Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונית קטנה ובטוחה, חדשה (08) או משומשת (06)

JLoist
שימו לב! השרשור הזה בן 5979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי 10 שנים עם הדייהטסו שרייד 1.3 שלה, דודה שלי החליטה לעשות צעד לקראת החלפה.

היא מעוניינת ברכב קטן, אוטומאטי, בטוח ומאובזר (הדרישה לבטיחות היא במקום הראשון. האבזור משני בהחלט, ולדעתי כל רכב עם 4 ח"ח וכוונון חשמלי למראות יספק אותה... :-)), כאשר תקציבה גמיש ויכול להגיע גם ל-120,000 ש"ח ויותר (אך כמובן שאין טעם להוציא כ"כ הרבה כסף אם משהו יענה על הדרישות בפחות).

הרכב צריך ליסוע מדי שנה כ-15,000 ק"מ (יום-יום מפ"ת לרמת אביב וחזרה), אך לא צריך להיות חזק במיוחד (ולכן גם מכונית כמו פולו 1.4 אוטומאטית אמורה להספיק)

הדגמים עליהם חשבתי הם פיג'ו 207, אופל קורסה ופולקסווגן פולו. אני מודע לכך שהפולו יותר ישנה ופחות בטוחה מהשתיים הראשונות, אך גם היא מגיעה עם ESP. במאזדה 2 אנחנו כרגע לא מעוניינים (למרות שגם לה יש 6 כ"א ו-ESP).

היא נדלקה על הגולף (משומשת, שנת 2006 נניח, למרות שהיא יכולה גם לקנות חדשה), אבל אני טוען שהיא תהיה לה גדולה מדי (ה-C4 של אחיה והמגאן האצ'בק של אחותה נראות לה ענקיות, אבל הגולף בסדר. נניח).

הצעתי לה לקחת אותה לנסיעת מבחן, כדי לבדוק האם היא באמת מתאימה לה מבחינת גודל, ואז להחליט.

עדכון: קבעתי נסיעת מבחן על ה-207. ניסיתי לקבוע גם לגולף, אבל אמרו שאני חייב להגיע לסוכנות, ורק אז הם מוכנים לתאם נסיעת מבחן.

האם יש למישהו הצעה לרכב (קטן כרגע. קומפקטי זה רק גולף :?) שיעמוד בדרישה של הבטיחות והאבזור?

בכל מקרה, היא מסוג האנשים שמחזיקים רכב למשך שנים רבות (אלא אם חו"ח הוא נגנב או משהו דומה...).

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אל תכניס אותה לצרות לאחר שהיא הייתה 10 שנים עם יפני.בחרת לה רכבים בעייתים/יקרים להחזקה.

המלצה אישית-סוזוקי סווייפט החדשה.יש עליה הרבה חומר.קבל קישור.

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2758,00.html

עדיף רכב חדש יפני עם אחריות יצרן.זה ללכת על ראש שקט.

*** עריכת ההנהלה: הודעה זו זיכתה את הכותב באזהרה. כל סיווג גורף של מכוניות כ"בעייתיות\יקרות לאחזקה" אך ורק על סמך יבשת המוצא שלהן, או סיווג אחרות כ"המלצה אישית", שוב על סמך ארץ המוצא שלהן, לא תתקבל בברכה. כאן מייעצים לאחרים על סמך ידע. לא על סמך הכללות אתניות מטעם רב-סרן שמועתי ***

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכניס אותה לשום צרות. היא מודעת לדגמים הקיימים בשוק, ולאור העובדה שהבטיחות היא השיקול הכי חשוב, היא מתמקדת בדגמים של 6 כ"א ו-ESP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכניס אותה לשום צרות. היא מודעת לדגמים הקיימים בשוק, ולאור העובדה שהבטיחות היא השיקול הכי חשוב, היא מתמקדת בדגמים של 6 כ"א ו-ESP.

אולי רנו מגאן תתאים לה?

