Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהליך שיפוץ ה - MGA

koral7
שימו לב! השרשור הזה בן 5860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כרגע ה MGA נמצאת בחניית הרכב של אישתי עד שהבית של ה MGA יהיה מוכן. (סככה קיימת של כ 100 מ"ר שאני סוגר עם בלוקים)

התכנית היתה להתחיל בשיפוץ (פירוק) רק בעוד כ 10 ימים, אבל לא יכלתי להתאפק והיום ב 7.00 בבוקר הרמתי את מכסה המנוע והתחלתי לפתוח ברגים, איזה כייף!

הרבה זמן איכות עם ה MGA לא היה לי כי ב 10.00 היתי חייב ללכת להתחייבות אחרת.

אז מה הספקתי: מכסה שסתומים, כבל גז, כבל צ'וק, צינורות שונים של מע' החימום, צינורות מהמנוע לרדיאטור, קרבורטורים יחד עם סעפת היניקה וצינורית נכושת שיוצאת מהקרבורטור האחורי ומתחברת לדיסטרובוטור.

יש למישהו מושג מה הצינורית הזאת ? מסומנת במסגרת כחולה בתמונה השניה.

אחרי שפרקתי את מכסה השסתומים רציתי לבדוק אם גל הארכובה מסתובב, שילבתי להילוך שלישי ודחפתי מעט את ה MGA, כל בלוק המנוע זז עם המומנט של הדחיפה אבל השסתומים לא זזו.

לי נראה שהמנוע תפוס.

כאשר פרקתי את סעפת היניקה, בפתחים לכיוון המנוע היתה מין אבקה לבנה? ולא מהאבקות ששוות הרבה כסף.(רואים בתמונה בפתח הימני).

מצורפות תמונות מהתהליך ויבואו עוד הרבה בהמשך.

צרפתי גם תמונות של מצב הריקבון בכנפיים הקידמיות ובאחורית ימנית.

IMG_0670.jpg

IMG_0679.jpg

IMG_0691.jpg

IMG_0692.jpg

IMG_0694.jpg

IMG_0672.jpg

:roflmao: הבודי בעבודת פחחות והשילדה כבר במערומיה 1958 MGA Roadster :roflmao:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אשמח אם תהפוך את זה ליומן מצולם, בו תשרשר שלב אחרי שלב. זה כייף לראות את ההתקדמות כל פעם, וגם לקרוא את הסיפור הנלווה.

בהצלחה! (ונראה שיהיה צורך בהרבה ממנה).

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי לבדוק אם המנוע לא תפוס מפתח רינג על הפולי ולנסות לסובב,עדיף מלשלב הילוך ולדחוף.

צינורית נחושת כנראה ווקום.

חלודה חלודה אם יש באפשרותך הזמן חלקי פח חדשים ,אם לא אז פשוט חייב לחתוך ולהשלים ,בשום פנים ואופן לא ממיר חלודה ומילוי.

בברכה אבי.

אסקורט MK1 בתהליך שיפוץ כאן

כל מידע על חלק למכירה\נטוש לאסקורט יתקבל בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור, צינורית הנחושת אכן מעבירה וואקום לדיסטריבוטור לצורך קידום הצתה אוטומטי. אני לא יודע אם זה דבר שהיה קיים בMGA, אבל זה נראה מאוד הגיוני.

כפי שכבר אמרתי לך, עם כל הסקרנות והרצון, לא הייתי מסובב את המנוע לפני אוברהאול, חבל ליצור חריטות מיותרות בצילינדרים, או לשבור קראנק, רחמנא ליצלן. עם כמות הזמן שהרכב שלך עמד, ובהנחה שלא רוקנו ממנו את השמן, אני גם די בטוח שכולו מלא בוצה. תוריד אגן שמן ותעיף מבט בפנים בשביל להבין מה המצב. גם בהנחה שהרכב עמד רק שנים בודדות, הייתי מתחיל בריקון השמן ומילוי חדש. אחר כך יש לפתוח את הפלאגים, ולרסס טוב טוב WD40 פנימה, שיעמוד יום יומיים (אפשר להוסיף עוד תוך כדי) וישחרר פויילעשטיקים למיניהם. אחרי זה אפשר להתחיל לסובב לאט לאט דרך גל הארכובה.

