Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפ ילדים- שאלה על מצבר.

AviranB
שימו לב! השרשור הזה בן 5951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שהייתי קטן בן 5 אפילו 4 היה לי ג'יפ לילדים למי שמכיר. בקיצור היום אני כבר בן 18 והג'יפ היה במחסן לפחות 12 שנים. המצבר שלו גמור ואני רוצה לסדר אותו לאחי הקטן. הבעיה היא שהמצבר שלו מורכב משני מצברים קטנים שכל אחד מהם הוא 6 וולט ו12 אמפר.

השאלה שלי היא אם אני יכול להשים מצבר של רכב 12 וולט 50 אמפר ולעשות שינויים קלים כמו חיווט ופיוזים בשביל להתאים את המצבר של הרכב לג'יפ.

אודה לכל רעיון ועזרה !

אבירן

Peg-Perego-Gaucho-S-Series-IGOD0500.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך מקום בג'יפ אז אין בעיה.

שני דברים לשים אליהם לב:

1. אם המצבר הרבה יותר כבד מהמקוריים אתה משנה את מרכז הכובד של הג'יפ וזה עלול לגרום לבעיות.

2. הג'יפ ימשוך זרם שהוא צרים העובדה שיש יותר במצבר תיתן לו יותר זמן בין הטענות.

3. האם יש לך מטען?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מטען מקורי למצבר שקיבלתי עם הג'יפ.

עכשיו ראיתי שאפשר לקנות את המצברים כמעט בכל מקום. אלה מצברים פשוטים.

עכשיו שאלה, נגיד והג'יפ מגיע למהירות של 5 קמ"ש עם המצבר המקורי(זוג 6 וולט 12 אמפר) אם אני אשים זוג מצברי 12 וולט 12 אמפר יש סכנה לחיווט ? מה בנוגע למצבר 12 וולט 50 אמפר יש סכנה לחיווט ? והאם עם מצברים יותר גדולים מהמקורי המהירות של הג'יפ תעלה והמצברים יתרוקנו פחות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אתה צריך ליבדוק אם הוא מונע ע'י 6 וולט או 12 וולט, כלומר אם המצברים מחוברים בטור או במקביל.

אם הוא 6 ותשים 12 לא רק שתוכל לשרף את המנועים אלא גם להרוס את התימסורת שלו.

אם הוא 6 וולט אז לא יעזור לך ותיצטרך ליקנות מצבר של 6 וולט , אם הוא 12 תכל לשים מצברים של רכב או אופנוע במיגבלת האמפרז שהמטען שלך יכול להטעין

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מהירות וצריכת זרם, ההגבלה היא המנוע (צריכת הזרם המירבית שלו) ומהתמסורת (המהירות של הג'יפ) גם אם תיתן לו מצבר עם יותר זרם הוא ימשוך רק את מה שהוא צריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה עם מצבר 12V תצטרך מטען חדש. יש חבר פורום בשם מרק שבנה מטען כזה ואולי הוא יוכל לעזור לך עם התוכניות.

וכמו שאמרו - אם אלו מנועי DC ל 6 וולט ותכפיל להם את המתח אתה מסתכן בשריפת המנוע. אם אתה רוצה לשפר את הג'פ אתה יכול לנסות ולהחליף את המנועים לחזקים יותר ולהאריך את התמסורת (אם קיימת בכלל).

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו! אתם קצת מגזימים... כולה ג'יפ צעצוע! איזו תמסורת משוכללת כבר יש לו?! אם אני לא טועה, אז הכח מועבר לגלגלים ע"י מנועים חשמליים קטנים, ואם תחליף אותם, או תגדיל אותם, אז, ואולי רק אז, תגדיל את המהירות.

כל הנאמר בפורום הינו בגדר הסבר תיאורטי בלבד! (סעיף 14 לחוק יסוד קארספורום/יישום וביצוע פעולות).

