Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה קצרה לגבי פיצוי לאחר תאונה (נזק רכוש)

the_player
שימו לב! השרשור הזה בן 5959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי מעורב בתאונה ביום שישי. נפגעתי מאחורה. הנהג הוא האשם, הודה והכל, וכבר העברתי הכל לביטוח

מסרתי אתמול בערב את הרכב לתיקון, הבנתי שאני מביא לו צ'קים דחויים, מעביר את הקבלות והשמאות לביטוח, ותוך 60 יום אני אמור לקבל את הכסף.

משהו ששכחתי לשאול, האם אני זכאי להחזר על רכב מהשכרה?

היום אין לי את הרכב עדיין, ומחר בבוקר יהי מוכן.

אם אני אקח היום מונית לעבודה, ומחר מונית למוסך כדי לאסוף את הרכב. האם אני יהי זכאי להחזר הזה מהביטוח גם כן?

פשוט לא רוצה להתחיל לנסוע באוטובוסים, קצת בלגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינני טועה הביטוחשל הפוגע אמור לכסות את כל ההוצאות של התאונה, כולל רכש חלופי/שכור.

הפוגע הפעיל ביטוח?

או שהוא משלם את הנזק מכספו שללא ללא הפעלת ביטוח?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הוא הפעיל ביטוח. הנזק עם השמאי יוצא בין 3-4 אלף

מה זאת אומרת לא נהוג? למה אני כתוצאה מתאונה אמור לסבול?

גם ככה לא מספיק שאני אמור להיות מטותר?

על מה אתה מבסס את התשובה שלא נהוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שאלת האם יש צדק , שאלת האם מקבלים ועניתי זה הכל.

צדק רוב הסיכויים שלא תקבל, אתה צודק אתה לא אשם , אבל זה שאתה צודק עוזר לך במשהו??

WHEN YOU HAVE TO SHOOT, SHOOT DON'T TALK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש בעיה של פיצוי על הוצאות נילוות ושוליות כמו גם על פיצוי בגין עוגמת נפש. בד"כ פיצוי שכזה גם אם הוא מרכיב משמעותי, הוא זניח במובן הכספי.

ההיגיון שעומד מאחורי זה הוא שאם על נזק של 3-4 אלף, אתה תעמיס גם רכב שכור (לדוגמה) יתכן והסכום הסופי יעמוד על 6-7 אלף שקל.

מצד שני, אתה יכול לתבוע את הביטוח שלך, ואם אתה זכאי לרכב חליפי תקבל אותו מהביטוח שלך. כמובן שבמקרה שכזה, יגרמו לך הפסדים (השתתפות עצמית והנחת העדר תביעות) אך את אלה אתה יכול לתבוע מחברת הביטוח של הפוגע.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חלופי הוא לא פיצוי על עגמת נפש.

חברות ביטוח נותנות את השרות ללקוחות שלהם כאשר הרכב נפגע והם זקוקים לרכב חלופי עד אשר הוא יתוקן.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך בביטוח רכב חלופי אתה רשאי לקבל רכב חלופי או לחילופין להשתמש במוניות ולקבל החזר כנגד חשבוניות

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך בביטוח רכב חלופי אתה רשאי לקבל רכב חלופי או לחילופין להשתמש במוניות ולקבל החזר כנגד חשבוניות

אני מעוניין לדעת על איזה חברת ביטוח מדובר בבקשה?

WHEN YOU HAVE TO SHOOT, SHOOT DON'T TALK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חברת ביטוח יכולה לתת לך שירותי רכב חלופי או אם לא תשתמש בו אז מונית במקום.

כשהאוטו הקודם שלי היה במוסך אחרי תאונה ובחלופי לא נתנו לי לנהוג כי היתי נהג צעיר אז שילמו לי מוניות.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין לדעת על איזה חברת ביטוח מדובר בבקשה?

לפני מספר שנים הייתי מבוטחת בחברת הראל.

הביטוח היה כולל רכב חלופי בעת תאונה.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליטל הוא לא מדבר על רכב חלופי, אלא על החזרי מוניות ורכב השכרה.

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית דבר, מגיע לנפגע החזר בגין רכב שכור או מוניות.

הבעייה היא שהמבטחות נוהגות בשיטת "מצליח" ובדרך כלל דוחות את התביעה בעבור הוצאות אלה.

במישור העקרוני, אם שכרת רכב ויש לך את התיעוד המתאים להוכחת ההוצאה, בבית המשפט תקבל עד האגורה האחרונה.

לצערינו, אין מסה קריטית של "עקשנים" שתובעים או לחילופין אנשים נמנעים מלהוציא הוצאה שלא יקבלו אותה מיידית ולכן לא נקבע "נוהג" שיש לשלם בעבור הוצאה זאת.

דני גורביץ

שמאי רכוש ורכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון גם אם לצד הפוגע וגם לצד הנפגע אין כיסוי של רכב חלופי בפוליסת הביטוח שלהם?

זה נשמע כאילו זה דבר שמעוגן בחוק ללא תלות של רכישת חבילה שכזאת מחברת הביטוח

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...