Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלו סיבות יכולות לגרום לנזילת שמן רצינית בפיאט פונטו שנת 95?<נזילה רצינית ולא הזעה>.

shay2828
שימו לב! השרשור הזה בן 5927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם.

ממה יכולה להיות נזילת שמן מנוע די רצינית בפיאט פונטו שנת 95 ?

חשבתי על הדברים הבאים:

1-אטם מכסה שסתומים.

2-פקק מילוי שמן מנוע קרוע או סדוק.

3-פילטר שמן מנוע לא מוברג כמו שצריך.

אלו עוד סיבות יכולות להיות?

הנזילה היא די רצינית.היא נמצאת בצד ימין של הרכב מקדימה.היא נמצאת על כל המכניקה של הרכב,על החגורות,על הכל.אין לי שום אפשרות לדעת מהיכן הנזילה.

בתודה מראש

שי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, שמן נוזל לרוב דרך משהו שאמור למנוע את נזילתו! אותו המשהו כשל עקב בלאי של חום.

אם אתה רואה את הנזילה מלמעלה.1נסה לפתוח את המכסה של הרצועת תיזמון ולראות אם על הגלגל המשונן העליון זה שאחרי לתזמן את גלל הזיזים יש שמן, אם כן זוהי נזילה מהמחזיר שמן של גלגל תיזמון השסתומים.2תסתכל על המכסה שסתומים, אם הנזילה היא בקו החיבור שלו עם הראש מנוע, אזי האטם מכסה השסתומים יבש ונוזל.3אפשרות נוספת (לא להבהל:twisted:) שהנזילה היא מאטם מכסה ראש חטיבת הצלינדרים, אתה תראה את הנזילה בין ראש המנוע, ולבלוק המנוע עצמו.

יש לתת לבעל מקצוע לאבחן את הנזילה. גם אם תעלה תמונות מאוד יהיה קשה לזהות את הנזילה, בכל אופן השמן יורד למטה בגלל כח המשיכה, אם היה לך רכב פחות אנמי הייתי אומר גם אחורה.

בכל אופן תחפש את הנקודה הכי עליונה של הנזילה, בד"כ הנקדודה הזאת תהיה עם השמן ה"טרי" בהיותר, כלומר ריכוז גבוה של שמן על שטח אחד. השטח הזה יכול להיות אחד משלושת השטחים שמתוארים בפיסקה הראשונה.

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, שמן נוזל לרוב דרך משהו שאמור למנוע את נזילתו! אותו המשהו כשל עקב בלאי של חום.

אם אתה רואה את הנזילה מלמעלה.1נסה לפתוח את המכסה של הרצועת תיזמון ולראות אם על הגלגל המשונן העליון זה שאחרי לתזמן את גלל הזיזים יש שמן, אם כן זוהי נזילה מהמחזיר שמן של גלגל תיזמון השסתומים.2תסתכל על המכסה שסתומים, אם הנזילה היא בקו החיבור שלו עם הראש מנוע, אזי האטם מכסה השסתומים יבש ונוזל.3אפשרות נוספת (לא להבהל:twisted:) שהנזילה היא מאטם מכסה ראש חטיבת הצלינדרים, אתה תראה את הנזילה בין ראש המנוע, ולבלוק המנוע עצמו.

יש לתת לבעל מקצוע לאבחן את הנזילה. גם אם תעלה תמונות מאוד יהיה קשה לזהות את הנזילה, בכל אופן השמן יורד למטה בגלל כח המשיכה, אם היה לך רכב פחות אנמי הייתי אומר גם אחורה.

בכל אופן תחפש את הנקודה הכי עליונה של הנזילה, בד"כ הנקדודה הזאת תהיה עם השמן ה"טרי" בהיותר, כלומר ריכוז גבוה של שמן על שטח אחד. השטח הזה יכול להיות אחד משלושת השטחים שמתוארים בפיסקה הראשונה.

המחזיר שמן של גלגל תיזמון השסתומים,זה אותו מחזיר שמן שמחליפים בעת החלפת רצועת טיימיניג,או שזה לא קשור לטיימיניג?

כלומר השאלה שלי היא כמה זמן עבודה לוקח להחליף את המחזיר שמן הנ"ל?האם צריך לפרק המון חלקים או שזה לא הרבה זמן?

לגבי אטם מכסה ראש חטיבת הצילנדרים שציינת,האם במילים פשוטות התכוונת לאטם ראש מנוע? ושוב כמה זמן עבודה לוקח להחליף את האטם הזה?

בתודה מראש

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ראש ראש!

בכל אופן שניה העבודות הנ"ל הם פרנסה! כיוון שעד רמה מסוימת אלו הם העבודות היותר מורכבות כביכול.

בכדי להחליף את האטם ראש מנוע ומחזיר השמן (כן, אתה צודק, זה אותו משהו משלמים עליו עוד 100 ש"ח כשעושים החלפת רצועת טיימינג).

