פנויות בשפע.

לא צריך 5000 שקל קנס, גם 500 ש"ח זה לא נעים.

בנוגע לתפועת הזיופים - משטרת ישראל נכנסת לזה עכשיו חזק מאוד, אז זייפנים ראו הוזהרתם.

נעשית עבודה במטה הארצי כעת על מלחמה בתווים המזוייפים והחלו בהחרמות רבות מאוד של תווי נכה מזוייפים.

ולכל המתחכמים -

1. תו נכה יכול להיראות זהה למקור 1:1, זה לא ממש משנה, למשטרה מופיע במסוף האם הרכב הוא רכב של נכה או לא (גם נכה רגליים וגם תו נכה מהסוג השני), ככה שחבל לכם על הזמן.

2. לא - אי אפשר להעביר תווי נכה מרכב לרכב, מה לעשות, זה שלסבתא שלכם היה פעם תו נכה והיא מכרה ת'חיפושית שנת 73' ב-75' לא נותן לכם אישור להעביר אותו לרכב שלכם, עד עכשיו אולי זה עבר בשקט, כי השוטר לא ממש התעקש, אבל מהיום הולכים להעשות כמה שינויים בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הצעת חוק פופוליסטית שנועדה לעשות קצת רעש.

הרי לכולם ברור שהוא לא יעבור...

שיאכפו את החוק הקיים בלי קיצורי דרך !

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י, בניגוד לשרשור הוולנטיין בו אחד המגיבים טען שאתה מדבר שטויות, אני לא אטען דבר כזה. יחד עם זאת, אציג בפניך סיטואציה ואבקש ממך לפרש אותה בהתאם להסבר המפורט שכתבת:

חבר טוב שלי היה בצבא נהג בוס של מפקד החטיבה הצפונית בעזה. בעת שהחבר שלי נהג בסופה ממוגנת, הרכב התהפך, החבר שלי נפצע ונקבעה לו נכות קבועה (בין היתר, הוא ריסק את הסחוס באחת הברכיים שלו).

כנכה צה"ל, הוא קיבל זכאות לרכוש רכב פרטי וכמובן גם תו נכה. תו הנכה שקיבל הוא העיגול עם שלוש הנקודות בתוכו בתוספת עלה זית (ניסיתי למצוא תמונה של התו, אבל גוגל לא היה ידידותי בחיפוש הזה).

אז הנה לך מקרה שבו האדם נכה ברגליו (ברכב מותקנת דוושת תאוצה ברגל שמאל) מסתובב עם תו שאינו מיועד לאדם שאינו נכה ברגליו (לפי המשתמע מדבריך).

האם זה אומר שהוא אינו רשאי לחנות בחניית נכים?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Nakamichi > לא יודע מאיפה אתה מביא את מה שאתה כותב אבל לידיעתך, התו הכחול הינו סתם מדבקה שמצורפת לתו הנכה המשולש, בכל מקרה התו הכחול עליו אתה מדבר לא מצהיר על נכה, אלא על אדם המרותק לכיסא גלגלים, אני יכול להגיד לך לצערי מקרבה ראשונה, שיש נכים שלהם תו משולש ושההליכה מאוד קשה להם וחניה רחוקה מגבילה אותם לפעמים יותר מאשר את בעלי כיסאות הגלגלים

אז זאת אבחנה בשקל שאין לה שום משמעות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה ולא זה.

אבל הוא נזקק לטיפולי פיזיותרפיה, יש לו כמה פלטינות בגוף ומתקשה מעט בהליכתו.

כמובן שעל ריצה אין בכלל מה לדבר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י דבריך פשוט לא מדיוקים ומאוד לא נכונים.

אגב, הבעיה בחניות הנכים היא לא אם אלו בעלי סוג שונה של תו או מתחזים (שזו הבעיה השנייה היותר קשה ומגעילה וגם בה צריך לטפל בחומרה).

