Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת הכרעה סופית: גולף 2006 מול פוקוס חדשה

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 5850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר תקופת התלבטות הגיע הזמן להכריע על משפחתית קומפקטית לאשתי.

שתי הפיינליסטיות שהגיעו לגמר הן:

1) גולף 2006 1.6 ידנית.

מחירון בסיסי 90200, מחירון לאחר כל השקלולים עבור קילומטרז' נמוך (15,000 ק"מ), סאנרוף וצבע מטאלי 102 אלף.

כרגע יש פער של ארבעת אלפים ש"ח ביני לבין המוכרת - היא מוכנה "להתפשר" על 96K ואני הצעתי 92K.

יתרונות: אולי אחת ההזדמנויות האחרונות לרכוש רכב ידני בישראל, בטיחות.

חסרונות: יתכן שזה מחיר מופרז עבור רכב משומש שאחריותו פגה (כמה הייתם מוכנים לשלם על כל התוספות?), תחושת פשטות ברכב המדובר שהינו בגירסת טרנדליין (היה לי כזה תקופה ארוכה בהולנד), מוניטין שירות לא מצטיין של צ'מפיון.

2) פוקוס חדשה.

מחיר: 111K (אקח האצ'בק שחורה, אין תוספת מחיר על הצבע והאצ'בק נמכרת באותו מחיר כמו סדאן לעומת מזדה 3 ששם ההאצ'בק הרבה יותר יקרה)

יתרונות: סביבת נהג - זה רכב הליסינג שלי ואני מרוצה מאוד מסביבת הנהג שאמורה רק להשתפר אחרי מתיחת הפנים, רכב חדש עם שלוש שנות אחריות, אמינות מוכחת (אני יודע מה עוברים רכב הליסינג), אני נהנה ישירות מהורדת המחיר הכפויה של קבוצת שימוש 2, בטיחות שלאחר מתיחת הפנים אמורה לא ליפול מזו של הגולף

חסרונות: אוטומטית, עוד פוקוס במשפחה?

מה דעתכם? (אגב, נראה לי שארד מהפוקוס הידנית עקב חוסר האמינות של המוכרים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא מכיר כל כך את הפוקוס ולכן לא אתן לך השוואה ביניהן, מה שכן, שנושא האחריות בגולף לא יפחיד אותך.

אנחנו קצת יותר מ3 שנים עם גולף 2005, כמעט 60 אלף קילומטר ו-0 תקלות.

אני מאמין שיש בפורום בעלים נוספים של הגולף שיוסיפו לדברי, הפלטפורמה הזאת בסה"כ אמינה ועל אחת כמה וכמה המנוע הישן והטוב(והחלש קצת).

אלון.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפוקוס החדשה יש עדיפות מבחינת הבטיחות על פני גולף 2006.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי איתן, מה קורה?

אכן דילמה לא פשוטה...

האם לגולף יש ESP? אם לא, זה שיקול חשוב מאוד!

למרות סלידתי העמוקה מגיר אוט', כנראה שהפוקוס היא האופציה הטובה ביותר עבורך במקרה הזה. סה"כ האישה תנהג על האוטו ואני מאמין שלה זה פחות מפריע מאשר לך :-)

אצלי זה אחרת, כששאלו את אישתי בעבודה איזה אוטו היא רוצה מקבוצה 2, היא ביקשה משהו ידני. הסתכלו עליה ככה...:roll:

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תקנה גולף חדשה?

הגולף דגם טרנדליין ידנית עולה 117K ש"ח .

בשנתון 06' לא היה בדגם הזה של הגולף מערכת ESP בשנתון 08' כל דגמי VW מגיעים עם מערכת זו.

הפער בין משומש לחדש קטן מידי, אני ההיתי רוכש גולף חדשה.

אורן

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

student כתב: לפוקוס החדשה יש עדיפות מבחינת הבטיחות על פני גולף 2006.

לשתיהן 5 כוכבי בטיחות.

זה נכון שלשתיהן יש 5 כוכבי בטיחות אבל יש הבדלים קטנים.

אם אני לא טועה, גולף 2006 שווקה עם 4 כריות אוויר. לפוקוס יש כיום 6 כריות אוויר (ו- ESP).

שנית, אם בוחנים את ציוני המבחן של שתי המכוניות רואים שיש יתרון קל לפוקוס על פני הגולף בבטיחות קדמית. לגולף יש יתרון קטן מאוד בבטיחות צד אבל מצד שני כנראה שאין לה 6 כריות אוויר.

