Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח מהירות - מד מהירות לייזר

shahar7
שימו לב! השרשור הזה בן 6019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזל טוב קיבלתי דוח מהירות ראשון בתקווה אחרון, לידיעה אני מחזיק ברשיון משנת 1991 מאז ועד היום קבלתי שני דוחות בלבד ממשטרת ישראל, אחד על חגורה והשני חניה על מדרכה. אני נהג מאוד זהיר.

המקרה - נסיעה על כביש הערבה (90) לכיוון צפון, אחרי צומת חצבה נתפסתי במהירות של 123 קמ"ש, לאחר ההפחתה נרשם הדו"ח על מהירות של 118 קמ"ש - השווה קנס של 750 ש"ח.

הענין הוא שהתנהגות השוטר והמשטרה במקרים הנ"ל מאוד מסוכנת ואני נחוש ללכת לבית המשפט ולהפוך את התיק שלי לתקדים.

תאור המקרה- כאמור, בנסיעה בכביש 90 לכיוון צפון, פתאום קופץ לי לכביש שוטר ומורה לי לעצור, כמובן שמייד בלמתי, אך לא הספקתי לעצור וכמעט דרסתי את השוטר והמכונית שנסעה מאחוריי רק במזל לא נכנסה בי, ודבר נוסף כדי להימנע מדריסת השוטר נכנסתי לנתיב הנגדי שלמזלי היה פנוי. לאחר שבלמתי השוטר סימן לי לחזור לאחור - נסיעה לאחור בכביש 90 וזאת על פי הוראת השוטר.יש לציין כי השוטר היה לבדו, ברכבי הייתה אשתי ובני הקטן בן שלוש.

מסקנתי- כל פעולות השוטר במקרה הנ"ל היו בניגוד לחוק. השוטר פעל בחוסר סבירות קיצונית וסיכן את חיי, את חיי משפחתי ואפילו את חייו שלו. ידוע כי אם שוטר השיג ראייה בדרך לא חוקית או שפעל בחוסר סבירות קיצונית, אז הראייה פסולה ולא ניתן להציגה בבית המשפט ואפילו באותו אירוע חדלה סמכותו של השוטר להיות שוטר.

פסיקת בית המשפט בענין הממל"ז - כידוע בית המשפט העליון פסק לגבי הממל"ז שהינו מכשיר אמין (פס"ד לוי עטיה) אך קבע כמה תנאים:

1. יש להפעיל את הממל"ז לטווח מקסימלי של 300 מטר (ללא חצובה)

2. יש להפחית 5 קמ"ש.

משטרת ישראל מפאת חוסר תקציב וכולי לא משתמשת בחצובה לכן השוטרים מפעילים את הממל"ז רק לטווחים מקסימליים של עד 300 מטר. לאחר פסק הדין קציני משטרה רעמו והצהירו שפסק הדין למעשה הפך את הממל"ז לבלתי פעיל בכבישים בין עירוניים וכבישים מהירים - אך כאמור השוטרים ממשיכים לסכן את חיינו ואת החיים של עצמם. חישוב פשוט מראה כי במהירות נסיעה של מעל 120 קמ"ש אין באפשרותו של השוטר לעצור אותי בבטחה בלי לסכן את חיי ( מהירות תגובה+מהירות בלימה).

ד"א הטווח המצויין בדו"ח שקבלתי מראה טווח של 224 מטר. דבר נוסף, אני חושב שצריך לעשות סוף לעצירת השוטרים בשוליים(זה בניגוד לחוק), הדבר מסכן את כולם, הגיע הזמן שיסללו מפרצי חניה יעודיים או שיסמנו לנו להתלוות אחר הניידת למפרץ חניה מוסדר.

מה דעתכם? שחר.

עבודה:טיוטה 4*4 תחביב:הובי איילנד אדוונצר הדבר האמיתי:ספיטפייר mkIII

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אני לא חושבת שיש לך תקדים בנושא, זו לא הפעם הראשונה שבה שוטרים עוצרים נהגים על מהירות בכבישים מהירים.

אם יש לך זמן פנוי ואתה מוכן לקחת סיכון שיחמירו לך את העונש בבית משפט אז בהצלחה.

אתה מודע לכך שקיבלת גם 8 נקודות נכון?

נשמח לדעת מה החלטת, ומה קרה בהמשך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נניח ששכנעת את השופט שאכן היתה סכנה לחיי השוטר לחיי משפחתך ולחיי משתמשים אחרים בדרך.

בנסיבות המקרה הספציפי הזה, (שכאמור לא קרה דבר לאף אחד), לא נראה לי סביר ששופט יבטל את הדו"ח, לכל היותר הוא ימליץ למשטרה לקבוע נוהלים נוספים לזהירות יתר.

בכל מקרה, הראיה לא הושגה בעבירה. היא הושגה כדין.

השאלה היא אם לאחר שהיה בידי השוטר ראיה, הוא פעל בסבירות מתאימה כדי לעצור ולהראות לך את הראיה שממילא בידיו בלי שום עבירה.

נראה לי שהמהלך שלך לא היה מתקבל בעין יפה בבית המשפט.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנתי- ידוע כי אם שוטר השיג ראייה בדרך לא חוקית או שפעל בחוסר סבירות קיצונית, אז הראייה פסולה ולא ניתן להציגה בבית המשפט ואפילו באותו אירוע חדלה סמכותו של השוטר להיות שוטר.

אתה ממש רחוק מלהיות זה שיקבוע את המסקנה הזו, אלא אם כן אתה שופט תעבורה או דרג ממש גבוהה במשטרה ולא סיפרת לנו את זה.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...