Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה משפטית - מקדים תרופה למכה, תאונה שעשיתי - ומישהי שטוענת שנפצעה

DaviX
שימו לב! השרשור הזה בן 7470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני מספר ימים החלקתי עם הלנטרה ונכנסתי במדרכה (מי שעוקב אחרי שירשורים למנהם פה יודע) בכל אופן, באותו זמן בדיוק הסעתי את אחותי וחברות שלה (2 במספר) ואת חבר שלי, נכנסתי בפניה, ננעלו גלגלים, גלגל, מדרכה, משולש, ג'אנט, פרונט והשאר היסטוריה. היום אחותי מספרת לי שחברה אחת (ישבה באמצע - ולטענתה לא חגורה - אמרתי לחגור בתחילת נסיעה) טוענת שהיא סובלת מכאבים, הלכה לבית חולים, ואף שמו לה קולר כזה (כמו של הכלבים שלא יתגרדו, רק לאנשים) האמא של הנערה (15) אמרה שהיא לא תגיש תביעה, לי יש ביטוח חובה וצד ג'.

כמה דברים, מה יהיה אם היא תחליט להגיש תביעה, האם הביטוח (ג' וחובה) מכסה לי את התחת פיננסית? האם אני יכול לקבל שלילה על דבר כזה? (תאונה עם פצועים?) משפט? משהו שקשור למשטרה? (באותו זמן לא הוזמנה משטרה כי לא ידענו שיש/יהיו פצועים)

מבחינתי, אני נסעתי בזהירות, אך הכביש החלק התקיל אותי (לא עשית קורס נהיגה מתקדמת שלבטח היה עוזר לי) והתאונה נגרמה בתום לב (כמה שזה נשמע מגעיל.). מה יקרה לי במקרה והיא תגיש תביעה? האם אני עומד בביהמ"ש, או שמא זאת תביעה מנהלתית בלבד שבה היא דורשת פיצויים מהביטוח שלי? (מה יהיה על הפרימיה שלי?)

ובכלל, אני לא מסיע חברות של אחותי יותר. (שרמוטות צפוניות.)

מחכה לתשובות בכיליון עיניים, באמת. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה מכסה נזקי גוף.

אתה יכול להגיע למשפט ולקבל משהו. מה? לא יודע, צריך לראות את כל המקרה וכו' אבל במידה והביטוח יופעל ותהיה תביעה יש סיכוי שהעסק יתגלגל גם לידי המשטרה.

לא הבנתי, רשמת שהיא לא הולכת לתבוע, אז מה הלחץ?

להבא תקפיד שכולם חגורים. מבחינה חוקית האשמה על אי חגירתה היא שלך ולא שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה מכסה נזקי גוף.

אתה יכול להגיע למשפט ולקבל משהו. מה? לא יודע, צריך לראות את כל המקרה וכו' אבל במידה והביטוח יופעל ותהיה תביעה יש סיכוי שהעסק יתגלגל גם לידי המשטרה.

האם אתה מכיר פסקי דין דומים? האם יש לי סיכוי לצאת מזה 'נקי'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אני מקווה שזה יעזור לך:

לי אישית היתה תאונת דרכים שהורדתי עמוד תאורה בגובה 8 מטרים בערך (הייתי עם וותק של 9 חודש על הכביש ) בתאונה עם נהג שנדף ממנו ריח של אלכוהול.

באותו זמן היו איתי ברכב חבר (שכן וחבר טוב) ושכנה שלי, דלת ליד דלת בבניין.

בגלל שהאוטו היה משאית קלה לא קרה לאף אחד כלום. ואחרי התאונה אני שאלתי אם הם בסדר - הם אמרו שכן. לרכב היה נזק של 12K שקלים שזה ממש הרבה לאותה תקופה.

בכל מקרה, אחרי התאונה, כמה שעות (או אפילו יום למחרת) - האימא של אותה שכנה אמרה שהיא לקחה אותה לבית חולים כי היו לה כמה מכות יבשות.

