Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אני יכול לפנות לאיגוד המוסכים בעקבות תיקון שלא בוצע כהלכה?

ba323f
שימו לב! השרשור הזה בן 5977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני לא יודע מאיפה להתחיל אז ככה:

לפני כחצי שנה פניתי למוסך בעקבות נזילת שמן שמיקומה אינה היה ברור במוסך ניקבע מחזירי שמן בין הגיר למנוע.

לפני כ4חודשים גיליתי את מיקום הנזילה וזה היה מהאטמים של המכסה שסטומים וגומיית מפלג (ORING)(כך היה ניראה לי) החלפתי אותם הנזילה פסקה.

לפני חודש פניתי שוב למוסך כי ראיתי שיש הזעת שמן כלשהי בין הגיר למנוע ההזעת שמן הייתה שמן מנוע, במוסך שוב ניקבע שזה מחזירי שמן בין הגיר למנוע, הסכמתי לטפל בזה במוסך ואמרתי שם שיתקנו את הנזילה ואני לא יודע מאיפה זה העיקר שיתקנו, בקיצור החליפו את המחזירי שמן בין הגיר למנוע, הנזילה התחלשה אבל עדיין יש הזעת שמן שם.

היום פניתי שוב לאותו מוסך ובאתי בטענות כלפי התיקון, בעל המוסך פתח פקק כזה מפלסטיק של הבית טורק וראה שזה לא מחזיר שמן זאת אומרת התיקון שהוא ביצע עבר בהצלחה אבל קיימת עדיין הזעת שמן.

עכשיו לעניין:

היום שהייתי במוסך אני שואל את בעל המוסך "למה עדיין קיימת הזעה?" והוא עונה לי "כניראה זה ממקום אחר".

אז השבתי לו "אז למה החלפת סתם מחזירי שמן? באתי לתקן נזילה והיא עדיין קיימת אז זאת אומרת שסתם החלפת מחזירי שמן"

הוא עונה לי "אל תתחצף אלי אתה יכול להיות הבן שלי, ועכשיו יש נזילה ממקום אחר"

אמרתי לו עוד משהו שהוא שאני לא זוכר משהו בסגנון "אז למה החלפת סתם מחזירי שמן?" והוא התעצבן נורה וביקש בכעס מאחד העובדים "תורידו מיד את הרכב מהליפט ושילכו מפה!"

יצאתי מהמוסך כולי עצבני אגב עדיין עצבני משם ואני רוצה להיכנס במוסך בלשון המעטה האם זה אפשרי לפנות כצעד ראשון לאיגוד המוסכים, כי סתם עשו לי תיקון ביקשתי לתקן נזילת שמן, תיקנו משהו אחר ועדיין קיימת הנזילה ובעל המוסך אומר שאפשר ליסוע ככה. אני רוצה לתקן את הנזילה לא אכפת לי מאיפה היא באה ואמרתי כך לפני התיקון.

מה עושים?

תודה רבה וסליחה על ההודעה הארוכה, מקווה שתעזרו לי זה קצת דחוף.

את שם המוסך לא אפרסם אבל אני יכול להגיד שזה מוסך מורשה מאזדה.

מאזדה לאנטיס 97 1.8 אוטומט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה ועוד משהו סליחה שזה בהודעה חדשה, בעל המוסך שאמרתי לו היום "אז מאיפה בדיוק הנזילה?" אז הוא אומר לי "צריך לפתוח את הגיר" אז אמרתי לו "כבר פתחת את הגיר אז למה שוב לפתוח"

עכשיו אני רוצה לדעת למה הוא החליף לי סתם את המחזירים ועדיין קיימת נזילה מבינים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תירגע - להתעצבן לא ייתן לך כלום חוץ מלהזיק לבריאות שלך.

דבר שני,אם כמה שזה מרגיז יכול להיות שההזעה/נזילה אכן ממוקד אחר בנוסף למחזיר השמן שהלך לעולמו.

אם אתה רוצה לוודא את זה גש למוסך מורשה אחר שיבדקו ויאבחנו מהיכן הנזילה, אם היא אכן ממוקד אחר והחלפת מחזיר השמן הייתה לשווא.בקש מהם פרוט של מה נעשה ומהיכן הייתה הנזילה ועם החשבונית גש למוסך הראשון שם בקש ממנו להחזיר לך את עלות התיקון ששילמת.

באם ייסרב תוכל פנות בכתב לאיגוד המוסכים ולהגיש תלונה.

יוסי

שום צבא שבעולם לא יעצור אותי מלעשות פרצלציה מהפרצוף של הקונצרטינה הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בהחלט! אתה יכול לפנות לאיגוד המוסכים ולהזמין אותו לבוררות שדינה כמו משפט לכל דבר

פשוט תתקשר לשם ותשאל לפרטים

http://www.iga.org.il/

If you don't chew Big Red, then f-*bleep* you.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך מאיגוד המוסכים, גוף אימפוטנט חסר שיניים שלא יעשה כלום ולא יכול גם לעשות כלום.

