Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי אסטרטגיית השיווק של לקסוס.

Ameer.86
שימו לב! השרשור הזה בן 5983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

אני לא יודע אם זה קשור לפורום או לא , בכל מקרה , אם זה לא .. שהמנהלים ימחקו ועמכם הסליחה.

אני מחפש מידע שיווקי על החברה "לקסוס" , בפורום יש לא מעט חובבי רכב , שיש להם מידע רחב לגבי רכבים בכלל ולקסוס בפרט , אשמח אם תשתפו אותי קצת בידע שלכם.

כעיקרון , מעניין אותי לגלות את התדמית של החברה , את קהל היעד שלה , פלחי השוק שהחברה פונה אליהם , פלחי השוק שרצתה לחדור אליהם וכו'.

כל מידע יתקבל בברכה , ותודה רבה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היצרנים היפנים (טויטה / הונדה / ניסן) שרצו נתח משוק מכוניות היוקרה בארה"ב, אשר שלטו בו בעיקר מכוניות אירופאיות גדולות, החליטו על מיתוג רכבי יוקרה יפניים, מבודלים משאר הדגמים.

הם הקימו "חטיבות יוקרה" המתחרות ברכבי סלון אירופאיים.

קהל היעד המקורי הוא רוכשי דגמי סלון בארה"ב של יגואר, אאודי, מרצדס, ב.מ.וו, סאאב וכו'.

לקסוס - לטויטה.

אקורה - להונדה.

אינפיניטי - לניסן.

לכל אחד מהמותגים הנ"ל יש אתר אינטרנט, ממנו אפשר להסיק מיהו קהל היעד.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:

ובקשר לבחור שהציע לי להפגש עם אנשי השיווק של החברה , ההנחיות לעבודה היו עם דגש שלא לפנות לאנשי שיווק.

ובכלל העבודה היא לקורס ביסודות השיווק - קורס בסיסי , והתשובה אמורה להיות בגדול , זה לא סמינריון. סתם איזה "עבודת בית"

תודה רזמל , רציתי חיזוק למה שחשבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבים כמו הונדה אקורד, טויטה קאמרי וכו' (שפה מוגדרים כרכב"מנהלים") נחשבים בארה"ב ל"יונדאי אקסנט" הנפוצה של עקרת הבית.

לכן הוקמה חטיבת היוקרה, לבידול.

עד כאן התייחסות למוצר - רכב אחר, לקהל שמסוגל לשלם יותר עבור בידול ואיכות ברכב יפני, ברמה מתחרה למכוניות הסלון האירופאיות.

התיחסות לאסטרטגיית השיווק - בפורום פרסום / שיווק.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מידע על אסטרטגיית השיווק של לקסוס יהיה לך קצת קשה להשיג. היא מורכבת ממידע גלוי ולא גלוי ולכן קשה לנתח אותה לפי המידע הגלוי בלבד. אם אתה מחפש מידע על האסטרטגיה בארה"ב בשלב החדרת המותג...אני מאמין שתמצא בספרי פרסום ושיווק או באתרים רלבנטים.

מבחינת המסר הפרסומי, אם זיכרוני אינו מטעה אותי, לקסוס פנתה בארה"ב לקהל אשר חיפש מכונית יוקרתית למראה ולמרגש יחד עם אמינות מוכחת. באותן שנים, מותגים כמו מרצדס, BMW ויגואר סבלו בבעיות אמינות להן לא ציפו רוכשי רכבי היוקרה. הקהל אליו פנתה לקסוס והחוזקות שלה עיצבו למעשה את המסר הפרסומי.