היא ביקשה שאני אחתום על זה שאני עשיתי תאונת דרכים והיא היתה באוטו (אני לא זוכר בדיוק על מה). אני סירבתי לחתום כי נראה לי שתיכננו קומבינה עליי ועל הביטוח שלי.

אני חושב שעלה לה 200 שקל בזמנו לעשות צילום רנטגנן או משהו.

בכל מקרה, אחר כך קיבלתי זימון למשטרה - בוחן תנועה דיבר איתי, והוא הבין בדיוק מה שקרה בתאונה (למרות שניסיתי להחליק את זה איכשהו) הוא סגר את התיק ומאז טפו טפו הכל בסדר (למרות שהיו אחרי כך דפיקות קטנות והחלפות פרטים)

לפי הבנתי האימא הלכה למשטרה - ולפי דברי הבוחן - עד 48 שעות כל אחד שהיה באוטו בעת התאונה יכול ללכת לבי"ח גם אם נשברה לו ציפורן! (זה מה שנאמר לי אז)

באופן כללי אני מאמין שלא יעשו לך משהו רציני.... גם אם אתה נהג חדש.

מה שכן אל תתרגש יותר מדיי (תשתדל שלא.. לפחות). אני בעת המקרה הייתי נהג חדש, והבוחן פשוט דיבר איתי (הבנתי גם שזה לא היה משהו מובהק שהוא יכל להסיק מסקנות מי אשם ולכן כנראה סגרו את התיק).

אני מקווה שעזרתי

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אני מקווה שזה יעזור לך:

לי אישית היתה תאונת דרכים שהורדתי עמוד תאורה בגובה 8 מטרים בערך (הייתי עם וותק של 9 חודש על הכביש ) בתאונה עם נהג שנדף ממנו ריח של אלכוהול.

לא הבנתי, מי היה שיכור?

בכל מקרה, אחרי התאונה, כמה שעות (או אפילו יום למחרת) - האימא של אותה שכנה אמרה שהיא לקחה אותה לבית חולים כי היו לה כמה מכות יבשות.

היא ביקשה שאני אחתום על זה שאני עשיתי תאונת דרכים והיא היתה באוטו (אני לא זוכר בדיוק על מה). אני סירבתי לחתום כי נראה לי שתיכננו קומבינה עליי ועל הביטוח שלי.

אני חושב שעלה לה 200 שקל בזמנו לעשות צילום רנטגנן או משהו.

לא ביקשו ממני לחתום על כלום עדיין. אני מקווה שזה ישאר ככה, אם יבקשו, אני לא אחתום.

בכל מקרה, אחר כך קיבלתי זימון למשטרה - בוחן תנועה דיבר איתי, והוא הבין בדיוק מה שקרה בתאונה (למרות שניסיתי להחליק את זה איכשהו) הוא סגר את התיק ומאז טפו טפו הכל בסדר (למרות שהיו אחרי כך דפיקות קטנות והחלפות פרטים)

לפי הבנתי האימא הלכה למשטרה - ולפי דברי הבוחן - עד 48 שעות כל אחד שהיה באוטו בעת התאונה יכול ללכת לבי"ח גם אם נשברה לו ציפורן! (זה מה שנאמר לי אז)

באופן כללי אני מאמין שלא יעשו לך משהו רציני.... גם אם אתה נהג חדש.

מה שכן אל תתרגש יותר מדיי (תשתדל שלא.. לפחות). אני בעת המקרה הייתי נהג חדש, והבוחן פשוט דיבר איתי (הבנתי גם שזה לא היה משהו מובהק שהוא יכל להסיק מסקנות מי אשם ולכן כנראה סגרו את התיק).

אני מקווה שעזרתי

סער

אני לא נהג חדש, אלא נהג צעיר, אני מתרגש טיפה כי אני לא יודע מה יקרה עדיין היא הלכה לפני כמה שעות, אז לא עברו עדיין 48 שעות, מבחינת התאונה, האם אני יכול לטעון שהכביש הרטוב אשם? האם יכולים להוציא הרשעות קודמות במשטרה כנגדי? (מהירות/נהיגה בחוסר זהירות/חגורה)

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו נהג היה שתוי...

