Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת שמן מנוע, שמן גיר, פלאגים + תוסף דלק - ניסאן אלמרה 97

koganam
שימו לב! השרשור הזה בן 5984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה.

לא מזמן עשיתי לבד טיפול 10K לאלמרה 97 שלי. הרכב עבר 150000. בטסט לפני הקניה (לפני כחודשיים) המחשב של "קומיוטסט" אמר שנשארו לי 80% מהמנוע.

שמתי שמן מנוע של Liqui Moly 1040, פלאגים של NGK, פילטר שמן, פילטר אוויר ופילטר דלק. כמו כן, הוספתי תוסף דלק וקיבלתי מתנה תוסף לשמן מנוע.

האוטו נוסע עכשיו כמו בובה.

כמה חברים שלי אמרו לי שאני דפוק ששמתי בכלל תוסף לשמן, כי זה "הורס את המנוע, מגביר שחיקה ומעלה את צריכת הדלק" - לדבריהם...

כמה שאלות:

1) במצב והקילומטראז' הנוכחיים שח הרכב, איזה שמן (סינטטי או חצי) ושל איזו חברה כדאי לי לשים?

2) האם יש חשיבות גדולה לחברה של הפלאגים?

3) האם אכן תוסף לשמן (הוא היה ממש צמיג, יותר מדבש) הורס ולא נחוץ?

4) עוד עצות כלליות לטיפולים שאעשה בעתיד.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3) האם אכן תוסף לשמן (הוא היה ממש צמיג, יותר מדבש) הורס ולא נחוץ?

כן, זה ממש הורס את המנוע.

במקום שהשמן יזרום כמו שצריך במעברי השמן, כשאתה מוסיף

את התוסף, אתה הופך את השמן לסמיך.

זה גם גורם להווצרות של בוצה במנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה ממש הורס את המנוע.

במקום שהשמן יזרום כמו שצריך במעברי השמן, כשאתה מוסיף

את התוסף, אתה הופך את השמן לסמיך.

זה גם גורם להווצרות של בוצה במנוע

הממ...

הבנתי...

ואם אני אנקז איזה ליטר שמן מהמנוע, ואז אוסיף שמן חדש (נשאר לי עוד יותר מליטר) - זה ישפר (לפחות בקצת) את המצב?

אני מבין שאם עשיתי שטות, זה אולי כבר מאוחר, אבל לפחות שהנזק לא יהיה גדול מדי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמני מנוע כוללים תוספות כדי שיהיה להם תכונות מסוימות.

יש תוספות לעלית מקדם צמיגות, לדילול משקעים, להורדת נקודת הקפאה, למניעת הקצפה ועוד.

תוספות האלה מאוזנים מבכינת כימית (כי בהרבה מיקרים יש יתנקשויות כימיות בינם)

לכן לא מומלץ להוסיף תוספות אחרות ששוברים את המאזן כימי.

ביגלל אותה הסיבה מומלץ לא להרבב (להוסיף) שמנים מי פירמות שונות.

כדאי שתישפוך את כל השמן ותמלא חדש.

התוספות האלה כמו דבש מעלים מעוד צמיגות השמן ומיועדים לנסות לאריך קצת את החיים במנועים בסוף חייכם. (כאשר מתחילים לשרוף הרבה שמן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמני מנוע כוללים תוספות כדי שיהיה להם תכונות מסוימות.

יש תוספות לעלית מקדם צמיגות, לדילול משקעים, להורדת נקודת הקפאה, למניעת הקצפה ועוד.

תוספות האלה מאוזנים מבכינת כימית (כי בהרבה מיקרים יש יתנקשויות כימיות בינם)

לכן לא מומלץ להוסיף תוספות אחרות ששוברים את המאזן כימי.

ביגלל אותה הסיבה מומלץ לא להרבב (להוסיף) שמנים מי פירמות שונות.

כדאי שתישפוך את כל השמן ותמלא חדש.

