Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר גמור -או- זליגה של זרם?

Fireball
שימו לב! השרשור הזה בן 5970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני מספר ימים הוצאתי את הרכב מתיקון האזעקה והתקנת דיבורית - האוטו שהה במוסך זמן רב (מסיבות אישיות).

מאז שהוצאתי את הרכב מהמוסך, היו מספר פעמיים שהאוטו לא הניע רק בפעם השניה או השלישים. לעתים האוטו היה מניע, ונכבה לאחר שניה או שתיים. לעתים היה מניע ונורת ה-ABS הייתה נדלקת, כיבוי והתנעה מחדש היו פותרים את הבעיה.

היום, לאחר יומיים שלא נסעתי ברכב, הרכב לא הניע כלל ונראה שהמצבר מרוקן (הסטרטר בקושי עובד, האורות והאזעקה מתחרפנים בעת התנעה).

התנעתי עם כבלים, ולאחר מכן בדקתי את הדיסטריביושן בלוק של המערכת (יש לו מד דיגיטלי), והוא הראה מתח של 13.8 וולט.

יש לציין את ההבדלים לפני ואחרי שהרכב יצא מהמוסך:

- לפני: נעילה עם מפתח. אחרי: נעילה עם אזעקה.

- לפני: לא הייתה דיבורית. אחרי: יש דיבורית (Parrot).

- בזמן שהות הרכב במוסך הוא היה במשך שבוע עם אזעקה, לאחר זמן רב שההזעקה ברכב לא הופעלה.

- במהלך הטיפול ברכב התעסקו החליפו רדיו דיסק, שינו חיווטים, התקינו דיבורית, וכמו כן כיוונו רגישות לגלאי שטח.

השאלה שלי היא:

האם זה נראה כמו זליגה של זרם (שמקורה באזעקה, בדיבורית, או ממקום אחר) או לחילופין האם אלו סימפטומים של מצבר גמור?

יש דרך פשוטה ומהירה לבדוק את זה? לפני שאני הולך למוסך ודוחפים לי מצבר + מס אשכנזים + מע"מ?

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה של מצבר היא בדיקה פשוטה מאוד,

אם יש לך "פלוק" או בעברית רב מודד תוכל לראות את הזרם שיש לך במצבר, במידה והרב מודד מראה לך מתחת 11ל

המצבר שלך גמור!

מתחת ל12 הוא לא הכי טוב

12 = מצוין

וכאשר הרכב מונע צריך להיות לך בין 13 ל14 ואז זה אומר שהאלטרנטור בסדר.

בקשר לזליגה ישלך אפשרות לבדוק לבד תעשה ניסוי על המצבר שלך תמדוד זרם בשעה מסויימת ולאחר 5-6 שעות תמדוד שוב..

במידה ויהיה זרם נמוך יותר במידה משמעותית סימן שיש לך זליגה.

בשביל כבוד, צריך לעבוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס אשכנזים + מע"מ?

תצבע את הפנים בצבעי מלחמה וכך תימנע ממס האשכנזים.

ישנו הרבה מידע בפורום בנושא, בצע חיפוש.

בגדול יש לבדוק את מצב המצבר (וגם להעריך ע"פ גילו), לבדוק טעינה ולבדוק צריכת זרם פרזיטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבר יכול להיות "מת" ולהראות מתח של 12

זה עניין של זרם

תעשה את המתמטיקה שלך לגבי כמה צריכה אמורה להיות

אם יש לך אזעקה ביפר, המצבר יגמר מעצמו תוך שבוע עד 10 ימים לערך

הכל תלוי בכמה מילי אמפר הוא צורך כשהוא מכובה

בדוק חומצת מצבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה של מצבר היא בדיקה פשוטה מאוד,

אם יש לך "פלוק" או בעברית רב מודד תוכל לראות את הזרם שיש לך במצבר, במידה והרב מודד מראה לך מתחת 11ל

המצבר שלך גמור!

מתחת ל12 הוא לא הכי טוב

12 = מצוין

וכאשר הרכב מונע צריך להיות לך בין 13 ל14 ואז זה אומר שהאלטרנטור בסדר.

בקשר לזליגה ישלך אפשרות לבדוק לבד תעשה ניסוי על המצבר שלך תמדוד זרם בשעה מסויימת ולאחר 5-6 שעות תמדוד שוב..

במידה ויהיה זרם נמוך יותר במידה משמעותית סימן שיש לך זליגה.

אתה טועה בין זרם למתח!

אתה יכול לשרוף לבחור את המצבר או את הפלוק, דבר שיכול להיות יקר!

אגב הבדיקה שלך נכונה בנוגע למתח אבל לא בכל המקרים

נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מולטי-טסטר קטן לאלקטרוניקה, ואני חושב שהוא מחזיק עד 10 אמפר (אחרת הפיוז ישרף)

לכן לא בדקתי את המצבר...

הלכתי היום למוסך, המסקנה היא שיש 2 תקלות שונות:

1. המצבר מת - הוחלף לאחד חדש (שנפ 58Ah).

2. האזעקה (גארד ביפר) מנתקת את ההצתה מדי פעם מסיבה לא ברורה. לעתים כשאני מתניע הרכב נכבה אחרי כמה שניות מעצמו (שמתי לב שאם אני דורך את האזעקה ופותח אותה שוב, זה לרוב פותר את הבעיה והרכב מתניע). התקלה הזו מעולם לא קרתה, אלא רק מאז שהכנסתי את הרכב למתקין מערכות - כמובן שהוא זה שיתקן אותה. מישהו נתקל בדבר כזה?

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה נראה כמו זליגה של זרם (שמקורה באזעקה, בדיבורית, או ממקום אחר) ?

יש דרך פשוטה ומהירה לבדוק את זה? לפני שאני הולך למוסך ודוחפים לי מצבר + מס אשכנזים + מע"מ?

לדעתי אפשרי שמדובר בזליגת זרם. (אחרי שנגעו באזעקה ודיבורית)

עם רב-מודד שמודד זרם (יש כאלה עד 10 אמפר). תפרק קטב שלילי ותמדוד זרם במצב אותו מופסק.

אם תקבל מעל 100 מיליאמפר המצב לא תקין. (רצוי שיהיה מתחת 50 מיליאמפר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...