Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית מזגן קטן

BLUE-R
שימו לב! השרשור הזה בן 5959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיץ שעבר קניתי מזגן של HYUNDAI, ומזגן של FAMILY , שניהם "מזגנים סינים" (נראים 1 ל 1 , רק מדבקה שונה)

למדתי כמה דברים:

1. כ"ס או 3/4 כ"ס או 1.5 כ"ס לא משנה כלום - מה שמשנה זה ה BTU (יחידות קירור), לחדר ממוצע צריך לפחות 9000 BTU, במזגנים שקניתי יש 12,900 BTU , הם עלו לי 1400 כל אחד, התקנתי לבד (התקנה רצו עוד 300) , מקררים מ-ע-ו-ל-ה !

2. המזגנים של טורנדו לא משהו בכלל, חבר שלי קנה איתי מזגן, הוא בחר בטורנדו, הוא עד היום מצטער

3. עדיף לקנות מזגן ב 1400 כל 4-5 שנים, מאשר לקנות ב 3000 מזגן של אלקטרה או מותג אחר כל 10 שנים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בסכום הזה (לא כולל התקנה) אפשר לקנות מזגן של אלקטרה 1 כ"ס עילי.

אני קניתי לפני כשנה. צריך לתפוס מבצעים של רשת חשמל מסויימת ולנצל את ירידת המחירים בחורף.

אני לא יודע אם המזגן טוב משמעותית מהאחרים, אבל השירות של אלקטרה הוא מדוע שווה לקנות אלקטרה.

וכפי שאמר קודמי: אל תאמין לפרסומות ע"ע טורנדו וכו'. זה סה"כ מותג מדבקה על גבי מזגן סיני.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש במחיר הזה מזגן 1 כ"ס של אלקטרה (ולא עם 7200 BTU), אז בהחלט שווה ! אלקטרה זה מותג מעולה, השירות שלהם לא פחות ממעולה !

עוד דבר שככחתי, צריך להסתכל על הדירוג, אל תתפשר על משהו שהוא לא דירוג A ! (זהו דירוג של צריכת חשמל X תועלת, A = צריכה נמוכה ומקסימום תועלת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש מבצעי מכירות כגון "קרנבל החשמל" של רשת א.ל.מ. שנערך אחת לכמה זמן, בו אני קניתי את המזגן שלי.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיץ שעבר קניתי מזגן של HYUNDAI, ומזגן של FAMILY , שניהם "מזגנים סינים" (נראים 1 ל 1 , רק מדבקה שונה)

למדתי כמה דברים:

2. המזגנים של טורנדו לא משהו בכלל, חבר שלי קנה איתי מזגן, הוא בחר בטורנדו, הוא עד היום מצטער

בהצלחה.

טורנאדו,יונדאי,פמילי = בדיוק אותו הדבר.

זהה לנושא של בקו=קריסטל, ושלל מותגים זהים או בעלי חלקים משותפים.

כמות הBTU מייחסת לגודל החדר.

הרעיון המקורי הוא באיזור המינימום 750BTU עד מקסימום 900BTU לכל מטר מרובע של חדר, השוני בין כמויות הBTU הוא כתלות באם החדר מבודד או לא.

זה כמובן משתנה בין חדרים שנמצאים בקומה עליונה צמודת גג, או חדר בעל חלונות גדולים או חלונות מרובים וכו'.

לרוב מזגני ה1 כ"ס או ה+-8000BTU מספיקים לחדרים קטנים של 7-9 מ"ר(3מ' על 3מ' פחות או יותר).

עדיף לנצל את ירידות המחירים בשוק המזגנים ולקנות מזגן חזק יותר, אין יותר מידי חשיבות לשם המותג או החברה הכי חשוב זה השירות ותקופת האחריות.

ואם זה לחדר שינה רצוי להתחשב בעוצמת הרעש של המזגן, זה יכול להיות מאוד מטריד שישנים איתו.

לגבי הדירוגי אנרגיה וכו' , אני לא ממש מייחס לזה חשיבות כי למעשה מדובר על שינויים מינורים שמתבטאים בכמה אגורות בודדות פר שעה.

גם אם זה מתבטא בעוד 40-50 ש"ח בחודש על צריכת החשמל הגבוהה יותר של מזגן בדירוג נמוך יותר, זה עדיין בד"כ לא משתווה לרכישה של מזגנים בדירוג גבוהה יותר בעלות של פי 2 ומעלה.

קצת חומר למחשבה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי מתעסק במיזוג כבר כ15 שנה, בחודשים האחרונים יצא לי לעבוד איתו דיי הרבה, הוא מתקין נותן שירות הכנות הכל- כמו שאמר אחד מעליי עזבו אותכם מטורנדו סתם זבל סיני.

סינים זה כולל -נורמנדי פאמילי טורנדו פילוט ושאר הזבלה...

כל הקטע בחברה טובה כמו אלקטרה ואלקו ואפשר גם פחות או יותר להכניס את תאדירן זה שיש אבא ואמא למוצר למקרה של חלקים תנסו להזמין במחסן רציני של אלקטרה חלק ותנסו סתם דוגמא בLG (לא שהוא נכנס לקטגוריה של הזבל) או למשל משאר המזגנים הסיניים פשוט סיוט להזמין חלק (אפילו לטכנאי/קבלן מה שתרצו).

לדעתי ולפי מה שראיתי עד עכשיו וזה תואם את הדיעות של אבי, אלקטרה ואלקו הכי כדאיות היום מבחינת שירות, עמידות ואיכות.

