Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היגוי נגדי ברכיבה על אופנוע

אורון ג
שימו לב! השרשור הזה בן 7492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרבה פעמים יוצא לי לקרוא בכתבות על כך שרוכבי אופנועים פונים עם היגוי נגדי.

לא ממש מסתדר לי מבחינת היגיון איך זה מתבצע.

מישהו יכול להסביר את זה או לתת דוגמא מעשית, שיסתדר לי מבחינה הגיונית איך דבר כזה מתבצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שקראתי על זה מאמר..

שניה אני מחפש לך בפורום

עכשיו נזכרתי

זה היה ב Ynet

רכב

רכיבה נכונה 2 או משהו בסגנון

היה הסבר מפורט לאללה

בהצלחה

החיים הם כמו מנה פלאפל, איך שלא תשים הטחינה - תמיד ינזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היגוי הפוך באופנועים היא טכניקה שנועדה לשפר את הכניסה לפניה.

בתחילת הפניה מטה רוכב את המשקל לתוך הפניה אך מסובב את הכידון החוצה ואז מיד פנימה.

אם תשים לב למבנה הצמיג של אופנוע, הצמיג עגול לחלוטיןץ

הפניית הכידון לכיוון ההפוך גורמת לכך שצידו של הצמיג הוא זה שנוגע בכביש ולא מרכז הצמיג.

מכיוון שקוטר הצמיג קטן יותר ככל שתתקרב לדפנותיו, נוצר מצב שאיזור בעל קוטר קטן יותר של הצמיג נוגע בכביש בחלק הפנימי יותר של הפניה והחלק ה"ארוך" יותר נוגע בחלק החיצוני, דבר ש"מושך" את האופנוע לתוך הפניה.

נראה לי שההסבר לא יצא כל כך מובן

אם תרצה הבהרות תבקש.

החולמים הגדולים אינם מגשימים את חלומותיהם, הם מתעלים עליהם - אלפרד לורד וייטהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה על כל דו"ג, אפילו אופניים. אם אתה מפעיל לחץ על הידית הרלוונטית של הכידון (ימנית לפניה ימינה וההיפך), תראה שהדו"ג נוטה מייד לצד המבוקש. ההפנייה בזוויות היא מזערית, אך האפקט משמעותי. רוב האנשים מגיעים לטכניקה לא באופן מודע, שכן כך פונה כלי רכב דו-גלגלי. אופנוע כבד לא יכנס להטיה, במיוחד במהיחרות גדולה, רק ע"י העברת משקל גוף של הרוכב, אלא חובה שיהיה אינפוט כלשהו בכידון. היה ניסוי בנושא של קית' קוד. הוא לקח אופנוע וריתך כידון נוסף, שלא היה מחובר לגלגל הקדמי, וביקש מרוכבים לפנות רק ע"י העברת משקל גוף. אלה שהצליחו, עשו פניות ברדיוס של מיכלית נפט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים מגיעים לטכניקה לא באופן מודע, שכן כך פונה כלי רכב דו-גלגלי.

באמת היום תפסתי את עצמי בהשכבה (כמעט כמו רוסי :wink: או שלאאא) עם כידון מסובב לצד הנגדי. עד היום לא התרכזתי ממש במה אני עושה עם הכידון, זה באמת בא טבעי, והיום רק שמתי לב שבאמת פניתי עם היגוי נגדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסברים לא ממש נכונים....

האופנוע נוטה מטבעו להמשיך ישר.

אם אני נותן מעט לחץ על הכידון עם יד ימין, אני גורם להפניה קלה של הכידון לכיוון שמאל.

כשהגלגל פונה מעט שמאלה (ואני מדבר כאן על ממש מעט...) והאופנוע עדיין ממשיך ישר, התוצאה היא שהאופנוע מיד נכנס להטייה ימנית, שמובילה לפנייה ימינה.

גם מי שמעולם לא שמע על היגוי הפוך למעשה עושה את זה, רק בצורה פחות ברורה והחלטית.

ל"היגוי ההפוך" אין שום קשר למצב הכידון בזמן הפניה, ולמבנה הפרופיל של הצמיג אין שום קשר לתופעת ההיגו ההפוך.

מי שרוצה להרגיש איך זה עובד צריך פשוט לרכב על האופנוע במהירות של 30 קמ"ש, להפעיל לחץ על הכידון בצד אחד, והוא מיד ירגיש איך האופנוע נכנס בחדות לתוך הטייה לכיוון ההפוך.

הכניסה להטייה תהיה הרבה יותר מהירה מאשר מה שהכרתם לפני שידעתם מה זה היגוי הפוך.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...