Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלטה בעקבות תאונה (לא שלי) - מה לעשות עם הרכב?

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 5931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבא של חברה שלי עשה תאונה לפני כמה ימים. נכנס בג'יפ מאחור, לג'יפ שלום, לאוטו שלו - לא כל כך.

לאחר בדיקת המוסך מדובר בנזק של 15000 שקלים (מיד פירוט), והעניין הוא שמדובר במזדה 323 שנת 96, ששווה פחות מ-20000.

כעת לעובדות:

אין למזדה ביטוח מקיף, כך שהוא לא מקבל את הכסף בחזרה.

למזדה 65000 ק"מ והיא מאוד מבוקשת - משאירים לו המון פתקים וכנראה שלא הייתה בעייה למכור את הרכב בסכום גבוה מהמחירון.

הרכב נמצא כעת במוסך מורשה מאזדה, והנה, בקצרה, מה שהם מבקשים על התיקון:

מכסה מנוע - 1200, גריל - 255, פנסים - 600, מאוורר מזגן - 300, מעבה מזגן - 800, רדיאטור - 800, פגוש - 620, מיכל עודפים - 175, כנף שמאל - 460, מאוורר מנוע - 520, מנעול למכסה מנוע - 120, פח חזית - 500, תוספות - 400. עבודות - 5500. (לפני מע"מ).

לי זה נשמע גבוה מאוד - האם אני צודק? המוסך לא מעוניין לקנות את הרכב כנראה כי הוא טוען שזה לא שווה לו כלכלית. למיטב הבנתי לא מדובר כאן בפגיעת שלדה כך שניתן יהיה למכור את הרכב לאחר תיקון במחיר סביר, כך שנראה לי הגיוני שמוסך ירצה לקנות את הרכב בסכום של כמה אלפי שקלים, לתקן ולמכור. סה"כ מדובר ברכב שמור עם ק"מ נמוך. מה דעתכם?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי ייצא לו לפחות חצי מחיר בפירוקייה\משחטה

ועם עבודה שתכלול צבע מקיף לרכב הוא יגיע למשהו כמו 10k.

במחיר הזה הייתי כבר מעדיף לתקן את הרכב ולהנות ממנו עוד 3-4 שנים,וגם אז למכור ואוליי לכסות חלק מההוצאות.

בכל זאת רכב עם קילומטראג' דיי נמוך וחבל להשבית אותו.

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב-10000 שקלים לא שווה לדעתי לתקן את הרכב ולהמשיך לנסוע בו. הכוונה שלהם היא לנצל את המקרה המצער בכדי להחליף לרכב חדש. אני רק שואל מה דעתכם בנוגע למה לעשות עם הרכב כרגע.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני התאונה באו אליו הרבה אנשים שרצו לקנות

השאלה עם אחרי תאונה כזאת הביקוש לא יקטן בהרבה

אני הייתי מוכר את הרכב במצבו הנוכחי וקונה רכב חדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למכור אותו לחלקים,למכור את החלקים לבד (אם יש לכם ראש וזמן לזה),לשמור אותו לחלפים ולקנות עוד רכב זהה..לא חסר מה לעשות איתו

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקש מפחח שאינו מוסך מורשה מזדה מחד, ושידוע כטוב ולא מחפף מאידך, הצעת מחיר לתיקון.

התיעץ עם רפי לין אם יש כזה באיזורך.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני - אתה באמת חושב שכדאי לתקן? על פניו זה נשמע כאילו גם בהצעת מחיר נמוכה משמעותית זה עדיין יהיה יקר מדי. אני לא חושב שאפילו תמורת 10000 שקלים כדאי לתקן את הרכב. מה דעתכם - יש סיכוי שמוסך אחר ירצה לקנות רכב כזה?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע , תאסוף הרבה אורך רוח, ותקן את הרכב בעצמך. תעמיס עליו חלפים מפירוק (טובים ככל שניתן) , בבטיחות אל תתפשר.

ותוסיף פחח סביר לקינוח. (לא ראיתי שציינת כריות אויר , זה גם נכלל בסד"כ תיקונים?).

כך יצא לך הרבה פחות כסף , תקן את הרכב ותמכור אותו.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר על דבריי מהכותרת - הרכב אינו שלי. אני לא אחראי לתיקון שלו, והבעלים הוא לא טיפוס שיאזור אורך-רוח ויטפל בדברים האלו בעצמו. אין כריות אוויר - רק מה שציינתי.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כאן שירשור של אוראל (RS), הרכב שלהם נפגע בתאונה והורד מהכביש.

הצעת מחיר לתיקון במוסך מורשה עם חלפים חדשים מקוריים עמדה על מעל 30000 ש"ח.

הרכב נמכר לסוחר, שתיקן אותו באופן סביר פחות או יותר, תוך שימוש בחלפים משומשים בעלות כוללת של 4000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נמצא כעת במוסך מורשה מאזדה, והנה, בקצרה, מה שהם מבקשים על התיקון:

מכסה מנוע - (אני קניתי לפאסט שלי מכסה מנוע חדש תחליפי ב 700 אני מאמין שבפירוקייה תמצא בצבע המקורי שלך בהרבה פחות)1200, גריל - (בפירוקייה לדעתי זה שווה 40 ש"ח)255, פנסים - (300 ש"ח בפירוקייה)600, מאוורר מזגן - 300 (גרושים בפירוקייה, לא הייתי משלם יותר מ60 ש"ח), מעבה מזגן - (בפירוקייה יקחו לך על זה מקסימום 350 ש"ח השאלה אם יהיה תקין)800, רדיאטור (כנ"ל 350)- 800, פגוש (200 ש"ח)- 620, מיכל עודפים - (40 ש"ח)175, כנף שמאל - 460,(בפירוקייה בצבע הרכה לדעתי יעלה לך 200 ש"ח) מאוורר מנוע - (60 ש"ח)520, מנעול למכסה מנוע - 120 (50 ש"ח), פח חזית - 500, תוספות - 400. עבודות - 5500. (לפני מע"מ).

רוני

לדעתי אתה מסיים את כל הסיפור ב3700 ש"ח (MAX) לך לפירוקייה קטנה לא מפורסמת במיוחד (כמו כפר מסמייה) ותקנה כל מה שאתה צריך.

המאגר ודומייהם ישחטו אותך..

תקנה את כל הדברים במזומן ותמצא איזה ערבי שיעשה לך את זה בזול ,בגלל הכסף המזומן שאתה נותן לו.

אם תיהיה שועל ותעמוד על המקח!, תוכל לגמור את כל הסיפור בהרבה פחות.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אני רק יכול לשער שחברה שלך לפחות חצי אשכנזיה ;-)

אחרת לא ניתן להסביר איך אבא שלה הולך לשלם מס אשכנזים כזה גבוה :-P

בקיצור - ממליץ כמו הבחור מעליי. זה לא רכב חדש ולא הכל צריך להיות מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Buki, הרכב שלנו הורד (וחזר) לכביש אך ורק בגלל עלויות החלקים (רכב בן שנה וחצי - חלקים חדשים ומקוריים בלבד) - ובמקרה זה יצא לטובתנו :-)

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב לוודאי - רק שכאן אין את החובה של שימוש בחלפים מקוריים וחדשים - ניתן לצמצם את עלויות התיקון ולהשתמש בחלפים תחליפיים/מפירוק.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...