ושלא תבינו לא נכון זה לא שיש לנו אחוזים באלקטרה או משהו פשוט מנסיון אישי.

אלקטרה ואלקו דיי דומים במכלולים והכל פשוט כמו במערכות יש את הפיוניר(נשווה לאלקטרה) והפיוניר פרימייר(אלקו), אלקו היא כמו אלקטרה בתוספת עוד יותר איכות,שקט,טכנולוגיה,איבזור ומחיר כמובן.

דוגמא אישית - אצלנו בבית כל המזגנים מתוצרת אלקטרה.

עוד משהו חשוב שאני רוצה להעביר פה זה שלהתקין מזגן זה לא כזה סיפור מבחינה טכנית (כמו שמישהו רשם פה אני בטוח שהרכיב משהו סיני שבא עם צנרת והכל מוכן כי זה כולה חיבורים וכמה קדיחות) אבל כל הקטע זה לדעת להתקין טוב לשים לב לשיפועים חוזק עם קירות וכו'...

לדעתי תלך על סקר שוק- תרים טלפונים לכמה אנשי מיזוג שהמשפחה ומכרים שלך מכירים ומרוצים מהם ותברר אצלהם עלויות כולל מזגן כי בהרבה מקרים מתקינים רציניים(לא חפרים שעובדים לך עם סטיישן) משיגים מחירים יותר טובים ממה שתוכל להשיג במחסני חשמל ושאר חנויות החשמל...

אם אתה מאיזור חיפה ותרצה שאפנה אותך לאבי תשלח לי פרטית.

ושניר- זה שאתה הלכת על הזול בגישה כשילך נחליף זו בחירה שלך אבל ההבדל במחיר הוא לא פי 2 בין הסיניים לאלקטרה.

HU: Pioneer deh-6050UB, AMP: boss ch-650.

Suzuki Jimny 2003:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע התקנתי 3 מזגנים חדשים בבית שלי מתוצרת תדיראן בהמלצה חמה של חבר שלי מתקין מזגנים בסלון התקנתי 2.5 כח סוס אולם בחדרים רציתי גם 1 כח סוס כפי שאתה רוצה אולם חבר שלי המליץ לשים 1.25 מבחינת יעילות,עמידות וחיסכון בחשמל וככה עשיתי, מזגן מדגם תדיראן 1.25 כח סוס מדגם 15N דירוג אנרגטי A עלה בערך 2200 לא כולל התקנה,אני באופן אישי ממליץ.

ודרך אגב לכל המבינים למינהם,99% מהחברות מרכיבות את המזגנים שלהם בסין וזה כולל את אלטרה תדיראן אלקו LG ורוב המותגים הפשוטים בשוק ככה שאיפה הוא מיוצר זה לא כלכך רלוונטי ,מה שחשוב זה מי נותן שרות בזמן תקלה ולכן שרות אלקטרה או תדיראן עדיפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל גם בסין - יש מפעלים ויש מפעלים.

זה לא שאם אתה מייצר בסין, לא משנה באיזה מפעל זה - תתקבל אותה איכות.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה שאני בא לומר זה שזה גם משנה היכן מיוצר המזגן.

מזגן אלקטרה שמיוצר בסין מיוצר לפי תקנים מסויימים של חברת אלקטרה, בעוד מזגנים עלומי שם/ מותגי מדבקה הם גם מתכנון מקומי ובסטנדרטים מקומיים שאין לאף אחד מושג מה הם.

מה הבעיה עם טורנדו? אחלה מזגן יש לנו 3 כאלה בבית 2 מסדרת פלזמה והם מעולים,מקררים ומחממים טוב,המנוע לא עושה רעש בכלל.

לך למלא לוטו...

מה הבעיה עם טורנדו? אין בעיה, הוא עושה אותו דבר רק פחות טוב ופחות אמין.

זה כמו שתגיד לי שיש לך טלויזיה בבית של ITT שקנית ב1000 שקל במחסני חשמל (ITT הפך למותג מדבקה סיני דרך אגב),

ולי יש טלויזיה של SONY שעלתה פי 8 , ותשאל מה ההבדל ביניהן.

בשתיהן רואים תמונה, ולשתיהן יש שירות.

אתה יכול בכלל להשוות?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית,היום מוצרי חשמל הם לא מוצרי חשמל של פעם,מותגים גרמניים מיוצרים בטורקיה ומותגים איטלקיים בסין וכן הלאה וכן הלאה, היום גם עם שמות מפוצצים במוצרי חשמל כמו סוני,bosch,AEG,פיליפס והרשימה ארוכה... צריך המון מזל כי איכות מוצרי החשמל היום היא ירודה באופן משמעותי מלפני 10 20 שנים וכמו כן בעקבות התחרות הגבוהה ופתיחות השוק וכמובן גם המידע שניתן להשיג ולהשוות היום בקלות באינטרנט גורם לירידות משמעותיות במחירים של כולם(שוב לעומת העבר) וכמו כן כמות המוצרים החדשים בתקופה קצרה(אתה קונה דגם הכי חדש של LCD היום ובעוד חודש כבר יש דגם הרבה יותר משוכלל) ולכן אני היום הולך יותר לפי מחיר מול מה המוצר נותן לי ולא לפי שם החברה המייצרת.

גם במזגנים זולים יותר וגם במזגנים יקרים יותר תקופת האחריות של החברה שמייצרת\מייבאת היא זהה (שנה אחת אם אני לא טועה) ולכן לפי דעתי אין כל מניע לקנות מזגן לא ממותג במחיר זול ,שיעשה את העבודה שנה שנתיים ואז מקסימום להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...