Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנט הנסן בדרך לאליפות אירופה בראלי-קרוס 2008

דובי מילר
שימו לב! השרשור הזה בן 5912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שנתיים רצופות בהן ראה את תואר אליפות אירופה בראלי-קרוס חומק ממנו בשניות האחרונות הישר לידיו של לרס לרסון הודיע השבוע רישמית קנט הנסן כי שנת 2008 סומנה מבחינתו כשנה שהתואר האירופי חוזר אליו.

הנסן, הנהג המעוטר ביותר בתולדות אליפות אירופה בראלי-קרוס, זכה באליפות 13 פעמים בעבר, ינהג השנה שוב עם הסיטרואן C4 כפולת ההנעה והמגדשים ובתמיכה מלאה של סיטרואן-ספורט ו-TOTAL .

אליפות אירופה תחל בתחילת חודש מאי במסלול בפורטוגל ותסתיים אי שם בחודש אוקטובר בגרמניה.

האליפות כוללת 11 סיבובים כמעט בכל רחבי אירופה . מלבד פורטוגל וגרמניה האליפות תעבור בצרפת, שם צפוי להנסן מאבק קשה מול ז'אן לוק פאייה הצרפתי, גם הוא אלוף בעבר, משם תמשיך האליפות להונגריה, אוסטריה, נורבגיה, שוודיה למרוץ הביתי של הנסן, בלגיה והולנד בשני סופי שבוע עוקבים , צ'כיה ופולין ותסתיים כאמור בגרמניה.

הנסן זכה באליפות אירופה בשנים :- 1989-1992, 1994, 1996, 1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005 ובאליפות שבדיה בראלי-קרוס בשנים :- 1986, 1988-1994, 1999, 2002- עשר פעמים בסה"כ.

התחרה עד היום ב-194 מרוצי ראלי-קרוס וניצח ב-67 מרוצים.

יהיה מעניין

דובי

1.jpg

2.jpg

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח לראות שיש קצת סיקור של ראלי קרוס.

דובי, תוכל לתת סקירה קצת יותר כללית של הענף - מי הדמויות העיקריות, מה האליפויות הנחשבות ועוד?

ד"א, בחיפוש מקרי מצאתי את הוידאו הזה:

http://www.youtube.com/watch?v=tOJp6lRIdGY&feature=related

זה פסיכי לחלוטין... נסיעה במשך כמה הקפות עם מכסה המנוע על השמשה הקדמית!!!

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב

האמת שמבחינת ראלי-קרוס קצת קשה לי לדעת מאיפה להתחיל אבל אנסה, תוך כדי שתיית הקפה הראשון של הבוקר.

נגדיר את זה ככה - תחשבו על הסיטרואן C4 של סבסטיאן לואב , כן , זו האדומה , הנעה כפולה , מגדש טורבו ו-300 כ"ס , ככה לפחות מוגדר בתקנון...עכשיו תוסיפו לה עוד מגדש טורבו ושאר ירקות ובמקום 300 תרשמו 750 כ"ס , נשמע טוב נכון ? תורידו עוד קצת משקל עודף ויש מפלצת שמגיעה מ-0 ל- 100 ב-3 שניות בערך , פלוס-מינוס לא נריב . שימו את הסיטרואן בצד עכשיו ותעברו לפורד פוקוס של הירבונן , תעשו אותו הדבר ...הבנתם למה אני מתכוון .

עכשיו תחזרו לסיסטרואן ועל הדרך תביאו עוד איזו קסארה שהפסיקה להתחרות בראלי , תצרפו עוד 2-3 פוקוסים ויש לנו כבר עדר של מפלצות.

בכדי שיהיה מעניין תושיבו ליד הגה של כל אחת מהן איזה נהג סקנדינבי בדרך כלל עם רגל כבדה על הגז ויש לנו יופי של סיפור.

את כל הסיפור הזה נכניס לתוך מסלול באורך של ק"מ וקצת , לא תמיד , שישורת הזינוק בו היא רצועת אספלט שנגמרת כמעט תמיד בפנייה חדה שהופכת גם לעפר בכדי שיהיה מעניין ולא תהיה אחיזה מי יודע מה .

4 עד 8 מכוניות כאלו שמזנקות יחד וכולם רוצים להיכנס ראשונים לפנייה...מעניין, אה ?

עכשיו אירופה, שם מתחרים בראלי-קרוס , היא יבשת רטובה משהו , גשם, בוץ , זה מוסיף עניין , נכון ? יופי.

בנוסף , ישנו חוק לא כתוב בראלי-קרוס (קצת כמו תקנות הספורט המוטורי שלנו, עוד לא כתבו אותו...) מותר מגע "עדין" בין המכוניות.

טוב זה לא שמותר, פשוט השופטים וגם הנהגים מסכימים לקצת מגע בין המכוניות, כמובן לא מגע מכוון ואגרסיבי מדי (מה זה מדי ? אני עוד לא יודע ) בשביל האקשן. הנהגים מצידם משתדלים לשמור כל הקוד הזה ועל כבוד הדדי (כולל חשבון פתוח אצל הפחח השכונתי ) .

