Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אני כאן, ויש איתי מישהי מיוחדת... (הודעה ארוכה במיוחד)

בטאמן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רועד, פשוט רועד!

יש לי יש לי יש לי יש לי יש לי!!!

מצאתי אותה!

והיא שלי, כולה!

כסף עבר, בעלות הוחלפה, ונסעתי.

נ-ס-ע-ת-י!!!

אה, איזו מכונית?

אתם מוכנים לזה?

טוב...

אהם...

סיטרואן ZX 16V ! ! !

מודל 94, לבנה, 139500 ק"מ בדיוק על השעון (אני השלמתי 20 וקצת מתוכם), לא משופרת, מקורית לחלוטין, כולל אגזוז, כולל פילטר אוויר, הכל מקורי!

הכל עובד! כל לוח השעונים (מד המים קצת קופץ בסל"ד גבוה, ניחא), המראה החשמלית הימנית (שמאלית ידנית), המזגן (שעובד כמו ביפנית), חלונות החשמל, האזעקה (המקורית), האימובילייזר (המקורי של פז'ו-סיטרואן), הכל חוץ מפנס ערפל ימני.

מבפנים היא כמו חדשה (חוץ מהחור שנשאר כשהמוכר לקח את הרדיו דיסק שלו), מבחוץ היא נראית טוב מאוד, אפילו מצוין בשביל מכונית בת 8.

הבדיקה מצאה שלדה נקייה ומנוע במצב טוב מאוד.

היא מטופלת עם קבלות כבר שלושה בעלים (אה, כן, אני יד רביעית), יש את ספר הרכב המקורי, יש לי את שתי הבדיקות הקודמות שעשו לה במכון, יש הכל!

אני מאוהב!!!

והשם?

סוזנה. למה? כי כל הדרך הביתה שרתי "Suzana... Suzana... Suzana, I'm crazy loving you..."

מאוהב, אמרתי?

אה, כן, דבר אחד לא מקורי - ההגה. הוחלף בהגה עור/זמש של ספארקו, מיוחד ל-16V, עם מתאם שהביאו במיוחד כי לא היה בארץ.

הגיר חדש, הקלאץ' חדש, רצועת טיימינג לפני 2000 ק"מ, כנ"ל משאבת מים, טיפול 10,000 לפני שבועיים.

החליפו לה כבר את כל מערכת הפליטה (לפני כשנה וחצי) כולל הממיר הקטליטי!

לא ישנתי כל הלילה. החזרתי חבר שלי במיוחד הביתה מבילוי כי רציתי ללכת לישון מוקדם. הלכתי לישון באחת, בארבע עוד הסתכלתי על השעון. הרצתי תסריטים. מה אם היא תתגלה כדפוקה? מה אם הבולמים גמורים, הרי הוא אמר שהוא לא מוכן להתגמש במחיר? יש לי בכלל כסף להיכנס להרפתקה הזו? הרי רוני, עם מכונית אחות, אכל כל כך הרבה מוסך?

כשהשעון צלצל 04:00 עברה לי המחשבה המסכמת בראש: "תגיד, אתה דפוק? אתה זוכר על איזו מכונית מדברים כאן? זד איקס שישה-עשר שסתומים. אולי האחרונה המקורית בארץ בלי שיפורים ו/או פגיעת שלדה. אתה חושב על כסף? אתה חושב בכלל? אתה צריך טיפול?! תן לו את הכסף מחר, כמה שהוא מבקש, ולך תריב עם עצמך על כסף, תמצא עבודה טובה יותר, תקרע את התחת. קיבינימט, זד איקס שישה-עשר שסתומים."

נרדמתי עם המחשבה הזו.

התעוררתי קצת יותר משעתיים אח"כ.

ב-06:55 כבר הייתי במכון. הוא הגיע דקה אחרי. היה סגור. רק החנייה היתה פתוחה. חיכינו. אמרו לנו פותחים ב-07:30. מחכים. ב-07:26 הלכנו להרשם. המסלול עצמו עוד היה סגור. כשחזרנו היתה מיצובישי על המסלול שהספיק להיפתח וזקן שלא הראה נכונות מיוחדת לזוז. שיחקנו אותה גוד קופ באד קופ (אני הייתי על קוצים והוא היה בבעסה שהוא מוכר את אהבת נפשו, אז זה התאים), ובסוף הוא זז.

שעתיים התאמנתי לאליפות העולם בקבלת אולקוס ובכסיסת ציפורניים. אני חושב שלגמר הגעתי יחד עם מתעמל רומני אחד, מקסימוב משהו...

ישבתי בצד כשהסל"ד הרקיע שחקים במכונות הבדיקה, כשניסו להתניע בבדיקת מתח, בבדיקות הקומפרסיה, כשהאוטו היה על הליפט. כל הזמן הזה הבוחנים לא אומרים מילה.

נו, זונות, תזרקו משהו, עצם! "יופי של אוטו", "חרא קנייה", "פגיעת שלדה קטלנית", "מנוע גמור" - משהו שיביא אותי להחלטה, כבר לא משנה מה!

08:08. הבוחן לוקח את המכונית לסיבוב. לקח ת'זמן. חזר אחרי רבע שעה עם עיתון וחיוך מאוזן לאוזן. וואלה, זה סימן?

"תחנה ת'אוטו, בואו איתי".

הבעלים-לשעבר (אני הנוכחי! וויפי! ייייייי!!!!) החנה את המכונית, חיכיתי לו וניגשנו לחדר הממוזג.

שם היו עוד חמש דקות בהן הקליד הבוחן את תוצאות הבדיקה.

אמא שלו דיירת תל ברוך על-בטוח, 5 דקות הוא יושב שלושים סנטימטר ממני ולא אומר מילה.

