Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים חדשים - מלפנים או מאחור?

zvih
שימו לב! השרשור הזה בן 2299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

בשעה טובה הגיע הזמן לזוג צמיגים אחוריים חדשים לרכב.

הרכב הוא הונדה סיויק מודל 98 (SR).

המידות הן 185/60 R14.

מחפש המלצות לצמיגים טובים (ופנצ'רייה טובה בפ"ת) בעלות של +- 200 ש"ח.

כמו כן, הצמיגים הקידמיים נקנו לפני שנה, צמיגים פשוטים מאוד (M+S) של חברת Federal.

האם כדאי להעביר זוג זה אחורה, ואת הזוג החדש להרכיב קדימה?

חשוב לציין, שהרכב כוייל (מהחברה כמובן) לתת היגוי רציני, האם זוג חדש קדימה יצליח למזער את התופעה?

ידוע לי שהנושא נידון הפורום כמה וכמה פעמים, אך בשום שירשור לא מצאתי תשובה אחת ברורה וסופית.

תודה מראש לכל העונים,

צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 240
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תריץ חיפוש בפורום, הנושא נידון באריכות המון פעמים לאורך ת'רדים ארוכים ומעיקים. בסופו של דבר לא הגענו להסכמה. יש הטוענים שהצמיגים הטובים יותר צריכים להיות מלפנים, יש הטוענים מאחור. לטעמי, אם הרכב לא ננהג חזק במיוחד ואתה סובל מהרבה תת היגוי, קנה זוג צמיגים איכותיים ושים אותם מלפנים. הזוג האחר שלך גם חדש, בן שנה, אז אין שום בעיה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ חיפוש בפורום, הנושא נידון באריכות המון פעמים לאורך ת'רדים ארוכים ומעיקים. בסופו של דבר לא הגענו להסכמה. יש הטוענים שהצמיגים הטובים יותר צריכים להיות מלפנים, יש הטוענים מאחור. לטעמי, אם הרכב לא ננהג חזק במיוחד ואתה סובל מהרבה תת היגוי, קנה זוג צמיגים איכותיים ושים אותם מלפנים. הזוג האחר שלך גם חדש, בן שנה, אז אין שום בעיה.

רוני

אני יודע שהנושא נידון בפורום כמה פעמים, גם ציינתי זאת בהודעה המקורית.

מה לגבי המלצות לצמיגים איכותיים (ופנצ'רייה טובה בפ"ת) בעלות של +- 200 ש"ח?

צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב של הורי הצמיגים הקידמיים שונים מהאחוריים בכך שיש להם חריץ באמצע (אחיזה בכביש רטוב)

תבדוק איך זה ברכב שלך

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב של הורי הצמיגים הקידמיים שונים מהאחוריים בכך שיש להם חריץ באמצע
ברכב של הוריך בסה"כ התקינו צמיגים שונים מאחור.

כל עוד הם לא נוהגים בפורשה או בימר חזקה, והמידה בקדמיים זהה לאחוריים, עדיף לשים צמיגים מאותו דגם של אותו יצרן לכל ארבעת הגלגלים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב של הוריך בסה"כ התקינו צמיגים שונים מאחור.

כל עוד הם לא נוהגים בפורשה או בימר חזקה, והמידה בקדמיים זהה לאחוריים, עדיף לשים צמיגים מאותו דגם של אותו יצרן לכל ארבעת הגלגלים.

הרכב הגיע ככה מהחברה,או שהחליפו לצמיגים זהים למקוריים.הצמיגים הם בדיוק כמו שהאוטו יוצא מהסוכנות.

ולצערי הרב זה באמת לא פורש אלה סתם יפנומטית(אבל אני אוהב אותה)

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

כמדומני דווקא כן היתה הסכמה בנושא.

falou ציין דאז שמחקר של (אם אינני טועה) מישלין מראה שהחשיבות של צמיגים אחוריים חדשים בא לידי ביטוי במצב של ציפה/כביש-רטוב-מאוד ולא במצבים אחרים עליהם היו מספר דיונים. אני אנסה לבצע חיפוש ולמצוא את ההודעה ע"מ להיזכר...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמדומני דווקא כן היתה הסכמה בנושא.

falou ציין דאז שמחקר של (אם אינני טועה) מישלין מראה שהחשיבות של צמיגים אחוריים חדשים בא לידי ביטוי במצב של ציפה/כביש-רטוב-מאוד ולא במצבים אחרים עליהם היו מספר דיונים. אני אנסה לבצע חיפוש ולמצוא את ההודעה ע"מ להיזכר...

איציק

מצאתי.

