Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי המיקום של הפילטר הפתוח ברכב שלי

YOSY_baleno
שימו לב! השרשור הזה בן 7475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לברר לגבי המיקום של הפילטר.

האם הוא אופטימלי או שצריך לשנות משהו?

לבודד, לשנות מיקום, להעביר צינור אוויר קר מאיפהשהוא???

321322_4_full.jpg

"במכונית יפנית חדשה, בירידות אני דוהר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפילטר שלך ממוקם באותו מקום שממוקם בתמונה?

הרי זה לא הרכב שלך...

גם אם לא - מה זה משנה?

לבזבז כסף על תעלות או פילטרים פתוחים בשביל מה? בשביל לסחוט עוד שלושת רבעי סוסון בסוזוקי באלנו? חבל על המאמץ והכסף.

אני חושב שכבר אמרו לך את זה פעם -פעמיים (750 פעם..) - כל שיפור שאתה יכול לעשות בבלאנו שלא כרוך בהוצאות גדולות יתבטא בשיפור זניח לחלוטין שלא יהיה שווה את הכסף שהושקע בו.

ולכן - תשאיר את הפילטר כמו שהוא, אם אתה רוצה לפנק את האוטו תלך תקנה פילטר מקורי חדש.

ראלימן

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד,אפשר לשאול איפה אתה גר?

כי לא ממש נראה לי שהלוחית הזו מהארץ.....ואם זה כן שלך ניקוי קטן גם מתחת למכסה לא יזיק.

אני מסכים עם ראלימן.

עוד שירשור מבוזבז.......

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, בתא המנוע חם, חם מאוד!!! הדבר הכי אופטימלי זה להזרים אוורי מבחוץ ישר אל הפילטר.

כאשר הפילטר נושם אוויר חם, זה אפילו מוריד לך "ביצועים".

דרך אגם, חוץ מצריכת דלק מוגברת אתה לא תרגיש כלום. והרעש? איזה רעש כבר יש לו, לא מבין את האנשים. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תשים פילטר פתוח, ןנגיד שהוא יכניס יותר אויר למנוע, עדיין כל האויר הזה צריך לצאת עם שאר הפסולת מהאגזוז. אז אם שיפרת יניקה, אתה צריך גם לשפר פליטה. כלומר אגזוז יותר גדול, ובכלל צנרת יותר רחבה וכו' וכו'....

אגב בקשר לרעש, יש רעש שונה, מכיון שהפילטר המקורי מכיל גם שכבות שמעמעמות את רעש המנוע, אבל אם זאת מגבילות מעט את כמות האויר שהפילטר מסוגל לינוק.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תשים פילטר פתוח, ןנגיד שהוא יכניס יותר אויר למנוע, עדיין כל האויר הזה צריך לצאת עם שאר הפסולת מהאגזוז. אז אם שיפרת יניקה, אתה צריך גם לשפר פליטה. כלומר אגזוז יותר גדול, ובכלל צנרת יותר רחבה וכו' וכו'....

אגב בקשר לרעש, יש רעש שונה, מכיון שהפילטר המקורי מכיל גם שכבות שמעמעמות את רעש המנוע, אבל אם זאת מגבילות מעט את כמות האויר שהפילטר מסוגל לינוק.

טוב שלא עשית מפילטר פתוח טורבו ... מי ישמע כמה עוד אוויר יכנס.... לא יכנס עוד כמעט כלום שכן המנוע יונק כמות מסויימת... גם אם לא תשים פילטר בכלל הוא לא ינוק יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הפילטר שלך ממוקם באותו מקום שממוקם בתמונה?

הרי זה לא הרכב שלך...

גם אם לא - מה זה משנה?

לבזבז כסף על תעלות או פילטרים פתוחים בשביל מה? בשביל לסחוט עוד שלושת רבעי סוסון בסוזוקי באלנו? חבל על המאמץ והכסף.

אני חושב שכבר אמרו לך את זה פעם -פעמיים (750 פעם..) - כל שיפור שאתה יכול לעשות בבלאנו שלא כרוך בהוצאות גדולות יתבטא בשיפור זניח לחלוטין שלא יהיה שווה את הכסף שהושקע בו.

ולכן - תשאיר את הפילטר כמו שהוא, אם אתה רוצה לפנק את האוטו תלך תקנה פילטר מקורי חדש.

ראלימן

מה זה קשור?

