Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בגיר - פיאט מריאה 99.

DarkRoniN
שימו לב! השרשור הזה בן 5869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הכל התחיל לפני כמה ימים, בזמן נסיעה רגילה ורגועה פתאום נדלקה המנורה שמראה ששמן הגיר התחמם (כפי שרשום בספר רכב) והרכב הוריד הילוך, וסירב לעלות בחזרה גם בסל"ד גבוה.

בספר רכב רשום לעצור בצד לכבות מנוע ולחכות קצת, אז להניע ואם הנורה לא נדלקת שוב אז הכל בסדר, וכך היה.

אני נרגעתי וחשבתי שזו בעיה זמנית בקריאת איזשהו חיישן. צריך לציין שהכל עבד כרגיל ללא שום הבדל.

לאחר יומיים, בזמן נסיעה, שוב נדלקה הנורה, אז עצרתי בצד כיביתי מנוע, הפעלתי, נסעתי איזה 100 מטר ושוב נדלקה הנורה. ככה 3 פעמים עד שהחלטתי כבר לנסוע הביתה (מרחק לא גדול) שמרתי סל"ד לא מעל 4000. הגעתי הביתה, נכנסתי לעמדה של חניה ברוורס, העברתי הילוך לרוורס נתתי קצת גז והסל"ד עלה ללא תזוזה של האוטו - כאילו הגיר בניוטרל. החזרתי ל D,1,2,3-נוסע (זה היה לאחר כיבוי מנוע וכנראה שלא זזתי מספיק כי הנורה לא נדלקה) שוב R ולא זז, אין רעשים מוזרים או ריח פשוט אין הילוך.וגם אין את ההרגשה שהרכב שילב הילוך.

הרכב עבר 140 אלף ק"מ.

עכשיו נזכרתי שבקבלות של הבעלים הראשון (אני השלישי) היה תיקון ב 95 אלף ק"מ שאומר:

עבודות

הח מתג בורר הילוכים.

חלקים

9947975 F מולטי פקשיין PM1 שעולה 1,574.

אני לא הבנתי מה זה ה"מולטי פקשיין", יכול להיות שזה קשור?

האם ברכב הנ"ל יש מחשב ששולט על הגיר ויכול להיות מקור הבעיה? אני לא מרגיש שזה כמו בגיר רגיל שאני קובע מתי לשלב ואין מצב שהרכב מסרב, פה אני שם ב R וכאילו לא בא לו לשלב, יוצא שכל המעבר P-R-N חלק בלי תזוזה או חריקה כלשהי.

שמן בדקתי ויש (לא היה חם בזמן הבהוב הנורה) צבע נראה תקין.

מה לדעתכם קורה פה ולמה אני צריך להיות מוכן?

האם צריך לגרור למוסך או מכון גירים? מבקש המלצות לכל אחת מהאפשרויות (אני גר בקריות).

אם קראתם את כל זה, סימן שאתם באמת רוצים לעזור,

תודה לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם התצוגה של מצב ההילוכים מהבהבת?

והאם שמתה לב שכשאתה מעביר הילוך, מתצוגה הוא קופץ ומראה לך הילוך אחר, למשל אתה מכניס D ובתצוגה קופץ P?

"אתה רוצה חתיכה זהב? - לא, אני הרגע אכלתי" :?

"בשביל מה שמו לשוטר כובע, אם לא בשביל לראות?" :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיאט מריאה יש מחשב השולט בתיבת ההילוכים האוט' ו"מתג מולטי פאנקשין" הנו בעברית "מתג רב מצבי" המעביר למחשב נתונים על מצב ידית ההילוכים וכו'.

יש גם מאורר חשמלי קטן לקרור מצנן שמן תיבת ההילוכים במכוניתך, המפוקד גם הוא ע"י מחשב תיבת ההילוכים.

תיבת ההילוכים האוטומטית בפיאט מריאה הנה יפנית מתוצרת AISIN.

נראה שהכי כדאי לבצע בדיקה במוסך מורשה של פיאט היכול להתחבר בקלות הן טכנית והן עם ידע ותוכנת האבחון המקורית של מחשב האבחון (אגזמינר).