בכל מקרה, ההמלצה הראשונית היא לשלוח את המנוע ישר לשיפוץ, חבל על הנזקים שיכולים להיגרם בהינתן העובדה שאין לך מידע על מצבו של המנוע.

בנוגע לאבקה, נראה כמו תוצר קורוסיבי של אלומיניום. הסעפת עשויה מאלומיניום?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צינורית הנחושת אכן צינורית וואקום וסעפת היניקה עשויה מסגסוגת אלומיניום.

התחלתי בפירוק האביזרים מהמנוע בשביל להגיע לברגים של תושבת המנוע ושל ההאוזינג, המטרה להוציא את המנוע

ולאחר מכן את תיבת הגיר ולשלוח אותם לשיפוץ כללי.

לגבי החלודה, מצאתי בארה"ב חנות שמוכרת חלקי פח מקוריים לכנפיים שמתאימים בדיוק למקומות שרקובים ב MGA.

כנראה שהאזור הזה של הכנפיים זה נקודת חולשה ברכבי ה MGA.

ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האבקה הנראית בתצלום, נראית כמו אבנית שמקורה כנראה ממעברי מים לחימום הסעפת בחורף.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האבקה הנראית בתצלום, נראית כמו אבנית שמקורה כנראה ממעברי מים לחימום הסעפת בחורף.

בברכה

צביקה

לא נראה שיש מעברי מים בסעפת.

ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מלחות סביבתית. לא מהווה בעיה, ואם תרצה להגדיל ראש בצורה קיצונית, אתה יכול לעשות ציפוי אנודייז לסעפת.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

האמן לי הקשב לליעד לגבי נסיון לסובב את המנוע הוא יודע למה!

לדעתי יש לפרק את המנוע מבלי לסובב אותו על מנת להקטין נזק עתדי.

סימני האבנית שנראים לדעתי חדרו מים לחלל השריפה ועמדו שם הרבה הרבה זמן וגרם לאבנית הזו.

אני אצרף מיספר תמונות של מנועים לפני ואחרי שיפוץ שתבין מה מחכה לך בתוך המנוע . כמו כן תמונה של שיפוץ הגיר של ליעד.

בברכה בני ל.

CIMG0251.JPG

CIMG0426.JPG

CIMG0723.JPG

CIMG0755.JPG

CIMG0756.JPG

CIMG0762.JPG

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד המנועים כאן הוא שלי. ראה הוזהרת, בני אולי יודע לצבוע מנועים טוב, אבל הוא רמאי, ובפנים כל המנוע מלא בסוכריות טופי במקום שהוא יתקן אותו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד המנועים כאן הוא שלי. ראה הוזהרת, בני אולי יודע לצבוע מנועים טוב, אבל הוא רמאי, ובפנים כל המנוע מלא בסוכריות טופי במקום שהוא יתקן אותו.

שלום

זה המנוע של הלוכוס והוא מלא בבמבה ופלפל חריף לא סוכריות.

attachment.php?attachmentid=100180&stc=1&thumb=1&d=1194732962

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה החרטא הזה? -הבן אדם רק צבע את המנוע, ועכשיו מוכר אותו כ"חדש"! תזהרו!

סתאאאאאאאאאאאםםםם!!!!:lol::lol::wink: נו, מה עם הלוטוס?

לגבי המנוע של ה-MG- לפי מה שאתה מתאר- זה באמת נשמע, כאילו הוא מלא בחלודה בפנים. פרקתי אחד כזה- בוא נגיד, שלסובב אותו היה "קצת" בעייתי...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5860 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...