בסוף הוא פתח את הפה ובמשפטים קצרים אמר:

"המנוע בסדר גמור, אין נזילות, אין בעיות לחצים, בסדר גמור".

"מעט קורוזיה במערכת הקירור, לטפל"

"צמיג אחורי ימני (יש לה רביעיית פירלי P6000) שחוק, להחליף. כיוון פרונט"

"תושבות גיר לטפל, למרות שבנסיעה החלפות ההילוכים שלה בסדר גמור"

"שלדה נקייה, היתה לה מכה קלה בצד שמאל, מעיכה קטנטנה, בסדר גמור"

"מבפנים נראית בסדר גמור"

אני כבר הבנתי את הפרינציפ, ושאלתי אותו: "אתה יודע מה עשית לי עכשיו?" הוא שאל "מה כבר עשיתי לך" בפרצוף מופתע. "קנית לי זד איקס 16 שסתומים. תודה," עניתי.

אח"כ היתה התרוצצות בין הבנקים (כן יכול להוציא כסף, לא יכול להוציא, יש אסמכתא, אין אסמכתא, הכסף עבר, לא עבר). לבסוף קיבלתי פקס לסניף בנק ברעננה (הסניף שלי בנהריה, בגלל זה חצי מהבלאגן) שאישר את העברת הכספים. העברנו בעלות בתאריך 07/08/2002 בשעה 10:33. זו השעה שהפכתי למאושר באדם.

נתתי לבעלים-לשעבר (אני הבעלים שלה עכשיו, אני!!!) לקחת אותנו למקום עבודתו. אני יודע שאני הייתי רוצה נהיגה אחרונה. מגיע לו.

לפתע, בדרך פתח תקווה 50, ברציף אוטובוס, הוא עצר. ירד מהמכונית. "בר, שיהיה לך בהצלחה. סע בזהירות, שמור על הרכב ויותר חשוב - שמור על עצמך."

נפרדנו. עוד נדבר היום, כדי לבטל את הביטוח שלו (אחרי שאני אעשה את שלי, עד אז היא חונה) וכי אני לא מוצא את המפתח השני, אני חושב שהוא שכח לתת לי אותו. בסוף השבוע גם נתראה כי הוא יבוא לתת לי את ההגה המקורי. מי צריך בכלל, אבל טוב שיהיה.

אז מה עכשיו? טסט בקרוב (אני אעשה שבוע הבא, למרות שיש עוד קצת זמן - נעביר מאחורינו), כיוון פרונט עוד לפני כן, מערכת (מישהו מוכר רדיודיסק ורמקולים אחוריים, אולי?) ואח"כ חיים מאושרים רוויים בנהיגה ומועשרים ע"י קורסי נהיגה מתקדמת. ב-ZX 16V שלי. ש-ל-י!!!

אני מראש מצטער על ההודעה הארוכה, אבל הרוב פה מכירים אותי ימים אחורה, ויודעים שאני מחפש מכונית כבר ה-ר-ב-ה זמן. אז זהו, מצאתי אותה. אהבה. היא כולה שלי, וקוראים לה סוזנה.

ולא, אני לא מוכר.

בטאמן 16V

(-;

סוזנה... סוזנה... סוזנה, איים קרייזי לאבינג יו...!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת קנית אוטו?

אתה בטוח שזה לא חלום ותרשום כמו דין שרשם ב YNET על ה STI....? (חסר לך אם כן!)

בכל מקרה! המון מזל טוב! סוף סוף לא יהיה לי אתך את הדיונים על ה 325 מ 89.. וכו'! :wink:

תהנה מה 16V!

אני דורש התייצבות ביום שישי במועדון ה 5!

שוב - המון מזל טוב! :smilecol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך כל כמה דקות ומסתכל מהמרפסת.

אני זוכר במעורפל שנהגתי במשהו מהיר ומיוחד בדרך הביתה.

כשאני מסתכל למטה אני רואה ספוילר כזה. לך תדע מה זה, כל ערס שם ספוילר. אולי זה אונדה.

אבל אני חושב שכן, זה לא חלום, זה לא בצחוק, והיא שם, סוזנה, מחכה לביטוח ולפנייה שלי (שתהפוך להיות שלה) מאחורי בית הקברות...

ביום שישי אני לא אמור להיות בצבא, אז ההתייצבות כמעט בטוחה.

בטאמן 16V

(-;

סוזנה שלי, ההיית - או חלמתי חלום?

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 280 אלף ק"מ (אבל מנוע חדש) נראית לך רלוונטית.

היא לא נראתה לי רלוונטית במיוחד בזמנו. עכשיו אני מבין למה.

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי שגם האגזוז וגם מסנן האוויר מקוריים.

(כבר כתבתי את זה כבר, אבל אין לי בעיה להכביר מילים, הביטוח שלה עוד לא בתוקף ואני לא יוצא לנהוג בינתיים) הוחלפה לה לפני שנהמערכת פליטה שלמה למערכת חדשה מקורית כולל ממיר קטליטי חדש.

בטאמן 16V

(-;

זה מקורי, אחי!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב :D:bday: כבעלים לשעבר של וולקן, אני יכול להגיד לך שכל שקל שהשקעת היה שווה , אבל , אל תזניח שום דבר ! (או תוריד רגל מהגז בסיבוב...או שבעצם תוריד רגל מהגז .......................... :multi: )

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש !!!!

אני בטוח שתהנה ממנה :-)

סע בזהירות !

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי עכשיו תפסיק לפנטז על האלפא האדומה בבסיס שלך...

(אם עדיין לא הבנת - היא שלי :D:):wink: )

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...