Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוטו זולל דלק - נבדק במכון הזרקה ולא נמצאו שום תקלות -> מה עושים?

TheTool
שימו לב! השרשור הזה בן 5979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בפולו 97 שלי מנוע AEE 1600 למי שזוכר מהתראד הקודם

האוטו עכשיו אחרי טיפול גדול טיימינג + מותחן, פילטר אוויר, פילטר שמן, פלאגים, כבלי הצתה מקוריים, אחרי אינפוזיה ואחרי כל זה, התלוננתי במוסך והביאו לי איזה תוסף כל הטיפול הזה אמנם עזר אבל הצריכה עדיין גבוהה, האוטו עושה עכשיו בערך 1 ל7.5~ בממוצע של חצי עירוני וחצי בינעירוני, רוב הנסיעות מינהלתיות בלי הרבה לחיצות ואני בקושי מדליק מזגן, משמע 350קמ ל45 ליטר דלק.

היום לקחתי אותו למוסך אלי את אלי דושי שמתעסקים במערכות הזרקה, הוא חיבר לי אותו למחשב ובדיקת זיהום ואמר שהכל תקין לגמרי ושהוא לא מצא שום בעיה. כששאלתי איך הכל תקין אם הצריכה גרועה הוא היה כנה ואמר שאין לו על מה להצביע.

זה ממש מטריף אותי הצריכה הזאת, כל רעיון ועזרה יתקבלו בברכה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת צריכת דלק נכונה מבצעים בנסיעה עירונית בלבד, במהירותשיוט של כ 90 קמ"ש, נהג בלבד, מזגן כבוי וללא מטען ולאורך של כ 150 קמ לפחות וללא האצות חזקות. בצע כך ואז ראה התוצאות.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהזדמנות הראשונה שתהיה לי אני אעשה את זה..

בוא נגיד שהצריכה הזאת זה לאורך זמן, זה לא מדידה חד פעמית, ולפעמים אני ממלא פול אחרי נסיעות קצרות יחסית (סביבות 80-100ק"מ) וכל פעם אני חוטף עצבים מהכמות המוגזמת שנכנס ואני לא מדבר על אחרי נסיעה של 80קמ ב3 שעות אלא נסיעה רצופה ומינהלתית ובדרך כלל ללא מזגן, זאת לא צריכה גבוהה?

יהיה נחמד לראות מבעלי הפולו שיש פה בפורום את תצרוכת הדלק שלכם, חיפשתי בתראד המיועד לזה ואין שם מידע מבעלי פולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקת צריכת דלק נכונה מבצעים בנסיעה עירונית בלבד, במהירותשיוט של כ 90 קמ"ש, נהג בלבד, מזגן כבוי וללא מטען ולאורך של כ 150 קמ לפחות וללא האצות חזקות. בצע כך ואז ראה התוצאות.

בברכה - רפי לין :-)

בנסיעה בין עירונית.

שמעו: היתה לי בעיה בזמנו עם צריכת דלק אדירה במזדה לנטיס 1800 אטומט עם 30000 קילומטר. עשתה 1 ל7 .

החכם הגדול במוסך מזדה עשה איתי ניסוי דרך. מילנו מיכל מלא ונסענו בכביש החוף עד אשדוד במהירות קבועה של 80 קמש

זה בקיץ אוגוסט ועוד בלי מזגן עם חלונות סגורים..

מה אגיד לכם פלא פלאים.. במלוי הנוסף היא עשתה 1 ל14 ..

אז זאת שיא הטיפשות. מי נוסע ככה במכונית? והמזדאי שמח.. "מה אתה רוצה? הכול בסדר."

דבר נוסף: אחרי תוסף לדלק גבר החיסכון ובדלק 98 עוד יותר חסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה בעיות מוכרות במנוע AEE הגרמות לעליה מורגשת בצריכת הדלק:

1. בריחת דלק בחיבורים (הדפוקים) בין הצינורות הגמישים לשני הצינורות (הלוך וחזור) הקשיחים מצד שמאל של תא המנוע (כשאתה מול הרכב).
  2. צינורות דלק גמישים (הלוך וחזור) שמחוברים לחליל ועוברים מתחת לסעפת היניקה- סדוקים ומבריחים דלק.
  3. בעיה במצערת שאין לה כיוון בסיסי או שלא ניתן לבצעו עקב תקלה בה.

