Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גלגל תנופה מהו והאם ניתן לשפרו?

tamirbike
שימו לב! השרשור הזה בן 7477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשמו כן הוא- לתת תנופה למנוע על מנת לקבל (לשמור על) תנועת סיבוב חלקה ככל שאפשר וזאת משום שניזכור שמטרת המנוע להמיר תנועה קוית למעגלית...

שים לב שגלגל התנופה הוא בדרך כלל גלגל בעל קוטר גדול וזאת כדי שמומנט האינרציה (היכולת של גוף כלשהו לשמור על תנועה סיבובית סביב ציר מסויים) יהיה כמה שיותר גדול- מומנט זה גדל בריבוע ככל שקוטר הגוף (במקרה זה גלגל התנופה) גדל.

תיקח לדוגמה סביבון, ככל שהוא בעל קוטר גדול יותר הוא ישמור יותר על תנועתו הסיבובית. לעומתו תיקח עיפרון ותנסה לסובבו על חודו...

זה פחות או יותר העיקרון. :wink:

פיאסטה MK1 שנת 79 בשלבי שיפוץ ->[thread=41214]כאן[/thread]

מנוע:1L, ממוזגת+ תוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ובמנוע תנועה קווית מומרת לתנועה סיבובית (בוא נעזוב וונקל בצד לרגע), צריך שבין פעימה לפעימה יישמר התנע הסיבובי, במיוחד בסרק. זו אחת הסיבות לגלגל תנופה.

ישנה דרך לשפר גלגל תנופה והיא הורדה ממשקלו או התקנה של גלגל תנופה קל יותר. היתרון העיקרי הוא בתגובת דוושה זריזה יותר. החסרון שבכך הוא שסל"ד הסרק צריך להיות גבוה יותר כדי שהוא יהיה יציב ולכן זה לא ממש שיפור נפוץ למכוניות כביש למרות שהוא די פשוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפור נוסף וחשוב במיוחד למנועים עתירי סל"ד והספק הוא איזון גלגל התנופה ברמות דיוק שלא מוקפדות במנועים סידרתיים.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה השיפור הזה נותן ?

איך עושים מנוע שהוא יעבוד על סיבובי מנוע יותר מהירים ?

זה איכשהוא קשור לגלגל תנופה ?

האם יש דבר כזה גלגל תנופה ספורטיבי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיודע שיענה לי בבקשה

נסה להבין את זה ככה:

אם ניקח אופניים ונשים לו גלגל אחורי מפלדה, שישקול איזה 70 קילו, יהיה לך קשה מאוד להאיץ באופניים בגלל המשקל הרב, אבל אחרי ההאצה, יהיה לו כל כך הרבה תנופה שיהיה לך מאוד קשה להאיץ.

לעומת זאת, אם נחבר גלגל מחומרים קלים, שישקול איזה 3 קילו, יהיה לך קל מאוד להאיץ.

אותו הסיפור ברכב, החלפת גלגל התנופה ליותר קל פשוט מקלה על המנוע את ההאצה שלו, מה שכמובן גורם לשיפור בביצועים.

עוד שאלה:

למה בכלל צריך גלגל תנופה אם על הקראנק לכל טלטל+בוכנה יש את המשקולת הנגדית שלו ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיודע שיענה לי בבקשה

נסה להבין את זה ככה:

אם ניקח אופניים ונשים לו גלגל אחורי מפלדה, שישקול איזה 70 קילו, יהיה לך קשה מאוד להאיץ באופניים בגלל המשקל הרב, אבל אחרי ההאצה, יהיה לו כל כך הרבה תנופה שיהיה לך מאוד קשה להאיץ.

לעומת זאת, אם נחבר גלגל מחומרים קלים, שישקול איזה 3 קילו, יהיה לך קל מאוד להאיץ.

אותו הסיפור ברכב, החלפת גלגל התנופה ליותר קל פשוט מקלה על המנוע את ההאצה שלו, מה שכמובן גורם לשיפור בביצועים.

עוד שאלה:

למה בכלל צריך גלגל תנופה אם על הקראנק לכל טלטל+בוכנה יש את המשקולת הנגדית שלו ??

משקולות נגדית ?היכן יש משקולות נגדיות ? המ.... בוא נחפש אותן.

אין שום משקולות נגדיות.

כמו שנאמר (יותר נכון ISHPUZ אמר) כדי לתת המשכיות לעבודת המנוע.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיודע שיענה לי בבקשה

נסה להבין את זה ככה:

עוד שאלה:

משקולות נגדית ?היכן יש משקולות נגדיות ? המ.... בוא נחפש אותן.

אין שום משקולות נגדיות.

כמו שנאמר (יותר נכון ISHPUZ אמר) כדי לתת המשכיות לעבודת המנוע.

שמוליק

אולי משקולות זה לא המילה הנכונה, אני אסביר:

crankshaft.jpg

אני מתכוון לחלקים שיושבים על הגל ליד ש"תושבות" של הטלטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי. אלה לא משקולות. בלעדי חלקים אלו (אם אפשר לקרוא להם חלקים, הרי זה חלק אינטגרלי מגל הארכובה) לא יהיה איפה לחבר את הטלטל.

שמוליק

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אמור לעלות גלגל תנופה משופר ?

כמה עולה ההתקנה שלו ?

האם זהו גלגל תנופה משופר ?

http://www.autosportz.com/enginemods_flywheel_hks.htm

האם זה גלגל תנופה משופר ?

http://www.autosportz.com/enginemods_cam_gears_aem.htm

מישהו יכול לתת לי תרשים של המנוע כמו בספר של התיאוריה שבו רואים את הגלגל תנופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק הראשון מציג גלגל תנופה משופר (קל יחסית לגלגלי תנופה סטנדרטים)

הלינק השני לא קשור בכלל. קושר יותר לגיר.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אמור לעלות המחיר שלו ?

בלינקים שנתת מצוינים מחירים.

תסתכל.

שמוליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הת'רד ...

על האוטו שלי יש גלגל תנופה בקוטר של 200 מ"מ +- .

במסגרת פרוייקט שאני הולך לבצע הוצע לי להוריד את הגלגל ולשלוח אותו לחרט אשר בעזרת מכשור מדוייק יגלח מעט מעוביו של הגלגל ע"מ לצמצם ממשקלו הנוכחי , האם מישהו שמע על פעולה שכזו בעבר ?

עד כמה זה עשוי להשפיע במידה ואני מוריד 3-4 מ"מ מהעובי הכולל ?

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...