Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לנהג חדש אפשר לנהוג ברכב ציבורי?

Rieno
שימו לב! השרשור הזה בן 5897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

הסיפור הוא כזה, חבר שלי הוציא רישיון דרגה ב' לפני כמה ימים. לאביו יש רכב פולקסווגן טרנספורטר שרשום כרכב ציבורי על שמו של אביו, והוא עובד איתו בהסעות. השאלה שלי היא האם החבר יכול לנהוג ברכב הזה? ואם לא אז מה לעשות על מנת שיוכל לנהוג?

תודה מראש.

:-) just smile
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לו.

חייב להיות מעל גיל 21 ובעל רשיון לנהיגה ברכב ציבורי.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לו.

חייב להיות מעל גיל 21 ובעל רשיון לנהיגה ברכב ציבורי.

ואם הוא לא משתמש ברכב בתור מונית, הסעות, אוטובוס קטן וכו' וכו'. עדיין אסור לו? צריך לבדוק את זה לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברישיון הכב רשום במדויק איזה סוג כלי רכב זה.

כלומר - אם רשום רכב ציבורי ,

אסור לו לנהוג.

אתן עוד דוגמא קלאסית,

בסמי טריילר , כאשר התומך (הסוס) מנותק מהנתמך (מהעגלה/טריילר).

התומך עצמו ,קצר יותר מכל משאית רגילה,

כלומר, ההיגיון הבריא אומר -שמי שמחזיק ברישיון נהיגה על משאית יכלו לנהוג בתומך במצב שהוא לא מורכב לנתמך.

אבל לא כך,

רישיון הרכב הוא זה שקובע את סוג רישיון הנהיגה לנהוג בו.

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא עוד יותר טיפשית במשא כבד היא הפול טריילר, שהוא בעצם סך הכל משאית באורך של משאית רגילה לכל דבר, עם נגרר באורך של משאית רגילה. זאת אומרת שאם אתה מנתק את הנגרר, אתה מקבל לפעמים משאית שמשקלה אינה עולה על 25 טון, ושהיא לעיתים אף קטנה יותר ממשאית רגילה (מעל 15). ההיגיון הבריא:

במשאית עם הנגרר צריך רשיון C+E,

במשאית בלי הנגרר אפשר לנהוג ברשיו C בלבד.

ההגיון הזה לא נכון. ברשיון הרכב רשום שצריך רשיון C+E בשביל לנהוג ברכב, כך שזה לא משנה שהוא לא עמוס ולא משנה שהוא מנותק מהעגלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שרכב ציבורי שווה ערך למשאית ...

לפי מה שאני יודע אפשר לנהוג ,אבל לא בתור רכב הסעות .

תבדוק את זה בשרד הרישוי

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע אפשר לנהוג ,אבל לא בתור רכב הסעות .

וואלה?

אפשר לדעת לפי מה אתה יודע?

כי מנסיון אישי, בתכל'ס, ולא רחוק במיוחד (אוקטובר 07) בשביל לנהוג ברכב ציבורי - אתה חייב רשיון לרכב ציבורי.

יותר מזה, במונית, לא רק שמותר לך לנהוג רק עם רשיון לרכב ציבורי, אסור לך בכלל לעשות נסיעות פרטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיגיון שמאחורי האיסור:

לא המחוקק ולא שוטר בודקים אם אתה עושה נסיעה ציבורית או פרטית או ציבורית בשושו.

ולכן אין כאן שתי אפשרויות.

רכב ציבורי = רישיון נהיגה לרכב ציבורי.

יתרה מכך, כדי להוציא רישיון לרכב ציבורי נדרש קודם וותק רישיון בדרגה מסויימת וכן גיל מינימלי.

Rieno - לא צריך לנחש, לא צריך להתלבט האם התשובות שכאן נכונות או לא, המידע מופיע באתר רשות הרישוי -

http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_52H/.cmd/ad/.ar/sa.subject/.c/6_0_341/.ce/7_0_52Q/.p/5_0_4FS/.d/0?PC_7_0_52Q_subject=HE_RISHUI_INFO_22&actionType=browse#7_0_52Q

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה?

אפשר לדעת לפי מה אתה יודע?

כי מנסיון אישי, בתכל'ס, ולא רחוק במיוחד (אוקטובר 07) בשביל לנהוג ברכב ציבורי - אתה חייב רשיון לרכב ציבורי.

יותר מזה, במונית, לא רק שמותר לך לנהוג רק עם רשיון לרכב ציבורי, אסור לך בכלל לעשות נסיעות פרטיות.

אם המונית שלך ובבעלותך (וגם אם לא,בעצם), זכותך לנסוע בה לאן, כמה ומתי שאתה רוצה.

:puzzled:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,

הסיפור הוא כזה, חבר שלי הוציא רישיון דרגה ב' לפני כמה ימים. לאביו יש רכב פולקסווגן טרנספורטר שרשום כרכב ציבורי על שמו של אביו, והוא עובד איתו בהסעות. השאלה שלי היא האם החבר יכול לנהוג ברכב הזה? ואם לא אז מה לעשות על מנת שיוכל לנהוג?

תודה מראש.

שהחבר יבדוק מה כתוב ברשיון הרכב, בסעיף "סוג הרכב", ויבדוק באתר משרד התחבורה האם הוא יכול לנהוג או לא.

אם מדובר ברכב מסוג M1, אזי שהוא רשאי לנהוג בו,

ואם מדובר ברכב מסוג M2, אזי שאינו רשאי.

דרגות רשיון הנהיגה:

http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_52H/.cmd/ad/.ar/sa.subject/.c/6_0_341/.ce/7_0_52Q/.p/5_0_4FS/.d/3?PC_7_0_52Q_subject=HE_RISHUI_INFO_22&actionType=browse#7_0_52Q

דרגות רשיון הרכב:

http://www.mot.gov.il/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_52H/.cmd/ad/.ar/sa.subject/.c/6_0_341/.ce/7_0_52Q/.p/5_0_4FS/.d/4?PC_7_0_52Q_subject=HE_RISHUI_INFO_11&actionType=browse#7_0_52Q

:puzzled:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המונית שלך ובבעלותך (וגם אם לא,בעצם), זכותך לנסוע בה לאן, כמה ומתי שאתה רוצה.

אהבתי,

אם לא הייתי מבין אותך הייתי חושב שאתה רציני.

נכון הבחור צודק!!!

גם אם המונית שלך ובבעלותך (גם אם לא) זכותך לנסוע בה.

גם אם אין לך רישיון נהיגה. (כי לא אתה נוהג)

השאלה היא אם הנהג יפעיל מונה או לא ??????:lol:

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נחזור על דבריו של maier, רק בלי הציניות השופעת בהודעתו -

בתור נהג מונית מותר לך להשתמש במונית אך ורק בתור רכב עבודה לנסיעות עבודה (נסיעות בתשלום).

כמובן שהרבה נהגים עושים גם נסיעות משפחתיות, בניגוד גמור לחוק, ובמקרה כזה עלולות לצוץ מספר בעיות בעתיד.

(בין היתר- מס הכנסה, ביטוח במקרה תאונה, וכן הלאה..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...