Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות כלליות לגבי רכב (מזגן , צמיגים , מנוע ועוד שאלות כלליות ופשוטות)

Moshe1010
שימו לב! השרשור הזה בן 5922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רציתי לשאול כמה דברים בסיסים שיש לי אי ודאות לגביהם: (נציין בזאת שמדובר על רכב חדש יחסית חדש מה3 שנים האחרונות)

1. אם שמים את המזגן על קור אז חייבים להפעיל את כפתור ה A/C שזה בעצם המדחס וכאשר המזגן על חום אז אין צורך בו וצריך (חובה?) לכבות אותו

2. כאשר רוצים להפשיר שמשה קידמית על איזו טמרפטורה שמים (במספרים)

3. האם בחורף צריך לחמם קצת את האוטו לפני יציאה , כי לדוגמה אני ישר נוסע והמד חום של המנוע עולה רק לאחר כ10 דקות נסיעה לאמצע איפה שהוא תמיד (עד אז הוא דיי על האפס)

4. האם שינוי של הגלגלים (העברה של הגלגלים האחוריים לקדימה ואת הקידמיים לאחורה) כל טיפול או X מסויים של קילומטרים מאריך את חיי הצמיגים

5. האם כאשר שמים את הרגל על הגז עד הסוף ובעצם מביאים "קיק" פוגע איכשהוא במנוע חוץ משריפת דלק מוגברת?

6.כאשר אומרים "לתקן זווית היגוי" , האם הכוונה היא לכיוון פרונט?

תודה רבה לכם על התשובות:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רציתי לשאול כמה דברים בסיסים שיש לי אי ודאות לגביהם: (נציין בזאת שמדובר על רכב חדש יחסית חדש מה3 שנים האחרונות)

1. אם שמים את המזגן על קור אז חייבים להפעיל את כפתור ה A/C שזה בעצם המדחס וכאשר המזגן על חום אז אין צורך בו וצריך (חובה?) לכבות אותו

אמרת נכון אבל לא חובה לכבות. פשוט אין צורך במזגן, אלא אם אתה רוצה בהכרח אוויר יבש.

2. כאשר רוצים להפשיר שמשה קידמית על איזו טמרפטורה שמים (במספרים)

לא משנה. כל עוד המזגן עובד.

3. האם בחורף צריך לחמם קצת את האוטו לפני יציאה , כי לדוגמה אני ישר נוסע והמד חום של המנוע עולה רק לאחר כ10 דקות נסיעה לאמצע איפה שהוא תמיד (עד אז הוא דיי על האפס)

תניע את האוטו, תמתין 10-15 שניות וסע לשלום. כמובן שיש להמנע מלאמץ את המנוע כל עוד הוא קר!

4. האם שינוי של הגלגלים (העברה של הגלגלים האחוריים לקדימה ואת הקידמיים לאחורה) כל טיפול או X מסויים של קילומטרים מאריך את חיי הצמיגים

השינוי גורם לשחיקה סימטרית של הצמיגים ובכך, בדרך עקיפה, מעריך את חייהם.

5. האם כאשר שמים את הרגל על הגז עד הסוף ובעצם מביאים "קיק" פוגע איכשהוא במנוע חוץ משריפת דלק מוגברת?

בגדול - כן. אתה בעצם מאמץ את המנוע וגורם לו לעבוד בסל"ד גבוהה.

6.כאשר אומרים "לתקן זווית היגוי" , האם הכוונה היא לכיוון פרונט?

אכן.

תודה רבה לכם על התשובות:idea:

מקווה שעזרתי ושדייקתי בתשובות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 ללא AC אתה מפעיל אוורור בלבד.

2 אין חשיבות לטמפ. אתה מפעיל מזגן,ואוורור למקסימום.

3 מומלץ לחממם את המנוע בחורף (ולא רק) .צריך לתת למנוע להגיע לטמפרטורת עבודה.

4 לא

5 לא אמור במנוע וגיר תקין.

6 כן

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 ללא AC אתה מפעיל אוורור בלבד לא נכון. אתה יכול להפעיל חימום גם ללא AC

2 אין חשיבות לטמפ. אתה מפעיל מזגן,ואוורור למקסימום.

3 מומלץ לחממם את המנוע בחורף (ולא רק) .צריך לתת למנוע להגיע לטמפרטורת עבודה.

לא נכון. המתן מס' שניות לבניית לחץ שמן וסע. המנוע יתחמם כך מהר יותר. רק סע רגוע עד טמפ' עבודה. 4 לא כפי שנאמר לך, הדבר מוביל לשחיקה סימטרית.

תוכל להחליף את כל הרביעיה ולא שניים שניים. זה חוסך זמן צמיגאי.

5 לא אמור במנוע וגיר תקין.

6 כן

12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 אפו אמרתי שצריך AC בשביל חימום? תקראה מה הוא שאל. כל פעולה ללא AC זה אוורור. בחום, זה רק עובר דרך מצנן פנימי.

3 אתה שוכח שמדובר לא רק במנוע. גם שמן של הגיר צריך להגיע לטמפ עבודה. אני אומר שכן כדי להמתין, כי מנוע לבד מעלה טורים בזמן שהמנוע קר. אם תנהג, אתה תעבור את 2K סל"ד. וזה כבר לא בריא.

בנוסף, בימים הקרים, אם אתה בתנועה, המצנן מקרר מהר מאוד את המים ואת המנוע. ז"א,ייקח לך הרבה יותר זמן מהרגיל

להגיע לתמפ העבודה, אם תהיה בתנועה. לכן, תניע בבוקר,תמתין דקה, וסע לשלום.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...