התוספות האלה כמו דבש מעלים מעוד צמיגות השמן ומיועדים לנסות לאריך קצת את החיים במנועים בסוף חייכם. (כאשר מתחילים לשרוף הרבה שמן)

תודה רבה על התגובה, ובכלל על כל התגובות.

את האמת, אני כבר שפחתי איזה ליטר שמן והוספתי את החסר (שמן חדש, בלי תוסף, מאותה החברה ששמתי בהתחלה).

אני לא אשפוך את כל השמן כי זה נראה מיותר (הרי התוסף הוא מקסימום חצי ליטר, ואחרי שהורדתי יותר מליטר מהשמן שהיה במנוע - לא נשאר הרבה מהתוסף). בנוסף, עכשיו, כשאני נוגע בשמן באצבעות - אני מרגיש שהוא הרבה פחות צמיג ויותר דומה בהרגשה למה שאמור להיות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה כבר משתמש בשמן של LM שים תוסף MoS2 של LM, למרות שיש שמנים שלהם שבאים עם התוסף כבר.

ל LM יש כמה דגמים של 10/40 - צהוב, כתום (של דיזל, מקווה שלא שמת את זה..), מן סגול כזה (סליחה אני עיוור צבעים ייתכן ואני טועה) הוא מסדרת ההי-טק ויש את האפור - הוא בא למשל כבר עם התוסף בפנים

לא כל תוסף הוא נוראי, לא כל שילוב הוא גרוע - אבל בהחלט רצוי שתשאר עם אותה חברה של השמן גם לתוסף, כי שם באמת לא אמורות להיות התנגשויות כימיות בין החומרים.

LM ממליצים על הסגול שלהם לרכבים שעברו 60 אלף.

ככלל - סינטטי עדיף על חצי סינטטי, אני אישתי ממלא בפוקוס 2005 שלי LM סינטטי מלא 5/40 עם תוסף MoS2 כל 5000 ק"מ. נכון שאין "צורך" אמיתי לעשות כל 5000 ק"מ טיפול ואפילו לא כל 10 - אבל ככל שתרבה בתדירות ההחלפה כן ייטב לרכב - הכל עניין של הקשעה כספית.. שלא תגמור שנה ב-5000 ש"ח על שמן ומסנני שמן, כבר יכולת להחליף למנוע חדש אז..

אם תרצה להרחיב וללמוד עוד קצת על שמן רכב, כנס לאתר הזה, אמנם באנגלית - אבל עם הרבה מאוד חומר.

פה מדברים על שמנים - מה ההבדל בין מינרלי לסינטטי ומה שביניהם ופה מדברים על תוספים ובעיקר על הרמאים ואלה שכדאי להמנע מהם.

בהצלחה

טכנולוגיה מתקדמת

http://www.mfkeyboards.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה, ובכלל על כל התגובות.

את האמת, אני כבר שפחתי איזה ליטר שמן והוספתי את החסר (שמן חדש, בלי תוסף, מאותה החברה ששמתי בהתחלה).

אני לא אשפוך את כל השמן כי זה נראה מיותר (הרי התוסף הוא מקסימום חצי ליטר, ואחרי שהורדתי יותר מליטר מהשמן שהיה במנוע - לא נשאר הרבה מהתוסף). בנוסף, עכשיו, כשאני נוגע בשמן באצבעות - אני מרגיש שהוא הרבה פחות צמיג ויותר דומה בהרגשה למה שאמור להיות...

אה...

העניין עם תוספים, כמו שכבר אמרת, שהם סמיכים ונועדו למנוע חיכוכים בחלקי המנוע הנעים - מרבית התוסף יישב לך בתוך המנוע על החלקים.. ולא ירד למטה לאגן השמן.

אז אם החלפת ליטר שמן - אני לא מעריך שיצאה כמות גדולה מהתוסף - במיוחד והוא עוד טרי ולא איבד מתכונותיו.

טכנולוגיה מתקדמת

http://www.mfkeyboards.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5984 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...