היא דיי בטיחותית והיא מרווחת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאימי יש רנו מגאן האצ'בק 2005. בעיני דודה שלי האוטו גדול מדי, ומה גם שהיא לא צריכה אוטו מרווח. היא נוסעת לבד באוטו בד"כ, ומדי פעם עם עוד בנאדם אחד או שניים (אבל לא יותר מזה, וגם זה בתדירות נמוכה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאימי יש רנו מגאן האצ'בק 2005. בעיני דודה שלי האוטו גדול מדי, ומה גם שהיא לא צריכה אוטו מרווח. היא נוסעת לבד באוטו בד"כ, ומדי פעם עם עוד בנאדם אחד או שניים (אבל לא יותר מזה, וגם זה בתדירות נמוכה).

אם היא אוהבת אוטו 5 דלתות אולי סיויק תתאים לה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לזה שהסיויק חורגת בהרבה מאוד מהתקציב, באיזה צורה היא נחשבת אוטו קטן?

כרגע אנחנו בודקים רק מכוניות קטנות (207, פולו וכו'). בקבוצת הקומפקטיות היא נעולה על גולף, ככה שאין טעם להציע מכוניות מסגמנט זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יותר נשמע שהיא בכיוון של סוזוקי סוויפט.

חבל שאתה פוסל אותה ישר.

לא יקרה, אמינה, מאובזרת, קנטנה וחמודה, בול בשבילה.

אגב, גם לה יש 6 כריות אויר רק אין לה ESP.

בגלל ESP החלטת לפסול.חבל .תמורה טובה לכסף בשבילה.

יותר מזה , זה פשוט לסבך אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אני פסלתי את הסוויפט. זו הייתה המכונית הראשונה שהצעתי לה. מאחר ובקרת יציבות הפכה למעין מילת קסם, ברגע שהיא שמעה שהסוויפט מגיעה ללא אבזור זה, היא פסלה אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יותר נשמע שהיא בכיוון של סוזוקי סוויפט.

חבל שאתה פוסל אותה ישר.

לא יקרה, אמינה, מאובזרת, קנטנה וחמודה, בול בשבילה.

אגב, גם לה יש 6 כריות אויר רק אין לה ESP.

בגלל ESP החלטת לפסול.חבל .תמורה טובה לכסף בשבילה.

יותר מזה , זה פשוט לסבך אותה.

+1

לפני כחודשיים, הייתי בדיוק באותו המצב- קניית רכב קטן וחדש לאימי.

לאחר בדיקות לא מעטות ונסיעות מבחן, בחרנו בסוויפט.

התוצאה- אמא מאד מרוצה מרכב קטן וקל לתמרון, זריז, חסכוני יחסית והכי חשוב (לאמא) נראה ממש טוב.

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האישה מסווגת את נושא הבטיחות כחשוב ביותר עבורה.

מערכת ESP נחשבת למערכת בטיחות שאחראית למניעת מספר עצום של תאונות ונפגעים.

כה רבה תרומתה, עד שבאיחוד האירופי מתנהל קמפיין רב תקציב שנועד לשכנע את כל הלקוחות להתעקש על רכישת רכב עם ESP.

ואילו כאן, כל המומחים מטעם עצמם מתייחסים למערכת הזו בביטול. חשוב הרבה יותר לקנות מכונית "אמינה".

לא אני פסלתי את הסוויפט. זו הייתה המכונית הראשונה שהצעתי לה. מאחר ובקרת יציבות הפכה למעין מילת קסם, ברגע שהיא שמעה שהסוויפט מגיעה ללא אבזור זה, היא פסלה אותה.

אשה חכמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די מסכים עם התגובה הראושנה, אחרי שאתה מתרגל ליפנית, אתה מכור אליה:)

אני לא אומר שצריך לפסול את 207 כי היא צרפתית, אבל עדיין צריך לעשות קצת חושבים.

האישה הייתה עם מכונית יפנית 10 שנים, ז"א שתכל'ס, למרות הדרישות שנכתבו פה, האמינות אצלה במקום הראשון (אם למשל היא הייתה מחפשת נוחות, לא הייתה לה את השרייד 10 בשנים).

