Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות בגיר אוטומטי בגולף מנוע 2.0 שנת 2002

wazars3
שימו לב! השרשור הזה בן 5968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב. סיפור קצת ארוך אז תסלחו לי .

להורים שלי יש גולף שנת 2002 מנוע 2.0 אוטומטית(לצערי הרב). לפני כארבעה חודשים , התחיל הגיר לעשות בעיות, הבעיות היו שהגיר מחליק בהילוך רביעי, וקפיצה בעת האצה במיוחד כשהרכב עומד ומתחיל לנסוע. היינו בכמה מוסכים ואמרו לנו שהגיר הלך , ושצריך לשפץ. שיפצנו את הגיר אצל בחור שאומרים שהוא ה"תותח" של הגירים אוטומטיים בצפון(להלן "המשפץ) , הכל טוב ויפה לכמה ימים , שוב חזרה אותה בעיה, חזרנו למשפץ , אמרו לנו שהקולר לא מקרר את הגיר כמו שצריך, החלפנו קולר בחברה ( לא באותו מוסך ששיפץ את הגיר) הכל טוב ויפה לכמה ימים , שוב אותה בעיה. חזרנו למשפץ הגירים , אמר לנו שהמחשב של הגיר (מוח גיר) לא מתפקד ושהקלצ'ים "נשרפו", החלפנו מוח גיר ועשינו עוד שיפוץ לגיר , אחרי כמה ימים שוב חזרה הבעיה , החליף מוח גיר עוד פעם (על חשבונו) ושוב , כמה ימים וזה חוזר אותו דבר , הגיר מחליק ויש קפיצה בין הילוך להילוך. המשפץ , טוען כי הקולר האורגינלי לא טוב , וייעץ לנו לשים קולר אוויר שלטענתו הוא הרבה יותר טוב. אמרנו , ואללה , אם זה יפתור את הבעיה אז בסדר . החלפנו את הקולר לקולר אוויר , האוטו נסע כמה ימים ושווווב אותה בעיה. ואני עדיין לא דיברתי על זה שאחרי כל ביקור אצל המשפץ , צריך ללכת למישהו שיעדכן את המחשב של הרכב ויאפס ולא יודע מה .

האוטו נסע שבועיים מאז הפעם האחרונה , ועכשיו שוב , הגיר מחליק. נסענו למשפץ גירים , הוא טוען עכשיו שצריך להחליף את הקבל "שרת " של המוח גיר עלות עם עבודה יותר מ 1500 ש"ח , בחברה אמרו לנו שצריך לעשות שיפוץ מחדש , ולקחת מוח גיר חדש , ( עלות של 10,000 ש"ח לפחות) אחרי שכבר שילמנו יותר מ 10,000 ש"ח בארבעת החודשים האחרונים.

אבא שלי כבר נמאס לו , בפעם האחרונה אמר שהוא יסע על הרכב עד שיישרף , כי באמת כבר נמאס .

מישהו עבר משהו דומה ?? מה אתם חושבים / ממליצים ??

עוד מעט עו"ד אבל דלקוהוליסט !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר לצטט הודעה צמודה - לתשומת לבך

AK

שלום,

ממש חלם !!!

משפץ גירים גרוע, אתם נפלתם על בעל מקצוע גרוע אשר בורח מאחריות, כאב לב על אנשים טובים כמוכם !!!!

יש בית משפט ויש איגוד מוסכים וגם משרד תחבור .לא לוותר !!!!!

דוד ברזילי

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר נכתב על-ידי חנן זו הרמה המקצועית של רוב המוסכים בארץ לצערינו. תקלה פשוטה בגיר שכול מוסכניק מקצוען כמו אורן,רון או סיזו היו פותרים בנקלה.

גש לחבר הפורום ספי בעל מכון לשיפוץ גירים לצורך תיקון הבעיה או למוסך רון ברחוב המסגר 31 ת"א.

שניהם חברי הפורום ומומחים במקצועם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה השיפוץ בעייתי של תיבה אוטומטית המותקנת במנוע 2.0 ליטר לעומת 1.6L ?

לא גילית לנו שום 'סוד' שאנו לא יודעים. ברור שהתיבה המשודכת למנועי 2.0L שונה מכיוון שהיא צריכה להתאים למומנט המועבר ממנועי 2.0L שהינו גבוה יותר.