המע' החשמלית של תיבת ההילוכים האוטומטית, במריאה, הנה מסובכת ומורכבת וכוללת עוד יחידות אלקטרוניות הקשורות אליה.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני הייתי מהמר על חיישן מהירות אחורי בגיר.

שכשהוא לא תקין המריאה לא נוסעת רוורס.

כדאי לנסות להחליף אותו לפני שנכנסים להוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספי, יש לי כמה שאלות:

1. האם קריאת נתונים ממחשב הרכב יכולה להצביע על בעיה בחיישן זה? (האם מחשב הרכב ומחשב הגיר הם יחידות נפרדות?)

2. חיישן זה הוא חלק מהגיר? או שהוא עצמאי?

3. האם החלפתו נעשת במוסך או במכון גירים?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התצוגה עובדת כרגיל לא מהבהבת ועוקבת אחרי ההחלפות כמו שצריך.

למרות ש R לא נכנס מראה לי שהוא נבחר.

לפי התיאור אין סימנים ברורים וחד משמעותיים למתג מולטיפנקשן, זאת בדיוק הסיבה שלפי דעתי כדאי להכנס למוסך מורשה לבצע אבחון ממוחשב לרכב.

"דווקא אני הייתי מהמר על חיישן מהירות אחורי בגיר.

כדאי לנסות להחליף אותו לפני שנכנסים להוצאות."

ספי, מה זה חיישן מהירות אחורי במריאה??

בברכה.

יגאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר.ואס, חיישן מהירות אחורי קורא את מהירות המבוא לגיר. חיישן זה תמיד יהיה ממוקם אחרי משאבת השמן ומול בית מצמד קידמי ויעביר נתון זה למחשב ניהול גיר.

יש עוד חיישן מהירות והוא קורא את הסיבובי הדיפרנציאל ומעביר נתון זה לאותו מחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר.ואס, חיישן מהירות אחורי קורא את מהירות המבוא לגיר. חיישן זה תמיד יהיה ממוקם אחרי משאבת השמן ומול בית מצמד קידמי ויעביר נתון זה למחשב ניהול גיר.

יש עוד חיישן מהירות והוא קורא את הסיבובי הדיפרנציאל ומעביר נתון זה לאותו מחשב.

יש שני חיישנים לגיר אוטומת.

חיישן מהירות כניסה וחיישן מהירות יציאה. אחד מודד מהירות טורבינה והשני מהירות סיבוב הציריה, אם זאת הכוונה. לאיזה חיישן הכוונה? כי חיישן מהירות רוורס אני לא מכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובפיאט מריאה יש מחשב נפרד לגיר האוט' ומחשב נהול מנוע נפרד וכמובן שי ביניהם תקשורת לצורך העברת נתונים לפעולה מירבית הן של המנוע והן של ההילוכים האוטומטיים.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון

לקחתי את האוטו לסיבוב והנה כמה ממצאים חדשים:

נורית תקלה בגיר נדלקת רק כאשר עוברים את ה 3200 - 3300 סל"ד, הזמן שבו צריך הגיר לעלות הילוך. אם נוסעים במהירות נמוכה אז כאילו אין שום תקלה.

אם אני משלב D וזז טיפה קדימה ואז מייד משלב R אז הרכב גם נוסע אחורה. אך כאשר אני עוצר עצירה מוחלטת לשנייה או יותר אז כבר רוורס נהיה כמו ניוטרל.

האם זה משנה את התמונה?

האם קריאת נתונים ממחשב הרכב יכולה להצביע על בעיה בחיישן הנ"ל?

החיישן הנ"ל הוא חלק מהגיר? או שהוא עצמאי?

האם החלפתו (של החיישן) נעשת במוסך או במכון גירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעת ההאבחנה הזו נראית כנכונה ביותר:

דווקא אני הייתי מהמר על חיישן מהירות אחורי בגיר.

כדאי לנסות להחליף אותו לפני שנכנסים להוצאות.

כמו שהוצע לך - גש למוסך בעל סורק תקלות המתחבר לפיאט ומכיר את הדגם הרכב או למכון שיפוץ תיבות אוטומטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...