Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיק אפ אחד, שישה אנשים וחמש מיזוודות (טיול בארה"ב)

Casper
שימו לב! השרשור הזה בן 5942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיק אפ אחד, שישה אנשים וחמש מזוודות...

סוף סוף מצאתי את ההיגיון ואת ההסבר מדוע האמריקאים קונים פיק אפס כאילו "ניין אילבן" פרק 2 מגיע בקרוב וחזק יותר מבעבר.

הגענו חמש נפשות ל- JFK ולהפתעתי קרוב המשפחה אצלו אנו אמורים להתאכסן ליומיים הקרובים הגיע בגפו, הוא וה- Dodge Ram החדש שלו. בזכות אותו ראם הצלחנו להידחס כחוק שישה אנשים וחמש מזוודות בתוך אוטו אחד.

איך אומר יורם ארבל...הללויה!

כך התחילה החופשה שלי בארץ הדוד סם. מיד לאחר מכן הופתעתי לגלות שאנחנו נוסעים כבר רבע שעה באוטוסטרדה ועדיין לא עזבנו את שטח שדה התעופה. אחרי 40 דקות הגענו לבית המשפחה בלונג ביץ' והופתעתי לגלות שמשאית העבודה של אותו קרוב משפחה המתפארת בתג שם אמריקאי להפליא "סטרלינג" היא לא אחרת מאשר משאית קלה העונה בישראל ובשאר העולם לשם קאנטר מבית מיצובישי פוסו. "סטרלינג" נשמע הרבה יותר טוב ממיצובישי פוסו, בטח באוזני ארץ הביג מק.

בארצות הברית יש הרבה מכוניות והרבה דגמים שאנחנו לא מכירים וגם באירופה מעולם לא שמעו עליהם. את זה כולם יודעים. בכל זאת הופתעתי מכמות הדגמים הדומים אחד לשני לעיתים מאותו יצרן ואותו מודל ויותר מכל הופתעתי מכמות הניסאן מורנו שיש בארה"ב, סקירה מהירה של מחירון המשומשות שם חשפה את הסיבה, מורנו בן שנתיים עולה בארה"ב 18 אלף דולרים כאשר הוא ממוצב מול קרוס אוברים אחרים דוגמת פורד אדג' (בקרוב בישראל), יונאי סנטה פה, הונדות שונות וכו'....כלומר רמת מחירים של 200-250 אלף דולרים בישראל, הבדל גדול לעומת ה- 400++ עבורו נמכר המורנו בישראל.

אחרי יומיים היינו אמורים לעבור לפילדלפיה לפלג הוותיק יותר של המשפחה, את הדרך שארכה שעתיים עשינו על ניסן ארמדה, שוב…שישה אנשים וחמש מזוורות (+ כמה בורגרים ודונטס שנטרפו במנהטן).

2006_Nissan_Armada_ext_1.jpg

אתנחתה קלה מהנושא המוטורי- מנהטן: מדהים! פעם ראשונה שלי שם והרושם המיידי שם הוא שהאי הזה מרכז את כל סוגי האנשים, מכל המינים והצבעים, בכל הגדלים עם או בלי ניתוחים פלסטיים. רוב האנשים מאוד "מתוקתקים" מבחינת ההופעה שלהם ויש גם כמובן עוני ברחובות הצדדיים יותר. כשאתה הולך בטיימס סקוור אתה בהחלט מרגיש שאתה במרכז העולם, הכל קורה שם! כמות הלימוזוניות שיש שם בלתי נתפסת והדגם הבא בתפוצה אחרי מוניות צהובות ולימוזינות זה מרצדס S קלאס, S500 למי ששאל.

נחזור לארמדה. זה מן SUV ענק בסגנון שאמריקה כל כך אוהבת. בהמה אמריקאית אמיתית! כשהגענו לפילדלפיה השתכנו באזור יוקרתי ביותר (שמעתי משהו על האזור הרביעי ביוקרה שלו בארה"ב אבל אני לא חותם על זה) ושם, כמו גם בלונג איילנד וניו יורק, יש מרצדסים ובימרים כמו זבל! זה לא יהיה מוגזם לקבוע שרואים שם את המכוניות האלו כמו שרואים בארץ מאזדה 6. המעניין בבימרים באמריקה הצפונית הוא שרובן עונדות איזה סמל X קטן מאחור המצהיר קבל עם ועדה שמדובר בהנעה כפולה, לא מפתיע בהתחשב בחורף הקשה שיש שם בד"כ.

