Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי דו"ח על עברת תנועה

aloneitan
שימו לב! השרשור הזה בן 5936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחי נסע לאיזה מסיבה ובדרך חזרה הוא הרגיש שהוא עייף מדי אז הוא ביקש מאחד מהחברים שלו שיחליף אותו בנהיגה, מכיוון שהוא חבר הוא שאל אותו רק אם יש לו רישיון ולא באמת וידא את זה בעין. אותו חבר עבר בנסיעה ברמזור אדום והרכב צולם והתקבל דו"ח על סך 1000 שקל. הבחור שילם אמנם את הדו"ח אבל הוא לא מוכן לקחת עליו את האחריות (להגיד שזה הוא כדי שאחי לא יקבל את הנקודות) כי באותה תקופה הוא היה בשלילה בכלל.

עכשיו מה שאני רוצה לעשות זה להגיש בקשה להישפט ובמשפט לספר את כל זה. האם השופט יעניש דווקא את אחי על כך שהוא לא בדק בראייה לבחור את הרישיון? מה הסיכויים? האם עדיף לא להשפט ופשוט לקבל עלי את הנק'? (אני לא אקבל שלילה או משהו זאת עבירה תנועה ראשונה שלי, אבל חבל לי לקבל כ"כ הרבה נק' על דבר שלא עשיתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מן חבר זה?חוסר אחריות שלו גם לנסוע בשלילה וגם לעבור באדום.

למה לך לקחת אחריות על דבר שלא עשית? מחר אתה עלול לעשות משהו (כן אנחנו בני אדם ובני אדם עושים טעויות) וזאת לא תהיה עבירה ראשונה.

סעו בזהירות, כדי שנשוב וניפגש

:roll:

סאאב ל(ה)נשמה.

פונטו פונטו פונטו ....צריך להכביר מילים ? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן באמת לא חבר כזה אידאלי. אני לא יודע לגבי עדים, אבל האם באמת אחי היה צריך לבדוק לו פיזית את הרישיון נהיגה? האם לדעתכם שווה ללכת עם זה לבית משפט? נראה לכם שאני אצא זכאי? יש פה מישהו עם קצת רקע משפטי שיכול לעזור לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פני הדברים לא נראה שיש לאחיך אפשרות לבקש להישפט.

תשלום הדו"ח כמוהו כהודאה, הרשעה, וריצוי העונש.

את הדו"ח קיבל אחיך בדואר, ואילו רצה להסב אותו, היה צריך לעשות זאת מיד עם קבלתו ולא לתת לחבר לשלם.

מצד שני, אם החבר לא היה מודה שהוא זה שנהג ברכב, ממילא אי אפשר היה להסב את הדו"ח.

מכאן שאם אחיך לא הסב את הדו"ח ובכל זאת הדו"ח שולם, (גם אם שילם את הדו"ח הזה סתם איזה מתנדב במקומו), רואים כאילו אחיך הוא זה ששילם, ולפיכך הודה באשמה, שהרי אם לא היה רוצה שהדו"ח ישולם, לא היה מעבירו לאחר שישלמו.

מעבר לאמור - אחיך חייב היה לוודא שהוא נותן את הרכב לנהג בעל רישיון בתוקף. (פקודת התעבורה - סעיף 10).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...