Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם שווה למכור את הרכב?

מיצובישי
שימו לב! השרשור הזה בן 5989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכבי, פיאט מולטיפלה, נמצא כי מצתי הלהט תקולים.

משום שבארצנו החורף לא מי יודע מה נורא, והטמפרטורות לא נמוכות בהשוואה לסטנדרט האירופאי - נמצא כי מצת הלהט אינו הכרחי כ"כ, לכן החלטנו שלא לתקן את הבעיה. גם משום שמחיר מצתי הלהט גבוה ביותר.

המוסכניק הזהיר אותנו, כי אמנם מצתי הלהט אינם בגדר חובה בארצנו. אך אנו יכולים להגיע למצב שבטמפרטורה מאוד נמוכה הרכב לא יתניע ואז לא יהיה מנוס מהחלפת מצתי הלהט. בהחלפת מצתי הלהט בד"כ נגרם נזק לראש מנוע ויש לטפל גם בו.

לכן, אני רוצה להתייעץ איתכם. האם למכור את הרכב? או שכדאי לתקן את מצתי הלהט?

פרטים: פיאט מולטיפלה, שנת 2001, 211,000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבי, פיאט מולטיפלה, נמצא כי מצתי הלהט תקולים.

משום שבארצנו החורף לא מי יודע מה נורא, והטמפרטורות לא נמוכות בהשוואה לסטנדרט האירופאי - נמצא כי מצת הלהט אינו הכרחי כ"כ, לכן החלטנו שלא לתקן את הבעיה. גם משום שמחיר מצתי הלהט גבוה ביותר.

המוסכניק הזהיר אותנו, כי אמנם מצתי הלהט אינם בגדר חובה בארצנו. אך אנו יכולים להגיע למצב שבטמפרטורה מאוד נמוכה הרכב לא יתניע ואז לא יהיה מנוס מהחלפת מצתי הלהט. בהחלפת מצתי הלהט בד"כ נגרם נזק לראש מנוע ויש לטפל גם בו.

לכן, אני רוצה להתייעץ איתכם. האם למכור את הרכב? או שכדאי לתקן את מצתי הלהט?

פרטים: פיאט מולטיפלה, שנת 2001, 211,000 ק"מ.

אני חושב שהמסוכניק יותר חשב במקרה זה על הכיס שלו, כי כדי שהרכב לא יניע בגלל קור כתוצאה ממצתי הלהט מדובר על טמפרטורות הרבה יותר נמוכות מאשר החורף בארץ

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, מה זה מצתי להט, מה תפקידם, ולמה הם לא הכרחיים בישראל?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהמסוכניק יותר חשב במקרה זה על הכיס שלו, כי כדי שהרכב לא יניע בגלל קור כתוצאה ממצתי הלהט מדובר על טמפרטורות הרבה יותר נמוכות מאשר החורף בארץ

ההפך, הוא אמר לנו שזה יקר מדי ושלא שווה להחליף.

אך הוא הזהיר שיום יבוא, והרכב לא יתניע. ואז נצטרך להחליפם בתוספת של שיפוץ ראש מנוע שינזק כתוצאה מההחלפה...

השאלה היא:

האם כדאי למכור את הרכב?

או להשאר עם מצתי הלהטה השבורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!

אצלי במישפחה יש די הרבה ניסיון עם רכבי דיזל.

(3 סיטרואן ברלינגו).

באחת מהן, אני זוכר, גם המצתי להט היו תקולים,

(תקולים = עובד, אבל בקושי)

ההתנעה בבוקר, (רק בחורף) הייתה קשה,

היה לוקח בערך שלוש ניסיונות עד שהאוטו היה מתניע.

אם יש לך עצבי ברזל, וזמן מיותר בבוקר, אז תשאיר את האוטו.

אבל לדעתי... כדאי למכור, ויפה שעה אחת קודם, כי אחרי שהאוטו לא יניע יהיה הרבה יותר קשה למכור.

