Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית השטח הראשונה שלי בתור נהג.

itamareiny
שימו לב! השרשור הזה בן 5939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל בזה שמאז ומתמיד חייתי על הכביש, כילד בתור חסר בית עני ומרוד... סתם סתם, צאו מזה.

התכוונתי לזה שתמיד התעניינתי למה קורה על הכביש, מכוניות ספורט בעלות אחיזת כביש לא מציאותית לכאן או לכאן, שרירי ואכזרי או "מכסחת אספלט" שנראת כאילו הודבקה עם מגנט לכביש תמיד עשו לי את זה. זה עדין ככה. אפילו החמיר עם השנים. מכונית כזאת תהיה לי, לא משנה מה יהיה נצרך כדי שזה יהיה אמיתי.

אז זהו שהסיפור האמיתי מתחיל כאן, אבא שלי שהוא אנטיטזה גמורה שלי והוא חלם תמיד על מפלצות שטח, בתור נכה צה"ל שנפצע כתוצאה מהתהפכות עם חיית שטח אחת הוא המשיך ולא וויתר. היום הוא על כיסא גלגלים, משותק בפלג גוף תחתון ונוהג בעזרת הידיים בלבד (מנגנון מיוחד). מה שמקשה כמובן עוד יותר. כשהייתי ילד היה לנו GMC ג'ימי שעבר דברים שלא מהעולם הזה. הלבשנו עליו צמיגי בוץ, מיגונים והרבה אומץ (בנוסף לתחנת דלק ששמנו על הנגרר מאחור :wink:) ויצאנו לקרוע את השטח. למרות המגבלות שלו אבא שלי אף פעם לא פחד להתקע, לשקוע או לשבור בולם או מיתלה. הוא פשוט האמין שהוא יכול לעבור הכל וככה היה, למרות שזכורים לי כמה מקרים של הרס מכני כלשהו :twisted:. הג'ימי חרש את כל הארץ והצליח לשנות לי את הרושם הראשוני מהרכב כ"ג'יפ מדרכות".

היום יש לנו טויוטה לאנדקרוזר ארוך, דיזל, ממוגן ונעול צמיגי 50\50. ביום חמישי אבא טס לפריז והשאיר את הג'יפ להנאתנו שלי ושל אחי, קצת יותר שלי, טוב רק שלי! באיזשהו שלב הבנתי שיש בידי עכשיו רכב שמיועד כמעט אך ורק לשטח בעל ביצועים מצוינים בסביבתו הטבעית ששווה 300,000 שקל בערך, וחשבתי לעצמי "אם היתה לי עכשיו מכונית ספורטיבית עם יכולות כביש מדהימות בסביבות אותו מחיר מה היתי עושה?" אז זהו, נוסע בכביש כמובן ומנצל את אותן יכולות! זה בדיוק מה שעשיתי רק מנקודת מבט של ג'יפ; נסעתי לשטח.

התחלתי בירקון, בבוץ הקטלני וההחלקות המהנות, חציתי שם "מיני כינרת" (התמונות ידברו בעד עצמן בהמשך), בקיצור MAD MUD.

זה היה ביום שישי. ביום שבת החלתנו לחתוך לכיוון תל חדיד (מקום מדהים מדהים ביופיו), ששם השטח הוא שונה לגמרי, הרבה יותר סלעי ומאתגר בתוספת קטנה של בוץ כמובן. הרכב הזה פשוט לא אכזב אותי לשניה! כל מה שרציתי לעבור עברתי. פשוט חיית שטח. ומה שנראה בהתחלה כקשה הפך בלחיצת כפתור (נעילת דפרנציאל), הורדת ידית (מHIGH ל LOW) והורדת הילוך, לחלק מהעבר, פשוט קלי קלות. זאת הייתה חווית השטח הראשונה שלי, מהנה בטירוף ושטופת אדרנלין. אני בטוח שיהיו לי עוד הרבה בהמשך. התמונות יגיעו בהמשך וידברו בעד עצמן.

