Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעות מבעלי ניסיון צבאי במעמד של טכנאי אלקטרוניקה

buggy
שימו לב! השרשור הזה בן 5928 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב שישנם הרבה אנשים שעוסקים בתחום האלקט' בפורום שעשו י"ג-י"ד.

אני לקראת סיום י"ג אלקטרונקיה ועומד לקראת גיוס(מאי)

ואני לא יודע לאיזה תפקיד לשאוף (לא יודע מה האפשרויות)

עכשיו השאיפה שלי להגיע לתפקיד מעניין שמשלב בתוכו לא רק לשבת כל היום מול המחשב אלה משהו מעבר!

עכישו הבנתי שאחרי הצבא אם התפקיד ששירת בוא הוא טוב זה יכול לעזור לקראת הקבלה לעבודה באזרחות למשל יש לי חברים שהתקבלו לפרוקיט סיגמא של מודיעין(8200)ואין לי ספק שזה לא "יזיק" לכתוב ששירת בצבא ביחידה הזאת.

עכשיו איזה תפקידים אתה יכולים להציע לי לנסות להתקבל אליהם מניסיון אישי שלכם בתחום האלקטרוניקה.

-יש לציין שאין לי בעיה להיות רחוק מהבית ולא לחזור יומיות העייקר שהתפקיד יהיה מעניין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שירתתי במשך 4 שנים כטכנאי אלקטרוניקה בצבא. חלק ניכר מהחברים שלי שירתו גם הם כטכנאים והנדסאים.

ולגבי השאלות שלך -

קודם כל, תשאף להתגייס במאי ולא באוקטובר. חבל לך על הזמן ועל החודשים האבודים.

לגבי תפקידים - אם עד עכשיו לא מויינת לשום פרויקט סביר להניח שאתה מיועד לחיל האוויר. לפחות בתקופה שלי, 95% ממי שלא הלך לסיגמא או לחימוש בשלב הזה של הלימודים שלו הגיע לחיל האוויר. לא תפקיד מזהיר במיוחד, לא ממליץ לך להגיע לשם.

סיגמא זה אחלה פרויקט. התפקידים שם מעניינים ומאתגרים הרבה יותר מהתפקידים בחיל האוויר או בחימוש. מומלץ בחום, לדעתי זה אחד המקומות הטובים אליהם אפשר להגיע כטכנאי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בחיל האוויר וגם בחיל הקשר (מה זה תקשו"ב? זה קשר! סתם שם מפוצץ) יש תפקידים מעניינים.

פשוט שם הסיכוי שלך להגיע לתפקיד מעניין ומאתגר הוא X. בסיגמא הסיכוי שלך להגיע לתפקיד מעניין הוא בערך, ואל תתפוס אותי על העשירית, פי 27.61199445 יותר גבוה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לצביקה פיק- בסבירות של בערך 80% אתה תיהיה טכנאי בטייסת תחזוקה באחד הבסיסים של חייל האוויר, ותתעסק בטיפול במערכת אלקטרונית כלשהיא במטוס או מסוק.

לרוב, אין בתפקידים אלו שום דבר מעניין, יש הרבה עבודה, לפעמים גם פיסית ולפעמים גם בשעות לא שעות, יש יציאות הביתה כל שבועיים ב 4 החודשים הראשונים ולאחר מכן כל שבת שלישית בבסיס. היתרון הוא אנשים יחסית איכותיים, שמשרתים איתך, בסיסים נוחים עם מגורים נורמליים, בריכה, קולנוע, סופרמרקט, דואר, בנק, חדר כושר וכו'

בשנה הראשונה בבסיס חייל האוויר אתה נמצא במקום העבודה שלך כ 60% מהזמן, וב 40% הנותרים אתה בתורנויות, כלומר שמירות, תורנות מטבח, עבודות ניקיון בסיס ועוד תורניות רבות נוספות. עם צבירת הפז"ם זה משתפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אני הייתי בחימוש אופטיקאי טנקים במקרה שלי זה היה די מספק ולאחרים סביבי זה לא היה מספק, תלוי הגישה שלך ואיך התנאים והמפקדים.

היו גם תפקידים אחרים של תיקון מכשירים.

בגדול זה לא הכי מעניין כל התפקידים האלו של האלקטרונאים!

במקרה שלי הנסיון בצבא עזר לי בפירוש במציעת עבודה (פעמים).