נכון השפעת הפילטר תיהיה זניחה לחלוטין , אבל הוא שאל שאלה אז אפשר לענות לו

בכל מקרה אולי הוא רוצה את הפילטר בגלל שהוא אוהב את הרעש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה לא האוטו שלי.

2. הפילטר ממוקם אצלי באותו מקום.

3. אני מרגיש הבדל קטן מאז שהתקנתי את הפילטר, בלי שום קשר לרעש היניקה היפה שהוא מוציא

4. צנרת, דוד אחורי, הסרת ממיר, בקרוב.

5. לא ביקשתי שתגידו לי אם שווה או לא שווה להתקין פילטר בבלנו או לא, תענו על מה שביקשתי. אני יודע שבלנו זו לא ה-106 או 205 האגדית שלכם.

אני חושב שנכנס מספיק אוויר לפילטר, אבל הבעיה היא שנראה לי שהאוויר נכנס חם (במיוחד בפקקים ונסיעה עירונית לא נכנס אוויר קר). אולי בגלל הקירבה למנוע, ועוד מיליון סיבות אחרות.

יש איזו אפשרות לבודדד את הפילטר בצורה כלשהי??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שלא עשית מפילטר פתוח טורבו ... מי ישמע כמה עוד אוויר יכנס.... לא יכנס עוד כמעט כלום שכן המנוע יונק כמות מסויימת... גם אם לא תשים פילטר בכלל הוא לא ינוק יותר...

המנוע יונק בכח מסויים, השאלה היא כמה החומר בפילטר מתנגד/חוסם את האויר שהמנוע שואף לינוק. זה כמו שתנסה לשתות עם קש כשהוא צמוד לתחתית הכוס ואז תרים אותו מעט ותינק באותו הכוח, מיד תרגיש בשיפור.

ברור שפילטר זה לא טורבו, אבל עם פילטר טוב, למשל כמו cold air intake שמצופה גם בחומרים מבודדים, אתה יכול להגיע לתוצאות לא רעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה לא האוטו שלי.

2. הפילטר ממוקם אצלי באותו מקום.

3. אני מרגיש הבדל קטן מאז שהתקנתי את הפילטר, בלי שום קשר לרעש היניקה היפה שהוא מוציא

4. צנרת, דוד אחורי, הסרת ממיר, בקרוב.

5. לא ביקשתי שתגידו לי אם שווה או לא שווה להתקין פילטר בבלנו או לא, תענו על מה שביקשתי. אני יודע שבלנו זו לא ה-106 או 205 האגדית שלכם.

אני חושב שנכנס מספיק אוויר לפילטר, אבל הבעיה היא שנראה לי שהאוויר נכנס חם (במיוחד בפקקים ונסיעה עירונית לא נכנס אוויר קר). אולי בגלל הקירבה למנוע, ועוד מיליון סיבות אחרות.

יש איזו אפשרות לבודדד את הפילטר בצורה כלשהי??

אתה תמיד יכול לקנות cold air intake של AEM..... מצופה זיכרוניה לבידוד הצינור.

הנה תמונה של הפילטר שלי, בבקשה לא להעיר על איכות התמונה/ ליכלוך בתא המנוע.. :wink:

myhonda07.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ נראה שהפילטר ממוקם בצורה לא רעה. רק שים לב שהוא לא יסחב לך מים משלוליות. בשיא הרצינות.

אתה כמובן צודק. AEM "ממליצים" לא להכנס לשלוליות של 30 ס"מ ומעלה, אחרת יש סכנת "hydro lock" - וזה אומר - החלפת מנוע....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפילטר אצלי מתחמם אחרי נסיעה פקוקה, האם אצל כולם זה ככה????

ואם אני יעביר לו איזה צינור בא מהרדיאטור כמו בתמונה השנייה??

pic13.jpg

403630_4_full.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצינור בתמונה לא נראה לי מספק, בודאי לא בפקקים כשאין זרימת אויר על הרדיאטור.

יש פתרונות טובים מזה. או צינור שרשורי עמיד בחום ורחב שיגיע מתחתית הרכב או כונס (בסגנון ראם אייר) שיאסוף עבורך אויר מקדמת הרכב אל הפילטר.

אפשר אפילו להתאמץ יותר ולדאוג לסביבה מבודדת חום כמו בפיפרקרוס.

בקיצור טירחה מאד גדולה בשביל כלום אבל העיקר שתהיה מבסוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...