לגבי ישראל. המצב פה שונה...היה טיפטוף של דגמי לקסוס (דגם אחד) באמצע שנות ה-90 והיום, וגם אז, השם לקסוס פחות או יותר מוכר לקהל היעד שמסוגל לרכוש מכוניות יוקרה. היבואן הישראלי לא היה צריך לעמול על החדרת המותג לתודעה של הישראלי האמיד מאוד. אני מעריך שבסיבוב הנוכחי בהחדרת לקסוס לישראל התרכזו בשלב הראשון במאמצי שיווק נקודתיים יותר על בסיס רכישת בסיס נתונים רלבנטי לקהל אמיד. בחודשים האחרונים אנחנו עדים למודעות פרסום בעיתונות (הרבה בגלובס ומרקר ומוספים כלכליים אחרים) וזה לדעתי השלב השני בבנית המותג במקביל להימצאות X על כבישי ישראל- דבר שתומך היטב בפרסום בעיתונות.

התדמית של לקסוס? יותר קל לי לענות על ישראל (את השוק האמריקאי אני פחות מכיר), בישראל למותג לקסוס יש מיצוב גבוה מאוד. אולי לא גבוה כמו מרצדס, יגואר ו-BMW אבל לא רחוק מהם...בערך כמו אודי. לקסוס נתפסת כרכב יוקרתי, אמין, מתקדם, מפואר ו...אנונימי יחסית (חוץ מה-LS הבולבוסית לטעמי). מי שקונה לקסוס הוא זה שרוצה רכב יוקרתי אבל לא רוצה לבלוט בשטח.

מקווה שעזרתי...

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! עזרתם מאד... כל מילה בסלע.

אז בגדול ,ניתן לומר שלקסוס מפלחת את השוק לפי רמת הכנסה(פילוח סוציו אקנומי) והיא פונה לאנשים בעלי הכנסה גבוהה וגבוהה מאד. ואז ניתן לפרט לגבי התכונות של קהל היעד שלה כפי שהסברתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פילוח והגדרת קהל יעד כולל בתוכו את מרכיב ההכנסה או מצב סוציו אקונומי, ההבדל הוא כמה מרכיב זה דומיננטי בהגדרת קהל היעד.

בגלל שרכישת רכב ובמיוחד רכב יוקרה זאת רכישה עם מעורבות גבוהה, הרי שהנושא הכלכלי חשוב פה (אף אחד לא אוהב לטעות ברכישת מוצר שעולה 500K ש"ח, גם לא אנשים עשירים מאוד).

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בגדול ,ניתן לומר שלקסוס מפלחת את השוק לפי רמת הכנסה(פילוח סוציו אקנומי) והיא פונה לאנשים בעלי הכנסה גבוהה וגבוהה מאד.

בשביל זה לא צריך תואר בשיווק או מידע חסוי מארכיון החברה, כל מה שצריך זה לראות כמה עולה לקסוס חדשה ולהבין.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תרצה מידע על הפרסום של לקסוס בארץ, יכול להיות שאוכל למצוא לך מידע.

פובליסיס אריאלי מפרסמים את לקסוס בארץ, ויש לי קשר כלשהו לשם.

סוזוקי ג'ימיני ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה לא צריך תואר בשיווק או מידע חסוי מארכיון החברה, כל מה שצריך זה לראות כמה עולה לקסוס חדשה ולהבין.

זה לא תואר בשיווק , זהו קורס אחד בסיסי בשיווק. וכמובן שאיני צריך מידע מהחברה , בטח לא מידע חסוי , צריך להסיק מהפרסומות של החברה , תג המחיר וכו'.

אגב , לא חובה לבחור לקסוס , המטלה היא לבחור סתם כל חברה , מאד רציתי לבחור מרצדס או במוו , רק שהן נתפסו מהר מדי ע"י סטודנטים אחרים. לכן חשבתי לכיוון לקסוס שזה גם כן רכב יוקרה.

- אם יש לכם התצעות לפירמות אחרות (שלדעתכם יהיו יותר מעניינות) אני אשמח לקבל את הצעותיכם, גם אם זה לא קשור לרכבים (במקרה הזה נסטה מתחום עניין הפורום).

SKILL - תודה רבה , ברגע שאני אקבל את מלוא הנחיות העבודה אני אהיה יותר ממוקד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...