כל אחד והמזל שלו.

בהצלחה.

מיכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד כמוך צריך להיות טכנאי דרג ד' , אין לך מה להתעסק עם טייסת וכדומה, אם תגיע לח"א ותישלח לטכני (אח הטכני הג'יפה של המפעלים בבוקר, שני מסדרי נקיון ביום ולפעמים שלושה, הפיח השחור על מסילות החלונות,האוויר המעורבב עם פיח הסקאביאס........ אחחחחחחחח איזו תקופה)

תבחר שם קורס דרג ד' או צב"ד (ציוד בדיקה , טיפול בצב"ד אזרחי כמו סקופ מחולל וכד') בקיצור כל מה שלא קשור למטוסים, וירידה לטייסת, כי אז אתה תהיה סבל, וחמור עבודה, ותעבוד בשעות לא שעות.

ובכלל אל תבקש בהעדפות שיבוץ שלך בסוף הקורס בסיסים בעלי אופי מבצעי, כי אז לא רק שתטחן גם לא תתעסק באלקטרוניקה בכלל .

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד כמוך צריך להיות טכנאי דרג ד' , אין לך מה להתעסק עם טייסת וכדומה, אם תגיע לח"א ותישלח לטכני (אח הטכני הג'יפה של המפעלים בבוקר, שני מסדרי נקיון ביום ולפעמים שלושה, הפיח השחור על מסילות החלונות,האוויר המעורבב עם פיח הסקאביאס........ אחחחחחחחח איזו תקופה)

תבחר שם קורס דרג ד' או צב"ד (ציוד בדיקה , טיפול בצב"ד אזרחי כמו סקופ מחולל וכד') בקיצור כל מה שלא קשור למטוסים, וירידה לטייסת, כי אז אתה תהיה סבל, וחמור עבודה, ותעבוד בשעות לא שעות.

ובכלל אל תבקש בהעדפות שיבוץ שלך בסוף הקורס בסיסים בעלי אופי מבצעי, כי אז לא רק שתטחן גם לא תתעסק באלקטרוניקה בכלל .

חח הטכני,הו הטכני.(בטח לא הבנת את זה,מדובר על הבית ספר הטכני של חיל האוויר,איפה שרוב הקורסים נעשים)

הייתי שם יומיים וחצי וזה הספיק לי לכל החיים.

אם אתה הולך להיות טכנאי בחיל האוויר אז הייתי ממליץ על תובלה כבדה או קלה.

אני סיימתי לפני מס' ימים קורס תובלה כבדה.

לפי מה שהבנתי,אופי העבודה הוא נינוח יחסית, ללא הרבה דברים לעשות.

הייתי ממליץ לך על התובלה הכבדה כי הבסיס(בח"א 27,הבסיס שצמוד לנתב"ג) הוא א' מאוד נינוח,יש שם אחלה חבר'ה ומפקדים וקצינים שמתייחסים בסחבקיות עם כולם.

וב' הבסיס הזה בקרוב עובר לבסיס נבטים,יבנו לו שם במיוחד מבנים,ככה שהכל יהיה חדש חדש ובנוסף תנאים מצויינים.

ג' לפחות בתובלה הכבדה,הקורס נעשה לא בטכני בחיפה,יתרון ע-צ-ו-ם

ליום יום BMW M3-לסופ"ש מרצדס SLK

אבל בתאכלס נוסע על הונדה סיוויק חמש דלתות 2008-טוטאלוס:cry:

עכשיו בתאכלס נוסע על גולף 1.6 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם הרבה מאד תפקידים ובכל החיילות.

אם אתה עושה רק י"ג לא י"ד ולא תבצע את פרויקט הגמר דרך הצבא הסיכוי שלך להגיע לפיתוח או לדרג ד' נמוך.

כדי להגיע לתפקיד שמתאים לך צריך מזל/קשרים/עיתוי. באופן רגיל הצבא שם אותך איפה שמתאים לאותו קצין מיון באותו רגע ולרוב שם אתה נשאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חח הטכני,הו הטכני.(בטח לא הבנת את זה,מדובר על הבית ספר הטכני של חיל האוויר,איפה שרוב הקורסים נעשים)

הייתי שם יומיים וחצי וזה הספיק לי לכל החיים.

אני הייתי שם 3 חודשים שלמים. והאמת נהנתי מכול רגע חוץ מהתקופה שהחלה ההתנתקות

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...