דרך אגב, אנשים חושבים משום מה שלאנדקרוזר זה גם סוג של "ג'יפ מדרכות" בגלל שרב האנשים משתמשים בו לטובת יכולות כביש ומקדם אגו, אבל שימו לב שהשוו אותו לH3 מבחינת יכולות שטח באיזשהו מגזין שטח (מצטער, זיכרון זה לא הצד החזק שלי) והוא לא נשאר הרבה מאחור. בגלל אותה התרשמות או שפשוט בגלל שחרא מושך זבובים :D, כשאנשים ברחוב ראו אותי נוסע בו בצבעו החדש (מי האמין ששמפניה יכולה להפוך לחום חרא ספלאש סטייל בשניה) הם היו המומים וחילקו חיוכים בלי סוף. טוב עד לכאן, אתר החפירות נסגר עד לחפירה הבאה. 8) C-ya.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה יפה אני מקווה ששום דבר לא נהרס, נשבר, התעקם ברכב הזה ששווה 300 אלף כמו שרשמת כי כל תיקון זה צרה צרורה.

אבל אם יודעים מה עושים אני לא חושב שצריכה להיות בעיה..

מחכה לתמונות

בנתיים?

Panasonic CQC5401W

JBL GTO936 6*9

ההמשך יבוא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שהיית לא הייתי קורא לזה שטח אלה יותר "שבילים" לנסיעה עם ג'יפ'.

שמח שנהנת,גיפ' זה חוויה מהנה וכל פעם מחדש בטיול שטח אני נהנה מחדש.

הלאנדקרוזר אחלה גיפ' אולם עדיין זה לא גיפ' לשטח שטח .

מחכים לתמונות :)

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה שנהנית ומצדיע לך.מחכים לתמונות.לפניי שיוצאים לשטח מומלץ לא לקחת סיכונים ולקבל הדרכה מג'יפאי מנוסה.

עצה אישית האוטו זה הרגליים של אביך תשמור עליו בתבונה רבה!:idea:

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה אם זאת טיוטה של 300,000 ש"ח או סוזוקי של 30,000 ש"ח - תעשה לעצמך טובה ואל תכנס לבוץ של הירקון בג'יפ בודד.

קח את זה כטיפ מאדם שכבר עשה את הפאדיחה שלו באחד מסופי השבוע האחרונים.

ובלי קשר - גם אני נדהמתי לגלות כמה קצת בוץ על ג'יפ מושך תשומת לב. קח את הGTI הכי נוצצת ומדונדשת ליד סמוראי מג'ויף בבוץ ותראה מי מושך יותר מבטים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שישי גשום ובוצי שכזה אי אפשר להיות "ג'יפ בודד" בירקון :)

ובמקרים שהיה לי ספק, שהיה מדובר במכשולים הקיצוניים חיכיתי שיגיע עוד ג'יפ ועברנו ביחד.

ובתל חדיד אין רק "שבילים", יש שם גם די הרבה מכשולים של ממש, עליות משופעות בתוספת סלעים משופעים על ימין ועל שמאל זה מספיק טוב. הייתי שם כבר עשרות פעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה תמונות... :twisted:

רציתי להעלות גם סרט אבל לא ממש הסתדרתי עם יוטיוב :\

DSC00280.jpg

DSC00282.jpg

DSC00283.jpg

DSC00285.jpg

DSC00286.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה טוב. ונראה שעשית חיים!!

גם אני רק מחכה לגשם רציני בשביל להיכנס לבוץ.

דרך אגב, באיזה צבע האוטו, קצת קשה לראות :lol:.

יאיר.

Subaru Outback 2.5

גם כשהכביש נגמר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מי האמין ששמפניה (הצבע) יכולה להפוך לחום חרא ספלאש סטייל בשניה".

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אואו אני רואה שנהנת מהטיול

עשית צבע חדש לג'יפ עם הבוץ הזה, לאיפה נכנסת שככה הג'יפ נראה?

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכות לרגל הארוע המרגש. התמונות גרמו לי לחשוב לשניה שהג'יפ נמצא אצלך בליסינג. 8)

שכחתי לספר שהסוף היה ארוחת ערב במסעדת "פלפלה" בכפר קאסם, מסעדה מזרחית מדהימה! בשר וסלטים שחבל על הזמן :)

בזמן הארוחה האוטו עבר שטיפה רצינית ביותר, פנים+חוץ+שאסי בשטיפה שנמצאת מול המסעדה.

הרכב חזר "בלינג בלינג", כאילו הוא יצא מהמפעל, אז אל תדאג לגבי זה ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...