ממליץ לך בחום לגשת לחבר הפורום מוסך רון (www.rongarage.co.il) שמתמחה ברכבים אלו ומכיר את הבעיות שלהם מקרוב.

צריכה כמו שאתה מתאר מוגזמת אפילו עבור נסיעה עירונית דיי פקוקה (ואני מדבר מנסיון).

בכל מקרה אם אתה מתדלק בתחנת דלק קבועה מומלץ גם לנסות תחנת דלק אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק ממש מוגזמת,לי הייתה פולו שנת 96 ידנית,רכב חסכוני במיוחד היה עושה 1 ל12 בתוך העיר,פעם נסעתי לאילת כשיצאתי מילאתי טנק שלם ונסעתי מרחובות לאילת וחזור והמד דלק היה על הרבע,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גורמים נוספים אשר לא יתגלו במכשיר האבחון

צמיגים,איכות ולחץ תקין

מטען חורג

ספויילרים

ואכן כמו שאביב ציין ,אטימות מערכת הדלק

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב

צריכת דלק מוגזמת נגרמת :

מנוע לא מכוון לא תקין - בדיקת מחשב + 4 גזים תאשר או תשלול זאת

צורת נסיעה לא חסכונית - הבדיקה שקודמי רשם לגבי המזדה היא נכונה בהחלט

איבוד כוח כולמר לא כול תפוקת המנוע מועברת לגלגלים - גיר או קלאץ

לגבי תקינות הדלק יכול אתה לעבור רק לשם הבדיקה לשימוש בדלק מתוסף כלומר 98

מתי הבחנת בתצרוכת המוגזמת ( לאחר החלפת הטימינג )

בברכה זיסו יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי (זיסו) שלום והחבר,

במידה וקיימת בעיה במצערת (נפוץ מאד ברכבים אלו) המחשב לא מסוגל לבצע כיוון בסיסי. התופעות שמאפיינות את זה הן

1. ירידה בסחיבה- קטנה אך קיימת ומי שמכיר את הרכב טוב יבחין בכך.

2. צריכת דלק גדולה מהרגיל.

למרות כל אלו בדיקת 4 גזים ובמיוחד למ(ב)דה תקינה לחלוטין.

ניחוש שלי הוא שכשמצב כזה קורה המחשב עובר לאלגוריתם חלופי (כיוון שסיגנל מצב מצערת לא תקין) שמתבסס על חישוב מקורב כלשהו, לכן ירידה בסחיבה, עלייה בצריכת דלק וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי (זיסו) שלום והחבר,

במידה וקיימת בעיה במצערת (נפוץ מאד ברכבים אלו) המחשב לא מסוגל לבצע כיוון בסיסי. התופעות שמאפיינות את זה הן

1. ירידה בסחיבה- קטנה אך קיימת ומי שמכיר את הרכב טוב יבחין בכך.

2. צריכת דלק גדולה מהרגיל.

למרות כל אלו בדיקת 4 גזים ובמיוחד למ(ב)דה תקינה לחלוטין.

ניחוש שלי הוא שכשמצב כזה קורה המחשב עובר לאלגוריתם חלופי (כיוון שסיגנל מצב מצערת לא תקין) שמתבסס על חישוב מקורב כלשהו, לכן ירידה בסחיבה, עלייה בצריכת דלק וכו'.

שלום רב

נראה לי כי אינך יודע מהי תפקידה של המצערת ולמה צריך לבצע בה ויסות בסיסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

תקלות במצערת יכולות להוביל לנפילה של הכוון הבסיסי במנוע של הפולו

ובמצב כזה ההצתה תפעל מעט באיחור מה שיכול לגרום לצריכת דלק .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...