שורה תחתונה - מהיבט של בטיחות בלבד, לפוקוס 2008 יש יתרון קל על פני גולף 2006.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין 2 האופציות שהצעת אני חושב שעדיפה הפוקוס.

אבל בגדול הייתי בודק בכמה אוכל לרכוש גולף 1.6 ידנית חדשה או אם נשאר משהו במלאי של היבואן (לך תדע...). ד"א, לגולף 1.6 ידנית יש גם גרסת GT SPORT שנראת ממש ממש טוב (אבל עולה יותר).

יש גם אחיות מבית סיאט/סקודה.

אל תתייאש, רק לפני מס' ימים ג'ורג' פרסם כאן תמונות של הליאון הידנית שהוא רכש - אחלה בחירה לדעתי, וגם הוא רשם שהיו נק' שבירה בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שלשתיהן יש 5 כוכבי בטיחות אבל יש הבדלים קטנים.

אם אני לא טועה, גולף 2006 שווקה עם 4 כריות אוויר. לפוקוס יש כיום 6 כריות אוויר (ו- ESP).

שנית, אם בוחנים את ציוני המבחן של שתי המכוניות רואים שיש יתרון קל לפוקוס על פני הגולף בבטיחות קדמית. לגולף יש יתרון קטן מאוד בבטיחות צד אבל מצד שני כנראה שאין לה 6 כריות אוויר.

שורה תחתונה - מהיבט של בטיחות בלבד, לפוקוס 2008 יש יתרון קל על פני גולף 2006.

גם לגולף יש 6 כריות אוויר.

הבדלי הבטיחות בין המכוניות שוליים וזניחים.

גם כאוטומטית הייתי מעדיף את הגולף-אמנם היא לא טיל גדול,אבל ליד הפוקוס היא בהחלט מרגישה כך..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אף פעם לא הייתי קונה 2 רכבים זהים הביתה גם אם שניהם היו פורשה 911...

וזה בלי קשר ליכולות של הפוקוס (לדעתי הרכב לא זז ביחס לכל 1.6 אוטומטית אחרת בשוק)

לדעתי אם תמצא גולף 1.6 FSI ידנית אז זה יכול להיות קצת יותר מעניין.

אם לא, אז במחירים האלה אני לא בטוח שלא שווה לקנות טרנדליין חדשה.

מוניטין האמינות של הגולף 5 הוא מעולה, ולא שמעתי מעולם תלונה (גם לא בפורומים השונים) על בעיות כלשהן.

אתה יכול לגשת למוכרת ההיא, להציע לה מחירון לא משוקלל , ולתת לה לנסות להמשיך למכור את הרכב, עד שהיא תישבר ותחזור אליך.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עכשיו באולם התצוגה של פורד וניכרת התנפלות על הפוקוס החדשה.

אין לה בשורה עיצובית מיוחדת שתגרום לכם לסובב את הראש אחריה.

בסדאן אין כל שינוי של האחוריים לעומת הדגם לפני המתיחה.

זה הגיוני, כי לא נראה לי ששווה היה לפורד להשקיע בעיצוב הפוקוס סדאן שלא רואים כמעט כמוה בעולם.

סביבת הנהג כמעט לא השתנתה, למעט לוח השעונים.

קפצתי גם לסובארו, כי השתעשעתי פעם ברעיון של הזמנת B3 בגלל אופציית הגיר הידני. זה ירד מהפרק, אבל בכל מקרה כשפתחתי את מכסה תא המטען נראה לי שאין סיכוי שעגלת התינוק שלנו תיכנס בגלל גובה רצפת תא המטען שמתחתיה נמצא הגלגל הרזרבי (נראה שתכננו את המידות לפי צמיג של STI).

מצ"ב תמונות שצילמתי עם הטלפון באולם התצוגה של פורד.

Focus 22.2.2008-2.jpg

Focus 22.2.2008-3.jpg

Focus 22.2.2008-4.jpg

Focus 22.2.2008-5.jpg

Focus 22.2.2008-6.jpg

Focus 22.2.2008-8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע היבואן (פורד) מביא את הגירסה של המנוע עם ה 102 (לעומת 120 באירופה) כוח סוס וזאת מכונית קצת כבדה .

מתגעגע... לאוטוביאנקי Y10 שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם לבדוק את הפאביה ספייס החדשה? תא המטען אמור להיות מספק (סטיישן), ויש אופציה ידנית. אמנם מדובר במנוע 1.4, אבל לדעתי כדאי להתעניין.

המחיר הוא 94K ש"ח, והיא מגיעה עם 4 כריות אוויר ו-ESP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...