עכשיו מגיעים לחלק הנהיגה שלי בארה"ב, עד לשלב הזה לא נהגתי וכדי לא לפגוע במרקם המשפחתי העדין במשפחתי הפולניה (אושאומרים פולנית) הייתי צריך לעלות צפונה לטורנטו כדי לבקר את הפלג הקנדי של המשפחה. (אנשים מאוד נחמדים, באמת...בעיקר הצעירים)

לצורך המשימה, הושכרה מכונית ואישתי עברה מסע שכנוע בטענה שבקנדה יש הכל מהכל ובגדים יפים אף יותר עם סגנון אירופי כמו בישראל. בחברת ההשכרה דרשתי משהו עם בקרת שיוט מאחר וה"קצת צפונה" היא למעשה נסיעה של 9 שעות ו- קרוב ל- 900 ק"מ לכל כיוון.

קרוז קונטרול? נו פרובלם סיר...יש לנו דודג' סטרטוס ו-VW ג'טה. למרות שהנטיה הברורה שלי היתה לכיוון הג'טה רציתי כן לחוות מכונית בסגנון שאני פחות מכיר מישראל ולכן הלכתי לשבת בסטרטוס כדי להתרשם ולראות אם ל- 202 הס"מ שלי יהיה נוח בנסיעה הארוכה.

לאחר התרשמות קצרה ביותר מהסטרטוס חלפתי ובחרתי בג'טה...היה כתוב עליה 2.5 מתחת לפנס האחורי וכשישבתי בה היא הרגישה כמו ש-VW אמורה להרגיש- מוצקה.

אחרי שאספתי את הג'טה הופתעתי לגלות שתיבת ההילוכים האוטומטית היא בעלת 6 הילוכים ויחד עם המנוע ואפשרות לתפעול ידני של התיבה מקבלים ביצועים טובים למדי! (בדיקה מאוחרת יותר העלתה שהמנוע הזה מפיק 170 כ"ס והתאוצה ל-100 קמ"ש אורכת 8.2 שניות) שמחתי על בחירתי הנכונה, הזנתי ב- GPSToronto ויאללה לדרך!

img0096xt0.jpg

איך גומעים מרחק כל כך גדול? הגדול ביותר שנהגתי בחיי! לוקחים הרבה מוזיקה מהארץ, לומדים את הדרך כמה שאפשר בע"פ ולשים לב לאן ה-GPS לוקח אותך ולא תמיד לסמוך עליו כפי שלימד אותנו סיבוב התברברות כשהנווט האלקטרוני ניווט אותנו מחוץ לכביש המהיר לדרך בעיירה מנומנמת.

הזהירו אותי רבות לא לעבור את המהירות המותרת בארה"ב כי אז יעשו לי חיפוש בהפשטה, יחשפו את עכוזי הלבן וישימו אותו בכלבוש! בפועל, אפשר לנהוג מהר יותר מה-65 מייל לשעה שמותר שם רק לעשות זאת בחוכמה בהתאם לתנועה מסביב ואף פעם כשאתה לא לבד על הכביש!

ואז הגענו לכביש 90 המוכר יותר כ- New York interstate highway. מדובר למעשה ברצועת כביש ישרה מאוד ומשעממת למדי כאשר אנחנו מכסים את רובו מסיריקיוז לבאפלו. ממש במקרה תפסה אותנו סופת שלגים פסיכית לגמרי עם ראות 0 ושלג אשר מכסה את הכביש כך שלא ניתן לראות את הפסים הצבועים על הכביש ולא תמיד יודעים היכן הכביש נגמר והשוליים מתחילים. בכביש בעל שני נתיבים לכל כיוון זה לא ממש נעים...בטח לא כשאתה צריך להיות עליו 3 שעות וכבר חושך בחוץ.

מה עושים? אז נוסעים במהירות בינונית כמו התנועה מסביב וחלק מהזמן נוסעים אחרי מפלסות שלג שנוסעות מהר מאוד וזהו.

ברגע שעוברים את הגבול לקנדה סגנון הנהיגה משתנה בבת אחת. הקנדים להם שורשים צרפתיים כנראה למדו נהיגה שם או מבקרים שם לא מעט נוהגים מהר יותר משמעותית כולל עקיפות מימין וצפירות רבות- חידוש מרענן אחרי מספר ימים ביבשת אמריקה.

אחרי יומיים בקנדה חזרנו באותה דרך אבל במזג אויר נוח יותר (עדיין קור כלבים) עם שמש ועננים מעטים. בדרך חזרה שמתי לב לכמה כסף עולה כל כיוון מבחינת אגרות וכו', לא זול...משהו כמו 20 דולר לכל כיוון.