Fat Bastard, מצתי להט זה ברכבי דזיל ונועדו לחמם את הסולר, הרי פעולת מנוע דיזל שונה

במקצת מבנזין והוא אינו עובד על ניצוץ חשמלי, תקנו אותי אם אני טועה.

I :inlove: MY Mitsubishi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שאצלנו ברנו סניק (ימח שמה) לשעבר שלנו גם מצתי הלהט החליטו שבא להם לרצוח כל מצבר ששמים באוטו.

לדעתי, תמכור את הרכב כל עוד אתה יכול.

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחליט לתקן - תקן.

אם אתה מחליט למכור - הודע על כך לקונה, והורד את עלות התיקון ממחיר המכירה (לאחר שתקבל הצעת מחיר במוסך).

למכור רכב מכיוון שהתגלתה בו בעיה, ולהסתיר אותה מהקונה זו לא רק רמאות ונוכלות, אלא גם עבירה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דבר חדש שאני שומע עליו, נזק לראש מנוע כתוצאה מהחלפת מצתי להט

תחליף מוסכניק....

איזו משאבת הזרקה יש ברכב? מיכנית או אלק'?

בדר"כ בעלי המשאבה המכנית יסבלו פחות עם בכלל בהנעה ללא מצתי להט, לצורך הדוגמא אצלי ברכב המצתים לא עובדים כבר מעל 3 שנים וגם בימים הכי קרים של ירושלים או שלג בצפון הרכב מניע תמיד בנסיון הראשון תוך מתן סטרטר קצר מאוד לעומת רכב של חבר בעל אותו המנוע רק עם משאבה אלק' שאצלו הוא אכל מירורים ללא מצתי חימום תקינים.

היו: CJ5, CJ6, סמוראי, גולף קבריו, טראנו, פרוזה, סופה, אונימוג, דיפנדר, דיסקברי

ועכשיו עו דיפנדר.... קשה להיגמל מהרגלים רעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, מה זה מצתי להט, מה תפקידם, ולמה הם לא הכרחיים בישראל?

Fat Bastard, מצתי להט זה ברכבי דזיל ונועדו לחמם את הסולר, הרי פעולת מנוע דיזל שונה

במקצת מבנזין והוא אינו עובד על ניצוץ חשמלי, תקנו אותי אם אני טועה.

נכון. במנוע דיזל הסולר ניצת מחום, לא ע"י ניצוץ. במנוע דיזל הבוכנה דוחסת אויר. בתהליך הדחיסה האויר מתחמם, ואז מרוסס לתוך הבוכנה סולר, שניצת מהחום.

כאשר המנוע קר, החום שנוצר בדחיסת האויר לא מספיק כדי להצית את הסולר, ולכן צריך להעלות את הטמפ' בצילינדר. מצת הלהט הוא הרכיב שמעלה את הטמפ' ע"י חימום נוסף של הצילינדר.

ברגע שהמנוע מתחמם (או אם המנוע לא קר במיוחד כי הוא נמצא בסביבה חמה יחסית) הטמפ' בסוף הדחיסה גבוהה מספיק כדי להצית את הסולר, וחימום נוסף אינו נדרש. לכן בישראל, ברוב המקרים, מצתי להט אינם לגמרי הכרחיים.

*בעצם, ברגע שהמנוע מונע הוא מייצר מספיק חום כדי להמשיך את התהליך ללא צורך בחימום נוסף, וזו היתה הכוונה בזה שהמנוע מתחמם- לא הגעה לטמפ' עבודה.

*אני כותב שהמצתי אינם לגמרי הכרחיים כי הם אינם הכרחיים ברוב המקרים- בימים קרים במיוחד או מקומות קרים במיוחד כנראה שכן יהיה צורך במצתי להט.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני חייב לציין שאני לא מכיר ספציפית את המנוע של מולטיפלה.

