Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 309 - התנעה קלה כשהמנוע קר, קשה כשהמנוע חם

ferez
שימו לב! השרשור הזה בן 5913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

יש לי בעיה מוזרה ב-309 שלי. כשהרכב קר, בבוקר למשל, הרכב מתניע די בקלות (סיבוב אחד בלי גז) .

בהמשך היום, כשהמנוע חם יותר, נדרשים יותר סיבובי מפתח ועזרה של דוושת הגז כדי להתניע וגם אז יש הרגשה שההתנעה התבצעה בקושי (התחלת מנוע איטית).

האם יש קשר בצינור הוואקום שהולך מהקרבורטור למפלג (אני חושב שכך זה נקרא)? הוא היה חרוץ בקצה אז חתכתי סנטימטר והשחלתי חזרה.

זה שיפר לי משמעותית את ההתנעה במנוע קר אבל ההתנעה במנוע חם נשארה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב,ניקוי קרבורטור מתי עשיתה בפעם האחרונה מתי החלפתה חוטי הצתה :?:חכה לדעה של המומחה לקרבורטורים צביקה ידידנו ואז תקבל תשובה מיקצועית שבת שלום ובהצלחה:wink:

imprza new age

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חבר.

"בעיה" זו ידועה ב205 ,309, בצע חיפוש על זה, דיברנו על זה בעבר, ורשמתי כבר שבספר הרכב שלי רשום שיש להניע מנוע חם עם דוושת הגז לחוצה עד הסוף.

לדעתי הקרבורטור הזה מבצע פעולה עצמאית של הצפה, וזו הדרך לשחרר אותו, לא רק ברכבי פיז'ו.

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה זו ידועה כמעט בכל כלי הרכב, בוקסות הסטרטר שחוקות.

בדוק אצל חשמלאי את צריכת הזרם של הסטרטר.

דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד האם בוקסות שחוקות של הסטרטר יגרמו לחוסר הנעה רק במנוע חם? ובמנוע קר הכל יהיה בסדר?

זה מה שקורה בכל פיז'ו קרבורטור מהשנים האלו, מגובה בהערה כיצד יש להניע בספר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

יש לי בעיה מוזרה ב-309 שלי. כשהרכב קר, בבוקר למשל, הרכב מתניע די בקלות (סיבוב אחד בלי גז) .

בהמשך היום, כשהמנוע חם יותר, נדרשים יותר סיבובי מפתח ועזרה של דוושת הגז כדי להתניע וגם אז יש הרגשה שההתנעה התבצעה בקושי (התחלת מנוע איטית).

האם יש קשר בצינור הוואקום שהולך מהקרבורטור למפלג (אין קשר)

פרז שלום רב !

אנא פרט בהרחבה,האם הקשיים בהתנעת מנוע חם, מלווים בסבוב מנוע איטי מהנדרש והרצוי, ו/ו משך ההתנעה וסבוב המנוע בניסיון ההתנעה, מלווה בריח של דלק, ועשן שחור נפלט מצינור הפליטה, בשניות הראשונות לאחר ההתנעה?

האם בעת ההתנעה בהתנעת בוקר סלד הצוק נכנס לפעולה מידית, אן מתקשה לעלות, ותוך כדי כך צינור הפליטה פולט עשן שחור?

האם קימים ריחות דלק מתא המנוע בעת ההתנעה, ו/או ריח של דלק לא שרוף?

האם בדקת לרחרונה את המצתים טהאם הם לא נפויחים?

תשובות מפורטות לשאלות שלי, יקלו מאד על האבחנה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. לא קבעתי שזאת אכן הבעיה במקרה הזה. הדבר נכון במידה שהקרבורטור ומערכת ההצתה תקינים.

כאשר הבוקסות שחוקות , במצב חם העוגן ישפשף בליבת השדות, ויגרום לסיבוב איטי של הסטרטר

לצריכת זרם גבוהה, ולהנעה קשה. אם תניע בדחיפה יניע בקלות.

דוד.

צביקה ידידי התגובה שלי מכוונת להודעה של עמית.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה דוד למדתי עוד משהו,

למרות שאצלי במנוע חם הסטרטר לא מסתובב לאט בכלל, יש רק קול שדומה ליללה\גניחה של חמור, לפעמים כאשר מנסים להניע יותר מפעם אחת.

אני לא בטוח ממה הגניחה הזו נשמעת.

כשמצמידים את דוושת הגז לריצפה במנוע חם כמו שרשום בספר, ההנעה קלה יותר, למרות שלפעמים יש קפיצת טורים.

