Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבאית ישראלית ב eBay

נמרוד רחמימוב
שימו לב! השרשור הזה בן 5979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדי פעם אני קופץ לביקור במגרש של האחים בירגר בנס-ציונה. חוץ מלוחיות הרישוי שאוספים לי, וכוס הקפה בפרלמנט המקומי, תמיד אפשר לראות שם דברים מענינים שיצאו ממכרזים שונים ומשונים.

בשבוע שעבר היו שם שתי כבאיות. אוטו-מכבי-אש זה דבר שאף ילד מגודל לא יכול להשאר אדיש אליו, אז הלכתי לראות מקרוב. המשאית המעניינת מהשתיים היא משאית מנוף מתוצרת מגירוס-דויטש משנת 1975, שעשתה עד עכשיו 19,000 ק"מ ומשהו. המשאית לא Mint , אבל היא במצב הכי קרוב לזה שאפשר למצוא בארץ - ממש מסע בזמן.

מאחר והם לא חושבים שימצא ליפהפיה קונה בארץ, ביקשו ממני לפרסם אותה ב eBay, והרי התוצאה. אני לא ממש חובב משאיות, אבל הכבאית הזו עוררה את סקרנותי מספיק כדי לקרוא קצת על החברה. מסתבר שעד היום מיוצרים מנועי הדיזל מקוררי האויר שלה למטרות שונות, ובמדינות רבות קיימים ציים של מגירוסים שעובדים עד היום, ויש להן קהל מעריצים פעיל, סדנאות שיפוץ, תמיכה טכנית ועוד. מעניין אם זה יספיק כדי לשכנע מישהו לרכוש אחת מישראל.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני חושב שגנאדי עדיין ישן

בגלל זה זה עדיין לא נמכר.:lol:

דרך אגב,

האם יש מחיר מינימלי למכירה?

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גנאדי לא ישן...:wink: גנאדי דווקא מאד מתעניין במגירוסים- כבאיות הישנות. אבל: האוטו הספציפי הזה לא מעניין אותי עד כדי כך- הוא חדש מדי בשבילי. אותי מעניין הרבה יותר הדגם של שנות ה-60 של המגירוס. הבעיה, שמי, שכבר רכש אותם ממכרזים של המדינה- כנראה חושב, שיושב על הזהב טהור- לפי המחירים, שראיתי, שמבקשים! עם כל הכבוד והאהבה שלי למשאיות הישנות- אינני חושב, שזה הגיוני לבקש עבורה 30-40K! ועוד פחות הגיוני, שאני אקנה אותה במחיר הזה! ולצערי, ליקנות משהו ישירות מהמכרז- אין טעם אפילו לנסות, הכל מכור שם מזמן, למי שמקורב... אז בינתיים החלום על המגירוס עם ה"אף"- נשאר רק החלום...:?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יהיה חבל לראות אותה מיוצאת, אבל מי יכול להרשות לעצמו לקנות את כל רכבי הכיבוי? עדיף שאספן ישים עליה את היד ולא ברזלן! מצד שני זה יהיה נחמד לראות אותה בחו"ל עם הכיתובים המקוריים...

נמרוד, למה 5 ספרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש מחיר מינימלי למכירה?

כן....אבל אסור לי לגלות :wink:.

לעומת זאת אם תתקשר לבירגר ותתענין - אני בטוח שיגלו לך.

הבעיה, שמי, שכבר רכש אותם ממכרזים של המדינה- כנראה חושב, שיושב על הזהב טהור- לפי המחירים, שראיתי, שמבקשים! עם כל הכבוד והאהבה שלי למשאיות הישנות- אינני חושב, שזה הגיוני לבקש עבורה 30-40K! ועוד פחות הגיוני, שאני אקנה אותה במחיר הזה!

באמת שאין לי מושג מה "ערך השוק" של משאית כזו, והאם היא שווה יותר כרכב עובד או כמשאית לאספנות או ,רחמנא לצלן, ברזל למיחזור. בכל מקרה, לא רק בארץ מבקשים מחירים כאלה:

http://en.bau-portal.com/verkauf/_170_90014640.php

וראיתי גם כבאיות-סולם אמריקאיות שדורשים עבורן אפילו יותר. מאחר והמשאית מוצעת כרגע למכירה בכיכר השוק של הכפר הגלובלי, תהיה לנו תשובה בעוד תשעה ימים.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שחלק גדול מכבאיות אני ראיתי במיגרש הברזלים ברמלה (או לוד, מה שזה לא יהיה)- והן בטח לא נימכרו לשם ב-30 אלף כ"א! חבל- ב-5, שזה בטח מה ששילמו הברזלנים, אם לא פחות- אני הייתי לוקח אחת בשביל לנסוע!