בכל מקרה, לשאלה ששאלת: אני חושב שאפשרי הכל (אם המשטרה רוצה אפשר לבדוק עליך את הנתונים הקודמים.. אבל אני לא יודע מה קשור המידע הקודם לתאונה הזאת)

לטעון הכביש הרטוב אשם בתאונה שלך נשמע לי מגוחך (אתה מבוגר ולא ילד קטן) - מבחינת החוק, אתה אמור לנהוג ביחס לתנאי הדרך - והאחריות היא כולה שלך...

הרי, בדיעבד, יכולת לנהוג במהירות איטית יותר.

אני יודע שאתה מתרגש (אני הייתי בסרט הזה וזה לא חוויה נעימה).

מה שחשוב - שתסיק מסקנות לגביי העתיד (כבר אמרו שאין חכם כבעל ניסיון) - אני בטוח שיהיה בסדר - אז אם יש לך עוד שאלות...

תשאל...

סער

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה פיננסית - ביטוח חובה מכסה אותך היטב.

אתה בחור צעיר ולכן אתה לא זוכר את תשדירי הבטיחות המצוירים הידועים של פעם על הבחור שנכנס למכונית ועושה תאונה, ואז אומר:

"אני אשם? הכביש אשם! הגשם אשם! מה יכולתי לעשות?".

המסקנה - הנהג תמיד אשם, אלא אם כן היה במקום כתם שמן או כשל מכני בלתי צפוי ברכב, או משהו בלתי צפוי אחר.

צר לי, אבל חגורת בטיחות לא היתה עוזרת לנפגעת - חגורת מותן לא מגנה מפני כאבי צוואר, ולא יכולה למנוע אותם.

אני מקווה שיש לך תמונות של הנזק למכונית, כדי שאם יטענו שנסעת מהר, תוכל תמיד לטעון לכך שנקלעת למצב עקב אי נסיון, והעובדה שהיתה מכה קטנה בלבד מעידה על זה שנסעת לאט (הרי גלגל עקום מבחינה חיצונית ממש לא נראה חמור).

בקיצור - קח נשימה עמוקה, תציג את עמדתך בצורה רהוטה ועקבית, ותצפה לטוב.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, באמת אמרתי למוסך שלא יתחילו את הטיפול לרכב עדיין עד שאני בא לצלם.

וגם אני שוקל לבקש ממנהל המוסך שיתן את חוות דעתו המקצועית בכתב על המהירות שהרכב פגע במדרכה בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, באמת אמרתי למוסך שלא יתחילו את הטיפול לרכב עדיין עד שאני בא לצלם.

וגם אני שוקל לבקש ממנהל המוסך שיתן את חוות דעתו המקצועית בכתב על המהירות שהרכב פגע במדרכה בה.

שב עכשיו בנחת וביחד עם הצילומים תכתוב תיאור רחב ומקיף עד כמה שניתן של המקרה. לתיאור המילולי שלך יתלוו הוכחות ויזואליות. ככה שבמידה וירצו לתבוע אותך - תיאור המקרה יהיה מדויק ככל שניתן עם הוכחות.

בהצלחה, ותיזהר

:wink:

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה אתה מבוטח בביטוח חובה כנגד נזקי גוף אז אין מה להתרגש.

עבירת תנועה לא נראה לי שביצעת אז גם מזה אין מה לדאוג.

אותה בחורה רוצה לקבל קצת כסף מהביטוח (ספורט נפוץ בישראל) אז היא הולכת לבית חולים כדי לקבל דו"ח אישפוז שאיתו היא תתבע את חברת הביטוח שלך ותקבל מהם קצת כסף.