הבעיה העיקרית נעוצה באותם חולרות, אנשים רגילים ללא תו אשר מחנים את רכבם במקום השמור לנכים, בדר"כ בטענה המוגחכת של "אני חונה רק לחמש דקות"-מוזר אגב שתמיד לאותם אנשים חמש דקות מקביל לשעה.

היוזמה ברוכה ואני באמת מקווה שיאכפו אותה בחומרה. גם אנחנו במידה ואנו רואים מישהו שחונה בחניית נכים והוא לא כזה, יכולים וצריכים להעיר.

חניית נכים לרוב לא רק קרובה יותר לאותם מקומות מרכזים, אלא לרוב היא גם מאפשרת נגישות קלה ונוחה יותר לאותם נכים (מדרכה מונמכת למשל).

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בכל מה שנוגע ל"חולרות" שחונים רק לחמש דקות - כמעט ואיני נתקלתי בכאלה. וגם אם כן, אז תאמינו לי שה-500 שקל עושים את שלהם. אין ספק שה-5,000 יכאבו יותר, אבל זה לא מה שיעצור את התופעה, כמו ש-1,000 ש"ח דו"ח לא מנע את תופעת הדיבור בסלולרי. עכשיו אם אתם כמוני רוצים לעצור את התופעה ולא להכניס יותר כסף לקופת המדינה אז תאמינו לי שזה לא ישנה.

שוב אני חוזר, כמעט איני ונתקל בכאלו, וגם אם כן אז תמיד יש מישהו באוטו ומזיז שבא רכב נכה. אני באמת חשבתי שאנשים לא עושים את זה, לפחות לא נתקלתי כמעט, ומי שעושה פשוט מקבל דו"ח.

2. עתיד - אני מצהיר מה שאני מצהיר כי אני יודע מה אני מדבר. יש 2 סוגים של תווי נכה, ואני לא מדבר על מדבקה ששמים על הרכב אלא על התו עצמו. יש תו נכה, שהוא יחסית נדיר כפי שציינתי והכוונה בו היא לנכה משותק רגליים כפי שנאמר כאן.

3. אלעד ס. - זהו נושא קשה וכאוב, וכל אחד מכיר מישהו שעבר משהו, ואני לרגע לא טענתי חלילה שתו החנייה המשולש (תוספת עלה זית מסמנת נכה צה"ל) ניתן סתם ככה כמתנה, אבל! חבר שלך, שיהיה בריא, יכול ללכת. נכון, יותר קשה לו, וכו' אבל הוא יכול ללכת.

להבדיל ממנו נכים משותקי רגליים לא יכולים ללכת, ולכן נשמרו להם חניות.

יש קריטריונים של מי יקבל איזה תו, זה לא סתם.

במידה ומצבו של נכה מתדרדר עד כדי כך שללכת בתוך החניון עד לכניסה תהיה בעיה בשבילו אז הוא ייגש מחדש לועדת קביעת אחוזי נכות ויקבל את תו הנכה. תאמינו לי, הקריטריונים של הוועדות הללו הוגנים.

בקיצור, פתחו פירצה וכל המדינה נכנסה בה.

שלא ייצא פה שאני אנטי או נגד תווי המשולש, להפך יש להם את הזכויות שלהם שמגיע להם.

אבל (וחבל שאין לי זמן פנוי לעשות כאן סיור מודרך) לכו פעם אחת לקניון גדול ותראו שלא משנה כמה חניות נכים יהיו רובן ככולן יהיו תפוסות ע"י המשולשים. ומה עם נכי הרגליים?!

אתם מבינים מה אני אומר? במקום לעזור להם תקענו אותם עוד יותר.

מצד אחד כולם אומרים שייזדינו, חצי מהחניות בקניון שמורות בשבילם, מצד שני חונים להם בחניות אנשים שזה לא מגיע להם (חוקית, רק חוקית לא מגיע להם).

שמתם לב אולי, שב-10 שנים האחרונות עלו כמות חניות הנכים בחניונים מ-0 כמעט למספר לא מבוטל?