אגב, לגבי הסולם- יש, או לפחות היה אחד ממש יפה בחולון, בשימוש של הבחור הגוזם עצים- הדגם עם ה"אף", שאני אוהב. עוד אחד יש לאיזו חב' הפרסום- אבל הוא לא נוסע... מדי פעם צצות כבאיות למכירה, אבל שוב- כאמור, במחירים לא ריאליים לחלוטין! ב-5-6 אני בכיף הייתי לוקח מזמן!

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה 5 ספרות?

אהה! זאת באמת שאלה טובה, שלא הצלחתי למצוא לה תשובה מוסמכת. ההסבר היחיד שיש לי כרגע הוא שב 1978 כשעלתה על הכביש, קיבלה סדרת רישוי ישנה של רכבי עבודה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן....אבל אסור לי לגלות :wink:.

לעומת זאת אם תתקשר לבירגר ותתענין - אני בטוח שיגלו לך.

באמת שאין לי מושג מה "ערך השוק" של משאית כזו, והאם היא שווה יותר כרכב עובד או כמשאית לאספנות או ,רחמנא לצלן, ברזל למיחזור. בכל מקרה, לא רק בארץ מבקשים מחירים כאלה:

http://en.bau-portal.com/verkauf/_170_90014640.php

וראיתי גם כבאיות-סולם אמריקאיות שדורשים עבורן אפילו יותר. מאחר והמשאית מוצעת כרגע למכירה בכיכר השוק של הכפר הגלובלי, תהיה לנו תשובה בעוד תשעה ימים.

נמרוד

ברור, שאם לקחת המחירים בחול, ולחשב יבוא לארץ- ייצא מחיר מטורף לחלוטין! אבל העניין, שאף אחד לא יעשה את זה- ייבא משאית מחו"ל, אז זה לא רלוונטי בכלל! ואם מסתכלים על המחיר "היחסי" במדינת המכירה- אז לא כזה בשמיים. ובנוסף- אסור גם לשכוח, ששם יש "קצת" יותר אפשרויות, מה לעשות עם זה- כלומר, יש שם גם "קצת" יותר אספנים, וגם יותר תנאים לתחזוקה כ"רכב עבודה"! בארץ יש אולי 4-5 אספני משאיות, ועוד כמה, במיקרה הטוב, כאלה שרוצים/יכולים לעבוד עם משאית ישנה. וגם הם לא מוכנים לשלם. לי עבור הביבר שלי לא מזמן הציעו 5 אלף (שזה לדעתי פחות מעלות שלו בברזל), ועוד "הקונה" נעלב, כשעניתי לו ככה! אני בכל מיקרה לא מתכוון למכור, אז זה ממש לא מזיז לי, אבל בכ"ז... וכבאית (לא סולם- "רגילה") להערכתי שוקלת כשליש מהביבר שלי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהה! זאת באמת שאלה טובה, שלא הצלחתי למצוא לה תשובה מוסמכת. ההסבר היחיד שיש לי כרגע הוא שב 1978 כשעלתה על הכביש, קיבלה סדרת רישוי ישנה של רכבי עבודה.

נמרוד

אותו דבר ראיתי על המאק- גרר, ששנת הייצור שלו איפשהו בשנות ה-70- מספר 5 ספרות. ממה, שאמרו לי- לגררים פעם העבירו מספרים "בירושה". אולי זה היה ככה גם לכבאיות?:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי שתפרסם איך לצלצל אליהם דרך חיוג בינלאומי:

972505737821 +

Ford Taunus GXL 2300 v6 ידנית 1972 - [][ ]O=o=O[ ][]

Ford Fiesta CL 1988

CJ8s 1987 O|||||||O

Ford Focus Estate 2.0 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במגרש חניה של עירית ת"א ליד תחנת רכבת "הגנה" ישנה כבאית סולם ישנה, מגירוס" עם אף. ולמיטב ידיעתי בכמה התנחלויות בשטחים עוד יש כבאיות כאלה.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מיגרש של עיריה, זה מיגרש של איזו חברת פרסום לדעתי, אם זה מה שאני חושב שזה! אתה מדבר על המיגרש ליד איילון, שרואים את האוטו כשעוברים שם? -כי אם כן- האוטו שייך לחברת פרסום בוודאות, יש עליו אפילו לוגו שלהם. האוטו הגיע משרותי כיבוי ירושליים, לפי מה שנשאר כתוב שם... חבל רק, שהם לא דואגים בכלל למצבו, שמתדרדר...:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני גר בישוב שערי תקווה "התנחלות" ומשמש כבאי אזורי עם מגירוס דוויטש מודל 70

מנוע קירור אוויר ישן אבל חזק ביותר.בשומרון יש עוד כ 5 מגירוסים פעילים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי המשאית החולונית של הגוזם עדיין בחולון עומדת לה, אני יודע מיקום עדכני ורואה אותה מידי יום ביומו.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזכותו יאמר- הוא שומר עליה במצב "מקורי", אפילו משאבת מים מקדימה נשארה! לפחות, ככה היה לפני כמה חודשים, שראיתי אותה לאחרונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...