ראלי-קרוס הוא הספורט המוטורי, שמבחינתי לפחות, הכי ספקטקולרי שיש ומסכימים איתי ערימות של אוהדים ברחבי אירופה שמגיעים בהמוניהם לצפות במרוצים .

משום מה האנגלים שחייבים להיות שונים , החליטו שהם משחקים משחק אחר ויש להם אליפות משלהם.

מדי שנה נפגשת אליפות אירופה עם הבריטים במה שנקרא - גראן-פרי ראלי-קרוס - במסלול ליידן-היל ומה שקורה שם זה מפגש בין מכוניות הראלי העכשוויות לבין מפלצות קבוצה-B יותר ישנות דוגמת מטרו 6R4 ופורד RS200 למשל .

האנגלים מאד מחבבים תוצרת מקומית שלהם ומשתמשים הרבה בפוקוס החדשה אבל גם בפורד פיאסטות שהוסבו לראלי-קרוס , נהדר.

מבחינה מכנית החוק די פשוט - הנעה כפולה , בלוק המנוע חייב להיות מיצור סדרתי של היצרן , צמד מגדשי טורבו גדולי נפח וכמובן שמותר להוריד משקל , כמעט באופן חופשי .

כל האמור לעיל הוא לגבי קבוצה-1 של הראלי-קרוס ששם העניין האמיתי , השאר יש עניין אמנם אבל זה כמו לבוא למשחק של ליברפול ולראות גם את הפועל נצרת עילית לפני כן...אני מניח שהבנתם למה הכוונה .

מצורף פה סרטון - http://www.youtube.com/watch?v=1met7oTm1R8 תתענגו עליו .

ונקודה אישית , כי בלי זה אני לא יכול - גדלתי על ראלי-קרוס בארץ כי זה מה שהיה וטוב שכך.

מרוצי אשקלון חשפו אותי לזה ועם השנים חפרתי עוד ועוד . נסעתי לאירופה וראיתי שם מרוץ בהולנד במסגרת אליפות אירופה, חוויה מדהימה , אחד הדברים הכי טובים שראיתי וראיתי כבר פורמולה-1 וגם WRC , לא משתווה לזה .

מומלץ בחום.

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אפשר לראות שידורים של זה?

לסלי

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערב הספורט המוטורי שאני מארגן, בקרוב מאד...:lol:

דובי

הללויה :-P

לסלי

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובי אם יהיה ערוץ כזה - בטוח יהיה לו יותר רייטינג מרוב הערוצים האחרים בממיר שלנו. אני רק לא בטוח כמה כלכלי הוא יהיה -תצטרך לרכוש הרבה שידורים יקרים...

אם תצליח - אני מתנדב להסיע אותך כל יום לעבודה וחזרה...

;)

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

אני מאוד שמח שסוף סוף מדברים בפורום המכובד הזה על ראלי-קרוס אמיתי.

מהסיבה שאני מאוד אוהב ומתעניין בראלי-קרוס נסעתי יותר מפעם אחת לראות את התחרויות באירופה,

באחת מהתחרויות באליפות אירופה שנערכה בצ'כיה במקום שנקרא נובה-פקה היה לי מזל וזכיתי להיות ב"חווה" של אלוף אירופה 11 פעם קנט הנסן. ואפילו לשבת באחת מהמכוניות שלו ולשוחח איתו ועם הצוות (המשפחה) שלו, החוויה בלתי נשכחת.

לדבריו של דובי מילר ברצוני להוסיף רק כמה פרטים קטנים, תחרויות ראלי-קרוס מאוד מאוד פופולאריות לא רק באנגליה למרות שנהגי מרוצים אנגלים כמו פאט דותן, דרמוט קרנגי וויל גולוב הם באמת נחשבים לטופ.

ראלי-קרוס מאוד פופולארי גם בצרפת, בצ'כיה ובכל המדינות הסקנדינביות ובמיוחד בשוודיה.

לגבי במכוניות אני רוצה להוסיף שכל המפלצות ב division-1 הם בכלל לא דומות למכוניות ראלי WRC .

קודם כל המנועים מורכבים בטור, 500-600 כ"ס, עם מומנט 650-N\M !!! ופורד פוקוס עד 840 N\M !!! כמובן תיבות הילוכים דיפרנציאלים בטרנספרים אחרים לגמרי.

חוץ מזה כל הרדיאטורים ומכלי מים, דלק ושמן ומכל מערכות האורור מורכבים מאחורה בתא המטען.מסיבות ברורות וגם כדי לאזן את המשקל.

לא פעם אחת הגעתי לתחרויות יום לפני המרוץ כדי לראות את האימונים, שזה גם חוויה בפני עצמה, תענוג לראות איך כל הקפה נהגים משנים את הטריאקטוריות כדי "לטעום" את ה"גבולות" של הרכב ושל המסלול.