לאחר שלוש שנים עם יפנית עברתי לגרמניה ואפילו אחרי שנה וחצי, לא התרגלתי למכונית - נכון שיש בזה משהו קצת פסיכולוגי, אבל עם כל הכבוד, עם היפנית הייתי בדיוק פעם אחת בשנה במוסך וזה גם היה מתוך הכרח (טיפול 10).

אני מאוד בעד הרעיון של סוויפט או מאזדה 2, לפי דעתי נסיעת מבחן בטח שווה לה לעשות בהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני אגיד לך שהיה לה גם אוטוביאנקי, אז ישר תציע לנצ'יה אפסילון, כי גם היא איטלקיה?

הסוויפט כרגע לא באה בחשבון, כמו גם שאר יפניות שאינן מגיעות עם ESP ולפחות 4 כ"א. המאזדה 2 היא היחידה שאפשרית מבין היפניות, ועדיין לא ברור כמה דודה שלי מעוניינת בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די מסכים עם התגובה הראושנה, אחרי שאתה מתרגל ליפנית, אתה מכור אליה:)

אני לא אומר שצריך לפסול את 207 כי היא צרפתית, אבל עדיין צריך לעשות קצת חושבים.

האישה הייתה עם מכונית יפנית 10 שנים, ז"א שתכל'ס, למרות הדרישות שנכתבו פה, האמינות אצלה במקום הראשון (אם למשל היא הייתה מחפשת נוחות, לא הייתה לה את השרייד 10 בשנים).

לאחר שלוש שנים עם יפנית עברתי לגרמניה ואפילו אחרי שנה וחצי, לא התרגלתי למכונית - נכון שיש בזה משהו קצת פסיכולוגי, אבל עם כל הכבוד, עם היפנית הייתי בדיוק פעם אחת בשנה במוסך וזה גם היה מתוך הכרח (טיפול 10).

אני מאוד בעד הרעיון של סוויפט או מאזדה 2, לפי דעתי נסיעת מבחן בטח שווה לה לעשות בהן.

אני בהחלט יכול להבין על מה אתה מדבר, במיוחד כאשר חזרת למקורות שהיא מצובישי כריזמה..

אני מניח שנהיגה בכל רכב אירופאי מאותו סיגמנט היה מכניס אותך לשוק ..

להתמכר ליפניות שהכריזמה מייצגת אותם ???

ולפותח השירשור, מאגאן 5 דלתות יכולה להיות אופציה מענינת רכב בהחלט נחמד ויוצא דופן.

דרך אגב, במידה והסיריון מצוידת ב ESP לעניות דעתי במחיר הנוכחי שלה, מדובר על דיל משתלם מאוד.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיריון לא מאובזרת בESP, ככה שהיא יורדת מהפרק. המגאן גדולה לה מדי.

כרגע נראה לי שהמועמדות העיקריות הן 207 ופולו, וככל הנראה היא תלך על חדשה מהחברה.

ה-207 אמנם בטיחותית יותר, אבל היא גם גדולה משמעותית מהפולו. דווקא המידות הקטנות יותר של הפולו יתאימו לה יותר (לאור היכרותי עם סגנון הנהיגה שלה). מצד שני - היא תמיד אומרת שהדייהטסו קטנה לה מדי, והיא הייתה רוצה אוטו גדול יותר (אבל, כאמור, נבהלה מהגודל של ה-C4 והמגאן). יכול להיות שה-207 תהיה פשרה טובה בגודל, בין מכונית סופר-מיני "אמיתית", לבין קומפקטית, שתהיה לה גדולה מדי.

אני חושב שאחרי נסיעת המבחן ב-207 (עוד שבוע וחצי), אני אגיד לה שניסע לסוכנות של פולקסווגן, להתרשם גם מהפולו (ולקבוע נסיעת מבחן. אולי תהיה להם פנויה במקרה..) ולקבל החלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...