Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על סיטרואן ZX.

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 5813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דעתי - האוטו נוח מאוד לנהיגה (אם מתחשבים במחסור בהגה כח), ובעל התנהגות סלחנית לנהג חדש, לדעתי אחלה בתור רכב ראשון. ההגה, אפילו שהכח אמור להיות בידיים של הנהג, מאוד קל בנסיעה עירונית (כמובן עם כיוון פרונט ולחץ אוויר נכון בצמיגים (נראה לי 32), המושבים נוחים יחסית לאוטו פשוט וזול (בטוח שיותר נוח מה-DL ואפילו מאחיו הכמעט תאום 306). המחירים ברצפה, כך גם השוק, אבל אם אתה לא קונה אוטו בשביל למכור, הוא ישרת אותך טוב מאוד.

צריכת דלק - בערך 1:15

אמינות - הייתה לי כזאת שחוטה למוות, אבל עדיין גילתה המון כח רצון, כך שאקזמפלר מטופל לא אמור לעשות צרות ולראות מוסך יותר מדי. בכלל, האוטו פשוט כמו אופניים, כלומר תשכח מיותר מדי איבזור אבל גם פחות דברים להתקלקל. גם הגיר שלו מאוד אמין (תוצרת ZF גרמניה)

עלות במוסך - מכנית האוטו בנוי על טהרת חלקי פז'ו, כך שהחלקים גם לא יקרים, והאוטו גם פשוט לטיפול (מנוע TU3 (רשום ברישיון KDX) מאוד נפוץ בכלל דגמי PSA, כך שגם אין בעיית חלקי מנוע חדשים או משומשים).

נכון, האוטו לא יפה במיוחד, אבל בתור רכב ראשון לחייל/סטודנט/מתנת רישיון לנער/סתם תפרן הוא אחלה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מילה של השמנמן מעלי :wink:

קנה שנת 96 או 97 ותקבל גם הגה כוח, הזרקה רב נקודתית וגימור שמזכיר וולקן עם מתלים מונמכים, פנסי ערפל וכו'

לעניות דעתי, הZX 1.4 96/97 היא הZX שאינה וולקן הטובה מכולן.

HFturbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אני מבין שהצריכה פה ממש נמוכה...

ולגבי היופי, היא יותר יפה מה205 ככה שזה לא בעייתי...

עד כמה יש הבדל בצריכה בין דגם ה1400 לדגם ה1600?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסיון ה-zx מאוד אמינה, היתה לי כזאת שעברה אצלי מעל 250 אלף קילמוטרים (כאשר מכרתי אותה :cry:)ללא בעיות רציניות (למרות שהמנוע התחיל לעשות קצת בעיות).

קניתי את הרכב אם הרבה פחות ולכן אני יודע שצריכת הדלק שלו לא נמוכה, היא לא גבוהה אבל לא ממש נמוכה.

מאוד מתגעגע לרכב שלי כי הוא פשוט מאוד,אמין,חלקים זולים ופשוט מעולה לכל נהג חדש או כזה שלא התנסה במכוניות אחרות, לפי דעתי היא גם אחת המכוניות היפות בותר שיש על הכביש כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה יש הבדל בצריכה בין דגם ה1400 לדגם ה1600?

הייתה לי גם 1.4 וגם 1.6.

יש הבדל בצריכה כי ה- 1.4 לא רק עם מנוע חסכוני אלא פשוט קלה יותר במשקל.

חוץ מזה, בגלל המשקל ה- 1.4 הייתה מהנה יותר לנהיגה.

נכון שה- 1.6 מפנקת מעט יותר אבל לטעמי, במיוחד אם זה רכב ראשון, ה- 1.4 מוצלחת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין שיש הבדל לא קטן בין הצריכה של דגם ה1400 לדגם ה1600?

ותודה רבה על הדיעות, אני מבין שזה אוטו כדאי (הרכב הראשון שלי) ואהבתי את המראה שלו.

מוזר שמכל השרשורים של ההמלצות לא ראיתי המלצה אחת לZX, זה רק אתמול חבר במקרה המליץ לי עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה1.6 מנוע מיושן יותר מה1.4 (במיוחד בדגמים החדשים יותר) ופחות מומלץ למרות שהוא "בשרני" יותר משמעותית.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה לכולם, ממש הדלקתם אותי בעיניין, עשה לי חשק נועז לעזוב את ה205 שתיכננתי עליה ולעבור לZX, גדולה יותר, יפה יותר, מרווחת יותר ומאובזרת יותר. ובאותו מחיר.

ולגבי הצריכה של ה1600, יש אפשרות לתאור מספרי? למשל על הZX נאמר 1:15, יש השערה ל1600?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה לכולם, ממש הדלקתם אותי בעיניין, עשה לי חשק נועז לעזוב את ה205 שתיכננתי עליה ולעבור לZX, גדולה יותר, יפה יותר, מרווחת יותר ומאובזרת יותר. ובאותו מחיר.

ולגבי הצריכה של ה1600, יש אפשרות לתאור מספרי? למשל על הZX נאמר 1:15, יש השערה ל1600?

מכרתי את ה-ZX שלי כי היא לא צרכה 1:15, אם היא היתה צורכת ככה לא הייתי צריך דיזל. למעשה הצריכה שלה היא יותר 1:10 בנהיגה עדינה 1:11 (ניסיון, לא רק אישי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב לצריכה ממוצעת של 1:15. אולי בנסיעה בין עירונית חד פעמית כשהרגל מלטפת את הגז ב- 2000 סל"ד :-)

הצריכה הממוצעת של ה- 1.6 לאורך שלוש שנים הייתה 1:10, כולל שילוב של נסיעות עירוניות, בין עירוניות וכו'.

ה- 1.4 הייתה חסכונית יותר - משהו כמו 1:12.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנסעתי בעיר ה-1.4 צרכה הרבה מאוד דלק (ביחס למנוע הזה) אבל כשיצאתי יום אחד ליום שבו נסעתי אם חברים בדרום (ים המלח,מכתש והסביבה) היא הגיעה לצריכה נמוכה של 6 ליטרים ל-100 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...