בקיצור, לך אין מה לדאוג, אך בכל מקרה אל תחתום על כלום ואל תצהיר שום דבר בנושא התאונה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא באמת הלכה בשביל הביטוח גרידא, האם אני אתבקש לתת השתתפות עצמית, האם הביטוח יבקש ממני להוכיח שהתאונה לא הייתה כמו שהיא טוענת - יען - להוכיח שלא יכול להיות שהיא באמת נפגעה? האם אני אסבול מפרמיות גבוהות יותר בעתיד? אם כן, בכמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מגיע לך בכל אופן ... ככה תלמד שאם יש אנשים איתך לא נוסעים מהר ולא עושים טעויות , שאני נוסע עם אמא ואבא או משפחה וכו , אני נוטה לנהוג לאט יותר ולקחת פניות במהירויות אפסיות... אולי ככה תלמד שעם חיים של אחרים לא משחקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא באמת הלכה בשביל הביטוח גרידא, האם אני אתבקש לתת השתתפות עצמית, האם הביטוח יבקש ממני להוכיח שהתאונה לא הייתה כמו שהיא טוענת - יען - להוכיח שלא יכול להיות שהיא באמת נפגעה? האם אני אסבול מפרמיות גבוהות יותר בעתיד? אם כן, בכמה?

בביטוח חובה אין השתתפות עצמית. לגבי פרמיות גבוהות יותר- אולי, אבל לא באופן רציני, ביטוח חובה כיום משתנה בטווח +/-10% שזה אומר כ-200 שקל אולי.

אל תחתום על כלום לפני שעו"ד מטעמך יגיד לך שזה בסדר. אם תזומן לעדות במשטרה דבר קודם עם העו"ד שלך. (אם יש לך ביטוח מקיף יכול להיות שיש לך כיסוי גם ליעוץ משפטי)

ולגבי מה שאמרו פה על חגורות מותן - ברכבים טובים (כמו הרכב שלי, קורולה 2002) יש 3 חגורות מלאות (כולל כתף) מאחורה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן, לצערי, למדתי עכשיו את הלקח הזה באופן מאוד מוחשי. תודה שאתה דואג להסקות המסקנות שלי. אתה יכול לקרוא למעלה שאת החברות של אחותי אני לא מסיע יותר. בקשר למשפחה, יוצא לי מדי פעם להסיע משפחה ואני לא משתולל. המקרה הנ"ל היה במהירות יחסית נורמלית לאותו כביש, פשוט שיקול מוטעה שלי גרם לי לקחת סיבוב יותר מהיר ממה שהייתי - > תת היגוי - > ברקס -> נעילה - > מדרכה.

בביטוח חובה אין השתתפות עצמית. לגבי פרמיות גבוהות יותר- אולי, אבל לא באופן רציני, ביטוח חובה כיום משתנה בטווח +/-10% שזה אומר כ-200 שקל אולי.

אל תחתום על כלום לפני שעו"ד מטעמך יגיד לך שזה בסדר. אם תזומן לעדות במשטרה דבר קודם עם העו"ד שלך. (אם יש לך ביטוח מקיף יכול להיות שיש לך כיסוי גם ליעוץ משפטי)

ולגבי מה שאמרו פה על חגורות מותן - ברכבים טובים (כמו הרכב שלי, קורולה 2002) יש 3 חגורות מלאות (כולל כתף) מאחורה.

היא הייתה לא חגורה.

זו הבעיה העיקרית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן, לצערי, למדתי עכשיו את הלקח הזה באופן מאוד מוחשי. תודה שאתה דואג להסקות המסקנות שלי. אתה יכול לקרוא למעלה שאת החברות של אחותי אני לא מסיע יותר. בקשר למשפחה, יוצא לי מדי פעם להסיע משפחה ואני לא משתולל. המקרה הנ"ל היה במהירות יחסית נורמלית לאותו כביש, פשוט שיקול מוטעה שלי גרם לי לקחת סיבוב יותר מהיר ממה שהייתי - > תת היגוי - > ברקס -> נעילה - > מדרכה.

היא הייתה לא חגורה.

זו הבעיה העיקרית...

תגובתי בעניין חגורה אמצעית היתה ל-BOXER שטען שחגורה לא היתה עוזרת ממילא (בהתבסס על ההנחה המוטעה שבכל הרכבים החגורה האמצעית היא מותן בלבד)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...