למנועים האלה שודכו גירים בעלי קוד FDG וגם ELZ,EPG כולם מסידרת הגירים המוצלחים של הקונצרן 01MV/MU.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליורם - ברוך הבא לפורום.

והאם עדיף, להפריד את מצנן הממסרה האוטומטית, ממצנן הרדיאטור הרגיל .

ולהתקין מצנן נוסף רק לממסרה .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

ברור לך כמו שלי שייצרן הרכב ביצע ובדק את התיבה והרכב בכול התנאים המחמירים ביותר, כולל נסיעות מאומצות בכווית/סעודיה ובטמפ' גבוהות יותר מאשר בארצינו.

הוספת המקרן/מצנן/ מחליף חום ליתר דיוק, זו פרי המצאתם של המוסכניקים בארץ שטוענים שהמקרן לא יעיל ולכן התיבה מתבלה מהר יותר או תקלות של חימום יתר של נוזל התיבה.

המקרן כמו כול חלק ברכב מתבלה/נסתם'נסדק ושזה קורה נוזל ATF עובר למערכת הקירור והבלאגן מתחיל. תחזוקה נכונה של הרכב כוללת בדיקה של כול המערכות ברכב כולל טמפ' נוזל ATF ובמידה הטמפ' גבוהה מידי יש לשקול החלפת המצנן.

רוב הנהגים ממלאים מי-ברז ולא נוזל קירור ייעודי ולכן המצנן שובק חיים מהר מאוד (אם ראית את חתיכת הפח הזו היית מבין על מה אני מדבר) תחזוקה נכונה של הרכב לא מצריכה הוספת מצנן נוסף לרכב שקיים בו כבר מצנן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי אתמול בפורום רכב ב-Ynet על שיפוץ גיר לפאסאט 2002, שחלק מהבעיה היה סתימת הקולר.

מה שמעניין זה שהוא טיפל ב"מוסך אדמונד" וממליץ בכל פה על יורם, שהגיב כאן למעלה.

אני מכיר את בעל הפאסאט, ובהחלט ניתן לסמוך על המלצתו, מה גם שיורם מוכן להרים את הכפפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה דעתך לגבי התיבות מהדור ה-4? לדעתי, ואחרי שקראתי על תיבת ה-01M בפורום פה ובפורומים בחו"ל, הרעיון הזה של היצרן שה-ATF צריך להחזיק ל"כל החיים" וההסתייגות של צ'מפיון מלבצע החלפת הנוזל, הוא פשוט הזמנה לשיפוצי תיבה יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

ברור לך כמו שלי שייצרן הרכב ביצע ובדק את התיבה והרכב בכול התנאים המחמירים ביותר, כולל נסיעות מאומצות בכווית/סעודיה ובטמפ' גבוהות יותר מאשר בארצינו.

מרק10 - לילה טוב .

לא תמיד היצרן, מצליח לכסות, את כל האפשרויות . (לפעמים יש פשרות )

בשני (2) רכבי מיצובישי פיג'רו - הוספנו מצננים חיצוניים, לממסרה האוטומטית ( הרכבים עובדים קשה - שטח )

והגיר היה מחליק לפעמים - עם הוספת המצנן החיצוני נפטרה הבעיה .

בשני (2) רכבי המיצובישי גאלנט - אין את הבעיה,ובהם המצנן עם מצנן המנוע, לכל הרכבים יש ממסרה אוטומטית זהה,

כמובן - הרכבים מטופלים לפי הספר, וכמו שאתה מכיר אותי, גם יותר ...

( ובוודאי זכורה לך ההוראה, לגבי אי החלפת נוזל ממסרה, אשר שונתה - ואני תמיד התנגדתי לה )

אני כמובן שופט, ולומד, כל מקרה לגופו - ולכן רציתי את חוות דעתו של יורם .

- מכל מלמדי השכלתי -

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יורם הוא מ"מוסך אדמונד עשה לי טוב" שבחולון המתמחה גם בתיקוני ושיפוצי תיבות הילוכים אוטומטיות לרכבי קונצרן פולקסווגן

(כולל תיבות רציפות לאאודי).

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5968 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...