הקישור לדיון (הודעה ספציפית):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=414219#post414219

ציטוט ההודעה:

"קודם כל, דעתי כדעתך (כל זמן שהאחוריים תקינים לחלוטין ובמצב טוב מאוד, לכן כל תאוריות התפוצצות הצמיג האחורי כי הוא ישן יותר לא רלוונטיות), אבל כשחקרתי את העניין מצאתי את מקור ההסתייגות:

הכלל שאומר שאת הצמיגים הטובים יותר יש לשים תמיד מאחור הוא כלל שהוציאה חברת מישלין בעקבות ניסויים שהם ביצעה. הניסויים הוכיחו כי בעת בלימה בכביש רטוב ליכולת הניקוז של הצמיגים השפעה מכרעת על יכולת שמירת הכיווניות שלהם. לכן בבלימה במהירות "גבוהה" (90 קמ"ש), ללא שינוי כיוון, בכביש מוצף כאשר הצמיגים מאחור תקינים מכל בחינה אבל שחוקים יותר מהקדמיים הזנב יברח בגלל שהצמיגים הקדמיים מנקזים מים יותר טוב מהאחוריים.

זהו."

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיבה נוספת, בנסיעה ללא בלימה, ביחוד ברכב עם הנעה קדמית, הגלגלים האחוריים הנם רק "נגררים" ומסתובבים חופשי בעוד הקדמיים מניעים ומופעל על הקדמיים כוחות שבולמים אותם.

לכן צמיגים הטובים יותר יורכבו מאחור.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק על רפי בנושא מיקום הצימיגים ואני אסביר ..

מיקום הגלגלים הטובים יותר צריך להיות מלפנים וחשוב שארבעת הצמיגים יהיו מאותו הסוג ...

הצמיגים הקדמיים השחיקה שלהם יותר מוגברת עקב העומס שיש עליהם מהמנוע , ומהמצב שהם הריי הם מוזיזים את הרכב והשחיקה שלהם עם הכביש יותר מאוצת בגלל מקדם החיכוך בין הכביש לגלגלים הקדמיים שהוא גבוהה יותר מאשר מקדם החיכוך בגלגלים האחורים , וגם כן את הרכב בולמים עם הגלגלים הקדמיים ולכן השחיקה יותר מוגברת בקדמיים , ותסכימו איתי שכל אחד בעולם יוצא לו לפרפר עם הרכב עקב זריקת קלאץ או קיק דאון , מי אתם חושבים שנשחק קודם קידמי או אחורי ..? הריי שברור שהקדמי נשחק .

אחרי כל הסבר שלי פה אני מקווה שנחתום את הדיון ונגיע למסקנה .

הצמיגים היותר טובים צריכים להיות קדימה !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק טיפה על רפי בנושא מיקום הצימיגים ואני אסביר ..

מיקום הגלגלים הטובים יותר צריך להיות מלפנים וחשוב שארבעת הצמיגים יהיו מאותו הסוג ...

הצמיגים הקדמיים השחיקה שלהם יותר מוגברת עקב העומס שיש עליהם מהמנוע , ומהמצב שהם הריי הם מוזיזים את הרכב והשחיקה שלהם עם הכביש יותר מאוצת בגלל מקדם החיכוך בין הכביש לגלגלים הקדמיים שהוא גבוהה יותר מאשר מקדם החיכוך בגלגלים האחורים , וגם כן את הרכב בולמים עם הגלגלים הקדמיים ולכן השחיקה יותר מוגברת בקדמיים , ותסכימו איתי שכל אחד בעולם יוצא לו לפרפר עם הרכב עקב זריקת קלאץ או קיק דאון , מי אתם חושבים שנשחק קודם קידמי או אחורי ..? הריי שברור שהקדמי נשחק .

אחרי כל הסבר שלי פה אני מקווה שנחתום את הדיון ונגיע למסקנה .

הצמיגים היותר טובים צריכים להיות קדימה !!!

שכחת דבר חשוב, לנהג הממוצע הגלגלים הקדמיים הם הנשלטים ולכן גם אם הם מעט שחוקים עדיין יש לו שליטה עליהם (הנעה קדמית -> גז/ברקס + הגה).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש משהו איכותי ב 200 ש"ח....

200 ש"ח איכות .

עכשיו תעשה לבד את החישוב. אתה תקבל משהו ממוצע לא יותר אז נא להשמיט את המילה הזאת, כי היא איננה יכולה להתקיים עם התנאי שהצבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש משהו איכותי ב 200 ש"ח....

200 ש"ח איכות .

עכשיו תעשה לבד את החישוב. אתה תקבל משהו ממוצע לא יותר אז נא להשמיט את המילה הזאת, כי היא איננה יכולה להתקיים עם התנאי שהצבת.

כשאמרים איכות, אתה ישר חושב ספורטיבי. אני התכוונתי לצמיג נורמלי (לא יותר מזה) עם אורך חיים טוב.

צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...