כשחזרנו לפילדלפיה הג'טה הוחלפה בשני מיניוואנים בגלל שאנשים נוספים מהמשפחה הגיעו מישראל. קיבלנו קאיה סדונה ודודג' קראוון. בזכות הניסיון העשיר שלי בנהיגה לקנדה שובצתי ללא התנגדות לתפקיד הנהג ולקחתי את הקאיה, בעיקר בגלל שממש לא היה אכפת לי איזה מיניוואן יהיה לי לכמה ימים...כי זה מיניוואן.

kia_sedona_exterior.jpg

לסדונה שהיא מעיין קאיה קרניבל אבל ארוכה יותר יש מנוע V6 בנפח 3800 סמ"ק ו- 250 כ"ס, הרבה כוח! מזל שיש לה בקרת משיכה אחרת היא היתה מפרפרת את עצמה לדעת בכל זינוק על כביש רטוב...ושלא תחשבו שלא ניסיתי איך זה בלי בקרת המשיכה J

סה"כ היא עשתה את העבודה היטב כמובילת נוסעים אבל איכות הפלסטיקה די מבאסת כמו צריכת הדלק הלא מרשימה. לי אישית לא היה נוח ואחרי שעה כבר התחילו כאבי גב, כאבים שלא צצו גם אחרי 9 שעות נסיעה רצופות בג'טה.

אחרי כמה ימי נהיגה בארה"ב הבנתי שהם פשוט נוהגים רגוע יותר. אין צפירות, אין עקיפות מימין וגם אם תתקע על השמאלי או תעצור באמצע דרך גישה לחניון לא יצפרו לך אלא יחכו כמה וכמה שניות טובות מאוד לפני שינקטו פעולת משיכת תשומת לב.

אף אחד לא חותך אותך ולא מבצע סטיה ללא איתות או בפתאומיות, זה פשוט לא קורה. בכל השתלבות או יציאה מדרך מהירה או בכל צומת יש פס לבן רצוף שאוסר עקיפה. באזורים בכביש המהיר שאסור לעקוף יש פס רצוף שאוסר זאת ולא תמרור בתחילת הקטע ובסופו. זה אפשרי בעיקר בגלל שאין שם קו הפרדה רצוף כ"אי תנועה" או כמפריד בין שני כיווני הנסיעה, ברוב הכבישים יש שטח הפרדה בנוי ובמקרים שאין שטח ההפרדה צבוע בצהוב והוא רחב יותר מבישראל.

אגב, ברוב ארה"ב מותר לפנות ימינה באדום לאחר עצירה והפניה שמאלה מתרחשת כאשר יש אור ירוק לתנועה הנגדית, פשוט מחכים שיתפנה ונוסעים. כמה פשוט וכמה יעיל (יותר זמן ירוק ברמזור לכל הכיוונים ללא בזבוז זמן אור ירוק יקר לפניה שמאלה בלבד. בישראל לצערי זה לא היה עובד...זה עניין לא חינוך ועכשיו כבר מאוחר מדי ללמד את נהגי ישראל דינמיקה כה פשוטה אך כה מסוכנת להשרשה.

אחרי שבוע וחצי בפילדלפיה וכמה מאות דולרים על שופינג, חזרנו ללונג איילנד כדי להיזכר כמה שאמריקה אוהבת את המיני קופר. הדגם הזה נפוץ מאוד ונראה לפעמים שזאת המכונית הקטנה הנפוצה ביותר שם. היה נחמד להיזכר גם שרוב הגולפים והג'טות שם הן GTI או GLI בהתאמה, האמריקאים אוהבים כוח.

img0046rm8.jpg

ביומיים האחרונים בלונג איילנד גירד לי ממש לנהוג בקליאו שלי, שעתיים אחרי שגלגלי ה-777 של אל על נגעו במסלול 29 בבן גוריון כבר נהגתי עליה בכביש השרון...אחחח, כמה טוב זה גיר ידני!

אז זה הטיול שלי ושל אישתי בארה"ב מהזוית המוטורית. היו כמובן הרבה חוויות מדהימות ומהנות מעבר לכך אבל זה כבר לא לפה.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאגניב.

בדיוק בחודש האחרון קראתי כתבה ב"הגה" על מכוניות שקיימות בקובה (בגלל המצב הכלכלי) שכבר לא ממש נמצאות בשום מקום אחר בעולם.

כל מדינה והצרכים של תושבייה, דבר שניכר בהחלט גם בכבישים.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו זכרונות עוררת אצלי... אני עשיתי כמעט את אותה הדרך, רק בכיוון ההפוך ולהבדיל ממך זה היה עם דודג' סטרטוס 2.5L V6.

וכן, ללא ספק מנהטן היא מרכז העולם.

יופי של סקירה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיזו חברה השכרת את הג'טה?

enterprise

הם היו סה"כ בסדר (חוץ מרכב אחד שהגיע במצב לא טוב), אבל אני לא מוצא סיבה מיוחדת להעדיף אותם על חברות גדולות אחרות.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5942 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...