עריכה, מצאתי שרשור שאני פתחתי די מזמן, עם בחור עם 309 שסיפר על בעיה דומה, והוראה בספר הרכב לחיצה על הדוושה.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=115809&highlight=%D7%94%D7%A0%D7%A2%D7%94+%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2+%D7%97%D7%9D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצביקה ולכל שאר העונים, קודם כל תודה, והנה מידע נוסף:

בעת ניסיון התנעת מנוע חם הסטרטר מסתובב חזק כרגיל, לוקח הרבה זמן עד שהמנוע נכנס לפעולה (וגם זה בעזרת משחק עם הגז), וגם כשהמנוע נכנס לפעולה הוא נכנס באיטיות ומתחיל ממש חלש ואיטי ולא בבת אחת. במנוע קר האוטו נדלק מיד אבל אני צריך לשחק עם הגז כ 2-3 שניות כדי שלא יכבה. ריח של דלק גם ישנו קצת, אבל משום מה נראה לי שתמיד יש ריח של דלק.

בעשן שחור לא הבחנתי בהתנעה חמה, ובהתנעה קרה יש עשן לבן למשך מספר דקות.

הסל"ד בהתנעה אכן עולה, עשן שחור לא נראה. בהמשך הנסיעה סל"ד הסרק צונחח משום מה (ראה פיסקה הבאה).

מצתים הוחלפו לפני שלושה חודשים בערך, חוטי הצתה לא נגעתי אבל המכונאי שלי אמר לי שהם בסדר.

עוד תופעה שיכול להיות שהיא קשורה, בזמן האחרון הסל"ד סרק שלי ממש נמוך, נדמה כאילו כל רגע המנוע עומד להיכבה בעמידה ברמזורים למשל (בפועל הוא לא נכבה לי אף פעם אבל מרגישים שהמצב לא אידיאלי וגם האוטו רועד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצביקה ולכל שאר העונים, קודם כל תודה, והנה מידע נוסף:

בעת ניסיון התנעת מנוע חם הסטרטר מסתובב חזק כרגיל, לוקח הרבה זמן עד שהמנוע נכנס לפעולה (וגם זה בעזרת משחק עם הגז), וגם כשהמנוע נכנס לפעולה הוא נכנס באיטיות ומתחיל ממש חלש ואיטי ולא בבת אחת. במנוע קר האוטו נדלק מיד אבל אני צריך לשחק עם הגז כ 2-3 שניות כדי שלא יכבה. ריח של דלק גם ישנו קצת, אבל משום מה נראה לי שתמיד יש ריח של דלק.

בעשן שחור לא הבחנתי בהתנעה חמה, ובהתנעה קרה יש עשן לבן למשך מספר דקות.

הסל"ד בהתנעה אכן עולה, עשן שחור לא נראה. בהמשך הנסיעה סל"ד הסרק צונחח משום מה (ראה פיסקה הבאה).

מצתים הוחלפו לפני שלושה חודשים בערך, חוטי הצתה לא נגעתי אבל המכונאי שלי אמר לי שהם בסדר.

עוד תופעה שיכול להיות שהיא קשורה, בזמן האחרון הסל"ד סרק שלי ממש נמוך, נדמה כאילו כל רגע המנוע עומד להיכבה בעמידה ברמזורים למשל (בפועל הוא לא נכבה לי אף פעם אבל מרגישים שהמצב לא אידיאלי וגם האוטו רועד).

שלום רב!

שים לב בבקשה, לכל מה שהדגשתי באדום, כל מה שמודגש באדום, מחזק את אבחנתי, שבעייתך קשורה לקרבורטור בלבד.

מה שהדגשתי בשחור, מוכיח שלא קיימת בעייה בסטרטר, והסטרטר אכן מסובב את המנוע בקלות גם במנוע חם.

עשה חסד עם המנוע, תוציא את הרכב מכפר חסידים, וסע איתו למכון קרבורטורים אמין ומומלץ.

בהצלחה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר במעומעם שב- BX היה סיפור כזה שנבע מכך שכשהמנוע היה חם, חלק מהבנזין שבתוך הקרבורטור התאדה בגלל החום (?), ולכן היצרן ביצע איזה שינוי טכני בקרבורטורים מאוחרים יותר.

מישהו זוכר במה מדובר ? לא זוכר אם דובר בקרבורטור של וובר או סולקס. כמעט משוכנע שדובר במנוע 1.6, שהותקן גם ב 309 ה"ישראלית".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הוא גם סולקס.

צביקה, הלוואי והיה באפשרותי להגיע עד נתניה ולמסור את הסולקס שלי לטיפולך, אני מאמין שכמות הביקורות עלייך אינן עניין של מה בכך.

אבל לצערי אני צריך למצוא בעל עסק אמין באיזור חיפה והקריות, האם מישהו מכיר אחד כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5913 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...