Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נקודות מעניינות לכיוון מערכת

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 5994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר הסטאפ האחרון שמורכב אצלי ברכב הגעתי כבר לרמה שאני מרוצה ממנה, למען האמת מרוצה ממנה מאוד.

למדתי המון דברים חדשים ברגע שהמערכת התחילה לפעול וגם נחספתי בפעם הראשונה בצורה ממשית להמון תופעות סאונד שלא ממש הצלחתי לגרום להן לקרות קודם לכן.

הדבר הראשון שהבנתי הוא שבאמת המידבאסים והמידים של האילייט דורשים המון עוצמה בכדי להפתח, המגברים החלשים יותר שהיו לי הם סה"כ מגברים סבירים מאוד אבל מעבר למגבר עתיר עוצמה הופך את הרמקולים האלה לחיה אחרת לגמרי, הם נקיים, חדים יותר מצד אחד ויורדים עמוק יותר מצד שני, מפוקסים יותר, מפורטים יותר - בקיצור - הכל יותר.

הטוויטרים לעומת זאת - נשמעים טוב יותר על מגבר עדין יותר עם כי צריך לפתוח אותם גם כן ויותר מאוחר אני אסביר למה.

הדבר השני שנחשפתי אליו הוא נקודות חיתוך, דרגות חיתוך והיפוכי פאזות - במפגש האחרון ישבתי עם leonm12 ברכב וליאון הראה לי משהו מאוד מעניין בנוגע לנקודות חיתוך ומדרגות חיתוך. המידבאסים והסאבוופר אצלי חתוכים בגבול התחתון שלהם בדרגה שניה (12 דציבל) והפאזה של הסאב ישרה.

הדבר הזה גורם לסאב להשמע טיפ טיפה לפני השמשה הקדמית בחלק מהמקרים למרות שלרוב הוא בשמשה הקדמית ולמידבאסים זה גורם לגנוב את הבמה טיפה כלפי מטה ואז נוצר מצב שבחלק מהתדרים יש הפרדה בגובה הבמה אם כי זה ממש לא משהו נוראי ומציק.

איתמר בעצמו הציע לי בגלל העובדה הזאת לנסות להפוך את הפאזות של המידבאסים.

ליאון הציע לי דרך הHU פשוט להעלות את דרגות החיתוכים ל24 דציבל (דרגה רביעית) ולהפוך את הפאזה של הסאב (גם כן דרך הHU) מה שקורה זה שהמערכת נהית בין רגע, פאנצ'ית מאוד וחדה מאוד והסאב מתקדם טיפ טיפה קדימה, נשמע היטב מהשמשה הקדמית אך הוא מדוייק מידי וכמעט חסר ליטוף.

בעקבות זאת העליתי את נקודת החיתוך של הסאב מ63 ל80 והוא נהיה חיה אבל חזר קצת אחורה, אז הורדתי חזרה את הסאב ל63 ופשוט הגברתי את העוצמה שלו.

ניסיתי אחרי זה לשחק עם המידבאסים - להשאיר את הסאב על פאזה הפוכה ודרגת חיתוך רביעית - אבל את המידבאסים שיניתי חזרה לדרגה שניה - הם מאוד לא אהבו את זה! בלשון המעטה, שביתה איטלקית!

הם חרחרו ולא השתלבו עם הסאב בעוצמות גבוהות - עשיתי משהו אחר - הורדתי לגמרי את ההגבלה של הקרוס על המידבאסים ונתתי להם לנגן מלא - חיות רעות! אבל הבמה - צונחת!

החזרתי את המצב לקדמותו כיוון שכך נהניתי הכי הרבה מהסאונד - מה לעשות אני אוהב באס מלטף ועמוק, אז הבמה לפעמים טיפה צונחת - בקושי מורגש מבחינתי בטח ובטח כשאני נוהג זה לא מה שאני שם אליו לב.

יותר מאוחר אני אנסה לראות מה קורה עם חיתוך בדרגות אי זוגיות וזוגיות ביחד - אולי אני אמצא שילוב מעניין יותר.

לאון ואיתמר - תודה.

עכשיו בנוגע לבמה עצמה - שני מומחים ששמעו אצלי ברכב ואני לא רוצה לאמר מי כי בכל זאת זו היא הפרנסה שלהם ולכן אני לא רוצה שכל אחד יקפוץ אליהם מתוך מחשבה שהם ישר יקפצו לעזור - שניהם ישבו ברכב שלי ואמרו שיש בעיה בבמה שהיא צרה בגלל שלצלילים הגבוהים אין המשכיות - אתם יודעים כמו שפורטים על מיתר של גיטרה והצליל ממשיך או תוף סנייר שממשיך גם כן אין אצלי את זה וזה גורם לבמה להסתיים בנקודה שהתחיל הצליל וזה מצייר תמונה צרה.

שני המומחים ואני מדגיש מומחים - כי אחד מהם גם היה זה שאיתר אצלי את התקלה עם המידבאסים שניגנו מונו תוך פחות מדקה כשאני בכלל לא שמתי לב... שניהם אמרו את זה ואף אחד מהם לא מודע בכלל עד עכשיו ששניהם ביחד אמרו את זה שניהם נמצאים בערים שונות...

בקיצור - פתחתי היום קצת את הגיין על הטוויטרים וגם הוספתי להם טיפה צבע באקולייזר - הבמה נפתחה בו ברגע!

לשני המומחים שאם הם עוקבים אחרי הפורום אני בטוח שהם יודעים במי מדובר - תודה!

עכשיו - אני מציע להפוך את הת'רד הזה לדביק ולהתחיל לרשום תופעות פיסיקליות ומוזיקליות שאנחנו נחשפים אליהם, טיפים להתקנה וכיוון של המערכת והרכיבים שלה וכו' וכו'...

מה אתם אומרים?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש בעד שזה יהפוך לדביק כי כל משחק עם פאזות משנה לגמרי את אופי המערכת וכם חיתוכים.חשוב מאוד גם אם כל אחד יציין את הסט-אפ שלו ואת שימוש/ללא שימוש בטיים קורקשן.מאוד מעניין מהו סידור של פאזות ברכב שניצח בתחרות SQ.:roll:

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טיימ קורקשיין - כל שלושת הרכיבים של הסט שלושה חלקים אצלי עוברים על אותו הRCA מהHU ומתפצלים רק כשהRCA מגיע ל4XS מה שגורם לזה שאני עושה לשלושתם ביחד את אותו הטיים קורקשיין אבל זה עובד נהדר סה"כ.

צד שמאל אצלי מורחק ב80 ס"מ

צד ימין מורחק ב30 ס"מ

זה אינדיבידואלי לגבי כל התקנה וכל רכב כי סה"כ אם הרכיבים אצלי היו מותקנים לכוון השמשה היחסים האלה היו משתנים - דוגמא אחת.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...