כל מרכז קניות מסחרי מסמן עוד ועוד חניות כחניות נכים. למה? מספר משותקי הרגליים עלה כ"כ הרבה ב-10 שנים האחרונות? (רמז - לא).

לא רציתי לחשוף זאת אך אני מכיר יותר מקרוב מכל אחד ואחד מכם את המצב של 2 הצדדים, גם משותקי הרגליים וגם בעלי תו המשולש, ותאמין לי אלעד ס. - המצב של חבר שלך עוד טוב.

ובלי לפרט עוד יותר עוד הבעיות המשפחתיות שלי, אני יכול לומר לכם שאני דבק בעמדתי.

אתם יודעים, תנסו פעם אחת להסתובב יום שלם בכסא גלגלים, באמת.

ואז תנסו יום שלם להסתובב בקביים ותבינו את ההבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקאמיצ'י אתה יודע איך נראה תו של נכי צה"ל ? כי לי נראה שזה בדיוק אותו תו . ותו כזה מקבלים רק נכי צה,ל שמקבלים רכב ע"ח משהב"ט , ומנסיון אישי צריך להיות נכה די בעייתי לקבל רכב מהם

מה שכן צריך לאכוף את החוקים הקיימים כמו שצריך ולא לעשות חוקים נוספים . כי הרתעה משבירת החוק מתקיימת אך ורק אם אוכפים אותו . ולכן זה לא משנה אם הקנס הוא 5000 ש"ח או 500 , אם לא יאכפו הוא לא ירתיע . ולאכוף זה אכיפה בצורה קשה , יותר ממה שהם מנסים לאכוף מהירות

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י, אני מקבל את מה שאתה אומר ואם אתה טוען שיש לך היכרות קרובה עם הנושא, אני מאמין לך.

ועדיין, יש כאן סוגיה לא פתורה: אם תו החניה של נכה צה"ל אינו מאפשר לו חניה בחניית נכים, איזו פריבילגיה הוא כן מעניק לבעליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תו נכה צה"ל - תו נכה רגיל + ברקע עלה זית.

ובנוגע לאכיפה - בדיוק מה שאני אומר, לא צריך חוק חדש, אלא לאכוף את הקיים.

אני רק רוצה לומר שבעיר מגוריי יש הנחיה למתנדבי משטרת התנועה (אתם יושבים?) לא לאכוף חניות נכים אלא אם הדבר התקבל כאירוע מהמוקד, אחרת פשוט להתעלם.

הסיבה? מיעוט ניידות תנועה משטרתיות וריבוי פקחי עירייה. ולכן הוחלט שניידות התנועה יעסקו בנושאי ליבה (לכל הקופצים למיניהם, ניידות תנועה עירוניות לא אוכפות מהירות) כגון תמרורים ועבירות תוך כדי נסיעה (עצור, פרסה, חגורה וכו') שפקחים לא יכולים להתעסק איתם ותאונות.

האם זה הגיוני או נכון, כל אחד יכול להחליט לעצמו.

עריכה - תו החנייה המשולש (לא נכה רגליים) מאפשר לבעליו (בין השאר):

1. להחנות במקום שהחנייה בו אסורה ע"פ חוק בתנאי שהוא אינו מפריע לתנועה.

2. להחנות במקום בו אבני השפה מסומנות בכחול-לבן ללא תשלום.

3. להחנות ברחוב השמור לדיירי הבניין בלבד, ללא תו דייר.

למרות זאת, לאף רכב נכה אסור להחנות בתחום תחנת אוטובוס, לאף רכב נכה אסור להחנות בצומת, או ליד ברז כיבוי.

בקיצור - יוצאים מנק' הנחה, שאנשים כמו חבר שלך, תלויים באוטו וזקוקים לו יותר מאשר אחרים ולכן זה שחבר שלך הולך לכל מקום עם האוטו זה לא פריבילגיה אלא צורך ולכן מתחשבים בו לצרכי חנייה במקומות שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5901 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...