Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי תפקיד צבאי- מ'כ טירונים 02 בצריפין (בה"ד 11): האם טוב ליהודים?

X plane
שימו לב! השרשור הזה בן 5935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שכתוב בכותרת, מה דעתכם, בתור תפקיד צבאי חדש, כזה שאני אמלא לעוד הרבה זמן (בערך עוד שנתיים) על להיות מפקד טירונים בטירונות 02 בבה"ד 11 בצריפין?

בזמן הקורס שעברתי שם לפני כמה שבועות, שאלו מי מעוניין לצאת להדרכה ופיקוד בבה"ד, אני ועוד כמה הרמנו את ידינו, היינו צריכים להרצות בפני הכיתה על נושאים שנתנו לנו 10 דקות קודם לכן. אני ועוד 4 מהקורסיסטים שהיו איתי עברנו את השלב הזה, ונאמר לנו שיזמנו אותנו להמשך מיונים בעוד כחודש-חודשיים. אם נעבור גם את השלב הזה, יש ראיון עם הרע"ן ואז "קורס מכ'ים" (זה במרכאות כי זה לא באמת מכ'ים, זה סתם לטירונות 02 של מש"קי שלישות. לא באמת נפקד על כיתות וצוותים).

בקיצור, איך התפקיד? אני יודע בערך איך זה להיות מ'כ, אבל של לוחמים. איך זה אצל ג'ובניקים?

למי שמכיר את התפקיד הספציפי- איך היציאות?

במילים אחרות: שווה או לא?

תודה,

אורן

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא היתי ממליץ לצאת להדרכה, נאבקתי קשות על מנת לצאת מקורס מ"כים של מגל.

בבה"ד 11 יש 2 סוגי הדרכות.

האחת מ"כ של טירונים/טירוניות שימשיכו בבה"ד לקורסים למיניהם.

תצטרך להעביר שיעורי נשק, עזרה ראשונה, להטוויח את החיילים ועוד.

לא כיף ולא מתגמל במיוחד. אם אתה מעוניין לפקד על טירונות 02 ומעוניין להיות מתוגמל, צא לקו"מ בבה"ד 12, תגיע לאחד מהבט"רים ותעביר 02 לנערי מכ"מ, ממתינים לכלא וכאלה ואחרים. זה קשה, אבל מתגמל.

בכל מקרה, התפקיד קשה, אחריות גדולה, אין הרבה שעות שינה וזמן חופשי והיציאות גרועות.

ישנו סוג נוסף של הדרכה, הדרכה בקורסים עצמם.

זאת אומרת שאם עברת קורס מש"קי שלישות, אתה תחזור לבה"ד בתור המפקדים שהיו לך בקורס.

שוב, זה קשה, פחות אחריות, פחות כאבי ראש מהחיילים כי כולם כבר עברו טירונות והם לא הרגע התגייסו, אבל עדיין קצת שעות שינה והיציאות כמו שלך בקורס.

תבדוק לאיזה סוג הדרכה מייעדים אותך, התפקידים שונים אחד מהשני מהותית.

אם תרצה עוד פרטים, דבר איתי בפרטי.

גילוי נאות, היתי חניך בקו"מ במגל עד שיצאתי על רפואי, וגם עברתי קורס בבה"ד 11.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית

אם מדובר בכך שאו שתהיה מש"ק שלישות לבין מ"כ עדיף מ"כ

יציאות פחות טובות

שרות יותר דורשני

אבל לדעתי סיפוק הרבה יותר גדול

אם תחפש מה יותר קל אז להיות עוד חייל רגיל

אם אתה מחפש טיפה יותר מעצמך אז ללכת להדרכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הסוג השני אבל עד כמה שהבנתי יש 2 סוגי קורסים של מש"קי שלישות:

הראשון זה מה שאני עברתי. זה של יח'ש, משמע מי שכבר בא מהשטח, כבר התנסה בתפקיד, ובא לקורס רק ע"מ לא להיות מ"ט. והסוג השני זה של מתגייסים טריים, קורס+טירונות באורך חודש וחצי. ושאני מעביר להם גם את הטירונות וגם את הקורס.

יכול להיות שאני טועה בקשר לפרטים של הסוג השני שציינתי. אבל זה מה שאני הבנתי...

תקנו אותי אם אני טועה.

אורן

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע. אין לי בדיוק סדר עדיפויות.

בעיקרון אני עכשיו מש"ק שלישות בצאלים- יציאות סבבה (חמשושים), אחלה אנשים (למרות שכמעט כולם משתחררים בקרוב ואני לא יודע איך יהיו המחליפים שלהם, אבל התפקיד, אוי התפקיד... כל כך משעמם שבא לי לגזור לעצמי אצבע לשם השעשוע במשרד. :)

ואין שום סיפוק. זה לא שאני יכול לחזור הביתה בסופ"ש ולספר בגאווה לאנשים שאני מש"ק שלישות. אני מתבייש בזה. כששואלים אותי מה אני עושה בצבא אני מתחמק מלענות כמה שאפשר. אני שונא את העובדה שאני ג'ובניק שלא תורם כלום ולא עושה כלום. אז אולי אני לא יכול לחזור להיות לוחם, אבל יכול להיות שכמפקד, מישהו שמשפיע ישירות על המשך השירות של חייל בצבא, אני ארגיש לפחות את תחושת הסיפוק והמיצוי העצמי שאיבדתי מאז שאני ג'ובניק...

וואו, עכשיו שאני קורא את מה שכתבתי, זה ייצא לי ממש דרמטי... ;)

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אתה ממש מצטער על שפספסת את האפשרות ש"מישהו" נתן לך להיות מדריך נהיגה מבצעית, הא ? :wink:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא במיוחד...

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק על תהיה עוד אחד מהצעירים המסריחים האלה שמקבלים רב"ט ושרוך וחושבים שהם אלוהים.

משחקים אותה אבו עלי, כשהם בסה"כ סמרטוטים עלובים שלא עושים דבר בשירות שלהם מלבד לקבל הקשבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאני כותב את זה, אבל עקב השיעמום ההולך וגובר שלך (תגובה 6 - תתרחק מחפצים חדים) לך על הג'וב החדש, ואני מאחל לך הנאה וסיפוק, בהצלחה.

Jealousy is misery, suffering is grief

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shayke- בקורס שלי היה לי אחד כזה. התגייס חודש לפני והיה משוכנע שאני הולך לקרוא לו המפקד. הכי מצחיק זה שאיתנו בקורס היה אחד ששנתיים ו10 בצבא. המפקד ניסה להכריח אותו לקרוא לו המפקד. זה היה ממש מגוחך...

בכל מקרה, אם יש למישהו קצת פרטים על התפקיד אני אשמח. אף אחד לא ממש יודע להגיד לי מה הולך שם...

hagggg55 כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע!!!

בתור אחד שמשרת 2 דק' ממך בבהד 20, אומנם לא מדריך אני יגיד לך דבר אחד!

טוחנים מדריכים!! פשוט ככה!!

מוציאים אותך לקורס הכש"ם ואחרי זה אתה פשוט נטחן בתפקידים. אבל בבהד 11 זה אחרת... יש את רחוב הבנות. הייתי המום כשראיתי את זה!

בכל מקרה, תפקיד לא פשוט אך מאתגר.

בהצלחה!

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...