גש לעו"ד (עדיף חבר שלא יגבה מחיר שערורייתי על ניסוח ושליחת מכתב), הסבר לו את הכל, ציין את עוגמת הנפש ואת הבושה האישית שנגרמה לך מסילוקך מהמוסך בבושת פנים וכל זאת כי רצית להבין מדוע הכסף נגבה אבל התקלה נשארה. (אולי זה גם היה בנוכחות מי מחבריך/משפחתך?) שינסח מכתב חריף למוסך.

דרוש את כספך בחזרה או את תיקון התקלה ללא תשלום (אתה חייב במכתב להראות לא כרודף בצע אלא כרודף צדק)ואל תשכח הכי חשוב, תן להם תאריך יעד קצר מועד לתשובה (בא נגיד שבוע) ותבהיר שבאם תוך שבוע לא תתקבל תגובתם, תפנה לערכאות משפטיות.

אני מבטיח לך תגובה שונה הפעם מ "תורידו את האוטו מהליפט ושיצא מפה מיד".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם!

עכשיו עוד משהו: אם הנזילת שמן ממקום אחר אבל עדיין בין הגיר למנוע, האם המוסך יהיה אחרי לתיקון נוסף על חשבונו? כי הוא איבחן את הבעיה והאבחנה כניראה הייתה שגוייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על תשלום של תיקון נוסף אתה אחראי ואם ימצא שהוא לא תיקן כראוי הוא יצטרך להחזיר לך כפי שיקבע. אתה לא סומך עליו והוא לא רוצה לראות אותך. לך למוסך אחר אם אתה רוצה לטפל בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על תשלום של תיקון נוסף אתה אחראי ואם ימצא שהוא לא תיקן כראוי הוא יצטרך להחזיר לך כפי שיקבע. אתה לא סומך עליו והוא לא רוצה לראות אותך. לך למוסך אחר אם אתה רוצה לטפל בזה.

אני מסכים איתך ב100%

התיקון שהוא ביצע בסדר, אני פניתי אליו בבקשה שיטפל בנזילת השמן ולא יודע מה צריך להחליף שם, הוא לא החליף את מה שצריך אלא רק את מחזירי השמן לפי ההבחנה שלו, אז בקיצור הוא החליף את מחזירי השמן ועדיין קיימת נזילה בין הגיר למנוע לא יודע מאיפה אז מה עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך אולי לאחד המקצוענים כאן בפורום עם החשבוניות שיראה במה מדובר ויגיד לך אם יש לך קייס או לא. כפי שזה נראה כרגע המוסכניק פישל איתך פעמים ולא פעם אחת. רק אני לא מבין למה עשית מחזיר שמן לפני חודש אם עשית אותו הדבר לפני חצי שנה. לדעתי לא היית צריך לעשות את הטיפול לפני חודש. אמרת למוסכניק שעשית מחזיר לפני חצי שנה?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת!.

לפני חודש המוסכניק הזה ביצע לי כבר את העבודה של המחזירי שמן!. ובשבוע האחרון הזה גיליתי שיש עדיין נזילה.

אז היום בבוקר הייתי שם והוא אומר לי שזה יכול להיות ממקום אחר. (אז למה הוא החליף מחזירי שמן כי כניראה לא הייתה בהם הבעיה.)

ופני חצי שנה הלכתי כדי להתייעץ.

אני מקווה שאתה מבין את דבריי.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו זה ברור יותר. כמו שאמרתי מקודם, לך למוסך של אחד המקצוענים כאן ותסביר להם מה היה לפני חודש ומה יש היום שיבדקו עם יש לך קייס.

ואל תשכח לעדכן על הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני יודע אם השירות שקבלת מבחינה מקצועית היה מספיק טוב, הוא לא היה גרוע. באם הנזילה הפכה להזעה, יתכן והתיקון לא תוקן מספיק טוב, אך יתכן וקיימת בעיה נוספת ממקום אחר, שלא ניתן היה לאתר באותו הזמן עקב שתמיד יראו את המקום הדולף יותר .

גש לאבחון נוסף. באם יתברר שהתיקון שבוצע אינו כראוי, חזור עם חשבונית מהמקום שהיית בו שקובע כי יש לבצע את אותה העבודה או מרביתה מחדש.

בנוסף, הטוב ביותר במקרה זה, הוא לדעתי, לפנות למחלקת השירות של יבואן מאזדה, מכיוון שמדובר במוסך רשת שלהם,והם נוקשים עמם, ואינם מתפשרים, אולי כדאי לגשת קודם לבדיקה במקום אחר.

לגבי האופן בו דיברו אליך, לא שמעתי את הצד השני, מנסיוני, לעיתים הלקוחות מגזימים , יש גם מקרים שבעל המוסך עונה שלא לעניין, גם אם עצבנו אותו, וגם אם הוא "יותר צודק".

בעל מוסך מורשה יבואן, צריך לדעתי על אחת כמה וכמה, "לנשוך את שפתיו" ולהגיב באופן מכובד, גם לאימרות קשות ו/או לא מדוייקות, ו/או מוטעות, ככל שהיו כאלה.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...