אבל, החלפת מצתי להט דומה מאוד להחלפת פלגים במנוע בנזין, לא אמור להיגרם שום נזק לראש מנוע, ופעם ראשונה שאני שומע על כך. שנית, שוב, אני לא יודע, איזה מצתים יש במולטיפלה, אבל מצטי להט למכוניות כמו ברלינגו, קסארה, קנגו וכו' עולים מקסימום 100 ש"ח ליחידה לחלק מקורי, וזה בהגזמה. סה"כ יש 4 מצתים.

מנועי הזרקה ישירה אכן פחות רגישים למצתים לא תקינים, אבל מנועי דיזל עם הזרקה לא ישירה חייבים מצתי להט תקינים גם בישראל, וגם בקייץ, גם בטמפרטורות 25-30 מעלות. אני מדבר מניסיון.

רכב כזה, שכל 4 המצתים שלו לא תקינים, לא מניע בכלל, לאחר חניית לילה, גם בשיא הקייץ.

לפותח השירשור - תבדוק, במוסך נורמאלי, כמה תעלה לך החלפת 4 מצתים. אם המוסך לא מסוגל להחליף אותם בלי לגרום נזק לראש מנוע - זה בעייה שלו.

אני לא מבין בכלל, על איזה נזק לראש מנוע הוא מדבר. זה יכול לקרות, רק אם המצת נשבר בניסיון הפתיחה שלו, או ההברגה נדפקה.

החלפתי לפחות 3-4 פעמים מצתי להט במכוניות שונות (אף אחת מהן לא היתה פיאט עם מנוע JTD) ללא שום בעייה, בעלות של כמה מאות שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בדובלו (מנוע 1900 JTD זהה למולטיפלה) הוחלפו מצתי להט מספר פעמים (בכמה מכוניות שונות).

כמה דקות עבודה, 160ש"ח, שום נזק לראש המנוע.

או שלא הבנת את המכונאי או שהוא לא מבין מהחיים שלו.

ממליץ בחום על מוסך אגוז (מוסך מורשה פיאט) באזור התעשיה עמק חפר (קצת דרומית לחדרה).

בכל מקרה, כפי שצויין, למכור ללא דיווח על התקלה זאת נוכלות מגעילה ועבריינית!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שבמעמד המכירה היינו מורידים את עלות התיקון.

לאחר הודעתו של בגירה על עלות החלפת מצתי להט בדובלו, אגש למוסך המדובר.

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה שהברגת המצתים "נדבקת" לראש, או שהמצת "מתנפח" בתוך ראש המנוע, ובעת נסיון הפתיחה של המצתים הראש המשושה שלהם נשבר ואז אתה נכנס לסרט של נסיון חילוץ המצת, סרט מוצלח יותר או פחות ע"פ המזל. לא בלתי אפשרי שיהיה צורך לפרק ראש מנוע כדי לתקן את הנזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שישנו סיכון כזה, אבל כאן ישר נתנו לו הצעה, שכוללת פירוק ראש.

הנה תסריט דומה :

יש לבחור פנצ'ר בצמיג.

הוא מגיע לפנצ'ריה, ואומרים לו, שבמהלך פירוק הגלגל כמעט בוודאות ישבר אחד הברגים שלו, ומראש מחייבים אותו על החלפת נאווה, ואז הוא וחשב, אם כדאי לו למכור את הרכב עם פנצ'ר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמישהו התבלבל...אצלי בסקודה ניו פליסיה יש 4 מצתים אחד על כל בוכנה ומה שהם בעצם עושים זה הם מחממים את המנוע טיפה בבוקר בשביל שיהיה לסולר שהוא דליק פחות מאשר בנזין להתפוצץ...אם האוטו שלך מניע כרגע זזה בגלל שלא כולם נהרסו...אני מחליף בסקודה כל שנתיים 4 מצתים

המצת עצמו לא יקר והעבודה עולה יותר...תקנה 4 מצתים תרכיב לבד ותגמור עניין...

ובנוסף אלה הם בכלל לא מצתים.אלה הם מחממים...זה פשוט גוף חימום קטן...

ואל תמכור את האוטו כי זה אמור לההרס כל כמה שנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...