כמעט אחרי כל הקפה בודקים ומכוונים את המתלים.

יש פה חומר למחשבה ויש המון המון מה ללמוד.

נחזור שוב לקנט הנסן, בשנת 1989, 1990,1991,1992 הוא לקח אליפות אירופה עם פורד סיארה 500.

משנת 1993 עבר לסיטרואן (ZX, קסרה, C4) ומאז מקבל תמיכה חזקה וחסות מסיטרואן שוודיה.

לפי דעתי כדאי להזכיר גם אגדה אמיתית בראלי-קרוס מרטין שחאנקה( שהיום הוא פרופסור ונותן הרצאות) וגם נהג מרוצים צרפתי ג'אן-לואי פאלר.

אני ישמח מאוד לשמוע עוד דברים חדשים ומעניינים לגבי ראלי-קרוס..

בכבוד רב,

קרייצ'מן מרק

www.team.super-test.co.il

marik4.jpg

marik8.jpg

maruk5.jpg

marik1.jpg

marik11.jpg

marik6.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק ברוך הבא

מרטין שאנכה הוא "מר ראלי-קרוס" ובאם אני זוכר נכון דנו בו פה בפורום, ותמיד יש מקום לדון בו שוב ושוב .

מבטיח לכתוב עליו והרבה, הוא אליל נעוריי בראלי-קרוס .

אגב- מישהו זוכר ששידרו את אליפות אירופה בערוץ הספורט ?

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור אחר של דובי מדובר על סקודה פאביה החדשה

סקודה הודיעה רישמית כי היא מתכוונת להיכנס חזרה לאליפות העולם בראלי ותעשה זאת עם מכונית הפאביה S-2000 שהחלה במבחנים לאחרונה ...

עדיין לא ידוע מתי סקודה יחלו להתחרות ורוב הסיכויים שזה יקרה בשנה הבאה ...

כדאי להוסיף שבראלי-קרוס נהג שוודי בשם לארס לארסון לקח בשנתיים האחרונות אליפות אירופה 2006-2007 במכונית

סקודה פאביה division-1 T-16 4X4

לעונת 2008 נהג שוודי נוסף בשם מייקל ג'ינברג(שקודם השתתף בפורד פוקוס 4x4) הכין וייצג מכונית פאביה חדשה

בשיתוף ותמיכה של סקודה שוודיה.

קרייצ'מן מרק

www.team.super-test.co.il

skoda rallycross.jpg

skoda rally-cross.jpg

LLx14-0435.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר פשוט לגבי הראלי-קרוס מבלי לרדת לפרטים קטנטנים -

ראלי-קרוס נערך על מסלול סגור שמחולק בדרך כלל מישורת אספלט שמשמשת לזינוק ועפר שמרכיב כ-60 אחוז מהמסלול, ראלי כידוע נערך על סטייג'ים פתוחים .

בראלי-קרוס המכוניות משופרות מאד, כמו שצויין בהודעות הקודמות בשרשור הזה ואילו בראלי יש הגבלות בשיפור המכוניות.

בראלי-קרוס המקצים המוקדמים קצרים יותר - 4 הקפות בדרך-כלל ומקצי הגמר מגיעים עד 8 הקפות.

לצערנו - ראלי-קרוס פחות פופולארי, בעיקר מכיוון התמיכה של ה-FIA וזוכה רק להכרה של אליפות אירופה ואליפויות אזוריות שונות באירופה בנוסף לאליפויות מקומיות.

ראלי כידוע נמצא בשיאו ומוכר היטב בכל מקום.

יש עוד הבדלים, אבל דבר שדי דומה - נהגים סקנדינביים...:lol:

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרטין שקאנקה פרופסור? הוא דווקא זכור לי מתנהג כמו "פרח" ארץ ישראלי מצוי,במיוחד ביום שהוא יצא מהרכב ונעמד על המסלול,אהבתי לראות אותו במאבקים נגד נהג המטרו,שאת שמו שכחתי...

טוב שאפשר לחפש ביוטיוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרטין שאנכה, עד כמה שאני יודע, חבר פרלמנט בנורבגיה והספיק כבר להפוך את הפרלמנט שם לזירת אגרוף..מה שיותר מתאים לו, ביחוד אחרי התקרית המפורסמת על המסלול כאשר לאחר שהועף עם הרכב מהמסלול, מה שחיסל את סיכוייו לניצחון, הדם החם עלה לראש והוא פשוט חסם בגופו את המשך המרוץ !!!

העניין הזה עלה לו בהשעייה מ-5 מרוצים באותה עונה וגם באליפות.

הוא ניסה להציל את המצב והכניס נהג אחר, טומי רושטד, בפורד שלו, במטרה שיגנוב נקודות, לא הלך...

פרופסור ...לא יודע .

דובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5912 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...