Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית סעפת יניקה + קרבורטור כפול

ba323f
שימו לב! השרשור הזה בן 5921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני ודוד שלי רוצים לשדרג מנוע של סובארו DL מנוע בוקסר 1.6

המטרה היא הוספת כוח (לבאגי ולא לרכב) כרגע הבאגי נוסע יפה מאוד,אבל אנחנו רוצים עוד כוח.

חשבנו לבנות/למצוא 2 סעפות יניקה ולכל סעפת יהיה קרבורטור.

יש למישהו המלצה איזה קרבורטורים לשים, אפילו בלי לשדרג ל2 קרבורטורים נסתפק בקרבורטור כפול או משהו אחר שיוסיף עוד כוח.

הצריכת דלק לא מעניינת אותנו ככה שכמעט הכל יבוא בחשבון..

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי היית צריך לשאול את זה בפורום שיפורי רכב.

בעבר התייעצתי בפורום באותו נושא, הרבה אמרו לי לרדת כי יהיה בעיות עם הכיוונון 4 קרבורטורים שיעבדו בדיוק באותו סדר או באותו קצב, וגם רוב האנשים שעשו אותו שיפור בארץ לא ממש הצליח להם לפי מה שאמרו לי.

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור בניה של סעפת יניקה אתה מספר דברים

1. לדעת באיזה קרבורטורים להשתמש, בכדי לדעת מהו הפלאנג' (עוגן) התחתון של הקרבורטור.

2. סוג החומר שממנו אתה מעונין לבנות את הסעפת (פלדה, נירוסטה, אלומיניום, טיטניום, פלסטיק)

3. מתכנן

4. רתך

5.בונה

6. מכוון

7. את הכיוון ניתן לבצע באמצעות הכנסה של חיישן למדה לאגזוז, ונסיון ותהייה ועוד נסיון וכיוונת. האוזן גם תחליף טוב.

8. לגבי החיבור של סעפת היניקה למנוע, אתה יכול להשתמש בסעפת שלך, כלומר כדי למדוד.

תראה, ברמה העקרונית, אתה יכול להשתמש ב 2 קרבורטורין מקוריים של DL. אתה תכפיל את כמו הדלק והאוויר שתגיע לשסתום, השאלה היא עד כמה המנוע יוכל לקבל את מה שאתה נותן לו. תהיה גם צריכה מוגברת של דלק, כפולה כן... קיים יחוס כללי.

אבל אני הייתי מעדיף להשען על האי וודאות.

והיה והחלטת להשתמש ב2 קרבורטורים של DL. באמצעות האטמים אתה יכול לדעת את המידה של הפלאנג'ים, להעתיק אותם על לוח מתכתי ולגזור לחתוך לשפייף ולעצב.

החיסרון בשימוש בפלדה הוא משקל, היתרון הוא שהוא נגיש וזול וקל לריתוך עצמי.

רק תבדוק לאחר סיום הפרויקט שאין דליפה החוצה, באמצעות החדרת אוויר דחוס מקומפרסור וטבילה בגיגית עם מים, וחיפוס אחר בועות.

2 קרבורטורים וצינורות פלדה.

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב!

כל הבאגים שאני מכיר, מבוססים על מנוע סובארו DL, רגיל ללא שום תוספות עם הקרבורטור המקורי, ותיבת הלוכים של חיפושעת או טרנספורטר, החיבור בין תיבת ההלוכים למנוע, נעשה בבעזרת מתאם.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמצעות החדרת אוויר דחוס מקומפרסור וטבילה בגיגית עם מים, וחיפוס אחר בועות.

או בפשטות לאחר ההרכבה בעזרת ספרי קרב'/גזיה.

הסעפת היא ברזל יצוק למיטב ידיעתי...ולכן לחלק מתהליך הבניה תצטרך להשתמש באלק' ריתוך מיוחדות ( ניקל )או בפילר יעודי בשיטת ריתוך אחרת.

כדי לפשט את תהליך בניית הפלאנג' שיבוא במגע עם ראש המנוע (עוגן ) , הייתי מקבע בריתוך של רולבאר 10 מ"מ ( ברזל בניה פשוט ) את כל המבנה כפי שהוא מותקן סטנדרטי על המנוע.

ומוציא את החלק מהקיבוע במנוע.

ואז מיקום החלקים נשאר כשהיה ומאפשר לך לבנות "על שולחן" את ההמשך.

לאחר מכן חותך ממש על הפלאנג'ים המקוריים ומתחיל לבנות משם , אם יש מספיק שטח פנים והכניסה עגולה ולא ריבועית זה יכול לעבוד מעולה.

אתה תקבל פלאנגים פשוטים ותהיה לך אפשרות לתכנן לבד את כל הצנרת הלאה.

ובטח שיוזיל עלויות.

אמנם אני לא רואה שום הגיון בהפלת קרב' למנוע כזה , אין יתרון ממשי ( אם לא חיסרון בכלל ), למרות זאת יש קומבינה ידועה עם קרב' של מנוע סובארו לתוספת כוח , חפש אותה בפורום גיפולוג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...