וכן. ציון גולן הוא מ-ל-ך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטען שיש לי עכשיו הוא מטען של 12v. הרי יש לי שני מצברים של כל אחד 6v שסגורים בקופסא יענו זה מצבר אחד של 12v. צריך לבדוק כמה צורכים המנועים הקטנים ולפי זה אני אדע איזה מצברים לקנות. אבל אני רוצה קודם לבדוק אם אפשר לחבר מצבר של רכב אז איך אני עושה את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מוודא שבאמת שני המצברים הם בטור ולא במקביל ואמורים להוציא 12V.

אם התשובה על 1. היא כן המשך ל2, אם לא קפוץ ל6.

2. מודד שיש בכלל סיכוי להכניס מצבר של רכב למקום בג'יפ.

3. מוודא שאין מצב שעקב המשקל שלמצבר הרכב הג'יפ יסע בוילי קבוע.

4. מכין נעלי כבל מתאימו לגודל הקטבים של המצבר החדש ומחוברות לחוטים המקוריים (עדיף לוודא ש+ הולך ל+ ולא להפוץ קטבים.

5. מייצר תושבת למצבר הגדול שלא ילך לטייל בתוך הגוף של הג'יפ וישמיד כל מה שהוא פוגש.

6. ניגש עם המצברים המקוריים לחנות מצברים (לא אוטו דיפו ודומיהם) ומבקש מצברים זהים.

אישית אני הייתי הולך עם סעיף 6 בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו! אתם קצת מגזימים... כולה ג'יפ צעצוע! איזו תמסורת משוכללת כבר יש לו?! אם אני לא טועה, אז הכח מועבר לגלגלים ע"י מנועים חשמליים קטנים, ואם תחליף אותם, או תגדיל אותם, אז, ואולי רק אז, תגדיל את המהירות.

ואו!, אתה קצת לא מבין בגיפים צעצוע אז לפחות אל תגיד דברים שאתה לא יודע.

במקרה אני עשיתי ניסויים כאלו כדי להגביר מהירות של רכב כזה, יותר נכון ארבעה כאלו.

זה לא שהתימסורת משוכללת אלא היא תימסרת מפלסטיק שיכולה לעמוד בעומס מסויים.

יש שם מנוע שמחובר לתימסורת שמפחיתה את אלפי הסלד'ים של המנוע החשמלי לסיבובבים בודדים של הגלגל, בגלל זה הגיגפים האלו ניראים כאילו הם נוסעים בסלואו-מואושיין.

בתיבת התימסורת יש תושבות שבה המנוע יושב בתוכה ככה שלא ממש קלי לימצא מנוע עם אותם נתוני גודל שיכנס בול.

אם הוא יגדיל את המהירת דרך גודל גלגלים או תימסרת , הדבר הזה לא יזוז כי זה גם ככה בקושי סוחב ילד ששוקל 20-30 קילו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו לא נשכח שבגיל של הילדים שהצעצועים האלה מיועדים להם אין לילדים שום הערכת מהירות/עומק ולכן האצה של הכלים האלה רק תזיק.

לגבי איך יודעים אם המצברים בטור או במקביל:

פותחים א הקופסא בה הם יושבים ומסתכלים מה מחובר למה

אם + ל+ ו- ל- אז הם מחוברים במקביל 6V זרם כפול

אם + משורשר ל- אז הם בטור 12V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אני אבדוק אם זה טורי או מקבילי.. עכשיו אני מעוניין לעשות כזה דבר, אני אפרק את התמסורת ואחבר ישירות את המנוע על ידי קומבינה ישראלית משוכללת לדעתכם יעבוד או שאני עלול לגרום נזק ? נראה לי נחמד אם הוא יסע יחסית מהר ואני אוכל לקרוע אותו קצת.. :-)

תודה,

אבירן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צתליח לחבר את המנוע ישירות

כמו שאמרתי , התימסורת מורידה מאלפי סלד לסלדים בודדים, זה בסף הכל מנוע שטיפה יותר גדול משל מכונית על שלט, הוא צריך את היחס העברה הזה כי להזיז את הגיפ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...