המחזיר שמן יושב מאחורי הגלגל, ועל הגלגל מתוחה רצועת הטיימינג. כדי להחליף יש צורך

לפרק מכסה טיימינג עד 10 ברגים

לסמן/להעמיד על הסימון את הגלגל העליון, והגלגל התחתון טיפקס

לפרק את הגלגל התחתון אותו גלגל שרצועת האביזרים יושבת עליו בורג אחד על מנת לקבל גישה לסימון

לפרק לשחרר את המותח טיימינג בורג/אום אחד

לפרק גלגל עליון של הקאמשפט בורג אחד

שליפת מחזיר השמן והחלפתו באמצעות מברג "עקום" או רגיל :)

וסדר הפוך להרכבה:arrow:

בשביל אטם ראש מנוע, כל מה שכתבתי + מה שאכתוב

הוצאת המפלג וסימונו 2 ברגים

הוצאת חוטי הצתה וסימונם

פתיחת ברגי ראש המנוע באיקסים מהחוצה למרכז 10 ברגים

ביי

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ראש ראש!

בכל אופן שניה העבודות הנ"ל הם פרנסה! כיוון שעד רמה מסוימת אלו הם העבודות היותר מורכבות כביכול.

בכדי להחליף את האטם ראש מנוע ומחזיר השמן (כן, אתה צודק, זה אותו משהו משלמים עליו עוד 100 ש"ח כשעושים החלפת רצועת טיימינג).

המחזיר שמן יושב מאחורי הגלגל, ועל הגלגל מתוחה רצועת הטיימינג. כדי להחליף יש צורך

לפרק מכסה טיימינג עד 10 ברגים

לסמן/להעמיד על הסימון את הגלגל העליון, והגלגל התחתון טיפקס

לפרק את הגלגל התחתון אותו גלגל שרצועת האביזרים יושבת עליו בורג אחד על מנת לקבל גישה לסימון

לפרק לשחרר את המותח טיימינג בורג/אום אחד

לפרק גלגל עליון של הקאמשפט בורג אחד

שליפת מחזיר השמן והחלפתו באמצעות מברג "עקום" או רגיל :)

וסדר הפוך להרכבה:arrow:

בשביל אטם ראש מנוע, כל מה שכתבתי + מה שאכתוב

הוצאת המפלג וסימונו 2 ברגים

הוצאת חוטי הצתה וסימונם

פתיחת ברגי ראש המנוע באיקסים מהחוצה למרכז 10 ברגים

ביי

תודה רבה לך.

אני הולך מחר לקנות את כל הגומיות ולמצוא מישהו שירכיב לי אותם.אין לי זמן למשחקים.הרכב הוא שנת 95 ואין ספק שכל הגומיות כבר יבשות.

אז ככה.הגומיות שאני הולך לקנות הם כאלה:

1-אטם אגן שמן.

2- בורג ריקון שמן+ הגומיה או הטבעת שלו..

3-אטם מכסה שסתומים.

4- גומיות שסתומים.

5-פילטר שמן.

6-מחזירי שמן מנוע.

אני לא חושב על אטם ראש מנוע כרגע...נקווה לטוב.

אם יש עוד גומיות שקשורות לשמן ושכחתי אשמח אם מישהו יזכיר לי.

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ לקנות גומיות ועוד חלקים כנס למוסך ושיאבחנו את הבעיה אם יש לך נזילה מהמחזיר שמן אז כל מה שאתה צריך זה להחליפו ועל הדרך להחליף טיימינג וכל מה שנלווה אליו (במידה ולא עשו מזמן כמובן). לא יותר מזה, גומיות שסתומים מחליפים בדר"כ אם יש אכילת שמן מוגברת או שמנוע מעשן בצבע כחול ונבדקו הצילינדרים בבדיקת לחץ.

אטם מכסה שסטומים תחליף רק אם אתה רואה בבירור נזילה מהאזור וזה משהו שרואים בעין. כך גם פירוק אגן השמן והחלפת האטם אם אין נזילה באזור אין מה להחליף.

גם את הבורג אין מה להחליף אם לא נוזל,אין דיסקית בפיאט הבורג בנוי בצורת קונוס כלומר היקף צד אחד גדול מהצד השני (קצת) .

ולכן אם אין נזילה בקרטר עצמו אין מה לגעת בבורג אלה אם ההברגה או הראש שלו הרוסים.

לדעתי לפחות מהתיאור שלך זה המחזיר שמן כי בד"כ נזילה ממנו גורמת להרטבה בשמן של הרבה חלקים באזור בגלל שהחלק מסתובב אז השמן נזרק לכיוונים שונים. ונזילה מאטם ראש תהיה רגועה יותר ותינזל רק על הבלוק ללא הרטבת הרצועות והחלקים ליד. אבל בלי לראות קשה לדעת באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...